Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

jaki bylby sens wprowadzanie urzadzenia np w europie gdzie jest bardzo maly rynek tv wysokiej rodzielczosci i nie danie uzytkownikom mozliwosci podpiecia sie pod zwykle tv!! przeciez grali by wtedy do wlasnej bramki bo ze 100% chetnych kupiloby tylko 5% ktorzy maja odpowiedni sprzet a konsola stalaby sobie na polkach czekajac z 2 lata na zmiane systemu w naszych domach??? bzdura!! ,przeciez bill ma swoich analitykow i wie co gdzie moze sprzedac i z jakimi mozliwosciami ,wiec co niektorzy niech nie demonizuja bo wystarczy tylko troche pomyslec zamiast siac poploch , a wszystkim ktorzy zaczeli juz zbierac kase na nowego xboxa radze kontynuowac te szlachetna idee;) bo napewno nikt nie zapomnial o uzytkownikach zwyklych tv a juz tymardziej o mozliwosci podpiecia 360 do

monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie ludzie opusciliscie z tematem ,wiec cos dodam z serwisu prasowego

 

-

Tomonobu Itagaki - Xbox 360 będzie najlepszy

 

Która z konsol następnej generacji okaże się najbardziej popularna? Trudno powiedzieć. A która jest najlepsza? Trudno ocenić. Chociaż niejaki Tomonobu Itagaki, szef studia developerskiego Team Ninja, już wie. Najdoskonalszą konsolą na świecie jest Xbox 360, lepszy od PS3 (która ma zbyt skomplikowaną architekturę). Ale najdoskonalszą nie znaczy najwyraźniej idealną...

W temacie wypowiedział się również Gareth Wilson, pracownik firmy tworzącej na Xboksa 360 ścigałkę Project Gotham Racing 3. Stwierdził, że to, czy uda się w niej osiągnąć płynność na poziomie 60 klatek na sekundę, zależeć będzie od czasu, jaki dostaną na optymalizację. "Gdybyśmy mieli cztery miesiące, moglibyśmy osiągnąć 60 fps-ów" - mówi. Dodaje też, że przy tak dużej ilości efektów graficznych, jakie widać będzie na ekranie, różnica między 30 a 60 klatkami na sekundę będzie dla większości ludzi niezauważalna.

 

jak widac popularnosc xboxa 360 rosnie w Japoni z dnia na dzien, co jest wielce obiecujace, zwazywszy jaki to trudny rynek, malo tego, bardzo znani tworcy gier wypowiadaja sie naprawde pochlebnie o nowej maszynie billa ,twierdzac ze bedzie to najlepsza konsola na swiecie z next genow , juz chociazby ze wzgledu na latwosc jej programowania,zas ci ktorzy nawet pisza gry na ps3 i popieraja ta platforme stwierdzaja ze jest naprawde ciezko programowac bardzo skomplikowana architekture ps3, oby to nie byl dla tej konsoli przyslowiowy gwozdz do trumny bo pamietajmy ze zdrowa konkurencja jest zawsze z korzyscia dla klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ak widac popularnosc xboxa 360 rosnie w Japoni z dnia na dzien, co jest wielce obiecujace, zwazywszy jaki to trudny rynek, malo tego, bardzo znani tworcy gier wypowiadaja sie naprawde pochlebnie o nowej maszynie billa ,twierdzac ze bedzie to najlepsza konsola na swiecie z next genow , juz chociazby ze wzgledu na latwosc jej programowania,zas ci ktorzy nawet pisza gry na ps3 i popieraja ta platforme stwierdzaja ze jest naprawde ciezko programowac bardzo skomplikowana architekture ps3, oby to nie byl dla tej konsoli przyslowiowy gwozdz do trumny bo pamietajmy ze zdrowa konkurencja jest zawsze z korzyscia dla klienta

architektura PS3 nie jest AŻ tak skomplikowana. Poza tym, Epic(pro Sony) twierdzi że PS3 programuje się cud miód, a ID Soft./Carmack twierdzą że X-B360 sięprogramuje cud miód.

 

Faktem jest, że nie taki diabeł straszny jeśli chodzi o PS3, a X-B360 też nie jest taki prościutki jak go malują. Pewnie granica ustali się gdzieś po środku, a cała trudność będzie się sprowadzać do dobrego zaprojektowania archotektury programu i kodu.

