Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

qrcze coraz bardziej zaczynają mnie interesować te next geny - zwłaszcza, że w czasie wakacji mam zamiar zarobić brakującą kase na nowego pieca :) Dla mnie chyba największym problemem jest to że nie mam plazmy w domu :D Rodzice posiadają zwykłego rocznego 29" LG'ka, który do wszystkiego w sumie wystarcza (TV,filmy DVD) a do płaskich cudów świata się jakoś nie moge przekonać - nawet gdy moj stary monitor zakończył swój żywot wolałem kupić CRTka niż LCD - na pewno duży wpływ mają ceny - konkretna plazma jest jednak poza moim zasięgiem.

Czytałem, że na zwykłym TV next genowe gry wyglądają mizernie - nie wiem w jakim stopniu są to obiektywne opinie ale skutecznie odstraszają ;) Pozostawałoby podpięcie pod monitor (TV w pokoju nie posiadam,a monitor owszem) ale nie ma to jak duży kaliber ekranu i wywalenie się na drugim końcu pokoju w fotelu :) Gry wyglądają naprawde zachęcająco - choćby Fight Night 3 - ale jeszcze bardziej zachęcające od oprawy są same gry - w które na PC nie pogramy...

jak to jest wkońcu z next genami na kineskopowych TV'kach?

cena konsoli w granicach 1000 zł nie jest w sumie zbyt wygórowaną zwłaszcza że na dobrego pieca trzeba wydać 3 x tyle

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kineskopowych jest obraz taki rozmyty i malo ostry. Nie widzialem na zywo tylko na filmikach. Na monitorach LCD sie niezle prezentuje, gdzies widzialem porownanie zwykly TV vs. LCD 24" panorama Dell'a i na tym drugim obraz byl wyczesany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie to jest niestety zapora nie do przejścia dla mnie bo nie kupie jednocześnie konsoli i TV/monitora LCD

 

 

a przynajmniej narazie mi się to nie uśmiecha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie to jest niestety zapora nie do przejścia dla mnie bo nie kupie jednocześnie konsoli i TV/monitora LCD

a przynajmniej narazie mi się to nie uśmiecha ;)

Masz teraz kompa, a jaki masz monitor ?? Kup kabel VGA HD czy jakos tak go zwal i mozesz podpiac pod swoj monitor od kompa. Tez planuje kupnoi tej konsoli, a skoro mam LCD TV ale bez HD zamierzam tak ja spiac i dzwiek wypuscic na dzwiekowke jak z podpisu poprzez optyczny kabel tak aby zagralo 5.1 :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz kompa, a jaki masz monitor ?? Kup kabel VGA HD czy jakos tak go zwal i mozesz podpiac pod swoj monitor od kompa. Tez planuje kupnoi tej konsoli, a skoro mam LCD TV ale bez HD zamierzam tak ja spiac i dzwiek wypuscic na dzwiekowke jak z podpisu poprzez optyczny kabel tak aby zagralo 5.1 :)

 

Pozdrawiam.

Monitor mam CRT MAG'a 17" no ale qrcze tak na 17 calach grać na konsoli to troche nie teges :) no ale to chyba jedyne możliwe wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam CRT MAG'a 17" no ale qrcze tak na 17 calach grać na konsoli to troche nie teges :) no ale to chyba jedyne możliwe wyjście

No chyba lepiej zagrac na 17" w 1024x768, gdzie obraz bedzie ostry i wyrazny, anizeli na TV przy rozmytym, niewyraznym obrazie. :)

W kazdym badz razie u siebie mam 17" 16:9 i na tym mam zamiar grac. :) Na starym X'ie tez na tym gralem i powiem ze zle nie jest. :)

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moze zadam pytanie z serii tych "lewych" ;D. Glosniki komputerowe mozna bezposrednio podlaczyc do klocka czy trzeba robic jakis skomplikowany myk? I jeszcze jedno, jaka jest jakosc dzwieku w headset'cie dolaczanym do zestawu premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba lepiej zagrac na 17" w 1024x768, gdzie obraz bedzie ostry i wyrazny, anizeli na TV przy rozmytym, niewyraznym obrazie. :)

