Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nie bedzie tak zle z tym Oblivionem. Ta gra ma szanse wprowadzic nowa jakosc i dobrze zdaja sobie z tego sprawe jej tworcy.

Co do Fear'a to raczej nie powtorzy sie systucja z PC gdzie mimo dobrego wygladu grafiki plynnosc pozostawiala wiele do zyczenia psujac zabawe albo zmuszajac gracza do uzywania nizszych rozdzielczosci.

Faktem jest, ze xkloc stoi blizej PC niz ps i w grach prezentuje grafike blizsza sercu posiadaczy PC.

Jesli ktos ma dwie platformy, mocne PC i x360 to moze czuc niedosyt z powodu dublowania sie tytulow.

Ja w takiej sytuacji nie wiedzialbym na ktorej platformie mam grac.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

odnosnie nowych tytulow oto nowy trailer gry "haxley" ktora ukaze sie juz latem

 

nowy trailer "haxley"

 

i jeszcze takie przypomnienie czym bedzie ta gra, nizej info z netu

 

Huxley należy do gier zwanych MMOFPS (massively multiplayer online first person shooting game) czyli tłumacząc swobodnie jest to sieciowa strzelanina FPP nastawiona na baaardzo licznego gracza. Jak licznego? Co powiecie na 5 000 graczy porozrzucanych w ogromnym wirtualnym świecie? Cyferki imponujące. Trzeba jeszcze wspomnieć, że gra będzie działać na silniku Unreal Engine 3, promowanym ostro przez Epic Games jako najlepszy na konsole nowej generacji.

 

Huxley zabierze nas do post-apokaliptycznego świata, gdzie ludzie ulegli mutacji i utworzyli dwa społeczeństwa: Sapiens oraz Alternative, które walczą ze sobą o dominację. Centrum walki stanowi kraina Lunarites, gdzie znajduje się źródło wielkiej energii mogącej dać jednej z ras zwycięstwo.

 

Autorzy gry obiecują ogromny świat, który gracze będą mogli swobodnie eksplorować zdobywając doświadczenia (w końcu to nadal RPG), odwiedzać miasta i zawierać przymierza. Tylko przemyślane współdziałanie kilku graczy na raz może zaowocować wygraną, ponieważ każda postać ma posiadać unikalne techniki walk i właściwości. Huxley ma się wyróżniać jeszcze niesamowitym AI wszelakiej maści potworów, dzięki temu walki z nimi będą nadzwyczaj wymagające ale również satysfakcjonujące.

 

Ciekawostką jest fakt, że gra ma posiadać także tryb gry dla pojedynczego gracza.

Premiera – 2006r.

jak widac zapowiada sie ciekawie :) ,choc ja wole rozrywkie solo ,no chyba ze maly multiplayer czyli ja i dwie panie ;)

 

jeszcze lista top 10 z xbox live

 

Top 10 Live Games (Wtorek, 14 Lutego 2006)

 

Oto lista gier w które pogrywała największa liczba osób na XboxLive w ubiegłym tygodniu:

 

1 Halo 2

2 Call of Duty 2

3 DEAD OR ALIVE 4

4 Perfect Dark Zero

5 PGR3

6 Need for Spee Most Wanted

7 Battlefield 2: MC

8 Madden NFL 06

9 Full Auto Demo

10 Marble Blast Ultra

 

i ostatnie juz info w tym poscie czyli co tworza na 360 kie tworcy znanego "Fahrenheita"

 

Quantic Dream tworzy dla Xboxa360 (Wtorek, 14 Lutego 2006)

 

Quantic Dream bardzo pozytywnie wyraża się o swoim nowym projekcie przygotowywanym na konsolę Xbox360. Twórcy wspaniałego Fahrenheita twierdzą, że ich nowa gra złamie standardy dotychczasowych gier przygodowych.

 

W tym projekcie duży nacisk będzie skierowany na emocje i przeżycia występujących osób oraz ciekawą i zaskakującą fabułę. Autorzy gry zapowiadają, że czego takiego nie widzieliśmy jeszcze w żadnej grze tego typu, a dzięki mocy konsoli Xbox360 będzie można doświadczyć to na własnej skórze. I nie chodzi o wrażenia tylko wizualne, bo na ten aspekt gry nie położono głównego nacisku, ale przede wszystkim emocjonalne.

Nie wiadomo, czy tytuł będzie kontynuacją Fahrenheita, ale wiadomo, że na pewno będzie nawiązywał do jednej z wcześniejszych produkcji firmy.

Gra powinna być gotowa w przyszłym roku.

 

Trzeba również wspomnieć o tym, że Quantic Dream pracuje także nad sequelem do bodajże swojej najsłynniejszej gry Nomad Soul, jednak Omikron 2 (tytuł roboczy) przewidywany jest dopiero na 2009 rok. Nieprędko.

ta firma juz zaskarbila sobie przychylnosc graczy ,wiec czekamy z niecierpliwoscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mam tylko nadzieje, ze nie zrobia kontynuacji Fahrenheita, bo ta gra przypominala rownie pochyla - zapowiadala sie (poczatek) rewelacyjnie, a im dalej tym gorzej i tylko z rozpedu ja skonczylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie bedzie tak zle z tym Oblivionem. Ta gra ma szanse wprowadzic nowa jakosc i dobrze zdaja sobie z tego sprawe jej tworcy.

