Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda naprawdę ładnie, ale z realnością chyba nie ma nić wspólnego :D

 

MS niech w końcu da prawdziwe wsparcie dla myszki i klawiatury :D w grach w nowym uaktualnieniu dasha jedynie na to czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1: to fake czy prawdziwe?? :blink:

Po 2: to nakladka tak? Czy nowy pad, bo kiepsko widac.

odp. 1 prawda :)

odp. 2

* The thumb keyboard plugs into the headphone / data jack on the bottom of the controller. It comes bundled with its own headset, since it doesn't pass the signal through, and cannot work with current peripherals.

* The keyboard is backlit; the chat bubble icon in the photos will be an MSN icon.

* It will be released in the summer. No word on how much, though.

* We got a chance to check it out. The tactility is nice, but it's a bit heavy with all the rest of the weight of the 360 controller.

Jeżeli już to wpinany byłby w gniazdo słuchawek. Ale w takim razie gdzie słuchawki? Przez to gniazdko jack? Przecież headset ma inną wtyczkę.

 

Fake

patrz wyżej :) (reszta też B-) )

 

więcej informacji na temat majowej aktualizacji :D

• A richer Achievement notification pop-up will showcase the name of the unlocked Achievement and the gamerscore value without needing to leave the game to check the Achievements list.

• Enhanced family settings features for Xbox Live communications enable different defaults for video chat and voice chat.

• A new Xbox Live Marketplace blade lets Xbox Live members access the content they seek--whether it is game content or TV shows and movies (available in the United States)--from one place on Xbox Live.

• Updates to Xbox Live Arcade allow owners to quickly see which Xbox Live Arcade games their friends are playing and join in the fun. Xbox Live members can also compare progress of leaderboard scores and Achievements directly with all friends on their friends list. Expanded "Tell a Friend" capabilities make it easier than ever to boast about Achievements and high scores.

• A new option in Auto Downloads provides faster access to the entire collection of free, trial-version Xbox Live Arcade games.

• New progressive download controls provide easy access to optimal viewing options by letting people fast-forward, rewind, pause and resume as their video is downloaded from Xbox Live Marketplace.

• Extension of the background download functionality will allow owners to set their Xbox 360 console to turn off automatically after downloads are complete.

 

 

The update will also tweak the look of the console with some minor changes in the way the dashboard looks, including:

• The name of game in tray is now displayed in the dashboard.

• When the tray icon is highlighted, a list of achievements, game icon and gamerscore for that game is displayed.

• Video trick modes are enabled for content that is being progressively downloaded from Video Marketplace.

• Playback progress bar indicates download completion.

• Improved skip forward, skip back functionality during video playback.

• Switchable aspect ratio now available during video playback (Auto to Letterbox, Zoom, Stretch, Native).

• Background downloads can occur after the console has been turned off--the console will automatically power down when background downloads complete (not enabled by default).

• Earned Achievement notifications now show Achievement and Gamerscore details over the game without having to bring up the guide or leave the game.

• Player and friends lists now quickly show session presence information for quick identification of users that are joinable.

• Marketplace has now been raised to its own Dashboard blade to improve navigation.

• Added Windows Live ID management functionality to Account Management.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm:

http://www.xbox.com/en-US/community/news/2...xt.campSrc=Home

 

 

# H.264 video support: Up to 15 Mbps, Baseline, Main, and High (up to level 4.1) Profiles with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

# Added MPEG-4 Part 2 video support: Up to 8 Mbps, Simple Profile with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

# Show folder hierarchy for video content played from all devices.

# Bookmarks are stored for each video that the user plays remembering the users last location in the file as well as the aspect ratio that the user choose for that file.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm:

http://www.xbox.com/en-US/community/news/2...xt.campSrc=Home

# H.264 video support: Up to 15 Mbps, Baseline, Main, and High (up to level 4.1) Profiles with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

# Added MPEG-4 Part 2 video support: Up to 8 Mbps, Simple Profile with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

# Show folder hierarchy for video content played from all devices.

# Bookmarks are stored for each video that the user plays remembering the users last location in the file as well as the aspect ratio that the user choose for that file.

