Skocz do zawartości
Mociak

Sonda:najlepszy Procesor Dla Komputera Biurowego

Jaki Twoim zdaniem jest najlepszy procesor do zastosowan biurowych? Wez pod uwage cene i wydajnosc.  

105 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki Twoim zdaniem jest najlepszy procesor do zastosowan biurowych? Wez pod uwage cene i wydajnosc.

    • AMD Sempron
      54
    • AMD Duron
      4
    • AMD Athlon
      8
    • AMD Athlon 64 bit
      9
    • Intel Celeron
      14
    • Inrel Pentium 4
      3
    • Intel Pentium 3
      5
    • Pozostale (VIA i inne)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to stary P4 bez HT na Northwoodzie powinien spokojnie wystarczyć radzi sobie nawet nieźle sam mam takiego i nie narzekam.

 

No mam jeszcze styczność z Sempronkiem i jest naprawdę ok.

tak więc albo P4 albo Sempron NIGDY DURON I CALERON. Chyba że pod Dosa.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrócmy tez uwage na cene. 100x bardziej wole A64

1314147[/snapback]

Misiu, skoncz bujac w oblokach i zyc przeszloscia.

 

Dzis cena porownywalnych wydajnosciowo A64 i P4 jest +/- 50PLN taka sama, wiec nie smec juz z tym lepszym stosunkiem cena/ jakosc prosto z najnowszego wydania KŚ ekspert :mur:

 

@Mociak

 

Mozesz byc conajwyzej "zdziwiony", nie "Ździwiony". I cos sie tak tego swojego FSB przyczepil? O wiele wazniejsze sa np krotkie potoki wykonawcze w Athlonach/ zintegrowany kontroler ddr, niz FSB w P4 (ktorego, by nie bylo niedomowien uwazam za porownywalny z a64 proc).

 

Z choinki sie urwales? :blink:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P3 933MHz umieszczony w markowym kompie kosztuje (za całość) 500PLN. Za 500PLN nie kupimy dziś żadnego nawet najwolnijszego zestawu CPU + MOBO + RAM. A PIII 933 jest naprawdę wydajnym procesorem (niewiele wolniejszym do Celerona Williamette 1,7GHz!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co właśnie wpadłem na pomysł i myślę że to jest komp do biura sklepu itp. Stary poczciwy PII 350 64 Ram dysk 3,2 Gb mam taki na składzie i nic złego nie moge o nim powiedzieć ( poza szybkością )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w biurze Semprona 2200+ na asrocku, 256 ramu, hd 80gb (aż za duży, nawet 20 by stykła), radka 9200se i lcd'ka belinea 17" i wszystkie biurowe bzdety śmigają aż miło pod winxp. Prawda jest taka że najsłabsze obecnie dostępne kompy radzą sobie spokojnie z zast biurowy,mi, także kupuje się to co tanie i w miare stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fajnie nabijasz posty Mociak ;)

do biura (normalnego) semprona, albo durona

a jesli to tylko office to ja bym wział jakiegos szita np. p2 450 albo p3 jesli cena jest ok

1315639[/snapback]

 

nabija posty ?? :lol: przeciez tu nie ma napisaniej ilosci postow wiec jak moze nabijac posty :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosowałem na PIII, do biura wystarczający, komputery z takimi prockami na allegro to wydatek rzedu 500zł i to firmowe często

 

Nic nie chcę mówić, ale wczoraj byłem gadułą dnia... ( 70 moich postów vx. 25 kogośtam:) )

LOL

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem AMD Athlona poniewarz można go porównywać pod względem jakości z Pentiumem4 a cenowo jest dużo tańszy , semprony sa srtrasznie zawyżone taki sempron 2500 można porównać z Athlonem 1600 to jest dóża różnica a cenowo nie wielka tak samo celerony można porównywać z duronami i sempronami a nie z athlonami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na P2 XP-ka nie zasadzisz....

 

A do biura to tylko XP, nie??

1315696[/snapback]

Hehe, jak to nie posadzisz? Mam sam w domu na notebooku PII 266 i 64ram winde XP i no problema z aplikacjami biurowymi. W firmia na jednym PII 450 stoi W2k i nawet Quark sobie na nim dziala, nie mowiac o MS Office.