Co do Fear'a to raczej nie powtorzy sie systucja z PC gdzie mimo dobrego wygladu grafiki plynnosc pozostawiala wiele do zyczenia psujac zabawe albo zmuszajac gracza do uzywania nizszych rozdzielczosci.

Faktem jest, ze xkloc stoi blizej PC niz ps i w grach prezentuje grafike blizsza sercu posiadaczy PC.

Jesli ktos ma dwie platformy, mocne PC i x360 to moze czuc niedosyt z powodu dublowania sie tytulow.

Ja w takiej sytuacji nie wiedzialbym na ktorej platformie mam grac.

pozdro

Lol, co to zanczy grafika bliższa sercu posiadaczy PC?

Skad wiesz jak bedzie wygladac grafika na PS3 wiec jak mozesz mowic, ze X generuje bliższą, cokolwiek to znaczy.

 

Co do fear. Powiedz mi co mi po super plynnosci na konsole, jak na swoim PC nie mialem z tym problemów żadnych i gre przeszedlem czujac totalny niedostyt. Bezmyslna mlućka, Ci sami przeciwnicy, te same schematy a fabułą to niby horror, ale jak tak naprawde sie rysowała i na jakim poziomie stała, to kazdy kto przeszedł wie.

 

Mam dosyc powoli tytułów na PC, gdzie sie skupiaja ludzie na grafice, a inne wartości jakie gra video powinna nieść idą w odstawkę. A juz perfidnie to widac, gdy sie nawet nowej gry nie tworzy tylko chamsko portuje na inną platformę. Konsole widziałem na własne oczy to raz.

 

Dwa, ja tak jak costi, czekam na gry jak kameo, nowe, albo przynajmniej nie tak odtwórcze, z ciekawymi elementami i patentami rozgrywki, z ciekawą fabułą, a takich gier poki co na konsole M$ brakuje, a zamiast dostajemy kolejne kotlety, dlatego to krytykuje, bo poprostu mi to nie odpowiada... nie mam prawa? Wg Ciebie w topicu o X360 trzeba pisac same superlatywy?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie Solid, ale poniewaz mamy takie samo podejscie to tez odpowiem: tak, podoba mi sie niejedna. Ale czy to znaczy, ze musze ja miec na kazdej platformie?

 

Taka przypowiesc z zycia: kumpel, u ktorego gralem na X360, posiadacz zarowno obu konsol MS, PS2 i wypasnego PC. W dzisiejszej rozmowie telefonicznej jak zwykle gadka zeszla na gry i powiedzial cos takiego:

"zastanawiam sie, po co wlasciwie kupowalem X360, bo Call of Duty 2, Condemned czy FEAR wole kupic za 70-100zl, a nie za 300, i grac wygodnie na klawiaturze i myszce. Serce sie kraje jak gram sobie na Xboxie i patrze na stojacego obok zbierajacego kurz X360, na ktorym nie mam w co grac."

 

Cytat mniej-wiecej doslowny, a na pewno dobrze zlapany sens.

 

I to jest chyba kwintesencja obecnej sytuacji X360 - nie ma gry, dla ktorej warto by kupic ta konsole, takiej ktora bylaby magnesem na graczy. Poki co wiekszosc to kotleciki z Xboxa i PC.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:. a podoba ci sie jakas gra z PC?

kurek, a umiesz czytać ze zrozumieniem?

napisałem:

Mam dosyc powoli tytułów na PC, gdzie sie skupiaja ludzie na grafice, a inne wartości, jakie gra video powinna nieść, idą w odstawkę.

 

Takich tytułów jest coraz wiecej, ale nigdzie nie napisałem ze tylko takie na PC są, jednak ich konwertowanie na konsole gdy juz nawet nie są PCtową nowością i sprzedawanie po 3x wyzszej cenie jest nie namiejscu. A akceptacja takiej polityki jest jeszcze bardziej "be" .

 

Kapish?

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech mi ktos napisze(np. Ty snake) jakie niby ma wartosci gra na konsole?? :blink: Ta sama komercha co na pieca, przejdziesz raz i koniec tylko 3x wiecej kosztuje. Takie gadanie typu, ze na pieca nie ma klimatu, ze gry wygladaj kwadratowo bylo modne i lansowane przez np. extrima ladnych pare lat temu ale nie teraz. Jakby nie bylo to na pieca mozna sobie "stworzyc" cos na wzor kina domowego juz za 300zł i cieszyc sie takim F.E.A.R'em w systemie 5.1 czy nawet 7.1, a sprobuj cos kupic za tyle do ps2. Raczej malo prawdopodobne chociaz teraz coraz wiecej powstaje tych zestawikow 5.1 i mozna juz miec je za chyba 500zł(z optykiem), ale jeszcze ze 2 lata temu taka przyjemnosc kosztowalo grubo ponad tysiac zlotych :mur:

 

 

EDIT>> sorry z OT

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech mi ktos napisze(np. Ty snake) jakie niby ma wartosci gra na konsole?? :blink: Ta sama komercha co na pieca, przejdziesz raz i koniec tylko 3x wiecej kosztuje. Takie gadanie typu, ze na pieca nie ma klimatu, ze gry wygladaj kwadratowo bylo modne i lansowane przez np. extrima ladnych pare lat temu ale nie teraz. Jakby nie bylo to na pieca mozna sobie "stworzyc" cos na wzor kina domowego juz za 300zł i cieszyc sie takim F.E.A.R'em w systemie 5.1 czy nawet 7.1, a sprobuj cos kupic za tyle do ps2. Raczej malo prawdopodobne chociaz teraz coraz wiecej powstaje tych zestawikow 5.1 i mozna juz miec je za chyba 500zł(z optykiem), ale jeszcze ze 2 lata temu taka przyjemnosc kosztowalo grubo ponad tysiac zlotych :mur:

EDIT>> sorry z OT

Zagraj i przejdź gry jak ICO, Shadow of the Collosus, Resident Evil 4, Ace Combat 5 to bedziesz wiedział o co mi chodzi.

Przejdz MGS3, zagraj w burnout'a 3, ktory moze nie ma grafiki jak N4S:MW, ale ile daje frajdy sama rozgrywka, OST tej gry, rozne tryby rozgrywki. God of War, ekstra przygodówki ze smieszną i fajną fabułą jak Jak&Dexter czy Ratchet, w ktore mimo mojego wieku szarpie z wypiekami na twarzy.

 

tu nie chodzi o klimat, bo kazda gra jakis tam ma, ale o to co sie sklada na ten klimat, a tym sa takie rzeczy jak np. fabuła, co w ostatnich PC'towych fpp'ekach poprostu kula niczym radziecki żołnierz po seri z km'a po kolanach.

Mało jest gier na PC z niezłą fabuła, a te co są to są glownie konwersjami z konsol. Fakt, są rpg'i jak gothic, ale jak ktos nie gustuje w rpg i chciałby zagrac w fpp z fajna fabułą? Poza hl2, ktory pod tym wzgledem i tak wybitny nie był to ze swieca szukac, a na PS2 z syfna grafa i tnacym frametem to juz killzone wyprzedza pod tym wzgledem wiele produkcji fpp ostatnich lat w tym niewątpliwie fear. A gier z tylko(aż) super fabuła moge Ci wymieniac sporo, tylko z samego PS2.

 

A zestaw kina domowego 5.1... sory, ale jest wiele niedrogich zestawow 5.1 (i ktore wcale 2 lata temu nie kosztowaly 1000 zł) ktore na pudle maja napisane (PC -PS2-Xbox-GameCube-DVDPlayer), a pudlo od sony ma swoj sprzecik odpowiedzialny za dzwiek, MGS3 na takich glosnikach, lub SSX3 gdy goni cie lawina śniegu - próbowałeś? Do PC tez trzeba karte odpowiednia kupić. Nie chce tu wywolywac dyskusji PC kontra konsola, ale jesli juz dajesz argument dzwieu 5.1 no to musze to jednak powiedziec. Mowie, dla mnie wartością gry nie jest drażnienie receptorów wzroku shaderami, czy receptorow sluchy idealnie odwzorowanym dziekiem pekajacej buteli tuż za mna po lewej stronie, ale np. przedewszystkim fabuła, muzyka w grze, patenty wykorzystane podczas rozgrywki, ja gra nie nalezy do takich, ktore maja opowiedziec jakas historie, to np. dopracowanie rozgrywki, jak to jest pilka nozna to gameplay, jak w PES, jak bijatyka to multum ciosow i ekstra motion capture jak w tekkenie. Duzo tego jest i w jednym poscie nie da sie tego opisac. Niezle wykonane wstawki filmowe jak w seriach RE, FF, Tekken, Ace Combat juz mi daja wiele radośc, bo widze ze developerzy wsadzili serce w gre, dbali o szczegoly, a nie o to, zeby bylo jak najwiecej shaderow, a filmow miedzy poziomami gry nie ma prawie wcale, bo poprostu przy slabej fabule nie maja co pokazywac, a jesli juz sa to sa marnej jakosci (jak np. w Serios Samie 2). Mowie... takich gier, ktorych zalety, a raczej ich czesc wymienilem, jest coraz mniej na rynku PC, a wiekszosc to i tak konwersje z konsol - np. niesamowity fahrenheit.

 

Wymagam troche wiecej od gry niz trzepanie co kawałek tych samych schematow - bullet time, fire, strafe, bullettime, fire strafe), jesli nie samo fire jak to jest np w D3 czy SS2.