 

Poza tym, jesi ktoś potrzebuje dowiedzieć się czegoś naprawdę sensownego nt. Cella to zapraszam tu: http://www.blachford.info/computer/Cell/Cell1_v2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W największym skrócie mówiąc, się programuje cella INACZEJ niż standardowego procka i w tym cała trudność. Myślę że to niebędzie takie trudne do przyzwyczajenia się do czegoś zupełnie noweg i po roku powinny wychodzić gierki wykorzystujące 2x więcej możliwości tego procka niż na początku, jeżeli tylko się nieco przyłożą, takie jest moje zdanie. Uważam, że jest to jak przesiadka z basica na comodore (który był przebanalny i nawet 10latek mógł opanować po części ten język), na robienie gierek w C++ na współczesnym kompie. To się nazywa poprostu postęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W największym skrócie mówiąc, się programuje cella INACZEJ niż standardowego procka i w tym cała trudność. Myślę że to niebędzie takie trudne do przyzwyczajenia się do czegoś zupełnie noweg i po roku powinny wychodzić gierki wykorzystujące 2x więcej możliwości tego procka niż na początku, jeżeli tylko się nieco przyłożą, takie jest moje zdanie. Uważam, że jest to jak przesiadka z basica na comodore (który był przebanalny i nawet 10latek mógł opanować po części ten język), na robienie gierek w C++ na współczesnym kompie. To się nazywa poprostu postęp.

jest jednak roznica !!! dzisiaj na rynku procesory dwurdzeniowe dopiero sie ukazaly, na rynku nie ma programow ktore by mogly to wykorzystac,malo tego w testach sa nawet wolniejsze niz najszybsze singel core!! a przeciez jesli dobrze pamientam taki ps3 ma ich z 7!!, nawet jesli ktos opanuje do konca ich programowanie to i tak nikt!!nikt !!nie jest w stanie stworzyc gry ktora by w 100% wykorzystala ich mozliwosci, bo jesli farcry instinct wyglada tak bajecznie na xboxie z gforce3 i 733 mhz procku to wystarczylo dac nawet i procka dualcore +grafe ktora juz jest zaprojektowana pod ps3 i gry wygladalyby pewnie tak samo,bo architektora konsol jest zamknieta i wyspecjalizowana pod katem gier wiec te 7 rdzeni w ps3 to tylko powod do reklamy Sony a nie wymogi wspolczesnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jednak roznica !!! dzisiaj na rynku procesory dwurdzeniowe dopiero sie ukazaly, na rynku nie ma programow ktore by mogly to wykorzystac,malo tego w testach sa nawet wolniejsze niz najszybsze singel core!! a przeciez jesli dobrze pamientam taki ps3 ma ich z 7!!, nawet jesli ktos opanuje do konca ich programowanie to i tak nikt!!nikt !!nie jest w stanie stworzyc gry ktora by w 100% wykorzystala ich mozliwosci, bo jesli farcry instinct wyglada tak bajecznie na xboxie z gforce3 i 733 mhz procku  to wystarczylo dac nawet i procka dualcore +grafe ktora juz jest zaprojektowana pod ps3 i gry wygladalyby pewnie tak samo,bo architektora konsol jest zamknieta i wyspecjalizowana pod katem gier wiec te 7 rdzeni w ps3 to tylko powod do reklamy Sony a nie wymogi wspolczesnosci.

1677479[/snapback]

Nieznam się na tym za bardzo, ale cell ma chyba inną budowę, niż normalny wielordzeniowy procek (jak się mylę, a nawet jak nie, to proszę o podanie linka, gdzie by była rozpisana architektura procesora wielordzeniowego). Zgadzam się z tobą, że można to "łatwo" (mi by było ciężko) załatwić i zrobić tak jak to wcześniej wymieniłeś, ale nie było by w tym żadnej pasji, duszy zdobywcy, ani żadnych wyższych celów, łot kolejna generacja konsoli :wink: . Faktem jest, że Sony zjechało, nie zapewniając odpowiedniego szkolenia/pomocy developerom.

Dobra, skończe może ten OT, który, sam nie pamiętam, kiedy i przez kgo się zaczął :wink: .