W kazdym badz razie u siebie mam 17" 16:9 i na tym mam zamiar grac. :) Na starym X'ie tez na tym gralem i powiem ze zle nie jest. :)

Poczekamy zobaczymy - przez pare miesięcy jeszcze się może dużo zmienić :) a już na pewno cena X360 ;) Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moze zadam pytanie z serii tych "lewych" ;D. Glosniki komputerowe mozna bezposrednio podlaczyc do klocka czy trzeba robic jakis skomplikowany myk? I jeszcze jedno, jaka jest jakosc dzwieku w headset'cie dolaczanym do zestawu premium?

Jezeli masz wbudowany dekoder DD i wejscie cyfrowe optyczne to wiekszosc kabli podlaczajacych do TV/monitora ma wyjscie optyczne. NA pewno kabel HD AV zalaczony do wersji premium, oraz kabel VGA HD (sprawdzalem w sklepie) posiadaja ta zlaczke (gniazdo znajduje sie we wtyczce wtykanej do klocka). Kabel optyczny musisz sobie sam skombinowac. Drugim wyjsciem jest podlaczenie do zwyklego zestawu stereo za pomoca chinch'y zawartych w kablu.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz wbudowany dekoder DD i wejscie cyfrowe optyczne to wiekszosc kabli podlaczajacych do TV/monitora ma wyjscie optyczne. NA pewno kabel HD AV zalaczony do wersji premium, oraz kabel VGA HD (sprawdzalem w sklepie) posiadaja ta zlaczke (gniazdo znajduje sie we wtyczce wtykanej do klocka). Kabel optyczny musisz sobie sam skombinowac. Drugim wyjsciem jest podlaczenie do zwyklego zestawu stereo za pomoca chinch'y zawartych w kablu.

Mam niestety zwykle 5.1 bez dekodera DD, a zestawu stereo nie posiadam, wiec lipa :cry:. Jedynie headset pozostaje lub kupno nowego sprzetu naglasniajacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety zwykle 5.1 bez dekodera DD, a zestawu stereo nie posiadam, wiec lipa :cry:. Jedynie headset pozostaje lub kupno nowego sprzetu naglasniajacego.

Mozesz zrobic tak jak ja mam zrobione ... przez kompa. :) Moj zestaw tez nie ma dekodera, ale jest podpiety do karty dziwekowej w PC, ktora ow dekoder posiada. :) Stary Xbox jest podlaczany kablem optycznym (z nowym tez mozesz tak zrobic) do panelu od dzwiekowki (posiada on wejscie spdif optyczne), ktora to dekoduje w locie sygnal i wyrzuca go w postaci analogowej na glosniki 5.1 podlaczone do niej. :) Tylko ze komp musi chodzic wtedy co i klocek. :)

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo mangowy styl grafiki. Zapewne Japońska produkcja, a więc może być, hmm... inaczej :D

Typowo mangowy - tak. Tym niemniej jakos te jeje oczy mi wygladaja strasznie nienaturalnie, moze dlatego ze twarz wokol nich jest wogole niewycieniowana. CHlopaczek wyglada juz jak dla mnie spoko.

 

Co do kineskopu - kto wam powiedzial, ze obraz jest rozmyty? Gralem na Philipsie 100Hz 29" w Kameo i obraz bardzo mi sie podobal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kineskopu - kto wam powiedzial, ze obraz jest rozmyty? Gralem na Philipsie 100Hz 29" w Kameo i obraz bardzo mi sie podobal.

qrde to jak to wkońcu jest? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde to jak to wkońcu jest? :D

Teraz nie znajde tego porownania o ktorym pisalem (na jakies chinskiej stronie to bylo :?). Znalazlem jhednak zdjecia jak gierki wygladaja na panoramicznej Belce 20" i nie ma porownania ze zwyklym TV.

http://www.kainzy.plus.com/360/games/

Mysle, ze dobra panorama 20" w zupelnosci wystarczy by cieszyc sie z grafiki w wysokiej rozdzielczosci ;).