 

Ilu z Was grajac w np. Fahrenheita na PC i odchdząc od gry czuło "takiej gry juz dawno nie było"... o tym wlasnie mowie. Nie chce czegoś takiego pomyśleć grajac na konsoli, bo póki co nie miałem czegoś takiego i jak narazie z tego powodu X360 nie kupie. Kto wie, moze jak po premierze PS3 wyjdzie na iX'a wiecej tytułów.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zestaw kina domowego 5.1... sory, ale jest wiele niedrogich zestawow 5.1 (i ktore wcale 2 lata temu nie kosztowaly 1000 zł) ktore na pudle maja napisane (PC -PS2-Xbox-GameCube-DVDPlayer), a pudlo od sony ma swoj sprzecik odpowiedzialny za dzwiek, MGS3 na takich glosnikach, lub SSX3 gdy goni cie lawina śniegu - próbowałeś? Do PC tez trzeba karte odpowiednia kupić.

Pisac na pudle to sobie moze, ale niestety w 99% przypadkow podlaczenie bylo mozliwe tylko za pomoca amplitunera. Ot taka sciema marektingowa, a prawdziwy zestaw(czyli z kablem optycznym)kosztowal minimum 8 stow. Dzwiekowke mozna juz miec za stowke bo jak wspomnialem nie chodzi tu o prawdziwe kino domowe tylko takie zeby jakis efekt dawalo, lepszy od tych trzech czy czterech glosniczkow w TV. A co do gier to MGS to fenomen i jak dla mnie najlepsza gra na ps2 reszta jak daxter&jak czy ace combat mnie w ogole nie ruszyly. Oczywiscie mi tez nie chodzi o wywolanie zadnej wojny tylko chce zaznaczyc, ze ja nie widze tego zeby gry na konsole byly w jakis sposob szczegolne, moze dawniej tak bylo ale teraz to juz sie zaciera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc powoli tytułów na PC, gdzie sie skupiaja ludzie na grafice, a inne wartości, jakie gra video powinna nieść, idą w odstawkę.

Odnoszę takie samo odczucie jak Snake. Nie chcę tu teraz wymieniać konkretnych tytułów, zasypywać narzekaniami, ale naprawdę ostatnimi czasy coś się pogorszyło i to bardzo, w całej branży gier komputerowych na PC. Być może to i ja się zmieniam i z wiekiem zmieniają mi się upodobania, albo jestem za bardzo wybredny. Choć jedno jest pewne, na starym kompie (jeszcze na socket A i z Radeonem 9000) czerpałem prawdziwą przyjemność z grania w pecetowe produkcje (wiadomo, że nowości to nie były). Niespełna rok temu kupiłem kompa tego co w sygnaturce i co? Właśnie nic, prócz San Andreas żadna z gier nie przyciągnęła mnie do komputera na dłuższy czas, nawet nie udało się to wszędzie chwalonemu w niebogłosy World of Warcraft (oczywiście oryginał, grałem na serwerach blizzarda), gra nie warta tej kasy jak dla mnie. Na początku złudnie wciąga, ale nie na dłuższą metę. Pewnie nikt kto w niego grał się z tym nie zgodzi, ale ja tak właśnie uważam i tyle. Pozostaje teraz tylko niesmak, że komputer na który wydałem ponad 3 kafle, wykorzystuje w nielicznym procencie, głownie przeglądając tylko internet, oglądając filmy itd. Są to tylko moje osobiste odczucia, wiadomo że każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale wydaje mi się że wiele innych osób myśli podobnie. Teraz jedynie z niecierpliwością czekam na premierę PS3, aby dokonać trzeźwego wyboru pomiędzy którąś z konsoli next-genowcyh i mam nadzieję że nie zawiodę się na tej jakości rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mi tez nie chodzi o wywolanie zadnej wojny tylko chce zaznaczyc, ze ja nie widze tego zeby gry na konsole byly w jakis sposob szczegolne, moze dawniej tak bylo ale teraz to juz sie zaciera.

Osobiscie odnosze zupelnie odwrotne wrazenie. IMHO wlasnie teraz coraz bardziej widac rosnaca przepasc miedzy grami konsolowymi, a PC. Te drugie ida w kwestie techniczne, a dobra zabawe ma zapewnic tryb online, single-player jest traktowany coraz bardziej po macoszemu.

W konsolach wciaz kladzie sie nacisk przede wszystkim na tryb dla jednego gracza, a zamknieta architektura powoduje, ze nie da sie wylansowac gry tylko na kolejnej wersji shaderow.

 

Chyba dobry tryb single jest tym, czego brakuje mi w grach PC, a co daja mi konsole.

Dodatkowo, gry konsolowe czesto maja tryb, ktorego PC juz dawno nie ogladalo: granie w kilku na jednej maszynie (split-screen, hotseat). To jest dopiero zabawa, wziac na tapete jakas gierke, albo caly ich zestaw i zrobic z kumplami posiadowke przy konsoli, przy piwku i jakichs przekaskach - zadne lanparty, na ktorym kazdy siedzi przykuty do wlasnego monitora, a interakcja z innymi ogranicza sie do komend rzucanych w mikrofon przez Teamspeaka, nie moze sie z tym IMHO rownac.

Do tego dochodza jeszcze zabawki w stylu Singstara, Eyetoya czy DDR - takich rzeczy prozno na PC szukac.