Wszystkie błędy ortograficzne były pisone celowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznam się na tym za bardzo, ale cell ma chyba inną budowę, niż normalny wielordzeniowy procek

dokładnie. dawałem wcześniej linka do dobrego artykułu o budowie Cella.

a co mi tak, jeszcze raz: http://www.blachford.info/computer/Cell/Cell1_v2.html

 

Faktem jest, że Sony zjechało, nie zapewniając odpowiedniego szkolenia/pomocy developerom.

nie. Tym razem nie zamierzają popełnić tego błędu. Przy okazji PS3 oferują bardzodobre wsparcie dla developerów, masę narzędzi, informacji, specyfikacji, powszechnych standardów itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Liczyłem, że ktoś wlepi budowę normalnego kilkurdzeniowego procka.

2. Wyraziłem się niejasno, co do wsparcia przez sony, bo było już to napisane. Mam wrażenie, że albo za słabo (przynajmniej niektórych) developerów sony wspiera, albo za małą ich ilość, bo inaczej nie widzę powodu by rezygnowali z dodatkowej ka$y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Liczyłem, że ktoś wlepi budowę normalnego kilkurdzeniowego procka.

poszukaj sobie coś o Athlonie X2.

 

Albo lepiej, przeczytaj ten artykuł do którego linka podałem, bo on wyjaśnia bardzo dobrze różnice między The Cell a normalnymi procesorami dwu-(wielo-) rdzeniowymi.

 

2. Wyraziłem się niejasno, co do wsparcia przez sony, bo było już to napisane. Mam wrażenie, że albo za słabo (przynajmniej niektórych) developerów sony wspiera, albo za małą ich ilość, bo inaczej nie widzę powodu by rezygnowali z dodatkowej ka$y.

póki co, to moim zdaniem jest za mało informacji na ten temat chyba. Ale poszukaj sobie w necie artykułów. Napewno dla Sony gry będzie robić Konami, Square-Enix, Capcom, Namco, EA, Criterion, Polyphony Digital, Studio Liverpool, Epic/Atari - to są pewniaki. Nie sądzę żeby Sony im odmówiło pomocy. Napewno będą chcieli zatrzymać ich gry dla PS3. Ponadto, The Cell, jest niejako rozwinięciem architekrtury PS2. W PS2 mamy dwie jednostki wektorowe, EE i GSX. W PS3 mamy Cell(PPU + 7SPE<<SPE to jednostki wektorowe, więc mamy ich 7>>) i RSX czyli chip graficzny. Ci którzy już programowali na PS2, nie będą mieli większych problemów z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Niedość że jesteś obadany jak mało kto w temacie, to jeszcze podtrzymujesz mnie (nas) na duchu :)

Może faktycznie troche (czy tylko :?) przesadzałem, ale kłopot w tym, że jeszcze mało co wiemy o tym co faktycznie będzie się dziać. Pozostają robiące wodę z mózgu reklamy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos dla fanow NBA :) 2 gry dla ktorych nowy xbox sprzeda sie za wielka woda ( i nie tylko ) w milionach sztuk:

 

NBA 2k6:

 

trailer 1

 

trailer 2

 

 

 

NBA 2006:

 

torche screenow:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

do tego jeszcze ten NLF amerykanski ( ja bym go nie kupil ale amerykanie to co innego - grafa :blink: )

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

mysle ze FIFA06 kilka(nascie) milionow konsol tez dorzuci

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Lazymodder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na necie mozna znalesc kilka filmikow z gameplayu pgr3, ta gra rowniez sprzeda miliony konsol, grafika jest wypasiona to prawda ale oprucz tego co naprawde mnie zatkalo to mozliwosc swobodnej manipulacji kamera!!!

mozna robic odjazd czy najazd na samochod wjezdzajadz plynie przez np tylne okno az do deski rozdzielczej!!!! cale kokpity przeniesione z rzeczywistych aut ,wszystkie wskazniki pracuja w czasie jazdy,mozna obejrzec doslownie kazdy najbardziej drobny detal!!,po uderzeniu w bande widzowie odsuwaja sie przestraszeni i sa w pelni 3D jesli dobrze zauwazylem,widok z kamery z wewnatrz poteguje doznania z jazdy

to co przyniosa nowe konsole to nie tylko nowa generacja to jak przeskok pomiedzy ps1 a ps2 jesli chodzi o mozliwosci graficzne,nie porownuje tutaj nic do komputerow bo to inny temat