1 mysl: OMFG!! Obsluga X264 = wiekszosc filmow HD dostepnych w sieci. ALE potem lekkie otrzezwienie. 2 channel?!?! WTF? Czy ja cos zle rozumiem czy filmy 5.1 bedzie mozna tylko w stereo puscic?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos update dasha - ciekawe, czy pojawi sie wreszcie pokazywanie predkosci sciagania lub szacowanego pozostalego czasu...

lepiej niech tego nie dają bo jak jest jakaś gorąca pozycja to lepiej się nie denerwować [;

mi brakuję opcji - wyłącz konsole po ściągnięciu...

niby to takie proste a nie mogą na to wpaść

 

update:

Extension of the background download functionality will allow owners to set their Xbox 360 console to turn off automatically after downloads are complete.

czyli się doczekałem :razz:

 

i kolejna rzecz o której marzyłem - wkurzało mnie że konsola nie pokazuje co siedzi w napędzie i mam:

 

The name of game in tray is now displayed in the dashboard.

B)

 

Wygląda naprawdę ładnie, ale z realnością chyba nie ma nić wspólnego :D

 

MS niech w końcu da prawdziwe wsparcie dla myszki i klawiatury :D w grach w nowym uaktualnieniu dasha jedynie na to czekam.

nie wiem o jakiej realności mówisz, ale to będzie przystawka do pada i ma się ukazać się latem tego roku... Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# H.264 video support: Up to 15 Mbps, Baseline, Main, and High (up to level 4.1) Profiles with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

Czyli będzie obsługiwany także te "pirackie" filmy?

Co do przystawki to i tak pewnie będzie kosztowała ze ~120zł IMHO

Ktos powiedział o patchu ze wsparciem dla myszki i klawiatury, to jest chyba póki co nierealne ale byłoby super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz

 

Wiosenny update dasha Xboxa 360

Polygamia.pl

 

Znamy już oficjalne szczegóły dotyczące najnowszej aktualizacji dashboardu dla Xboxa 360.

 

- Update ukaże się 7 maja.

- Zwiększona zostanie integracja z MSN Messengerem (po co to komu?). Czatowanie ze znajomymi piszącymi aktualnie z PieCa ułatwi zapowiedziany już oficjalnie nowy pad z klawiaturką, o którym informowaliśmy niedawno.

- Poprawiona ma zostać komunikacja via LIVE – zarówno głosowa jak i video.

- Zmienione zostanie powiadomienie wyskakujące przy odblokowaniu Achievementa. Teraz będziemy mogli w końcu od razu zobaczyć nazwę Achievementa i nasz gamerscore.

- Marketplace doczeka się osobnej zakładki (blade’a) w dashu.

- Update do Xbox LIVE Arcade pozwoli zobaczyć w co grają nasi znajomi, od razu przyłączyć się do nich i rozpocząć grę.

- Nowa opcja w Auto Downloads w sekcji XBLA zapewni szybszy dostęp do wszystkich (a nie tylko najnowszych) bezpłatnych dem z XBLA.

- Ci, którzy mogą czerpać z dobrodziejstw Xbox LIVE Marketplace, dostaną w końcu możliwość oglądania i przewijania (i pauzowania) filmów podczas ściągania.

- Będzie można nakazać konsoli wyłączenie się po zakończeniu pobierania np. dema, co w końcu umożliwi zostawienie ściągania na noc (dla tych, którzy lubią spać przy hałasie xboxowych wiatraków), lub gdy wychodzimy do pracy, bez obawy o to, że konsola będzie zżerać niepotrzebnie prąd.