 

Nie mowie, ze wszystkie gry na konsole sa z zalozenia doskonale - nie sa. Tak samo jak na PC trafiaja sie crapy, gry krotkie czy wtorne. Ale odsetek gier swietnych lub przynajmniej interesujacych jest IMHO duzo wyzszy niz na PC.

 

PS. czy tylko mi sie zdaje, czy znow schodzimy na odwieczna dyskusje PC vs konsole? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. czy tylko mi sie zdaje, czy znow schodzimy na odwieczna dyskusje PC vs konsole? :)

Może i mój post został źle zinterpretowany, oczywiście nie chce tu wywoływać żadnej wojny pomiędzy PC i konsolą. Bez komputera po prostu trudno byłoby mi się obejść, chodzi mi wyłącznie o to, że jednak w tej chwili czuję pewien niesmak co do branży gier PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

mysle ze zakonczymy ten temat powyzej ,stwierdzeniem ze nie wazna jest platforma na ktorej gramy ,wazne jest aby gra miala to cos co nas przyciagnie do monitora i oczaruje,a jak juz wiemy z tym jest niestety zle no chyba ze ktos gra we wszystko co mu wpadnie w rece

 

ps. nie mozna oceniac tylko gier zapomoca graczy ktorzy maja juz sporo doswiadczenia, bo konsole i kompy nie istnieja tylko dla takich graczy ,caly czas dochodza nowi gracze ktorzy sprobuja wszystkiego czy to "fear" na xboxa czy inny port bo oni nie musza wiedziec ze inni w to grali i ze to port z pc ,dla nich bedzie to kolejna gra w sklepie ktora byc moze kupia i beda z niej sie cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie odnosze zupelnie odwrotne wrazenie. IMHO wlasnie teraz coraz bardziej widac rosnaca przepasc miedzy grami konsolowymi, a PC. Te drugie ida w kwestie techniczne, a dobra zabawe ma zapewnic tryb online, single-player jest traktowany coraz bardziej po macoszemu.

W konsolach wciaz kladzie sie nacisk przede wszystkim na tryb dla jednego gracza, a zamknieta architektura powoduje, ze nie da sie wylansowac gry tylko na kolejnej wersji shaderow.

 

Chyba dobry tryb single jest tym, czego brakuje mi w grach PC, a co daja mi konsole.

Dodatkowo, gry konsolowe czesto maja tryb, ktorego PC juz dawno nie ogladalo: granie w kilku na jednej maszynie (split-screen, hotseat). To jest dopiero zabawa, wziac na tapete jakas gierke, albo caly ich zestaw i zrobic z kumplami posiadowke przy konsoli, przy piwku i jakichs przekaskach - zadne lanparty, na ktorym kazdy siedzi przykuty do wlasnego monitora, a interakcja z innymi ogranicza sie do komend rzucanych w mikrofon przez Teamspeaka, nie moze sie z tym IMHO rownac.

Do tego dochodza jeszcze zabawki w stylu Singstara, Eyetoya czy DDR - takich rzeczy prozno na PC szukac.

 

Nie mowie, ze wszystkie gry na konsole sa z zalozenia doskonale - nie sa. Tak samo jak na PC trafiaja sie crapy, gry krotkie czy wtorne. Ale odsetek gier swietnych lub przynajmniej interesujacych jest IMHO duzo wyzszy niz na PC.

 

PS. czy tylko mi sie zdaje, czy znow schodzimy na odwieczna dyskusje PC vs konsole? :)

Ja boje się że właśnie w dobie popularyzacji internetu na konsolach ta zaleta konsol czyli dobrze opracowane tryby single-player także powoli zanikną a bardzo bym sobie i innym tego nie życzył :(. Nie twierdzę że rozgrywki online są złe albo coś takiego ale ja np. lubię wczuć się w klimat, w sytuację. Jakby przeżywać to co przeżywa "mój" bohater i "jednoczyć" się z nim, utożsamiać. Może to trochę brzmi śmiesznie jednak jeżeli w takich grach mogę coś takiego zrobić to właśnie oznacza to że czuję klimat. I póki co ŻADNA gra multi nie jest w stanie zapenić mi emocji nawet na zblizonym poziomie do tych jakich mogę sie spodziewać po trybie single (oczywiście nie wszystkie gry "odbieram" tak samo to oczywiste). Dlatego podobają mi się japońskie eRPeGi i ogólnie jakoś te japońskie gry bo twórcy jakby wkładają w nie duszę. Nie wiem może po prostu taki mam gust i tyle. Oczywiście pewne gry twórców "zachodnich" też są ekstra (np. Prince of Persia albo legendarna Mafia) jednak rzeczywiscie widać dzisiaj pogoń za kolejnymi polygonami niż rozszerzanie "doznań" płynących z rozgrywki (no, powodujaca szczękopad grafa też wpływa na "doznania" i odczuwanie gry ale jakoś nie w takim stopniu jak te pozostałe elementy). A w Multi...jak już napisałem czysta rozgrywka, rywalizacja bez zagłębiania się w jakieś meandry problemów głównego bohareta, czy jego stosunku do otaczjacego go świata.....Trochę się tutaj rozpisałem. Sorka za OT. Chyba powinniśmy wracać do głównego tematu.....