 

update:120mb filmik z elder scroll:oblivion zarzadzil!!!!!, mimo ze jest to z wersji z przed kilku miesiency to poprostu zdziera skalpy z glowy,swiatlo ,otoczenie,postacie ,wszystko tak piekne ze odechciewa mi sie innych tytulow!!!, w podziemiu jest naprawde strasznie,odpowiednio dawkowana ciemnosc i mrok daje po plecach niezle ciarki,wszystko podlega prawa fizyki, detale ubran i zbroi poprostu miazdza

na stronie www.xboxonline jeszcze mozna znalesc linka!!!! do tego filmika kto nie widzial polecam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie troche (czy tylko ) przesadzałem, ale kłopot w tym, że jeszcze mało co wiemy o tym co faktycznie będzie się dziać.

no własnie. O tym piszę już któryś post - ale z tym nikt polemizować nie moze, więc zostają one zmyślnie przemilczane ;)

 

poczekajmy aż PS3 wyjdzie i się przekonamy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomek mój, ogólnie mający w [gluteus maximus] konsole wczoraj stwierdził, że on to grał już X box 360, bo ma w pracy- tzn pracuje w thompson w piasecznie a tam już podobno tłoczą płytki z grami (mają linię produkcyjną do tłoczenia DVD) no i microsoft dał im kilka konsolek, żeby mogli sprawdzać wytłoczone płytki. Koleś twierdzi, że teraz to ochronę mają już jak w pentagonie, bo musieli wdrożyć procedury bezpieczeństwa które im microsoft zapodał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym PGR3 to nie taka fajna sprawa ... ostatnio kilka filmow w ladnej jakosc dorwalem i kurcze czego te wszytskie piekne reklamy trojwymiarowe obiekty pokazuja sie bardzo blizko jadacych... np . okno w jakims budynku caly czas jest tylko textura dopiero jak gracz jest zblizy sie do niego to zamienia sie w trojwymiarowe piekne okienko z szyba odbijajaca teren ... takich obiektow jest masa cala gra taka jest ... nawet publika na trybunach .. zreszta przygladnijcie sie sami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sieci sa zapewne starsze jak i nowsze filmiki czy zdjecia,nasze podejscie moze zalezec takze od jakosci materialow wiec lepiej wczesniej sprawdzic jesli jest taka mozliwosc czy to materialy z jakies alfy,bety czy wersji tuz przed wydaniem,w ten sposob niezrazimy sie do gry ktora moze okazac sie wielkim hitem a my ja wczesniej zdeklasujemy za wyglad;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pięknie prezentujące się gry na x360

 

Too human :arrow: http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=9731

 

Mass effect :arrow: http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=9730

 

 

Edit.

 

Więcej i więcej zapowiedzi

 

http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=9735

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostanio ogladam wszystko o nowym Xboxsie i zaczynam sie zastanawiac nad kupnem. wiem ze moje pytanie jest trudne a odpowiedzi beda malo obiektywne ale jednek.

Mam komputer ktory w tym momecie moglbym sprzedac za ok 4tys zl. I za to chcialbym kupic nowego Xboxa i jakiegos laptopa ktorego uzywal bym do netu i gg. Tylko czy to sie oplaca. Wiadomo gry na PC sa DUZO duzo tansze od zapowiadanych na Xboxa. pozatym moj komputer tez nie jest zly, czy grafika i gry beda duzo lepsze na xboxa?! Co jeszcze nigdy nie mialem konsoli a na konsole sa dosc specyficzne gry, Nie ma za bardzo strategi, a gier takich jak WoW (moj ulubiony) w ogole brak. ciekawe jak sie bedzie rozwijal rynek gier... Za konsola przemawia akt ze teraz wydam 1500zl i na pare lat mam spokoj. Mozliwosci nowego Xboxa robia wrazenie ale ciagle nie wiem. Ja poprostu od zawsze mialem PCeta :D Co o tym wszystkim myslicie i czy moze tez sie zastanawiacie nad taka zmiana czekam na konstruktywna dyskucje Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostanio ogladam wszystko o nowym Xboxsie i zaczynam sie zastanawiac nad kupnem. wiem ze moje pytanie jest trudne a odpowiedzi beda malo obiektywne ale jednek.

