Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

A najkrucej mówiąc, przynajmniej na początku (jak długo to się okaże) gry na konsole będą o wiele lepiej wyglądały na konsolkach następnej generacji niż na kompach. Może nielicząc paru (najwyżej) tytułów i konfiguracji za parę ładych tysiaczków, za które osobiście już wolę rower kupić (chodź jeżdżę raz na ruski rok).

tak jak to było z praktycznie każdą nową konsolą(NES/SNES/PSX/N64/DC/PS2). Kompy na początku zawsze odstają na kilka latek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak to było z praktycznie każdą nową konsolą(NES/SNES/PSX/N64/DC/PS2). Kompy na początku zawsze odstają na kilka latek.

tutaj sie nie zgodze bo dzisiejsze konsole opieraja sie wlasnie na pc komponentach wiec wielkich roznic moze nie bedzie ,kwestia tylko czy taki gracz na pc jest odpowiednio zasobny finansowo aby zmodernizowac kompa do potrzeb danej gry ktora mozna by porownac na pc i konsoli.Ale ja sam mysle ze w tej sytuacji konsolowcy majacy nextgeny beda w lepszej sytuacji,bo wystarczy tylko kupic gre i grac.

 

ps.obejrzalem filmik z "test drive unlimited" i naprawde gra ma momentami grafe fotorealistyczna!!,jak kobietka pomyka nowym maclarenem merca po miescie to naprawde jest na co popatrzec,oprucz super grafy zaobserwowalem mozliwosc pojechania do salonu samochodowego ,panienka wchodzi do srodka i oglada w salonie bryki , mozna pojechac do sklepu odziezowego i zmienic jej ciuszki:),ogolnie wydaje mi sie ze teren akcji to wielka wyspa,podczas jazdy mozna kamerka ogladac wszystko na okolo i takze wewnatrz caly kokpit,na ekranie wyswietlany jest takze ekran gps i drogi,zapomnialem dodac ze jest takze mozliwosc wstapienia do agencji mieszkaniowej w celu zakupu domu z basenem i odpowiednimi dla nas...garazami:):),na koncu filmiku zacynal sie jakis wyscig z furami z miasta ,ogolnie czuc bylo szybkosc auta tylko sterowanie bylo chyba troche arcadowe ale to sie pewnie jeszcze okaze,mysle ze dla amatorow przejazdzek po miescie bez zadnego celu gra sie spodoba a dla fanow wyscigow spewnoscia sie takze cos znajdzie no bo wkoncu za cos trzeba ta kase na domy i fury zdobywac:):)

 

ogulnie roznice pomiedzy nowa i stara generacja sa naprawde widoczne a developerzy potrafia juz wyczesac z nich niezlego powera:)

 

update!! info z xboxa

w kontynuacji dooma na xboxa "ressurection evil" wystepuje bron podobna do gravity gun z half-life2!!!! z tym ze tutaj mozemy jeszcze zlapac wrogi pocisk i rzucic w przeciwnika!!:):),jutro gra wyloduje na hdd mojego xboxa;):)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj sie nie zgodze bo dzisiejsze konsole opieraja sie wlasnie na pc komponentach wiec wielkich roznic moze nie bedzie

nie no... Która konsola, poza X-box w pierwszej wersji ma komponenty choćby zbliżone do PC? PS3? Niezbyt... Cell? Pierwsza tego typu konstrukcja. RSX - cholera wie co to za licho, narazie mamy tylko spekulacje. Poczekamy, zobaczymy.

 

X-Box 360? Procek na bazie IBM PowerPC z wieloma rdzeniami, nowatorskie GPU od ATI. Daleko mu do PC.

 

Revo? To już wogóle.

 

Konsole i PC to są komputery. Na tym podobieństwa się kończą. Póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no... Która konsola, poza X-box w pierwszej wersji ma komponenty choćby zbliżone do PC? PS3? niezbyt.....