 

EDIT:

Sory gladiac, kiedy to pisałem jeszcze nie było twojego postu. Wracamy do tematu o X360.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X360 aktualnie barkuje jakis wypasionych tytułów.Osobiscie narazie widze na 360 2 gry ktore mnie zainteresuja <burnout i ridge racers>.

Halo 3 pewnie zostane wydane w chwili wypuszczenia PS3 <mozna lubic albo nie lubic Halo ale faktem jest ze na X-boxa byl on wielkim hitem> prosta zagrywka marketingowa a na pewno bedzie skuteczna.

Czego najbardziej brakuje X360 w tej chwili to dobry RPG .Kilka dobrych platformowek <na razie jedyna dobra to kameo>.Kilka mocnych , swiezych tytułów dajacych sile przebicia tej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie bylo to na pieca mozna sobie "stworzyc" cos na wzor kina domowego juz za 300zł i cieszyc sie takim F.E.A.R'em w systemie 5.1 czy nawet 7.1, a sprobuj cos kupic za tyle do ps2. Raczej malo prawdopodobne chociaz teraz coraz wiecej powstaje tych zestawikow 5.1 i mozna juz miec je za chyba 500zł(z optykiem), ale jeszcze ze 2 lata temu taka przyjemnosc kosztowalo grubo ponad tysiac zlotych :mur:

EDIT>> sorry z OT

Ktora to niby gra na PC ma dzwiek dolby digital 5.1 ? Te wszyskie eaxy i inne wynalazki to taka namiastka dzwieku dla ubogich. Nie ma to nic wspolnego z prawdziwym dzwiekiem DD ktory jest od lat na xboxie w kazdej prawie grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora to niby gra na PC ma dzwiek dolby digital 5.1 ? Te wszyskie eaxy i inne wynalazki to taka namiastka dzwieku dla ubogich. Nie ma to nic wspolnego z prawdziwym dzwiekiem DD ktory jest od lat na xboxie w kazdej prawie grze.

Chyba napisalem, ze cos na wzor wiec czytaj ze zrozumieniem. Pozatym te eaxy potrafia dac efekt przestrzenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

a oto nowa Lara Croft ,nazywa sie Karima Abedibe , jest modelka i bedzie promowac Eidos oraz nowe przygody pani archeolog ,aha ma 20 lat ..mniam :)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto nowa Lara Croft ,nazywa sie Karima Abedibe , jest modelka i bedzie promowac Eidos oraz nowe przygody pani archeolog ,aha ma 20 lat ..mniam :)

http://img125.imageshack.us/img125/934/b12536nowalara7sa.jpg

Wyroznia sie tylko duzymi zderzakami, a reszat to hmm... byly lepsze.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infineon winny opóźnieniom związanym z Xbox 360

Jak można było się ostatnio przekonać, premiera najnowsza konsoli Microsoft Xbox 360 nie obyła się bez problemów, wynikających przede wszystkim z problemów technicznych koncernu z Redmond. Spragnieni użytkownicy mają chyba już powoli dość licznych komunikatów o przekładaniu samej premiery, a następnie informacji o brakach magazynowych. Gigant branży IT znalazł wreszcie 'kozła ofiarnego' i zwalił całą winę na niemieckiego producenta pamięci, firmę Infineon. Zdaniem Microsoftu, to właśnie niedostateczne ilości dostaw pamięci dla konsoli Xbox 360 powodują ciągłe opóźnienia i problemy z jej sprzedażą. Okazało się, że niektóre układy Infineon nie spełniały założonej specyfikacji i były taktowane zegarem niższym od ustalonych 700 MHz. Wobec tego, podwykonawcy firmy Microsoft, spółki Wistron i Flextronic musiały poświęcić więcej czasu na oddzielanie dobrych układów, co z kolei doprowadziło do znacznych opóźnień na hali montażowej nowej konsoli Xbox 360. Przedstawciele niemieckiego koncernu na razie odmiawiają komentarza w tej sprawie.

Albo to prawda albo po prostu MS stosuje teraz politykę "co złego to nie my" ;). Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - od blisko trzech tygodni mam xboxa 360 i widze, ze 99% ludzi narzekajacych tutaj na brak oryginalnych i ciekawych gier na ta platforme, nie widzialo zabawki m$u na oczy :> Ostatnio przez Kameo i PDZ(ktore niestety juz koncze :( ) mam problemy z wyjsciem do pracy( o uczelni wole nie wspominac :D), kolejne tytuly zapowiadaja sie jeszcze lepiej...