Mam komputer ktory w tym momecie moglbym sprzedac za ok 4tys zl. I za to chcialbym kupic nowego Xboxa i jakiegos laptopa ktorego uzywal bym do netu i gg. Tylko czy to sie oplaca. Wiadomo gry na PC sa DUZO duzo tansze od zapowiadanych na Xboxa. pozatym moj komputer tez nie jest zly, czy grafika i gry beda duzo lepsze na xboxa?! Co jeszcze nigdy nie mialem konsoli a na konsole sa dosc specyficzne gry, Nie ma za bardzo strategi, a gier takich jak WoW (moj ulubiony) w ogole brak. ciekawe jak sie bedzie rozwijal rynek gier... Za konsola przemawia akt ze teraz wydam 1500zl i na pare lat mam spokoj. Mozliwosci nowego Xboxa robia wrazenie ale ciagle nie wiem. Ja poprostu od zawsze mialem PCeta :D Co o tym wszystkim myslicie i czy moze tez sie zastanawiacie nad taka zmiana czekam na konstruktywna dyskucje Pozdrawiam

1689172[/snapback]

 

Tez zakupie xboxa 360. w tym momencie mam gamecuba, sprzedałem ostatnio xboxa, a ps2 pozbyłęm się 5 miechów temu.

 

od kąd mam konsole nie grałem ani razu na kompie to oczymś świadczy , piszesz że konsole mają specyficzne gry? odpowiem że mają dużo wiecej gatunków gier. Jest wiecej wyboru. i zdecydowanie wiecej hitów.

zobacz ile jest zapowiedzi na pc a ile na konsole.

Grafika pewnie bedzie lepsza, ale jak długo? czy gry będą lepsze to sam musisz sobie zadać to pytanie, bo ja np. wole grać w starego mariana niż przechodzić głupkowatego Halo:-)

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale pozostaje jeszcze cena gier. Na PC od 89zl do 140zl a na Xboxa 269zl. To jest "troszke" wiecej. Piratow narazie nie bedzie a pozatym ja ich nie lubie. Wole miec orginalne Gierki. No a co do gier to na konsole nigdy nie bedzie stratego czy mmorpg. Wiec mysle i mysle na szczescie jeszcze mam 3 miesiace na zastanowiene :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale pozostaje jeszcze cena gier. Na PC od 89zl do 140zl a na Xboxa 269zl. To jest "troszke" wiecej. Piratow narazie nie bedzie a pozatym ja ich nie lubie. Wole miec orginalne Gierki. No a co do gier to na konsole nigdy nie bedzie stratego czy mmorpg. Wiec mysle i mysle na szczescie jeszcze mam 3 miesiace na zastanowiene :D

1689462[/snapback]

 

na początku pewnie w sklepie bedzie taka cena gier, ale zawsze pozostaje allegro. Co ja gadam wystarczy zobaczyć ile na dzien dzisiejszy kosztuje gra na xkloca, od 20 do 100 zł max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strategie były są i będa na konsolę, inna sprawa to sterowanie w nich, jeżeli ktoś od urodzenia kożystał z myszki. Co do mmorpg, to wydawało mi się, że jest przynajmniej jedna taka gra na konsole, ale mogę się mylić. 3 sprawa, niema porównania co do gry na kompie, a na konsoli. Jak miałem z początku kompa (athlon 1GHz, 128MB ramu i rivka), to i tak nieraz łaziłem do kumpla pograć na PSX-ie, a na kompie najczęściej grałem przez ePSXe :P

Gdybym się kiedyś tak nie qmplował z kolesiem, który grał tylko na kompie i wychwalał go niewiadomo jak względem konsolki (złota era ps2 za 3000zł w Polsce, w MediaKupce, naszczęście sie to zmienia), to miałbym teraz pewnie konsole i jakiegoś pctka do netka, wordka itp. A co najważniejsze, grałbym w gry z których bym się faktycznie cieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...