Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj u kolezanki testowalem jej xboxa i jej kabel na 4:3 19". W menu sie wybiera 1280x1024. Dash wyglada jak nalezy, gry w wiekszosci przelaczaja sie w panorame, sprawdzilem rr6, doa4, i lost planet. Bardzo ladnie to wygladalo. Jedyny problem byl z pgr3 - obraz byl zle przeskalowany, pomogla zmiana rozdzielczosci na 1024x768.

Ona i tak chciala sprawdzic jak dziala hexic i zuma ;)

 

Poca nie ma zadnego postcard. Jutro jak chcesz ci zmierze u niej linijka jak chcesz wielkosc pasow.

 

BTW to dopiero xbox postawiony na biurku kolo monitora i wlaczonego peceta pokazuje jaki jest cholernie glosny, baaardzo. Jednak dobrze trzymac bestie kolo tv siedzac 3 metry od ekranu.stawiajac jak peceta kolo monitora nie da sie wysiedziec. Masakra. Wczesniej nie zwracalem az tak na to uwagi.

Nie ma ktos do sprzedania gier jakis, ktore mu sie znudzily?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga nie rozumiem takiego zagrania Microsoftu

 

X360 Elite + HD DVD = $479.99 + $199.99 = $679.98

jesli chodzi o filmy to imho nieopłacalny biznes jak za $499 mozna miec PS3

nawet $499 za PS3 + ok. $100 za HDD 120GB do tego pleja i mamy nadal mniej - $599

edit: chociaż jakby się zastanowić to MS ma 2 duże plusy: Video Marketplace oraz IPTV :)

fajnie by było jakby zrezygnowali z Core, Premium sprzedawali po $299, a Elite po $399 :rolleyes:

 

Cena konsoli(nie konsoli + HD-DVD) została celowo skalkulowana, na poziomie nieznacznie niższym od PS3 20GB-zresztą już pisałem, że prawdopodobnie tak będzie :)

Gdyby cena odnosiła się do PS3 60GB, byłaby to oferta z góry skazana na porażkę.

To po prostu marketing, znając cenę i cechy konsoli, w pierwszej kolejności każdy -przeciętny-klient będzie porównywał co otrzyma za swoją kasę.I tak wersja ELITE ma 6 krotnie większy dysk od PS3 za zbliożoną cenę, ma też HDMI . Nie ma czytnika HD-ale jest tańsza...dla gracza.

Porównanie z wersja PS3 60GB ,to już tylko dwukrotnie większy dysk i brak napędu HD-w tym momencie, dla klienta przewagę ma już PS3.Bo większość zadowoli(łaby) się 60GB + HD.

Poza tym zapędy audio-video centryczne ma raczej Sony,X360, to po prostu konsola do gier.

M$ postawił na co innego.Skoro HD jest w zasadzie w powijakach, to można zarobić na czym innym.Na czym? Odpowiedź brzmi- seriale.Ilu jest ludzi ,którzy chętnie obejrzeliby głośny ostatnio serial, tylko nie mają czasu,albo przegapili parę odcinków(lub sezon), ale chętnie by go obejrzeli? Ilu jest takich ,którzy zobaczyliby jakiś stary kultowy serial , bo go lubią, i chętnie obejrzą ponownie parę odcinków?A może wielbiciele dokumentów,teledysków itp.?Też są dobrą grupą docelową.

Oczywiście należałoby, to rozpatrywać dla rynku USA-a jest on kluczowy.Stąd pomysł IPTV-skoro Apple ostrzy sobie zęby na ten rynek, ze swoją wersją przystawki TV, to dlaczego by o niego nie zawalczyć ? Rolę przystawki do TV spełni X0 Elite.

W przypadku , gdy wojnę formatów wygra Blu-Ray, to w dalszym ciągu będziemy mogli kupić najtańszy odtwarzacz BR na rynku -czyli PS3.

Myślę ,że nie ma sensu IMHO porównywać ceny konsoli X0 z napędem HD ,bo grupą docelową są raczej gracze, dla których czytnik HD nie jest główną atrakcją ,tylko gry.

Ale z cenami mogliby coś zrobić-być może kiedyś zrezygnują z wersji Core.Ale widać ,że nie lekceważą rywala-Road Show(tak to sie zwie?) ma ewidentnie za zadanie odwrócić uwagę klientów od maszynki Sony, gdyż ta pomimo niezbyt przychylnych opinii jednak się sprzedaje.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, ale nadal mam mętlik w głowie

Tak BTW. na granie on-line nie mam czasu, nie jest zawziętym graczem ale uwielbiam piękną grafike.... i fizyke..., nigdy nie przetrawiłbym Nintendo WII. W sumie powoli wypasitość grafiki i fizyki przekładam nad sam gameplay... nie wiem dlaczego ale tak mi sie ostatnio pomieszało ;/

 

 

Dzisiaj u kolezanki testowalem jej xboxa i jej kabel na 4:3 19". [...]

