Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

90 dni gwarancji na klocka? czy ja dobrze rzumiem? To jest chyba nawet niezgodne z prawem UE a juz napewno nie z polskim prawem. Pomijajac wogole kwestie tego ze to jest SKANDAL - napewno cos zle rozumiemy bo to niemozliwe, ja nie wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 dni gwarancji na klocka? czy ja dobrze rzumiem? To jest chyba nawet niezgodne z prawem UE a juz napewno nie z polskim prawem. Pomijajac wogole kwestie tego ze to jest SKANDAL - napewno cos zle rozumiemy bo to niemozliwe, ja nie wierze.

Bo Unia Europejska i Polskie prawo ma wiele do gwarancji w USA. Gratulujemy bystrości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopic:

@Nierealny: Mowilem, kocham DC, ale jak dla mnie nie zasluguje na miano "current gena", bo jest od dawna martwy (ladnych paru lat) a i technologicznie nieco odstaje. Mial kilka swietnych rozwiazan, przyznaje, ale to tylko mostek pomiedzy 32/64 bitowymi konsolami a 128. Dawno go wycofano z produkcji, obecnie mozna go tylko znalesc na pchlich targach, ebayu i w jednym japonskim sklepie :D Oficjalna data smierci DC (R.I.P.) 31/01/01 - czyli prawie szesc lat temu. Gdzie tu obecna generacja?

EDIT: znalazlem takie cos : http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=30011 :P Ale to nie zmienia faktu.

 

 

i wracamy do tematu:

Snake: "Some jurisdictions do not allow limitations on how long an implied warranty or condition lasts, so the foregoing limitation may not apply to you." czyli dla cywilizowanej czesci swiata (UE, Japonia, Stany(? tego pewny nie jestem), Kanada, Australia) nic sie nie zmienia... Pytanie zatem, "po kiego czorta" Microsoft chce wychu... tak podle zalatwic jakies "ogony" gdzie x360 jest produktem niszowym? Zupelnie nie rozumiem.

Edytowane przez Deckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 dni gwarancji na klocka? czy ja dobrze rzumiem? To jest chyba nawet niezgodne z prawem UE a juz napewno nie z polskim prawem. Pomijajac wogole kwestie tego ze to jest SKANDAL - napewno cos zle rozumiemy bo to niemozliwe, ja nie wierze.

głupi Amerykanie mają gwarę tylko na 3 miechy, a w Polsce Microsoft z czego wiem udziela gwarancji na 12 miesięcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Zupelnie nie rozumiem.

Dla mnie wyciąganie hajsu z ludzi od Microsoftu na każdym kroku jest całkowicie zrozumiane :wink: Może MS stwierdził, że wadliwe konsole padają przed terminem 3 miesięcy a może w rzeczywistości wadliwa konsola pada po 3 miechach a MS nie lubi dawać 2 konsol w cenie jednej.

 

@Nuras en jak masz zamiar kupować to najlepiej teraz bo konsola właśnie zaczyna najlepszy dla siebie okres :wink: Crysis może będzie może nie nie liczył bym głównie na ten tytuł na Xboxa są inne gry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie nie dziwie tej grupie graczy co pozwali microsoft, jesli po 3 miechach im sie gwara skonczyla, Ci zrobili sobie update firmware'u a to konsola zgon zaliczyla i by trzeba nową kupic (chociaz pewnie daloby sie jakos ja naprawic u jakiegos typa co sie tym prywatnie zajmuje).

 

zna ktos odpowiedz na pytanie o pad'zie pod usb? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwiczek: przestan trollowac. "Dla mnie wyciąganie hajsu z ludzi od Microsoftu na każdym kroku jest całkowicie zrozumiane" - a znasz developera/producenta sprzetu/sokowirowek/papieru toaletowego, ktory nie kombinuje jak wyciagnac wiecej kasy od klientow? Tu nie chodzi o to, tylko o wbijanie sobie noza w plecy, bo imho to posuniecie idiotyczne, nie majace nic wspolnego ze zdzieraniem kasy. Bo jakby mi sie x360 (odpukac) spalil 92 dnia (zakladajac scenariusz 90 dni gwary) to na pewno nie kupilbym drugiego, tylko zainwestowal w PS3 albo 2x 8800 gtx do kompa (i GoW zastapil jaraniem sie 5fpsami wiecej niz inni w doomie5)