 

widac ze nie przeczytales wczesniejszych wypowiedzi ani tutaj ani na topicu o ps3:)

sam szef dzialu konsol Sony ,powiedzial ze ps3 to praktycznie bardzo drogi w produkcji komputer:) ,wiec wybacz ale jesli to mowi taki gosc to chyba wie lepiej co??:), sam xbox, czy pierwszy czy juz nastepca, to same kompnenty komputerowe odpowiednio zmodyfikowane i wyspecjalizowane do jednej czynnosci..grania, dlatego mimo tego to sa i beda konsole a nie pc, jeszcze dokladniej mowiac wczesniejsze konsole oparte na kartige czy jak to sie pisze;) byly totalnie niezalezne od komputerow ,dzisiaj w dobie cd,dvd,blu-ray,hd dvd, hdd,kart siieciowych ,kart graficznych,portow usb,wi fi, czyli osprzetu ktory siedzi albo bedzie siedzial w konsolach nie nazwiesz tego dziedzictwem pc????? ,kazdy element konsolowy jest juz czyms przeniesionym z pc i tak juz zostanie bo technologie komputerowe rozwijaja sie najszybciej i tak samo szybko sa wdrazane,jednak dla fana konsol to wszystko nie ma znaczenia, czy to bedzie na bazie pc czy innego sprzetu ,najwazniejsze jest aby byly gry ktore to wszystko wykorzystaja i potrafily nas cieszyc

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze nie przeczytales wczesniejszych wypowiedzi ani tutaj ani na topicu o ps3:)

sam szef dzialu konsol Sony ,powiedzial ze ps3 to praktycznie bardzo drogi w produkcji komputer:)

1694731[/snapback]

kazde urzadzenie sluzace do liczenia jest komputerem - semantyka

nawet Twoj kalkulator ktory dostales na komunie jest KOMPUTEREM

sprawdz w slowniku PWN znaczenie slowa komputer

 

w PS3 jedyna rzecza ktora bedzie przypominac PC bedzie port USB i porty sieciowe. reszta to prawie Science Fiction.

procek Cell - o wydajnosci na tyle duzej, ze we wczorajszym Irish Independent przeczytalem, ze Brytyjskie Towarzystwo Naukowe przy Greenwich zakupi kilka tych prockow w celu... obliczania prognoz pogody. obecnie korzystaja z superkomputerow, ktore jednak sa za drogie w eksploatacji (chlodzenie azotem, pobor mocy itp drobnostki)

wiec teraz sobie wyobraz ta moc drzemiaca w PS3.

XBox nie bedzie duzo slabszy - tylko 4-8 razy slabszy od PS3 (wdg roznych zrodel) - co daje i tak NIEWYOBRAZALNA moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze nie przeczytales wczesniejszych wypowiedzi ani tutaj ani na topicu o ps3:)

rofl :) Każde urządzenie które liczy, jest komputerem.

 

sam xbox, czy pierwszy czy juz nastepca, to same kompnenty komputerowe odpowiednio zmodyfikowane i wyspecjalizowane do jednej czynnosci..grania, dlatego mimo tego to sa i beda konsole a nie pc, jeszcze dokladniej mowiac wczesniejsze konsole oparte na kartige czy jak to sie pisze;) byly totalnie niezalezne od komputerow

były tak samo niezależne jak i teraz. No powiedz mi, które komponenty są z komputerów osobistych, bo o takich mowa - z PC, prawda? No podaj jakiś dobry przykład. Konsole nie są "gorszym" PC jak próbujesz tu implikować.

 

Konsola do gier, albo własciwie niedługo "Domowy komputer multimedialny" to OD ZAWSZE BYŁ KOMPUTER, tylko inny. To co próbujesz implikować, jest tak nonsensowne z założenia, jak tylko można, albo nawet i bardziej, bowiem próbujesz wmówić mi, że konsola(a własciwie komputer) jest komputerem :) No weź mnie nie rozwalaj :)

 

Ponadto,

komponenty w konsolach nowej generacji NIE są ściagane z rynku PC i pakowane do jednej obudowy. To są zupełnie nowe konstrukcje, zaprojektowane zupełnie obok platformy PC(wyjątkiem był X-Box). Ew. elementy z konsol nowej generacji zostaną wdrożone w przyszłości na rynek PC.

 

Jeśli nie podasz sensownych argumentów popartych przykładami, to nawet nie odpisuj na tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek Cell - o wydajnosci na tyle duzej, ze we wczorajszym Irish Independent przeczytalem, ze Brytyjskie Towarzystwo Naukowe przy Greenwich zakupi kilka tych prockow w celu... obliczania prognoz pogody. obecnie korzystaja z superkomputerow, ktore jednak sa za drogie w eksploatacji (chlodzenie azotem, pobor mocy itp drobnostki)

wiec teraz sobie wyobraz ta moc drzemiaca w PS3.

