Skocz do zawartości
majqel

Problem Z Odczytem Temperatury W Fx 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe, żeby jedne egzemplarze karty graficznej PixelView Fx 5700 Golden Limited 256MB miały możliwość monitoringu temperatury GPU z poziomu sterowników (jedna z zakładek) a inne nie. W mojej sytuacji przed oddaniem karty do serwisu miałem możliwość odczytu temperatury, jednak wrócił już do mnie inny egzemplaż tej karty i sterowniki nie pokazują zakładki odczytu temperatury. Reinstalka XP-ka i wachlowanie sterownikami, odkrywanie wszystkich zakładek nic nie dało. Co prawda ta karta ma specjalny ekranik na którym pokazuje temperaturę, ale chciałbym mieć też odczyt ze sterowników - jak było przed oddaniem karty na naprawę gwarancyjną.

Czy to normalny przypadek, że jedne karty FX 5700 mają odczyt a inne nie?

Czy mam ją znów oddać do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mozliwe, ze bios ma nieuaktywniony czujnik? ale przeciez tam jest wyswietlacz led :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta karta ma ekranik LCD, który pokazuje temperaturę GPU, jednak on jest bardzo niewygodny w użyciu. Dużo wygodniejsze są wykresy temperatur robione przez RivaTuner - ale teraz on mi teraz pokazuje tylko aktualną częstotliwość pracy karty. Jeżli jest możliwość odblokowania tego czujnika w biosie, jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...