 

SS: wydaje mi sie, ze bez jakiegos "hacka" nie - ale glowy nie dam sobie za to uciac, nie probowalem, bo mi na oryginalnym padzie gra sie swietnie (w pesa o niebo lepiej niz na ps2)

 

 

 

Ciekawa plotka..hmm malo prawdopodobne, wrecz nierealne, ale nie takie cuda sie zdarzaly:

 

http://www.valhalla.pl/news1607-Microsoft-kupuje-Capcom.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy X0: jak wyglada sprawa z kompatybilnoscia gier na starego Xa? Czy chodza wszystkie tak jak powinny? Nie mialem konsoli od czasow NESa, wiec pewnie w pare gier ze starego Xa bym sobie pogral przy okazji... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ludwiczek: przestan trollowac. "Dla mnie wyciąganie hajsu z ludzi od Microsoftu na każdym kroku jest całkowicie zrozumiane" - a znasz developera/producenta sprzetu/sokowirowek/papieru toaletowego, ktory nie kombinuje jak wyciagnac wiecej kasy od klientow? Tu nie chodzi o to, tylko o wbijanie sobie noza w plecy, bo imho to posuniecie idiotyczne, nie majace nic wspolnego ze zdzieraniem kasy. Bo jakby mi sie x360 (odpukac) spalil 92 dnia (zakladajac scenariusz 90 dni gwary) to na pewno nie kupilbym drugiego, tylko zainwestowal w PS3 albo 2x 8800 gtx do kompa (i GoW zastapil jaraniem sie 5fpsami wiecej niz inni w doomie5)

 

SS: wydaje mi sie, ze bez jakiegos "hacka" nie - ale glowy nie dam sobie za to uciac, nie probowalem, bo mi na oryginalnym padzie gra sie swietnie (w pesa o niebo lepiej niz na ps2)

Ciekawa plotka..hmm malo prawdopodobne, wrecz nierealne, ale nie takie cuda sie zdarzaly:

 

http://www.valhalla.pl/news1607-Microsoft-kupuje-Capcom.html

Trollowanie pojechałeś modnym słowem. Ale chyba sobie daruj takie zwroty :wink: Jak według Ciebie polityka MS jest w pełni sprawiedliwa to o nic nie pytam.

 

No nie kupisz za to jakbyś miał gwarancję na 2 lata to logiczne, że by Ci musieli co najmniej tego jednego zwrócić ( tracąc na tym pieniądze) a jak temu drugiemu by się życie znudziło ( skoczył oknem?) to też by Ci musieli zwrócić ( dopłacając do tego). Więc co w tym idiotycznego, że MS woli sprzedać jedną konsolę ( na której zarobi) może się nie popsuję przez te 3 miechy a tak przez 2 lata nie którym musieli by wymieniać konsolę ( nie którym w ciągu roku już wymienili 3?). A nie kupisz drugiego o jaka szkoda MS się raczej tym nie przejmie bo na Twe miejsce znajdzie się ktoś inny i zamiast oddać Ci drugą konsolę (tracąc pieniądze) sprzedadzą mu (zarabiając na tym). Z resztą mnie oskarżasz o trollowanie a czy według Ciebie to posunięcie MS miało im przynosić straty? ( raczej ich eksperci przemyśleli to lepiej ode mnie i od ciebie ;] )

 

@qba http://www.xbox.com/en-US/games/backwardco...tygameslist.htm

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Witam!

Kolejny newbie chciałby zadać pytanie odnośnie x. Jako, że od jakiegoś czasu mnie, że tak powiem korci :P Jako PC'towiec od zawsze mam kilka pytań.

