Skocz do zawartości
Maniakalny

Lcd Na 16 Pinów

Rekomendowane odpowiedzi

zmontowalem juz wszystko dawno i dzialalo(jedynie drobne błedy np zamiast "w" jest "f" lub "r" jest "b".

gram sobie pewnego razu i nagle wyswietlacz sie wyłaczył (dzialal przedtem normalnie jakis tydzien) zlutowalem wszystko ponownie i w czsie startu komputera pojawiają sie czarne kwadratu(czyli dziala) lecz gdy wchodzi do systemu na ekraniku nic sie nie wyswietla i nie mam pojęcia co sie stalo

czy moze mi ktos POMÓC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam taki problemik, mam 14 pinowy LCD z organizera Casio. Jest 14 pinów, plus 2 CHYBA zasilające[kabelki] (więc 16pinowy?). Zamieszczam fotki... i jeszcze jedno : można przy podłączeniu tego korzystać ze schematu podanego wyżej?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez nappy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj stary tu masz juz caly sterownik tego , musisz wiedziec co i jak z czym i do czego :D wiec sporo pracy bedize jesli chcesz to wykorzystac

1360543[/snapback]

Hmm... wiesz, właściwie to mam czas :D. Tylko skąd mam wiedzieć co i jak z czym i do czego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm , no mnie chodzilo o polaczenia w tym sterowniku ktore za co odpowiedzialne , inny sposob to wykorzystac sam wyswietlacz bez ukladow , reszte musisz poszukac bo osobiscie niebawilem sie jeszzcze w wyswietlacze. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... yyy nie czaje, bez układów? To to będzie w ogóle działać? Przecież tam sterownik sprzętowy i reszta syfu jest :blink:. Sorry, ale na tym się właściwie nie znam, dopiero zaczynam się bawić w LCD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nappy chodzi o to zeyb samemu stowrzyc wlasny sterownik , jesli wiesz jaki masz wyswitlacz i ktos jest w stanie ci pomoc dobrac sterownik to niepowinno byc problemow , pozatym w necie jest masa stron z opisami przerobek wyswietlaczy wszelkiego rodzaju , ostatnio widzialem nawet taki wybebeszony z PS one. tylko ze mnie sie to niepodobało ale to inna kwestja. Ja narazie sie w to niebawie ze wzgledu na brak czasu i pieniazkow .Napewno Ci sie uda cos wykombinowac w koncu "polak potrafi "

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest masa pytań o LCd to powiem tak:

Obojętnie jaki macie i nie mozecie znaleśc połonczeń to podajcie mi jego symbol to wam narysuje schemat połonczenia do LPT.

pozdrawiam.

Co do podpięcia pod usb są gotowe przetworniki do kupienia , jak mi się uda znajde coś to nasmaruje , a jak dorwe schemacik to też zapodam.

Sprawa wygląda bardzo nieciekawie - wyswietlacz 2x20 na usb kosztuje około 70$.

polukałem troche i znalazłem kontroler na rs232 , com to każdy ma , jeszcze tylko na ceny lukne.

kontroler na RS kosztuje 130 około , albo wyświetlacz 2x16 około 200pln - mało opłacalny interes.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam lcd graficzny  i nf4 co mam zrobic jak nie mam juz portu lpt ma ktos jakis opis jak przerobic lcd na usb lub cos patent na taki problem :wink:

1362200[/snapback]

Jest taka możliwość aby samemu sklecić kontroler.

Za jakieś 3 tygodnie bede miał działającą sztuke.Układ potrzebny do tej operacji jest tylko w wersji SMD a i płytka drukowana będzie dwustronna.

Do tego ineresu potrzebny będzie jeszcze eprom i odpowiednie sterowniki do usb jak i soft dla samego kontrolera.Koszt takiego układu to około 40pln - jak samemu wykona się obwód drukowany.Jak będe miał już jakieś konkrety to się odezwe.Oprogramowanie dla pamięci jest ładowane na zamontowanym układzie spod windy więc nie potrzeba żadnego programatora.

Pozdrawiam.Może dzis jeszcze schemacik zapodam.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprów zmieniac nie musisz. Jedyny zonk jaki się może trafić to display który ma odwrócone piny zasilania tzn. na pin 1 jest +5V a na pin 2 masa - miałem taki motyw kiedyś i w praktyce złe podłączenie skończyło się śmiercią displaya. Jednym słowem polecam zapoznanie się z notą katalogową lub parę minut z miernikiem cyfrowym w łapkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym wyświelaczu jest tak, że:

 

1 - idzie do płytki, w miejscu połączenia jest literka K (może jak kotoda)

2 - idzie do płytki, w miejscu połączenie jest literka A (...jak anoda)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten wyświetlacz będzie pasował do wyświetlacza z komórki wd-g0903p lub lph7373-2 ?? bo mam takie . pierwszy ma 16 pinów a 2 chyba 12

1441409[/snapback]

Chyba chodziło Ci o schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wg schematu. I wyszło mi to:

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem dlaczego! Używam programu Smartie 5.2, oraz mam zainstalowaney: port95nt.

 

Jakieś rady???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak pomysłów???

1448525[/snapback]

tez kiedys tak mialem, 4 razy wszystko lutowalemi rozlutowywalem bo myslalem ze zjaralem wyswietlacz :)

sprawdz ustawienia lpt w biosie. mozesz miec wylaczony lpt lub pracujacy w innym trybie. powinienbyc tryb ECP.

powodzenia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mam pytanko

zakupilem na allegro wyswietlacz z faksu 2x20:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52666223

nie wiem niestety jak go podłączyć :-|

z tylu podane sa dane:

RICOH

T7931A

H0127123

9145H

JAPAN

moze mi ktos pomoze i podpowie jak to podłączyc??

czy podłancza sie to jak inne wyswietlacze??

help please :unsure:

moje gg:3232678

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na nowo powstałe forum poświecone temu tematowi 1479874[/snapback]

pomysl fajny wiec sie zarejestrowalem :-P

mam cicha nadzieje ze wyjdzie z tego cos na ksztalt polskiego

http://forum.lcdinfo.com/

 

jedno moje pytanie. czy uzgodniles z administracja reklame tego fora? jesli nie to polecam uczynic to zeby jutro z rana nie miec problemow z moderatorami (nie mylic z moderami B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie pomysłów na rozwiązanie mojego problemu???

1480263[/snapback]

przeciez juz dawno temu odpisalem na twojego posta z problemem :)

ostatni post na poprzedniej stronie.

powodzenia z wyswietlaczem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez juz dawno temu odpisalem na twojego posta z problemem :)

ostatni post na poprzedniej stronie.

powodzenia z wyswietlaczem B)

1480300[/snapback]

Dzięki. Czytałem, sprawdziełem i nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...