Skocz do zawartości
Nick126

2 Systemy?

Rekomendowane odpowiedzi

można miec dwa systemy na jednym kompie /mozna miec i więcej/,ale przełączac się

miedzy nimy nie można /linux i windows/:cry:

Podczas startu kompa bedziesz musiał zadecydowac który system ma być uruchomiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o VMWare slyszal?

1316129[/snapback]

niestety nie :cry: ale chetnie sie zapoznam - jeżeli możesz to podaj jakis link lub adres stronki - chetnie sie zapoznam :D

- człek sie przez całe życie uczy...

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie  :cry:  ale chetnie sie zapoznam - jeżeli możesz to podaj jakis link lub adres stronki - chetnie sie zapoznam  :D

- człek sie przez całe życie uczy...

pozdrawiam...

1316908[/snapback]

VMWare jest emulatorem komputera PC. Mozesz sobie uruchomic jeden badz wiecej wirtualnych komputerow, na kazdym miec zainstalowany inny system operacyjny, zrobic z nich siec, pobawic sie w klastry czy zrealizowac cokolwiek innego. Ja na przyklad korzystalem z Linuxa za pomoca VMWare, a to glownie dlatego, ze program pisalo mi sie wygodniej na Windowsie a kompilowac musialem na Linuxie. Teraz jest odwrotnie, na Linuxie za pomoca VMWare odpalam sobie Windowsa (czasami jest potrzebny). Wiecej informacji wraz z zapisami na 30 dniowy trial i ewentualne beta testy nowych wersji mozna znalezc tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem jednocześnie windows i linux ale spotkałem się z następującumi problemami

generalnie pierwszy musi być windows lub windowsy

po wgraniu 2 systemów win 2000 i win xp na patrycji c i d linux nie chciał mi się zainstalować w wolnym miejscu - brakowało mu możliwości utworzenia trzech partycji podstawowych rozwiązaniem jest zainstalować drugi win na partycji rozszerzonej gdy zrobiłem pierwszą part podst a drugą rozszerzoną i zostawiłem 5 GB wolnego miejsca to linux ładnie sie zainstalował i wszystko działało aż mimo- 1 boot linux - 2 boot win2000/xp. ze względu na używanie nortona ghosta który nie potrafił modyfikować boot loadera linuxowego zdecydowałem sie na zainstalowanie linuxa bez boot loadera i teraz mam po uruchomieniu kompa wybór 2000/ xp a linux gdy włoże bootowalną płyte do cd . całość działa bezproblemowo troche czasu to zajeło ale warto było. powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co linuxowi były 3 partycje podstawowe? Po co w ogóle byla mu jakakolwiek partycja podstawowa?

 

Coś dziwnie troche instalowales tego linuxa.

 

Tak w ogóle to linuxa da się też dopisać do bootloadera windows...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...