- Często czytam na temat, że xbox jest na max2-3 lata gdyż cały potencjał konsoli zostanie wykorzystany

- Z tego tematu zdążyłem przeczytać, że najbardziej oczekiwana gra przez wielu czyli Crysis może pojawić się a może nie na xboxie ze względu na zasoby dx10. Ale z tego co mi wiadomo Crysisa można odpalić na dx9 a więc czy bedzie on dostępny na xboxie ?

- Jak jest ze sterowanie w grach FPP? Czy jest jakaś możliwośc podłączenia myszki USB/PS2 ?

- Jako użytkownicy tej właśnie konsoli jakie znaleźliście w niej najwieksze wady ?

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i Pozdrawiam!

-wydaje mi sie ze zywotnosc x360 zakonczy sie po ok 4-5 latach

 

-Crisis byc moze bedzie dostepny na x360-wczesniej na 1xboxie byly takie hity jak Half-life2 czy Far-Cry ,Doom itp to dlaczego nie mieliby zrobic porta na x360,ponoc Microsoft ostrzy sobie zeby na ta pozycje :)

 

-sterowanie na padzie jest bardzo wygodne i szybko mozna sie przyzwyczaic,dla tych ktorzy beda mieli z tym problemy istnieja juz przejsciowki na myche ,choc nie wiadomo ile gier bedzie mialo zaimpletowana funkcje myszy

 

-z wad- stracisz przez x360 wiele czasu grajac i grajac...a przeciez mogles isc z kumplami pic piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baldur's Gate™: Dark Alliance™ II

...

Barbarian

Barbie™ Horse Adventures™ Wild Horse Rescue™

Batman Begins™

Battle Engine Aquila

Battlestar Galactica™

BLACK™

...

Uff. To moge spac spokojnie. :blink: :lol:

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misczu, a od kiedy ms zarabia na konsoli? Padnie stary, wymienia na nowego, kupie 30 kolejnych gier i przedluze abonament na live. Nie wymienia - to kij im w oko, pojde do Sony. Teraz pomnoz mnie przez dajmy na to milion osob, ktore mysli podobnie i co, MS sie nie przejmie? Druga sprawa, naucz sie czytac ze zrozumieniem szostoklasisto, czy ja gdzies pisze, ze ich polityka jest w pelni sprawiedliwa? "niektorym 3 razy wymieniali". To powiem Ci ciekawostke: szanse na to, ze zginiesz od pioruna to jakies 1 do 10 milionow. Wiele lat temu w Kongo w trakcie meczu pilkarskiego piorun zabil cala druzyne - ani jeden gracz z drugiej nie zostal porazony (przyjeto remis :D ). Czego to dowodzi? Przypadku. Komus Volvo s90 zepsuje sie 15 razy w ciagu pierwszego roku, komu innemu posluzy 30 lat (watpie, zeby ktos kogo stac na nowe volvo tyle nim jezdzil, ale teoretyzujemy).

Nie powiem - jestem zwolennikiem Xa, ale nie pluje nonstop jadem w PS3, prawdopodobnie sprawie je sobie za jakis czas, gdy wyjdzie kilka interesujacych mnie gier.

 

qba: okolo 200 najpopularniejszych tytulow dziala bez problemu, reszty nie emuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

@Deckard ale poziom wypowiedzi tylko pozazdrościć, jak sobie chcesz kogoś powyzywać od trolli to idź na Pclab a tak na marginesie używanie przez pana magistra polskich znaków boli? Ku twemu zdziwieniu podstawówkę skończyłem już dawno :wink: Więc jak chcesz pisać o trollach to idź sobie znajdź inny temat zamiast zaśmiecać ten a jak chcesz coś mądrego do mnie napisać zapraszam na PW. Resztę chyba za bardzo nie obchodzi Twe zdanie o PS3 i X36 a tym bardziej o mojej osobie ?

 

@Skyfox w sumie mogą kumple z piwem przyjść i zrobić użytek z dodatkowych padów ;]

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo, nie przekrecaj mojego nicka - troche kultury.