Teksty "wielbicieli" PS3 mnie poprostu dobijaja - Xbox realnie istnieje, PS3 - nie. I pewnie jeszcze dlugo tak bedzie, przez co Sony jedynie traci w moich oczach. Jesli mialbym kupic "bumerang" to pewnie dla napedu blue-ray i nowych gier tych kilku developerow, ktorych Bill nie zdazyl jeszcze przekabacic :P Na dzien dzisiejszy Xa moge spokojnie polecic :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby tu powiedzieć, 2 gry na razie to baardzo dużo. A co do nadchodzących, to mógłbyś wymienić tytuły, bo nie wszyscy są na tyle w temacie aby je znać.

P.S. tylko pierwsze zdanie to sarkazm :P

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - od blisko trzech tygodni mam xboxa 360 i widze, ze 99% ludzi narzekajacych tutaj na brak oryginalnych i ciekawych gier na ta platforme, nie widzialo zabawki m$u na oczy :> Ostatnio przez Kameo i PDZ(ktore niestety juz koncze :( ) mam problemy z wyjsciem do pracy( o uczelni wole nie wspominac :D), kolejne tytuly zapowiadaja sie jeszcze lepiej...

Teksty "wielbicieli" PS3 mnie poprostu dobijaja - Xbox realnie istnieje, PS3 - nie. I pewnie jeszcze dlugo tak bedzie, przez co Sony jedynie traci w moich oczach. Jesli mialbym kupic "bumerang" to pewnie dla napedu blue-ray i nowych gier tych kilku developerow, ktorych Bill nie zdazyl jeszcze przekabacic :P Na dzien dzisiejszy Xa moge spokojnie polecic :)

 

Pozdrawiam

Ty tez mnie dobijasz np. tekstem, ze ps3 jeszce nie istnieje. Heh wiesz taki tekscik to bylby dobry ze 3lata temu, ale nie teraz no ale wadomo, ze sie lubi to co sie ma. Mowisz, ze Sony traci w twoich oczach, ale chyba sony ma gdziesz twoje oczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez uwazam ze PS3 nie istnieje.

PS3 zobaczymy za rok z grami takiej samej jakosci jak x360. Sony nie jest wiarygodna firma. Zawsze klamia na temat swoich konsol.

Nowe gry na x360 zapowiadaja sie ciekawie;

http://news.teamxbox.com/xbox/10259/Far-Cr...-of-View-Movie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez uwazam ze PS3 nie istnieje.

PS3 zobaczymy za rok z grami takiej samej jakosci jak x360. Sony nie jest wiarygodna firma. Zawsze klamia na temat swoich konsol.

Nowe gry na x360 zapowiadaja sie ciekawie;

http://news.teamxbox.com/xbox/10259/Far-Cr...-of-View-Movie/

skad wiesz jaka bedzie jakość gier w ps3? wrózka czy co? z takimi tekstami to narazie bym się wstrzymał.

 

nowe gry? podałeś linka do starego odświezonego kotleta z lepszą grafiką.

Ja jestem bezstronny-posiadałem wszystkie konsole, narazie uważam, że mając starą konsole nie warto jej sprzedawać i kupować nowego xksa, narazie jest za mało gier. 3 gry które mnie interesują przeszedł bym w kilka dni, niestety rozgrywka po sieci mnie nie interesuje :)

 

ale cały czas czekam na ten moment kiedy sprawie sobie nową x zabawke, bo chyba na ps3 nie bedzie mnie stać :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tez mnie dobijasz np. tekstem, ze ps3 jeszce nie istnieje

A istnieje? To pojdz do sklepu i mi kup, dam Ci 1000£ :P Mialo byc na wiosne i co? I nic. Do tej pory nie poskladali czesci w podlo, nie zaczeli produkcji, baa nawet nie wiadomo czy bedzie wygladac tak jak ten kawalek plastiku na targach.

 

No jakby tu powiedzieć, 2 gry na razie to baardzo dużo. A co do nadchodzących, to mógłbyś wymienić tytuły, bo nie wszyscy są na tyle w temacie aby je znać.

Ehh a po co kupowac od razu 300 gier? :P Przejde te, poszukam sobie czegos nowego. W koncu gra sie dla przyjemnosci a nie zeby nakrecic speed demo :D

Ale na zyczenie, to co juz jest lub wyjdzie w najblizszych tygodniach: Full Auto, Dead or alive 4, Condemned, Gears of War, Fight Night Round 3, Ridge Racer 6, Resident Evil 5, Test Drive Unlimited, Blazing Angels:Squadrons of WWII , Final Fantasy XI, Sonic the Hedgehog, Alone in the Dark, The Outfit czy wreszcie Halo 3 (ale to dalsza przyszlosc :) )

 

Mowisz, ze Sony traci w twoich oczach, ale chyba sony ma gdziesz twoje oczy

Chyba mnie zle zrozumiales. PS3 najprawdopodobniej i tak kupie jesli Sony chociaz raz spelni swoje obietnice i bedzie w nim sprawny blue-ray w cenie porownywalnej do stacjonarnego odtwarzacza ;-) Acz pewne to nie jest - bycmoze skusi mnie Revolution, wszak Nintendo zawsze serwowalo lepsze produkty od S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto nowa Lara Croft ,nazywa sie Karima Abedibe , jest modelka i bedzie promowac Eidos oraz nowe przygody pani archeolog ,aha ma 20 lat ..mniam :)

1959941[/snapback]

Powiem tak - od blisko trzech tygodni mam xboxa 360 i widze, ze 99% ludzi narzekajacych tutaj na brak oryginalnych i ciekawych gier na ta platforme, nie widzialo zabawki m$u na oczy :> Ostatnio przez Kameo i PDZ(ktore niestety juz koncze :( ) mam problemy z wyjsciem do pracy( o uczelni wole nie wspominac :D), kolejne tytuly zapowiadaja sie jeszcze lepiej...