Ta... tak jak procek z ps2 mial sterowac rakietami :lol: Sony jak zwykle sciemnia. Zreszta z tego jest znane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... tak jak procek z ps2 mial sterowac rakietami  :lol:  Sony jak zwykle sciemnia. Zreszta z tego jest znane

1695414[/snapback]

 

i zobacz że dobrze to im wychodzi. mają najlepsze gry i jest ich zdecydowanie najwiecej. no i jaka sprzedaż ps2 w porównaniu do inncych konkurentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle sie klocicie ktora konsola lepsza a ja zrobie tak teraz kupie Xboxa poczekam az wyjdzie sony3 i jak rzeczywiscie bedize duzo lepszy to sprzedam 360-tke i kupie soniaka i o co tyle krzyku. Poki co bedzie Xbox a z sony sie okaze. Ja juz sprzedaje kompa :) (moze ktos jest zainteresowany jakimis czesciami, albo chlodzeniem wodnym) i niecierpliwie czekam na poczatek grudnia mam nadzieje ze nie bedzie wielkich problemow z dostepnoscia konsoli i kazdy kto bedzie chcial ja kupi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE tam zaraz sprzedawać kompa.. on zawsze się przyda... DO mp3, filmów, gg, internetu, Tweak'a :P, i pracy, nauki.... No i oczywiście gier... ja na pewno nie sprzadam kompa.. najpierw kupie sobie XboX'a 360... dla wielu gier (ehhh :P ), potem nowego kompa, a potem się zaobaczy heehehe...

 

 

 

A teraz do tej kłutni ktora konsola jest lepsza, i czy jest ona komjutrem czy nie.. to więc jest lepsza ta ktora ma lepsze gry, a to zależy od gust userów... więc sami widzicie.. a czy jest kompem to mnie to nie obchodzi szczeże ... ja poprostu bede szczęśliwym użytkownikiem..

 

 

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były tak samo niezależne jak i teraz. No powiedz mi, które komponenty są z komputerów osobistych, bo o takich mowa - z PC, prawda? No podaj jakiś dobry przykład. Konsole nie są "gorszym" PC jak próbujesz tu implikować.

jezeli ty nie umiesz zrozumiec zwyklego posta na ktorym wylozono czarno na bialym pewne racje ,to oznacza:brak mozliwosci laczenia faktow, zbyt skomplikowana konstrukcja zdania oraz jego sens, niechec do piszacego i jego zdania na dany temat,i ostatnia mozliwosc to zbyt mlody wiek ktory rownoznaczny jest z brakiem mozliwosci merytorycznych , wybierz sobie:)

 

jezeli ty nie wiesz jakie komponenty pochodza z pc to mnie zalamujesz jesli chodzi o tak prosta dedukcje -bez komentarza!!

nikt nie napisal a tym bardziej ja ze konsole sa "gorszym pc" tutaj zadzialala znowu pewna niedyspozycja wymieniona powyzej-bez komentarza

 

Ponadto,

komponenty w konsolach nowej generacji NIE są ściagane z rynku PC i pakowane do jednej obudowy. To są zupełnie nowe konstrukcje, zaprojektowane zupełnie obok platformy PC(wyjątkiem był X-Box).

jesli czytnik dvd,cd,karta sieciowa ,hdd nie sa wziete z pc to pewnie wzieli to z maszynki do miesa-bez komentarza!!!

kazda nowa rzecz w nowej konsoli bazuje na technologi opartej na pc ,poczawszy od gpu,cpu,ramu,hdd, itd itp, tylko mi nie pisz tutaj ze taki procesor cell jest jakims strasznym wyjatkiem, bo oparty jest na procku power pc ,z ta roznica ze posiadal bedzie 7 rdzeni,czyli rzecz zupenie nieprzydatna bo o 5lat za szybko, czyli reaasumujac ,wszystko co jest w nowych konsolach to scheda obecnego swiata pc tylko z roznymi modyfyfikacjami, bo produkt koncowy to konsola:)-gdybys troche nabral rozeznania ze swiata pc to wiedzialbys o czym pisze -bez komentarza

 

elementy z konsol nowej generacji zostaną wdrożone w przyszłości na rynek PC.