OO widze ze ktos mial styczność z tym przypadkiem. Rozwiń temat, i doradź czy warto kupić xbox 360 do monitora czy pakować w upgrade kompa.... Niestety nie mam nikogo z X'em, zeby zobaczyć.

 

Kolejna sprawa przemawiajaca za X'em to poprostu gry na ktore mam ochote (m.in Forza2, Gta4 itp).

 

X06 ma stać pod biurkiem... czyli blisko mnie mam nadzieje ze nei jest bardzo tragicznie z tą głośnością... może czekać na nową wersje xboxa ma być podobno cichsza ;) Wiecie coś czy te tańsze premium(albo inaczej sie nazywające) też będą poprawione ?

 

A co do tych pasków. Szkoda że gier nie dostosowują już do normalnego(starego?) aspektu ... ;( ale cóż... Wziąłem screen z Forzy w 1280x768 puscilem full screen i wcale nie jest tak zle... Ale te paski nie napawają optymizmem ;) Ktos chyba liczył że to tak jakbym grał na 17stce panoramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktos do sprzedania gier jakis, ktore mu sie znudzily?;)

Fight Night Round 3 by Ci mógł podpasować? B-)

 

 

A co do tych pasków. Szkoda że gier nie dostosowują już do normalnego(starego?) aspektu ... ;( ale cóż... Wziąłem screen z Forzy w 1280x768 puscilem full screen i wcale nie jest tak zle... Ale te paski nie napawają optymizmem ;) Ktos chyba liczył że to tak jakbym grał na 17stce panoramie

Dla mnie właśnie format 4:3 jest już NIEnormalny i aż się nie mogę doczekać aż cała telewizja itd. będą w formacie panoramiczym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yaro120 warto moim zdaniem bo bedziesz grac w gry, ktorych nie ma na pececie, a nawet jak ta gra bedzie bardzo slaba, vide TDU to zobacz topic ilu graczy pecetowych to czyta. a TDU to gra BARDZO slaba jest. Bedzesz mial burnouta, pgr3. Forza na pewno pozamiata wszystko.

Glosnosc, coz postawilem konsole okolo pol metra od twarzy bo takie byly warunki (hello agata). Slychac szum., bardzo duzy szum, ja bym nie wytrzymal . Ale mysle ze tak postawiony pod biuriem albo 2 metry obok da sie z tym zyc. Ja swojego z 3 metrow nie slysze. Zreszta kto gra bez dzwieku? ja nie.

 

Paski sa owszem, swiat uzywa panoramicznych ekranow. Mowie ci ze te paski w niczym nie przeszkadzaja. Kupuj smialo. To jak ogladanie filmu dvd. Jak to ci przeszkadzalo az tak bardzo to nie kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze, ze skonczyla sie ta idiotyczna przepychanka "konsole vs PC" i licze, ze zostawicie juz ten temat.

 

@yaro120 - ja bym przed zakupem przede wszystkim przejrzal biblioteke gier i skonfrontowal ja z wlasnym gustem. W koncu platforme kupuje sie dla gier, a IMHO nie ma nic glupszego niz wydanie kupy kasy na sprzet, na ktorym nie ma w co grac ;)

 

Kolejna sprawa przemawiajaca za X'em to poprostu gry na ktore mam ochote (m.in Forza2, Gta4 itp).

GTA4 to nie ta konsola ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yaro120 - ja bym przed zakupem przede wszystkim przejrzal biblioteke gier i skonfrontowal ja z wlasnym gustem. W koncu platforme kupuje sie dla gier, a IMHO nie ma nic glupszego niz wydanie kupy kasy na sprzet, na ktorym nie ma w co grac ;)

GTA4 to nie ta konsola ;)

 

 

chyba coś Ci się pomyliło :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne z PC - za duzy AA jak na konsole

a to PC nie potrafi wyświetlić obrazu w rozdzielczości 1280x720 albo 1920x1080 ? pierwsze słyszę -.-

Zdjęcie pomniejszone, więc nie czepiałbym się AA, choć na wersję na PS3 to faktycznie nie wygląda (chyba, że ku uciesze graczy, ta gra będzie miała AA nawet na PS3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest sens zamiany dużego zasilacza na jeszcze większy? :)

W ramach ciekawostki zamieściłem. Sensu pewnie to za dużego nie ma. Chyba, że modujesz X360 i potrzeba ci wiecej powera na wentylatory, katody, WC czy cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest sens zamiany dużego zasilacza na jeszcze większy? :)

- Koszt zasilacza do kompa a koszt zasilacza do xboxa?

- Może komus padł od xboxa a od kompa ma jakiś wolny w domu? (w dalszym ciągu ten sam argument co ad.1 :P)

 

Colin ze screenów wygląda cudnie :o i skąd brać kase na te wszytskie wspaniałośći? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Koszt zasilacza do kompa a koszt zasilacza do xboxa?

