Skocz do zawartości
KxL

Problem Z Instalacją Knoppixa 3.3 Na Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję zainstalować Knoppixa 3.3 na hdd.

Wszystko odbywa się na kompie z Celeronem 500MHz 64 MB ram i dyskiem SCSI Seagate Hwak 2GB.

System jako wersja bootowalna odpala się z płyty bez problemu, ale kiedy używam polecenia knx-hdinstall pojawia się problem...

 

Mam już przygotowane dwie partycje pod system: 1,8 GB Ext2 na system i 200 na swapa. po wskazaniu dysków w instalatorze krzyczy mi że potrzebuje 2,2 GB ;/ dosłownie to tak wygląda:

 

"The chosen partition is smaller than 2200 MB. The script will be terminated."

 

moje ZASADNICZE pytanie to: Czy da się to jakoś obejść????

W końcu to tylko 400 MB...

 

Komp ma służyć do buszowania po necie klepania na Kadu (potrzeby mojej siostry ;p)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

KxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zainstalować Knoppixa 3.3 na hdd.

Wszystko odbywa się na kompie z Celeronem 500MHz 64 MB ram i dyskiem SCSI Seagate Hwak 2GB.

System jako wersja bootowalna odpala się z płyty bez problemu, ale kiedy używam polecenia knx-hdinstall pojawia się problem...

 

Mam już przygotowane dwie partycje pod system: 1,8 GB Ext2 na system i 200 na swapa. po wskazaniu dysków w instalatorze krzyczy mi że potrzebuje 2,2 GB ;/ dosłownie to tak wygląda:

 

"The chosen partition is smaller than 2200 MB. The script will be terminated."

 

moje ZASADNICZE pytanie to: Czy da się to jakoś obejść????

W końcu to tylko 400 MB...

 

Komp ma służyć do buszowania po necie klepania na Kadu (potrzeby mojej siostry ;p)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

KxL

1314181[/snapback]

A jak wygląda instalator w Knoppixie? nie jest to czasem jakiś skrypt SH na przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche nie na temat, ale mozesz zainstalowac Ubuntu (polecam nowsze Hoary). To Debian z galezi unstable przerobiony pod katem "biurkowosci" czyli pewnie podobnie funkcjonalny jak Knoppix. Miesci sie toto na jednej plytce, reszte potrzebnych rzeczy mozna doinstalowac standardowo apt a niepotrzebne usunac. Trzeba jedynie podczas instalacji wybrac tryb Expert. Szczegoly mozna znalezc tutaj: http://www.ubuntulinux.org/support/documen...0-20.4921306658

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...