teraz przyklad twojego "logicznego myslenia" :firma nvidia i ati tworza gpu do pc, sony i microsoft postanawiaja na bazie ich produktow wdrozyc gpu do swoich konsol ,wiec ati i nvidia odpowiednio modernizujac(unowoczesniajac) gpu instaluje je w nowych konsolach,pozniej te same mozliwosci maja gpu w pc wiec to pc bierze technologie z konsoli!!!!!...no coz..kazdy kto troche sie orientuje w sferze technologi pc pewnie z takiego toku myslenia kula sie po podlodze i mysli z zalem o jego tworcy a ja oczywiscie popieram ten zal:), zeby jednak ten ktos co sobie to wymyslil mial szanse troche znormalniec to powiem moze tylko ze ta super hiper gpu w jednej czy drugiej konsoli to nic innego jak wlasnie karty ktore maja sie ukazac dla pc a zanim takie ps3 wyjdzie to na rynku beda karty ktore beda obslugiwaly direct 10 wiec technologicznie oba sprzety beda juz przestarzale,choc po cichu licze ze bill jako tworca moze po kryjomu da taka mozliwosc w xboxie, o reszcie komponentow niechce mi sie pisac bo jesli powiesz ze taki dvd ,hdd, czy karta sieciowa w konsoli nie jest z pc to chyba facet jestes z marsa-bez komentarza

 

gwoli scislosci ,zbior moich konsol w podpisie wskazuje ze jestem fanem konsol, wiec czlowieku czy jak ci tam pamientaj ze nie wazne z czego jest konsola, wazne jakie spelnia zadanie:)

 

kazde urzadzenie sluzace do liczenia jest komputerem - semantyka

nawet Twoj kalkulator ktory dostales na komunie jest KOMPUTEREM

w takim razie jak pojdziesz do sklepu kupic kalkulator to popros o komputer a nie o kalkulator:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=24989:

komputer m IV, D. -a, Ms. ~erze; lm M. -y

«urządzenie elektroniczne automatycznie przetwarzające informacje (dane) zapisane cyfrowo, służące do szybkiego wykonywania obliczeń, przechowywania, porządkowania i wyszukiwania danych oraz sterowania pracą innych urządzeń»

 

ENIAC tez byl komputerem, choc nie mial ani jednego tranzystora i latal na lampach (a jednym z jego wiekszych wrogow byly myszy i szczury, ale to inna bajka). Zreszta wspolczesna architektura PC, podzielona na pamiec tymczasowa, stala i procesory do wykonywania obliczen specjalnie od niego nie odbiega.

Tak samo automaty z grami, Atari, Commodore, Pegasus, kalkulatory, cyfrowy sprzet audio itd.

 

Po prostu technika cyfrowa dziala w ten a nie inny sposob i stwierdzenie, ze konsole sie wywodza od PC jest po prostu bez sensu.

 

A co do szukania co bylo pierwsze - pierwsze czytniki CD to sprzet audio - idac Twoim tokiem myslenia, PC to rozwiazanie bedace dziedzictwem odtwarzaczy CD i wzmacniaczy (w koncu te tez najpierw istnialy jako sprzet stacjonarny)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co jeszcze nie zlozyli zamowienia na xboxa360 a maja zamiar go kupic w czasie szalu zakupow bozonarodzeniowych ,to radze spieszyc sie, kilka zrodel podalo ze na chetnych moze zabraknac sprzetu, no chyba ze mowicie i czytacie po japonsku i konsole importujecie, bo gdzie jak gdzie ale w japoni to napewno nie wykupia calego nakladu;):)

Cieszy to ze ,jest wielkie zainteresowanie nowa konsola billa i moze juz niedlugo hegemonia i bunczucznosc Sony troche opadnie a gdzie 2 sie bije tam gracz korzysta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze przeczytalem z podanego wyzej linka gpu z 360 bedzie mialo 48 shader pipelines!!!! w wersji 3.0 + !!

czyli tak jak wczesniej podejrzewalem bill zpewnoscia jako tworca direct X postaral sie przemycic cos wiecej niz samo 3.0 ,bo przeciez juz w przyszlym roku wchodzi nowy windows vista i shadery 4.0 ktore juz sa testowane przez kilku developerow, wiec jest nadzieje ze gpu 360 -ki bedzie moglo obsluzyc dodatkowe efekty w porownaniu z obecnym rynkiem pc,oby tak bylo:).