Secundo - nie uzywam polskich znakow, bo mam angielska wersje win xp i jakos nigdy nie potrzebowalem dodatku w postaci polskich fontow (jako, ze j. polskiego praktycznie nie uzywam, z wyjatkiem 2-3 polskojezycznych forow na ktore od czasu do czasu zagladam). Mam przepraszac? Do forum pclaba nie bede sie znizal, tamtejsze trolle pobija mnie doswiadczeniem:) I jeszcze jedno - pana doktoranta, nie magistra.

 

Merci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do x360 mozna podłączyc i grac na dowolnym padzie, jak np. Logitech, taki co przypomina DS'a i jest na usb?

 

Nie ogarniam PES'a na tym padzie od x'a.

Jest prototyp fajnego urzadzonka. ;] Pewnie niedlugo bedzie w sprzedazy. :P

http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=12060

http://www.xcm.cc/xcm_xfps_360.htm

 

Ludwiczek - ja tez nie uzywam polskich znakow jak wielu innych uzytkownikow. I co z tego wedlug Ciebie wynika? Przyznam sie szczerze, ze nie rozumiem Twojej aluzji o nie uzywaniu polskich znakow skierowanej do Deckard'a. :blink:

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopic:

@Nierealny: Mowilem, kocham DC, ale jak dla mnie nie zasluguje na miano "current gena", bo jest od dawna martwy (ladnych paru lat) a i technologicznie nieco odstaje. Mial kilka swietnych rozwiazan, przyznaje, ale to tylko mostek pomiedzy 32/64 bitowymi konsolami a 128. Dawno go wycofano z produkcji, obecnie mozna go tylko znalesc na pchlich targach, ebayu i w jednym japonskim sklepie :D Oficjalna data smierci DC (R.I.P.) 31/01/01 - czyli prawie szesc lat temu. Gdzie tu obecna generacja?

EDIT: znalazlem takie cos : http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=30011 :P Ale to nie zmienia faktu.

a co ma piernik do wiatraka :-P dc miał konkurować z ps2 nie podołał trudne, ale nie można go zdegradować do niższej rangi.

widziałeś może doa2 na ps2 i na dc?? lub soul calibura który niszczył wszystko inne pod względem graficznym jakoś gorsze bebechy nie ograniczyły dc do stworzenia dobrej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze makaron zostal szybko zabity to jest kurent-genem a nie past genem, przypomnijcie sobie residenta code-veronica !!!!! i porownajcie z wersja ps2........... GRY mial ladniejsze, ale sega se odpuscila (za co jestem zly do dzisiaj)

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie temat o dreamcascie. Kocham ta konsole i czesciej uzywam w sumie niz X0 ale to nie miejsce na takie wpspominki. Dla mnie makaron byl duzo fajniejszy od ps2, gry byly lepsze i dawaly frajde.

 

Want to join the Halo 3 beta? http://xboxyde.com/news_3865_en.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... dla niego poprostu ta konsola jest past bo umarła, przeszlosc, bo dla developerow jest przeszloscia, producenci gier nie wspieraja jej wiec jest dead, jest przeszloscią. Nikt nie potrafi tego zrozumiec? Przeciez on nie podwaza mocy DC'ka, generowanej grafy przez dc wzgledem ps2 itd. Poprostu - dla niego to past gen i trzeba to uszanowac. W koncu to jego sig i sobie moze segregowac konsole jak mu sie podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie temat o dreamcascie. Kocham ta konsole i czesciej uzywam w sumie niz X0 ale to nie miejsce na takie wpspominki. Dla mnie makaron byl duzo fajniejszy od ps2, gry byly lepsze i dawaly frajde.

 

Want to join the Halo 3 beta? http://xboxyde.com/news_3865_en.html

nie załapałem się :sad:

 

 

cd.

Microsoft Sued for Bricking Xbox 360s

A class action lawsuit seeks $5 million and free repairs

 

When Microsoft released the Fall Dashboard Update for the Xbox 360, users expected 1080p, HD DVD, WMA streaming and more. What no one expected was that the update crashed consoles, rendering them mostly useless. Microsoft quickly acknowledged and fixed the problem, and advised those who had bricked consoles to contact Xbox tech support for further instruction.

 

More than a month after Microsoft’s dangerous Dashboard, a Californian man is leading a class action lawsuit against Microsoft after his own Xbox 360 was disabled by the update, according to Ars Technica’s report.

