Skocz do zawartości
wierki

Problem Z Gratem Starych :d

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z kompem ktory chcialem uruchomic kupilem plyte soltek SL-56H5 proc na niej to AMD K6-2.

A teraz objawy :D komp wlacza sie przechodzi w biosie test pamieci zaczyna wczytywac windowsa leci bialy pasek i... nic jedynie mrygajacy myslnik w lewym gornym rogu ekranu. co jest nie tak da sie cos z tym zrobic?? pomocy PLS

Edytowane przez wierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciales uruchomic ... zmieniales plyte na inna czy jak, bo ciezko wywnioskowac z tego co napisales , ale jesli tak to czy robiles format i stawiales system na nowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca dostałem od znajomego a płyte kupiłem proby postawienia systemu konczyły sie niepowodzeniem wyskakiwal niebieski ekran i jakies bledy wiec winde zainstalowalem spod mojego kompa i nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam, ze zle zdiagnozowalem problem, ale jednak raczej nie. Komputer startowal, startowal tez z plyty instalator windows, a potem wyskakiwal ten zlowieszczy migajacy kursor na czarnym tle. Gdy pozostawilo sie go na dluzej, ekran zmienial sie w pokaz migajacych pionowych paskow we wszystkich kolorach teczy. Pomogla na to zmiana grafiki... Dziwne, ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec grafa raczej odpada bo sprawdzalem z inna i to samo w tej chwili siedzi tam geforce 2mx 32MB. twardziel to seagate seria 5. 20GB. a kosci pamieci to jakies noname 2 razy po 64 MB. No i jakis szajsowaty cd i fdd praktycznie wszystko probowalem zmienic i to samo moze to cos w ustawieniach plyty albo padnieta plyta nie wiem sredno sie na tym znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanej Windy XP nie przeniesiesz na inny komp (inny chipset itp.). Sprawdz jeszcze raz czy wszystko dobrze ustawiles na plycie (zworki?). Sprobuj zainstalowac z 1 koscia pamieci. Aaa...popatrz na plyte - na kondensatory - i sprawdz czy nie sa napuchniete/wylane. To moze byc przyczyna, tak mialem w firmie z kilkoma kompami z tamtego wlasnie okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...