Zunifikowanie vertex i pixel shaderow ma ponoc bardzo przyspieszyc caly proces tworzenia grafiki i podnies sporo wydajnosc. Tylko szkoda ze w samym schemacie technicznym xboxa nie bylo wyraznie zaznaczone jak i gdzie te 48 potokow pracuje,mam nadzieje ze nie jest to jakis przekret,swoja droga ati naprawde sie postaralo ,a nowe konsole beda mialy powera:)

 

ps .jedynie co widac z tych 48 pipelines to zaznaczone 16 na schemacie, moze trzeba liczyc razy 3 hehe, jesli ktos lepiej zrozumial schemat to niech sie podzieli wiedza gdzie sie podzialy brakujace potoki:)

 

update: moze byc tak(wedlug schematu) :

- 16 units texture fetch (shader fetch)

- 16 units vertex fetch

- 16 ?????? gdzie sie podzialo??

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych potokow: Na schemacie (str. 7, 8) jest taka kostka Unified Shader, w niej jest napisane 16 shaders/SIMD, 3 SIMD - moze stad te 48?

 

Ale tu jest w kolko mowa o Shaderach - na schemacie na stronie 6. potoki (pipelines) sa zaznaczone czerwonymi i zielonymi strzalkami, ani slowa o ich ilosci.

 

I jeszcze jeden drobny zonk - pamiec konsoli jest na magistrali 128bit (str. 3) - w dodatku jest to laczna pamiec dla calej konsoli, nie tylko pamiec video. Mimo GDDR3 i ogromnej czestotliwosci (choc kto wie, czy te 700 MHz to jest rzeczywiste taktowanie, czy tez tak uwielbiane przez producentow "taktowanie efektywne" - w tym drugim przypadku rzeczywiste to marne 350MHz) mam watpliwosci co do przepustowosci ukladu. Moze sie to okazac waskim gardlem konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych potokow: Na schemacie (str. 7, icon_cool3.gif jest taka kostka Unified Shader, w niej jest napisane 16 shaders/SIMD, 3 SIMD - moze stad te 48?

wczesniej sam tez zwrocilem na to uwagie ale sam nie wiem jak to nalezy traktowac , co do waskiej twoim zdaniem przepustowosci pamienci nie ma sie co martwic bo choc ta pamienc jest zunifikowana dla calego systemu to jednak ma odpowiednie wspomaganie superszybkiej pamienci 10 mb edram, pozatym pamientajmy ze przy jednoczesnym obliczeniu pixel i vertex shader w jednym potoku i cyklu zapewne nie wymaga 256 bit architektury pamienci, ale to tylko nasze gdybania:), jesli konsola potrafi to co na filmikach pokazuja i jeszcze nawet zapewne programisci nie umieja wykorzystac calej jej mocy, to mozemy spac spokojnie, bo wierze ze ati wypuscilo dla xboxa (wczesniej niz dla pc) nowatorski gpu, a jej nowa karta w pc x1800xt wlasnie pobila rekord 3dmark05 bo na jednej karcie ponad 12.200 tys punkt. wiec to co jest w xboxie powinno byc chyba lepsze?!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli czytnik dvd,cd,karta sieciowa ,hdd nie sa wziete z pc to pewnie wzieli to z maszynki do miesa-bez komentarza!!!

lol, jeśli wogóle to nie z PC :) jesli już chcesz się licytować, to napedy optyczne na początku były używane w odtwarzaczach muzycznych. Po drugie, PSX miało odtwarzacz CD w roku 1994, gdy większość PC jeszcze takowego NIE miała. Taka metoda dowodu NICZEGO nie udowadnia.

 

kazda nowa rzecz w nowej konsoli bazuje na technologi opartej na pc ,poczawszy od gpu,cpu,ramu,hdd, itd itp, tylko mi nie pisz tutaj ze taki procesor cell jest jakims strasznym wyjatkiem, bo oparty jest na procku power pc ,z ta roznica ze posiadal bedzie 7 rdzeni,

nie widziałem procesorów Power w komputerach klasy PC. Ponadto, radzę doedukować się i poczytać coś, zanim napiszesz cokolwiek o "The Cell". Bo w tym temacie jesteś zieloniutki jak trawka wiosenna, albo nawet bardziej. Chcesz podyskutować o The Cell? Proszę bardzo, ale w oddzielnym wątku, albo na PM. Tylko najpierw zapoznaj sie z podstawowymi faktami.

