Skocz do zawartości
Jexus

Roland ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, praktycznie stacja 1.44 powinna czytać dyskietki 720Kb bez problemowo. Jeżeli w Rolandzie jest połączenie jak w Atari ST - należy dla stacji 1,44 wykonać następujące operacje:

1. Odwrócić kabel sygnałowy (podpiąć go do góry nogami)

2. Zmienić numer stacji z D0 na D1 (lub odwrotnie - nie pamiętam) - w niektórych napędach jest zworka, w innych trzeba znaleźć na ścieżce drukowanej ID stacji i odpowiednio zlutować-lub rozlutować w celu zmiany ID.

Po tych operacjach - stacja powinna działać O.K.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, powiedzcie mi jeszcze z jaką prędkoscią taka amigowska stacja sie krtęci 300 czy 360 obrotów?

1315151[/snapback]

Na Amidze:

W przypadku dyskietek DD taką samą jak pecetowe stacje dysków, dyskietki HD z 180 obrotami.

Rodzaj zapisu na dyskietce zalezy od rodzaju dyskietki, a nie od stacji dysków.

Jesli wlozysz dyskietke HD z zaklejonym otworem, to zostanie ona potraktowana jako DD.

W wielu Amigach montowana byla stacja pecetowa HD, ktora dziala jako DD.

 

Jesli ten ROLAND obsluguje stacje przy predkosci 300obrotów to musisz w normalnej stacji zamienic kwarc odpowiednialny za predkosc na taki aby predkosc byla odpowiednia.

 

 

ps.

Dziwnym trafem ja w ogole nie ma stacji dysków, wiec nie pisz WSZYSCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz do kogos kto sie tym zajmuje fachowo. Sprobuj tutaj: KLIK! - oni poza Amigami naprawiaja tez wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne typu syntezator itp. Jestem pewien ze tam znajdziesz odpowiedz jakiej stacji szukac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozbierz tą stacje i zobacz dokladnie co sie stalo.

Stacja, jak piszesz. jest i tak popsuta, wiec nic nie tracisz.

A moze sie okazac ze da sie to uszkodzenie naprawic. (podeslij zdjecia)

A co sie dzieje jak podlaczasz stacje HD?

Czy dobrze podpinasz tasme sygnalową? Gdzie jest PIN 1 w zlaczu w stacji dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ale ja wiem co sie stało :)

 

kiedy jeszcze system wskazywał "disk load error" po włożeniu dyskietki, odgiąłem klapkę i zajrzałem tam. Dolna głowica nie budziła zastrzeżeń, była symetrycznie osadzona. Natomiast górna była lekko przechylona w prawo. W końcu postanowiłem ją poruszać - dotykam delikatnie długim cienkim śrubokrętem, a ona sie obraca we wszystkie strony aż....odpada!!! I teraz zwisa na przewodzie...

teraz nie da sie nawet włozyc dyskietki...

Edytowane przez Jexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wyjasnienie czemu normlany napęd ze sklepu nie moze sie na nic zdać:

 

Recently I bought a used FZ-1 with a dead disk drive. Fortunately, the disk controller itself was alright - but the drive was broken. Casio, however, decided to implement the standard Shugart bus instead of the (nowadays widely used) PC/AT disk bus which - at first sight - drives a normal PC disk drive useless as replacement part.

 

...dokończenie na http://www.buchty.net/casio/fz1-diskdrive.html

 

Może mi to ktoś po polsku wytłumaczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podanej stronie opisane jest co nalezy wykonac, aby dopasowac stacje pecetową.

Po pierwsze nalezy wprowadzic modyfikacje stacji, aby pracowala z 300obr/min (kilka przykładów jest podanych)

Po drugie nalezy zmodyfikowac kabel sygnalowy, aby sygnaly byly zgodne z tymi jakie wymaga urzadzenie.

To przed tobą troche pracy.

Czekamy na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...