 

Tak naprawdę nie ma w tym updacie nic ciekawego, oprócz zmian związanych z pop-upem Achievement Unlocked. Microsoft nadal nie potrafi umieścić wieloosobowego czata (i videoczata) z poziomu dashboardu. Nie ma także wsparcia dla klanów. Zmiany są tak naprawdę kosmetyczne. Nie zmienia to faktu, że jest to nadal najlepszy dashboard wśród tych, które oferują konsole nowej generacji. Przydałyby się tu jednak pewne długo oczekiwane zmiany, bo ciężko zrozumieć brak niektórych funkcji.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz

 

Wiosenny update dasha Xboxa 360

Polygamia.pl

Tak naprawdę nie ma w tym updacie nic ciekawego, oprócz zmian związanych z pop-upem Achievement Unlocked.

hehe to fajnie chlopaki maja ;) dla mnie np jest to bardzo ciekawy upgrade =)

 

# H.264 video support: Up to 15 Mbps, Baseline, Main, and High (up to level 4.1) Profiles with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

# Added MPEG-4 Part 2 video support: Up to 8 Mbps, Simple Profile with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to fajnie chlopaki maja ;) dla mnie np jest to bardzo ciekawy upgrade =)

 

# H.264 video support: Up to 15 Mbps, Baseline, Main, and High (up to level 4.1) Profiles with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

# Added MPEG-4 Part 2 video support: Up to 8 Mbps, Simple Profile with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

Poprawili się :]

 

No proszę, Zajączek przynosi same dobre nowiny ostatnio. Słyszeliśmy już o klawiaturze do Xboxa 360, do tego widzieliśmy pierwszy filmik z wiosennej aktualizacji dashboardu, a teraz jeszcze Microsoft uraczył nas tą informacją (pełna treść tutaj):

 

# “H.264 video support: Up to 15 Mbps, Baseline, Main, and High (up to level 4.1) Profiles with 2 channel AAC LC and Main Profiles.

# Added MPEG-4 Part 2 video support: Up to 8 Mbps, Simple Profile with 2 channel AAC LC and Main Profiles.”

 

Co ten bełkot techniczny oznacza? Ano to, że od 7 maja 2007 roku każdy użytkownik Xboxa 360 będzie mógł bez kombinowania (papa Transcode360) obejrzeć “film z wesela wujka”, zakodowany w jakże popularnym formacie XviD czy DivX. Trzeba przyznać, że to dosyć zaskakujący krok ze strony Microsoftu. Otwarcie na formaty do tej pory kojarzone przede wszystkim z pirackimi kopiami filmów, świadczy o jednym - Gigant z Redmond słucha głosów użytkowników. I słusznie. Wygląda na to, że po 7 maja Xbox 360 stanie się nie tylko konsolą z świetnymi zapowiedziami gier na najbliższy czas, ale również najlepszym kombajnem multimedialnym… a ja chowam ten słoik z wazeliną i już sobie idę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to, że film w 1080p to jakieś ~ 10MBit/s przepustowość będzie wystarczająca, mam nadzieje, że jajka x-a sprawnie to policzą, bo mój c2d nie domaga jeżeli chodzi o 1080p...

 

ps. temat techniczny/sprzętowy na temat konsoli w forum o grach? bardzo ciekawe...

równie dobrze można tu umieścić karty graficzne, w końcu tez służą do "grania"

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk

 

dziwne bo mój antek daje rade i ładnie chodzą teledyski w 1080p :razz:

kryśka wygląda :rolleyes:

u mnie niektóre filmy w 1080p też dają radę (np. Madagaskar) ale niektóre rwią gdy na ekranie robi się większe zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dodali nowe kodeki ale wcale nie jest powiedziane czy będzie obsługa mkv. Jak wiadomo M$ promuje WMV. Nie wiem czy tutaj nie będzie to tak że poprostu filmy WMV zakodowane w 264. Chyba się da. O Xvid i Divx można zapomnieć bo z tego co wiem Xvid to jest Advanced Profile a update dodaje support tylko dla Simple Profile. Dziwne też ze 264 i tylko 2.0. Mogli by w koncu jakoś sensowniej wykorzystywać te 3 rdzenie ;)

Klawiaturka fajna rzecz, pewnie będzie kosztować tyle co pad albo i wiecej, zwlaszcza że ma być sprzedawana razem z headsetem. Większość tych "dużych" updatów spokojnie mogła by wyjść jako 1 - 2 patche ale programisci maja chyba inne wytyczne. Nie wiem czemu nie chcą dodać opcji ala Media Center z Xbox pierwszego. Wiem że to był scenowy soft ale dzięki niemu dużo osób kupiło xboxa tylko i wyłącznie po to, sam tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...