 

Aha, żeby było jasne dla wszystkich wszem i wobec: Cell to nie jest 7-rdzeniowy powerpc jak próbujesz implikować.

 

Poza tym, nadal czekam na wskazanie i porównanie komponetów używanych w konsolach do tych używanych w PC. Narazie pleciesz bez sensu.

 

czyli reaasumujac ,wszystko co jest w nowych konsolach to scheda obecnego swiata pc tylko z roznymi modyfyfikacjami, bo produkt koncowy to konsola:)-gdybys troche nabral rozeznania ze swiata pc to wiedzialbys o czym pisze -bez komentarza

co reasumując? Przecież nie padł żaden argument, tylko jednostronne stwierdzenie twojego widzimisię. Kończ waść wstydu oszczędź. Czekam na argumenty.

 

teraz przyklad twojego "logicznego myslenia" :firma nvidia i ati tworza gpu do pc, sony i microsoft postanawiaja na bazie ich produktow wdrozyc gpu do swoich konsol ,wiec ati i nvidia odpowiednio modernizujac(unowoczesniajac) gpu instaluje je w nowych konsolach,pozniej te same mozliwosci maja gpu w pc wiec to pc bierze technologie z konsoli!!!!!

Nowa technologia będzie obecna najpierw w konsoli NG a potem na rynku PC. Może zaprzeczysz? Zaprzeczając temu twierdzeniu, jednocześnie zaprzeczysz sam sobie :)

 

o reszcie komponentow niechce mi sie pisac bo jesli powiesz ze taki dvd ,hdd, czy karta sieciowa w konsoli nie jest z pc to chyba facet jestes z marsa-bez komentarza

bo nie potrafisz NIC napisać. Jak już wspominałem, pierwszym zastosowaniem np. napędów CD były odtwarzacze muzyczne. Dopiero potem PC. PC bierze technologie z rynku muzycznego :) Spokojnie - to twój tok rozumowania :)

 

gwoli scislosci ,zbior moich konsol w podpisie wskazuje ze jestem fanem konsol, wiec czlowieku czy jak ci tam pamientaj ze nie wazne z czego jest konsola, wazne jakie spelnia zadanie:)

owszem, ale nie próbuj implikować, że konsole nowej generacji są budowane z części PC. Bo tak nie jest.

 

w takim razie jak pojdziesz do sklepu kupic kalkulator to popros o komputer a nie o kalkulator:)

zbiór znaczeniowy słowa kalkulator zawiera się w zbiorze znaczeniowym słowa komputer. Logika. To proste :)

 

Następnym razem, jesli ktoś nie ma zamiaru poprzeć swoich tez argumentami z przykładami, to niech lepiej wogóle nie pisze. (Tak, to do ciebie gladiac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zauwazyles ze uzywaz zdania:

 

jak próbujesz implikować

ale nie próbuj implikować

czy to zdanie a wlasciwie slowo implikowac"ma dla ciebie jakies szczegolnie znaczenie? bo w kazdym swoim watku bardzo czest go uzywasz a w sensie stylistyczno merytorycznym nawet naduzywasz ,ale w sumie mi to nieprzeszkadza ,jak nie umiesz innaczej to przeciez nie twoja wina :)

 

ogolnie z twoich postow bije straszna agresja i pewien chyba rodzaj zlosci, jak bys zapomnial ze to miejsce nazywa sie"forum" czytaj F O R U M, kazdy jesli nie obraza nikogo moze tutaj pisac czy sie to tobie podoba czy nie ,rowniez jesli ktos ma inne zdanie niz ty nalezy to uszanowac a nie tlamsic agresja i prostackim wrec zachowaniem,

cala ta wymiane zdan moglbym konntynuowac podajac cala mase dowodow prosto z sieci, pytanie tylko po co? dla ciebie? szkoda na ciebie czasu, nie jestes osoba ktora jest pasionatem konsol a juz bynajmiej xboxa, moze powinienes robic inne rzeczy niz "udzielac sie na tym forum" ale przeciez jak pisalem kazdy ma prawo tutaj pisac ,jedna rada jak ci sie moje opinie nie podobaja to ich nie czytaj albo ignoruj, no chyba ze twoja "ambicja " ci na to nie pozwala .

