Skocz do zawartości
gaz

Moje Małe Wc W Minitoweratx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam moj maly ukladzik w starej obudowce Mini-ATX w nowej wersji.

 

:arrow: Obudowa minitower: wysokosc 37cm, dlugosc 40cm, szerokosc 21cm - malenstwo w porownaniu z waszymi gigantycznymi chieftecami <_<

 

:arrow: Układ składa sie z:

Blok CPU: MCS Orbital C2

Blok NB: MCS Abadon Lite3

Chlodnica: Opel Rekord passive

Pompka: Atman At-303 600l

Pojemnik: EasyClick 1l

Weze: Eheim 12/16mm

 

:arrow: W srodku takze znajduje sie: Abit NF7-S rev2.0, 2x256mb BH6, GF4 MX, Dyski Seagate 120gb SATA oraz 40gb Caviar ATA a takze Cdrom Samsung 52x calosc zasilana przez Chiefteca 410W z duzym 12cm wiatrakiem i jest to jedyny wiatrak w obudowie.

 

:arrow: Temperatury w stresie 10x200@1.425v w primie95 to ~46 stopni, idle ~42. Chlodnica chodzi passive i dobrze sobie radzi. Uprzedzajac pytania, nie planuje robic dziur w sciance bocznej obudowy, mysle raczej nad wiatrakiem na dole z przodu.

 

Dołączona grafika

Na pierwszy rzut oka typowa szara obudowa.

 

Dołączona grafika

A wewnatrz wszystko idealnie zmieszczone.

 

Dołączona grafika

Dlugosc wezy zmniejszona do minimum.

 

Dołączona grafika

Widac ogromna ilosc kabli, az 6moleksow schowane nad zasilaczem.

 

Dołączona grafika

Malutka obudowa 37cm.

 

Dołączona grafika

Chlodnica umieszczona na styk. Widac nadal duzo miejsca w srodku.

 

Dołączona grafika

I jeszcze na koniec zdjecie z flashem :wink:

 

Komentarze mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac, ze ciekawa robota :) Mi by sie napewno tego nie udalo tak zrobic. Nie bardzo moglem sobie wyobrazic WC w mini tower, ale Twoje mi troche rozjasnilo :)

Ostatnio anwet ktos sie pytal czy jest mozliwe zmieszczenie WC w mini, ale zebym to ja wiedzial kto i w ktorym topicu, to bym napewno tu go skierowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne glownym powodem takich temperaturek jest to, ze chlodnica lezy bokiem, przy chlodzeniu jej sama konwekcja takie ustawienie nie wykorzystuje prawie w ogole jej powierzchni - ale wsadzenie tej chlodnicy do srodka w poziomej pozycji nie byloby wykonalne zapewne ; ]

 

trzeba pogratulowac zmyslnosci ; ]

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sprawdzil jeszcze temp wody. Czy nie jest przypadkiem powyzej 35 stopni, jak tak to myslalbym o nawiewie na chlodnice (nawet dac od wewnatrz jakiegos shrouda i wiatraczek i niech mieli powietrze wewnatrz, moze wystarczy do zbicia temp), bo inaczej pompka ci siadzie niestety. Poza tym gratulacje zgrabnie to wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się podpinam, ale też pokaże, że kiedyś miałem swoje pierwsze WC (zresztą z pierwszego byłem najbardziej zadowolony) w małej budzie. Co prawda nie była ona tak mała jak ta wyżej, ale i tak żeby coś w niej zrobić później to była masakra.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...