 

Co do glosowania to Sempron - total low-cost, stabilny i wydajny do biura, czego wiecej chcec? Wlasnie przyszlo 5 do firmy dla wybrancow, calkowity koszt 1 (bez monitora i Wxp) to ok 200€ :) Jeszcze tylko 15 celkow do wymianyy :) Mamy tez kilka PIII 600 z w2k i powiem, ze troche wolny... Moze jak doloze teraz im drugie 128MB to przyspiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mociak pisz cos konstruktywnego a nie takie "pierdety" nic nie wnoszace do topiku, i po co komentujesz uzasadnienia innych? Zreszta 70 postów na dzien! nie masz co robic ?? idz do szkoly/pracy/dziewczyny/chopaka ( niepotrzebne skreslic).

 

Twoja N-ta sonda z rodzaju : co wolisz....

Moglbys napisac chociaz o jakie ci biuro chodzi?? "panie w ksiegowosci wpisujace dane w DOS-owym programie" , czy "biuro w którym osoby zajmujaca sie grafiką??" bo dla jednego i drugiego typu "biura" maszyna musi byc calkowicie inna.

 

Ale na P2 XP-ka nie zasadzisz....

 

A do biura to tylko XP, nie??

czemu nie posadzisz?? niezgodnosc technologi czy co?? Inna sprawa jak to bedzie działac. Zreszta czemu ma to nie działac?? ja na p200mmx+128mbramu mialem W2000 ( prawda ma on mniejsze wymagania, ale Wxp da sie ustawic aby nie zamulał kompa ) Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Twoja N-ta sonda z rodzaju : co wolisz....

Moglbys napisac chociaz o jakie ci biuro chodzi??  "panie  w ksiegowosci wpisujace dane w DOS-owym programie" , czy "biuro w którym osoby zajmujaca sie grafiką??" bo dla jednego i drugiego typu "biura" maszyna musi byc calkowicie inna.

1316628[/snapback]

Panie na poczcie co wklepuja w dosowym programiku maja Compaq P4 :) Ladne maszyny :) To norma, bierze sie hurtem w leasingu sprzet na 2-4 lata z serwisem itp, a potem wymiana calego na nowy. A te poleasingowe kupuja mniejsze firmy, bo ten sprzet nadal sie nadaje dobrze do biura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na poczcie to jest nalepsze :D, wchodzisz od pyty ludzi, a paniusia sobie gra w pasiansa na compaqu :mur:.

To norma, bierze sie hurtem w leasingu sprzet na 2-4 lata z serwisem itp, a potem wymiana calego na nowy. A te poleasingowe kupuja mniejsze firmy, bo ten sprzet nadal sie nadaje dobrze do biura

a potem jeszcze mniejsza firma, i tak dalej i tak dalej :lol: :wink:

 

EDIT: a napisales moze cos w stylu: prosze nie powtarzac odpowiedzi?? jezeli tak to poinienes poprosic o wykasowanie odpowiedzi ludzi np o Sempronie bo taka odpowiedz juz byla.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mad: Wiem, ze to jest OT, co teraz napisze, ale zachowanie pewnego osobnika tutaj graniczy z przesadą.

 

Tak jak napisałe Buu, sondy takie jak ta, są bezsensu. Odnosze wrazenie, ze autor topicu lepiej pasowalby do forum typu bravo.pl itp.

 

Nie pisz więcej tego typu postów, uzytkowniku Mociak. Dobrze wiesz, ze Ty tylko nabijasz posty, bo nie nazwalbym tego zachowania "udzialem w dyskusji". Jesli ktos na prawde chce powiedziec cos konstruktywnego, napisze to w jednym poscie, dobrze argumentując i uzasadniajac swoje zdanie. Jesli bedziesz chcial odpowiedziec na moj post, napisz PW. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepili sie bo temat durny:

1. sprawa nie sprecyzowales do jakiego biura??

2. cena jest wzgledna , np ja moge kupic do biura PC oparte o P4 EE 3,73 albo na FX-55 i nie poczuje ich ceny wiec......

3. komentowanie wypowiedzi osob, które juz wybrały i skomentowały.. po co??

4. Ciesze sie, ze masz temat, który "pielengnujesz", ale on jest ( jak już wczesniej napisałem i inni także ) bezsensowny.

 

EDIT:

W kolejnej edycji bedzie sonda: najlepszy producent plyty glownej?? bo juz mamy o technologii, najwazniejszej czesci.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam!! O części to nie mój i uważam go za głupi...

 

A probelm niesprwecyzowaenego biura już przerabialiśmy, zamiast pokazywać swoją męskość, możesz napisać do jakiego biura wybrałęś i jaki, a jaki wybrałbyś do innego biura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...