Skocz do zawartości
dcpablo

Amd Semperon 2400+ Na Gigabyte Ga-7vt880

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem ostatnio Semperona 2400+ i plyte Gigabyte GA-7VT880 oraz 256DDR 400 firmy GodRam.

CHcialbym sobie go podkrecic a facet w sklepie powiedzial ze to bardzo dobra plyta jezeli bede chcial podkrecac.

Niestety jak sie okazalo ta plyta nie jest stwozona do podkrecania prockow. Nie znam sie jeszcze zabardzo na tym wiec sluchajac rad kolegi zaczalem od mnoznika i zarowno w biosie jaki w programie EasyTune moge zmienic ale to nic nie daje czyli winiklo z tego ze mam w swoim sempku 2400+ zablokowany mnoznik a kupowalem go do podkrecania i sprzedawca stanowczo mowil ze bedzie dobry , teraz dalej o plycie, w tym modelu jest tak ze jak podnosze FSB ze standardowego 166 to wzrasta wszystko pamiec ,AGP oraz PCI i tu jest problem poniewaz regulujac ktorekolwiek ruszasz cos innego. Znajomy jak mi pokazywal na plycie ABIT NF7 to podkrecil FSB ale spowrotem zmniejszyl sobie AGP na 66 i PCI na 33 a ja nie moge poniewaz zmniejszam wtedy spowrotem FSB . Dosyc ze mam zablokowany mnoznik to jeszcze nie moge duzo ruszyc FSB bo grafika i pamiec nie wytrzyma.

CHcialbym zebyscie mi doradzili co mam robic, moge jakos odblokowac mnoznik?? Do jakiej wartosci moge podniesc AGP i PCI

Sadzicie ze gosc ze sklepu powinien dac sie namowic na podmianke plyty np,, na abita i procesora na takiego amego tylko z odblokowanym mnoznikiem? :sad: Kupilem te podzespoly w piatek 2 dni temu.

Edytowane przez dcpablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ziomus !!!!!!

Mam identyczny komp :-P

Tylko jeszcze GeForca FX5200 :)

Na dodatek mam tez ten sam problem :(

Max z niego z FSB176, ,jak dam wyzej to sie resetuje komp i ustawienia.

Pamiec mam taka sama na 2:2:2:6 bo jak dam wiecej to odczyt i zapis z 2440 i 740 spada na 2330 i 680. Wiec bardoz chetnie poslucham co tutejsi maja do powiedzienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwiększyć timingi na pamięciach np. na 3-4-4-8-2T. Niektóre płyty mają fsb ustawiane zworkami. Poszukajcie w instrukcji - jak są te zworki to trzeba ustawić od razu na fsb 200MHz, bo wtedy pci/agp będą nominalnie taktowane (czyli 33/66). Jak komp nie wstanie, to trzeba stopniowo zwiększać napięcie na procku - do 1,75V powinno starczyć i jest raczej bezpieczne. Jak już procek zacznie chodzić stabilnie można zacząć zmniejszać timingi dla pamięci, żeby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

CHcialbym sobie go podkrecic a facet w sklepie powiedzial ze to bardzo dobra plyta jezeli bede chcial podkrecac.

Nie obraź się, ale właśnie z takich ludzi jak Ty żyją sklepikarze, którzy wciskają mało zorientowanym ludziom mniej chodliwy towar. Teraz jest właśnie moda na ściemnianie klientom, że sprzęt słaby w oc doskonale się do niego nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to trochę stary temat ale odpowiem może komuś się to przyda.

Płyta wcale taka zła nie jest ja mam sępa 2200+ (166 mhz fsb)(1500mhz) i kręce z niego 2100mhz (200mhz fsb) tylko że płyta nie ma agp/pci lock czyli prawdopodobnie dlatego wy tylko tyle wycisneliście bo trzeba na niej zrobić L12 mod czyli zmusić płytę za pomocą dwóch drucików do wykrywania prcka jakby chodził standart na fsb 200 i wtedy pci/agp ma normalne taktowanie i jest good. Do tego jeszcze można sobie mobile moda zrobić i mnożnik podwyższyć i śmiga aż miło B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...