Teksty "wielbicieli" PS3 mnie poprostu dobijaja - Xbox realnie istnieje, PS3 - nie. I pewnie jeszcze dlugo tak bedzie, przez co Sony jedynie traci w moich oczach. Jesli mialbym kupic "bumerang" to pewnie dla napedu blue-ray i nowych gier tych kilku developerow, ktorych Bill nie zdazyl jeszcze przekabacic :P Na dzien dzisiejszy Xa moge spokojnie polecic :)

 

Pozdrawiam

No ja jakos widzialem X'a i tak samo jak Ty pisze, ze Kameo jest fajne. No i dobra - to znaczy ze nie moge mowic, iz nie podoba mi sie polityka M$, ze oprocz tych doslownie kilku gier jak kameo reszta to kotlety? Ta jedna gra nie tworzy narazie porzadnej biblioteki gier. Pozatym moze ja tez lubie bijatyki i jak narazie takowej nie ma. Moze lubie skradanki jak MGS i SC i tez jak narazie nie ma. Pisze JAK NARAZIE, tak jak w komentarzach komentujemy wlasnie to, co JAK NARAZIE biblioteka gier X'a nam oferuje.

 

 

A istnieje? To pojdz do sklepu i mi kup, dam Ci 1000£ :P Mialo byc na wiosne i co? I nic. Do tej pory nie poskladali czesci w podlo, nie zaczeli produkcji, baa nawet nie wiadomo czy bedzie wygladac tak jak ten kawalek plastiku na targach.

Ehh a po co kupowac od razu 300 gier? :P Przejde te, poszukam sobie czegos nowego. W koncu gra sie dla przyjemnosci a nie zeby nakrecic speed demo :D

Ale na zyczenie, to co juz jest lub wyjdzie w najblizszych tygodniach: Full Auto, Dead or alive 4, Condemned, Gears of War, Fight Night Round 3, Ridge Racer 6, Resident Evil 5, Test Drive Unlimited, Blazing Angels:Squadrons of WWII , Final Fantasy XI, Sonic the Hedgehog, Alone in the Dark, The Outfit czy wreszcie Halo 3 (ale to dalsza przyszlosc :) )

Ale zauwazyles, czy nie, ze (tak jak zreszta pisalem wyzej) my komentujemy to co W TEJ CHWILI pokazuje X i jego biblioteka gier, a nie to co pokaze za kilka tygodni? Wiec po co ten lament?

 

Ale tekst "PS3 - mialo byc na wiosne i co?" to poprostu rodzyn niewąski. Stary, skad Ty do nas piszesz? z Marsa? Venus? Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas, na ziemi, wiosna sie zacznie 23 marca i bedzie trwała przez 3 miesiace. Poki co jeszcze przeszlo miesiac do rozpoczecia wiosny i kolejne 3 miesiace na wydanie PS3.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba skopiuje sobie ten tekst o trzech miesiacach do PS3... cos mi sie wydaje, ze bede mial niezly ubaw :)

Szczerze mowiac, to u mnie za oknem juz jest wiosna... :P A bynajmniej na Marsie nie mieszkam (tak daleko po pijaku jeszcze nie zaszedlem :D)

 

Jeszcze jedno:

 

Ale zauwazyles, czy nie, ze (tak jak zreszta pisalem wyzej) my komentujemy to co W TEJ CHWILI pokazuje X i jego biblioteka gier, a nie to co pokaze za kilka tygodni? Wiec po co ten lament?

Odpowiadalem na pytanie o PRZYSZLOSC a nie terazniejszosc :)

Co do bijatyk to DoA4 juz chyba w sklepach jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba skopiuje sobie ten tekst o trzech miesiacach do PS3... cos mi sie wydaje, ze bede mial niezly ubaw :)

Szczerze mowiac, to u mnie za oknem juz jest wiosna... :P A bynajmniej na Marsie nie mieszkam (tak daleko po pijaku jeszcze nie zaszedlem :D)

Bedziesz miał ubaw czy nie to mnie nie obchodzi. Czy sony wyda w ciagu wiosny czy nie tez nie ma znaczenia w tej chwili. Chodzi tu raczej o to, ze Ty piszesz wielkie pretensje, ze miało być (czas przeszły) na wiosne, a nie ma nadal, jak do samego rozpoczecia wiosny jeszcze miesiac został. O to tu chodzi

 

A jak u Ciebie sie wiosna zaczela to nie wiem gdzie Ty mieszkasz. U mnie mroz taki ze jak galaretka chodze po miescie ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...