 

EDIT

Tutaj sa zdjecia jak wygladaja gry na Dell'u 24" ;).

http://bbs.xboxchina.com/read.php?tid-5596.html

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Teraz nie znajde tego porownania o ktorym pisalem (na jakies chinskiej stronie to bylo :?). Znalazlem jhednak zdjecia jak gierki wygladaja na panoramicznej Belce 20" i nie ma porownania ze zwyklym TV.

http://www.kainzy.plus.com/360/games/

Mysle, ze dobra panorama 20" w zupelnosci wystarczy by cieszyc sie z grafiki w wysokiej rozdzielczosci ;).

 

EDIT

Tutaj sa zdjecia jak wygladaja gry na Dell'u 24" ;).

http://bbs.xboxchina.com/read.php?tid-5596.html

A ja mysle, ze nawet dobra panorama 20" i HD nie da tyle, co dobry kineskop i 29" w niskiej rozdzialce. Sam mam 29" panorame z HD-Ready, wiec dla mnie temat w sumie nie istnieje, ale lepiej mi sie oglada film z DVD na tym TV (w niskiej rozdzialce) niz film w HD na 21" monitorze od kompa. Choc ten sam film w HD na 29" zamiata wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze nawet dobra panorama 20" i HD nie da tyle, co dobry kineskop i 29" w niskiej rozdzialce. Sam mam 29" panorame z HD-Ready, wiec dla mnie temat w sumie nie istnieje, ale lepiej mi sie oglada film z DVD na tym TV (w niskiej rozdzialce) niz film w HD na 21" monitorze od kompa. Choc ten sam film w HD na 29" zamiata wszystko ;)

Kwestia gustu ;). W sumie zwykly tv 32" panoramiczny mozna sobie juz kupic za ~2000zl czyli za tyle ile kosztuje dobry monitor 16:10 20". Mozna sobie isc do jakiegos mediamarkt, zrobic sobie porownanie i wybrac to co komu bardziej odpowiada. Ja i tak musze zmienic sobie monitor i mysle nad panorama 20' (jakos przypadly mi do gustu), ktora w polaczeniu z X360 zostala by wykorzystana w wiekszym stopniu niz planowalem ;). Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moze zadam pytanie z serii tych "lewych" ;D. Glosniki komputerowe mozna bezposrednio podlaczyc do klocka czy trzeba robic jakis skomplikowany myk? I jeszcze jedno, jaka jest jakosc dzwieku w headset'cie dolaczanym do zestawu premium?

Jak dobrze pamiętam, to headset był przeznaczony do troche innych celów niż zastępowanie głośników/słuchawek, więc jeśli dobrze zrozumiałem Twoje zamiary, to muszę Cię zmartwić. A co do ich przeznaczenia, to niebędę pisał, by w błąd nie wprowadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to headset był przeznaczony do troche innych celów niż zastępowanie głośników/słuchawek, więc jeśli dobrze zrozumiałem Twoje zamiary, to muszę Cię zmartwić. A co do ich przeznaczenia, to niebędę pisał, by w błąd nie wprowadzać.

headset to fajna rzecz. A sluzy on do komunikacji. Pisalem o tym kiedyś. Np masz zestaw 5.1 kina domowego. I na tym zestawie słyszysz odglosy z gry, a na headsecie slyszysz to co inni mówią przez radio. Wtedy to co inni gadaja do swoich miców nie bedzie słychac przez glosniki 5.1 a tylko w tej sluchawce i na odwrot - w sluchawce nie uslyszysz nic wiecej poza glosem TeamMate'ów. Fajnie to działa, bo sie czuje jakby sie naprawde było w srodku akcji, a na glowie miało sie prawdziwy zestaw komunikacji jak np. jednoski AT. To oczywiscie jedno z zastosować. Ludzie z drewnianym uchem mogą przez headset sluchac wszelkich odglosow z gry ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech mi ktoś powie, jak się [łacina] podłączyć na gamespocie do konferencji M$. Nie miałem okazji obejrzeć poprzednich, to przynajmniej to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech mi ktoś powie, jak się [łacina] podłączyć na gamespocie do konferencji M$. Nie miałem okazji obejrzeć poprzednich, to przynajmniej to...