 

Apparently, after contacting Xbox tech support following the faulty update, Kevin Ray was refused repair of his console unless he paid the usual $140 charge that Microsoft requires for servicing/exchanging a machine. The class action suit filed in a Washington federal court seeks over $5 million in damages in addition to free repair for all Xbox 360 fallen victim to the Fall Dashboard Update.

 

Microsoft only warranties Xbox 360s for 90 days following purchase, but users have the open to purchase extended warranty directly for an added fee. Failure rates have been abnormally high, especially among launch window consoles, that Microsoft has agreed to repair all machines manufactured in 2005 free of charge, and issue a refund for those who already paid for repairs of launch units.

 

Xboxexpert Busted - A Lesson For All

This weekend, Derek Ramirez, who you may know him better as "xboxexpert" on the Xbox-Scene forums, was busted at his home in Newark, New Jersey.

 

He was charged with violating New Jersey's anti-piracy act, a third-degree offense that can carry up to five years in prison.

 

Here are some important quotes from the article on Essex County's newspaper site Star-Ledger

 

Quote:

Ford Livengood, a deputy chief assistant prosecutor, said there is no statute prohibiting the modification of the consoles, but the pirating itself falls under the act.

 

On the Internet, Ramirez allegedly was offering pirated games for $20, supplying the software through the postal service or by e-mail. He also offered his customers the option either to buy modified consoles or to bring their existing consoles to him for alteration, authorities said.

 

Alerted by Hunter's sleuths in early November, the prosecutor's economic crime and official corruption unit sent undercover officers, led by investigators Ana Martins and Bruce Davis, to Ramirez' home to do business with him.

 

In one transaction, the officers bought a modified Xbox console and three pirated games for $545, authorities said.

 

When they raided his home, investigators seized DVD burners, computer towers, modified consoles and hundreds of pirated games. Prosecutors said he had been pirating software for about six years, but they were not able to estimate his income from the scheme.

 

Superior Court Judge John Kennedy set Ramirez' bail at $15,000. Livengood said he was being processed at the Essex County Jail yesterday afternoon.

 

Take this to heart and learn a lesson from it. Especially the note about the actual modding of the system not being illegal. It is the software piracy that will get you. It is the very reason why I do not include any test backups and only offer the firmware flash itself. What you do with it beyond that point is up to you and your own risk. I'd like to stay out of prison personally.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rady.

 

Jak pewnie wiekszosc z was mam juz dosc ciaglego inwestowania w kompa i mysle by w dosc odleglej przyszlosci, niestety (2 lata?), kupic sobie NextGen'a.

 

Zeby podziwiac grafike trzeba miec tez porzadny telewizor i tutaj jest problem - raczej nie bedzie opcji kupienia jakiegos HDTV. Teraz w pokoju mam jakis stary kineskopowy TV, ktory nadaje sie raczej do telewizji i czy w ogole jest sens do takiego podlaczac NextGen'a ? Tzn na grafice chyba duzo straci, ale przeciez nie bedzie wygladac to 10x gorzej... Co o tym myslice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracić straci i to nie mało ale grać też się da (wiem po sobie, przez pewien czas tak sobie szarpałem). Jeśli chcesz tańsze rozwiązanie niż HDTV zawsze możesz zaopatrzyć się w jakiś monitor (panoramę?), lepsze to niż zwykły TV :)

 

Ale na twoim miejscu i tak bym się nie martwił jakoś specjalnie bo nie widzę sensu rozmyślać o tym co będzie za 2 lata :D

Edytowane przez HaNz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę, że dużo straci. Kumpel kupił konsolke w MM i stwierdził, że PGR wygląda tak samo na TV 29'' jak i na 26'' Samsungu w MM. Stwierdził, że nawet jest trochę lepiej i na TV są lepsze kolory, bardziej naturalne nie przejaskrawione jak w MM. Gorzej jest z ostrością ale to normalne i nie ma takiej tragedii jak niektórzy to opisują. Ja również nie mam nic do obrazu z TV. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...