 

wszyscy ktorzy zostali zmuszeni do tego OT "mea culpa":) ale czasami czlowiek musi zaeragowac tak czy inaczej:)

 

ps ten watek "jedrzej" mozemy jak chcesz kontynuowac na prywatnym polu aby nie zmuszac innych do czytania ciagnacego sie z twojego powodu OT

 

ps tak gwoli scislosci,zauwazylem ze wybierasz tylko to co ci pasuje w komentowaniu wybiurczo zostawiajac reszte? strach przed przyznaniem racji!!!!!!??????:)

przyklad na zakonczenie tego posta:

 

moja odpowiedz

 

jesli czytnik dvd,cd,karta sieciowa ,hdd nie sa wziete z pc to pewnie wzieli to z maszynki do miesa-bez komentarza!!!

twoja odpowiedz

 

lol, jeśli wogóle to nie z PC icon_smile3.gif jesli już chcesz się licytować, to napedy optyczne na początku były używane w odtwarzaczach muzycznych

jaki moral ??opusciles hdd,karty sieciowe,dvd,- pewnie brak ci bylo wytlumaczenia albo przyklady nie pasily???? wiesz co olewam to :) ,bo ty patrzysz tylko na literki a nie na sens tresci postow,gdybys cofnal sie troche do tylu to bys zrozumial moje (zrobie ci przyjemnosc tym slowem?) "implikacje" ale zadaniem hieny w jej srodowisku naturalnym jest czekac na zer obojetnie czy na nia zasuzyla czy nie- to byl taki opis przyrodniczy i ....nikogo nie dotyczyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokoj.

 

Lepiej podzielmy sie wrazeniami na temat filmiku z Test Drive'a bo mi szczena totalnie opadla. ja chce ta gre!!!

 

Do do dostepnosci ja zamowilem w ultimie ale zalapalem sie dopiero na druga dostawe :( ciekawe kiedy to bedzie i ciekawe czy nie bedzie na przyklad na allegro.

 

POzdrawiam i mam nadzieje ze juz bedziecie pisac bardziej na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronosik wrescie obejrzales ten co ci podalem :) ,niezly byl a wrecz bardzo dobry,zla wiadomosc to ze gra bedzie opuzniona niestety o kilka miesiecy i jesli nie wiedziales to sorry za zle wiesci,moze wynagrodza to jescze lepsza grafa i grywalnoscia czego temu tytulowi zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlatego ze chca usunac te wszystkie bledy ( popup obiektow itp ) ale widac ze im to latwo przychodzi wystarczy porownac wersje z E3 a te teraz z X05 jakby nowa gra wczesniej wygladalo to jak na psx-ie :) a teraz nexgenowo poczekamy jeszcze troche i bedzie juz 360-towo :)

Edytowane przez Lazymodder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do waskiej twoim zdaniem przepustowosci pamienci nie ma sie co martwic bo choc ta pamienc jest zunifikowana dla calego systemu to jednak ma odpowiednie wspomaganie superszybkiej pamienci 10 mb edram,

z tego co czytałem to te 10 mega wykorzystane będzie tylko na bezstratny antyaliasing...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna gra ma byc opuzniona: "oblivion" bo o nim mowa ,zaliczy mala obsuwe , na szczescie tylko ok 2 tygodni, czyli akurat tyle ile czasu wyniesie od startu 360 ki w usa do edycji europejskiej, tak wiec w pewien sposob traca amerykanie :)

 

z tego co czytałem to te 10 mega wykorzystane będzie tylko na bezstratny antyaliasing..

zgadzam sie :),ale na jednym ze zdjec "architekture gpu" widac ze unified memory odnosi sie do texture/vertex fetch nastepnie do unified shader ten znowu do output buffer ten do edramu, calosc w postaci memory export wedruje znowu do unified memory skad po zatoczeniu kola sygnal trafia juz na ekran, bynajmiej ja wysnulem taki wniosek ze oprucz zajmowania sie antyaliasingiem edram moze dodatkowo wspomagac cala operacje tworzenia grafiki, jak zwykle to gdybanie, szkoda ze ktos z samego ATI nie wypowiedzial sie dokladnie na temat mozliwosci gpu, mogli by podac jakies testy w stosunku do obecnych kart na rynku ,wtedy mialoby sie jakis odnosnik a tak tylko mozemy budowac nasze wlasne opinie na kilku parametrach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...