Prezentacji MS jeszcze nie ma.

Nie wiem do końca co się dzieje :lol: ale tutaj, w blogu facio z gamespotu opisuje prezentację M$ i tytuły jakie pokazano:

http://www.gamespot.com/e3/e3story.html?sid=6149698

 

11:57: Moore moves on to the "next wave of Xbox 360 games": Jamiroquai blares, teailers: Lost Planet, Table Tennis, BIA Hell's Highway, Mass Effect, NHL 2k7, FEAR, Too Human, Viva Pinata, MotoGP 06, LOTR: BfMEII, Sonic, Madden 07, World Seris of Poker, Saint's Row, WWE Smackdown, Stranglehold, Enchanted Arms, Test Drive Unlimited, NCAA Football, Dead Rising, Dance Danc Revolution Universe, Prey, Superman returns, NBA 2k7, Crackdown, 99 Nights, and Gears of War.

 

12:01: Xbox 360 logo comes up to applause. Moore says by the holidays, there will be over 160 Xbox 360 games. Says Madden will make next-gen debut on Xbox 360.

 

12:02: Formally announces Fable 2, runs trailer. Sinister woods, lady with hat with paper fortune teller thing from grade school. Fable 2 logo--name now official. Lady asks lady to show destinity. Amazing montage of fire and shadow, Xbox 360 logo comes up to enthusiastic applause. 12:04: Moore thanks Molyneux who's sitting in the front row. Molyneux smiles.

 

12:05: Moore announces Forza Motorsport 2. A trailer goes up--insanely intense race featuring a BMW gives way to conceptual art montage, then fades back to race. Car driving shifts to exposed view showing disasembled engine, then back to race. Superclose-up of wheel well inside crash shows red-hot brake pad buckling. Forza 2 logo comes up.

 

12:06: Moore cites Forza's GameRankings score of 93 percent--then announces game will come out in this fall. And then announces first wireless steering wheel and...

 

12:22: "Major announcement about one of greatest franchsies of all time." Says its so exciting that he has to take his shirt off. Shows Halo 2 tatto--GRAND THEFT AUTO IV tatoo on other arm. Grand Theft Auto IV October 16 to Xbox 360 ONLY.

 

12:38: Clip shows sun setting on town, Alan Wake running around darkness. Moore confirms game will be published by Microsoft, exclusively for Windows and Xbox 360. Bill Gates takes stage! He's here to present future of gaming!

 

12:44: Gates announces new platform--"Live Anywhere." Will be part of Windows Vista--will have one user interface, one identity, one friends list, one message center, one marketplace. Same as Xbox Live 360, same interface, embedded in Windows.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12:22: "Major announcement about one of greatest franchsies of all time." Says its so exciting that he has to take his shirt off. Shows Halo 2 tatto--GRAND THEFT AUTO IV tatoo on other arm. Grand Theft Auto IV October 16 to Xbox 360 ONLY.

no dobra, ale na stronie gta4 jest PS3 tez, wiec nie wiem jak z tym 'only'. Ogladal ktos konferencje i przysluchal sie uwaznie? Ja dzisiaj bede dopiero ogladal obie (wii, m$) bo wczoraj mnie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też jak wrócę z roboty będę miał seans konferencji M$ i Wii :), a co do GTA4 to zapewne będzie ta sama sytuacja jak z GTA3.. na XBOXA

mozliwe, ale wtedy sie nie mowilo od poczatku o wersji X, a teraz odrazu na stronie jest PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...