- Może komus padł od xboxa a od kompa ma jakiś wolny w domu? (w dalszym ciągu ten sam argument co ad.1 :P)

no chyba, że tak

co prawda jeszcze nie słyszałem, żeby komuś zasilacz od iksa padł, ale niech będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wpadłem napisać że podjąłem już ostateczną decyzję i NG ,który miałem zakupić na wakacje będzie to X360. Gta 4 ,nowy Colin czy taki GOW.Jak to zobaczyłem to już wiedziałem że kupno g80 czy r600 może być wyrzuceniem pieniędzy w błoto. To co mam teraz mi wystarcza do CS; Source ,S.T.A.L.K.E.R i paru innych gierek.

 

Temat jest naprawdę wielki i czytanie tego wszystkiego by uzyskać jak najważniejsze informacje troszkę zniechęca. Dlatego liczę na kogoś ,bo nie jestem zupełnie w temacie x pudła.

 

Interesuje mnie tylko jaki ma być to model konsoli. Kiedyś słyszałem o grzejących się konsolach i wolałbym abym nie trafił na jakąś lipną serię. Chodzi mi też o to czy brać wersję z dyskiem czy bez. Do tego czy jest sens podłączać (na jakieś 3-4 miechy) do monitora 21' albo zwykłego TV 28' Na konsole mogę przeznaczyć ok 1500 zł. I to jest max ile mogę wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Interesuje mnie tylko jaki ma być to model konsoli. Kiedyś słyszałem o grzejących się konsolach i wolałbym abym nie trafił na jakąś lipną serię. Chodzi mi też o to czy brać wersję z dyskiem czy bez. Do tego czy jest sens podłączać (na jakieś 3-4 miechy) do monitora 21' albo zwykłego TV 28' Na konsole mogę przeznaczyć ok 1500 zł. I to jest max ile mogę wydać.

Szeroko pojęty nowy w wersji premium (z dyskiem), wg tego co mi wiadomo. Ew. jakiś pewny używany.

Na 3-4 miechy raczej się opłaca podłączać do takich ekranów, chyba, że masz w co grą przez ten czas - to wtedy lepiej poczekać (inna sprawa, jeśli należysz do tych osób, u których większa sumka nigdy nie może się na długo ostać ^_^ )

Dochodzi jednak to, iż za tą sumę masz X360 z GoW i tyle. I lepiej sobie zadać pytanie, czy masz ochotę na handel używkami, albo czy będziesz odkładał i tworzył kolekcję.

 

i to nawet jest jakis slynny budynek w NY !!! office jakies gazety, stoi i ma sie dobrze !!!! i to od okolo 100 lat :-)

 

pozdro 4 @ll

Sorki, lecz własnego miasta nie znam dobrze, więc nie mam powodów, aby interesować się budowlami zagranicznymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek też dopadły mnie Three Red Lights of Death błąd 0102 :]

 

Dołączona grafika

 

dałem czas konsolce do piątku na zmartwychwstanie :razz: czego nie uczyniła :lol2: więc potraktowałem ją z Hot Air Gun

 

Dołączona grafika

 

jednak wie kto tu rozdaje karty :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

W czwartek też dopadły mnie Three Red Lights of Death błąd 0102 :]

Były jakieś specjalne okoliczności czy tak samo od siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeroko pojęty nowy w wersji premium (z dyskiem), wg tego co mi wiadomo. Ew. jakiś pewny używany.

Na 3-4 miechy raczej się opłaca podłączać do takich ekranów, chyba, że masz w co grą przez ten czas - to wtedy lepiej poczekać (inna sprawa, jeśli należysz do tych osób, u których większa sumka nigdy nie może się na długo ostać ^_^ )

Dochodzi jednak to, iż za tą sumę masz X360 z GoW i tyle. I lepiej sobie zadać pytanie, czy masz ochotę na handel używkami, albo czy będziesz odkładał i tworzył kolekcję.

Sorki, lecz własnego miasta nie znam dobrze, więc nie mam powodów, aby interesować się budowlami zagranicznymi ;)

 

Ok ok. Będę brał jak już tylko z GoW i to wersję Premium . Co do wydatków no to jeszcze nie wiem. Planuje jeszcze wyłożyć z 2500 zł tak w sierpniu. Liczę że dorwę jakiś dobry LCD z HD Ready. Nie wiem czy jest sens ładowania w Full HD. Co do gier no tu raczej myślę o używkach ,a co do kopii zaposowych to chyba podziękuję. Jak mam stracić przez to gwarancję (popraw mnie ktoś jak się mylę ) na sprzęt warty ~1,5 K to już wole kupować jakieś używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

 

dokładnie największa bolączka x :( ms musi coś z tym w końcu zrobić!! bo to jest chore, żeby x tak padały :blink:

 

@Soker

 

przez dwa dni zawieszała się w kilku grach :) trzeciego dnia padła hehe

 

@4ever_anarchy_soldier

 

zostaje jeszcze gwarancja od ms :] (nie po to walczyłem z obudową przez 30 minut :]) , a ja raczej nie jestem typem człowieka który po takim zdarzeniu będzie się zamartwiał :D

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...