Skocz do zawartości
Gość marcin2801

Ocencie Ta Obudowe !

Rekomendowane odpowiedzi

troche wieśniacka ta buda, ale to kwestia gustu :P

1333638[/snapback]

To kolega nie widział wieśniackiej budy.. był taki topik ostatnio takie alenopodobne plastikowe barachło made in USA :P

Jak znajde to dam linka... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczna! Cała wieś wam będzie zazdrościć! ;-) Chcecie ładną skrzynię to chieftec da01bd. A w dodatku z 50pln tańszy. Katody w kompie... fuj!

1353006[/snapback]

Prowokator na policje trza donieść :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

buda jest fantastico (jak dla mnie) :D temp. na dysku spadała 10C i ogólnie jest fajnie tylko przedni panel tak sobie się trzyma ale reszta wporzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jediknight: są gusta i guściki. W temacie było napisane: Oceńcie tą budę, czy jakoś tak, więc oceniłem. EOT

 

BTW emotikon, jaki dodałem do mojej wypowiedzi ozancza, że nie była ona 100% serio.

 

Ale chyba tylko Bogdan to zrozumiał. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli jak rozumiem jak się znajdzie chętny to się bez żalu zamienisz na Soprano :D

BTW jak Shark - bo u mnie przegrał z Tsunami wybór (eh a teraz Armora i Kandalfa można dostać za niewiele większe pieniądze ;) ) Trochę sie obawiałem tego grilla żesie będzie kurzyć do sirodka za bardzo i ograniczenia widoczniści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byscie brali tą bude to z oknem czy bez ? bo ja sie wlasnie zastanawiam...

1412733[/snapback]

No ja wybrałem z oknem i nie załuje.Przynajmiej widze kiedy trzeba kompa wyczyscić. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ TT SOPRANO

 

No więc dzisiaj otrzymałem tą obudowę. Zamówiłem ją z Allegro od nijakiego www.4speed.pl, gdzie ostatnio czekałem 2 tyg. na zasiłke, ale ceny wydawały sie konkurencyjne. Razem z budą zamawiałem radiator na NB, jednak przyszła sama buda (widocznie człek zapomniał o radiatorze) no i już trochę się zdenerwowalem (poza tym kurier obudzil mnie o 8 rano, a poszedlem spac o 4). Ok teraz o budzie: otwieram wielkie pudło, wyciągam cięzki kawał metalu, spoglądam na front budy i.... ODPUST... na fotkach wyglądała jak buda z klasą, na wszystkich review'ach wszyscy chwalili, na tweaku też a tu taka tandeta. Myślę sobie "moje 300zł...mogłem mieć DVD RW". No to już lekko zdruzgotany biorę sie do przekladania hardu. Najpierw instaluje mobo, jednak okazuje się ze producent dał za mało kołków metalowych pod mobo (zabrakło jednego) - buda za 3 buki i oszczędzają na kołkach :? No więc zostawiam jedną dziurke pustą, blaszka na wyjścia I/o też oczywiście nie pasuje, więc zmieniam na oryginalną z Abita. Szybko obczajam ten "super" system bezśrubkowego instalowania kart rozszerzeń, hdd i fdd, wszystko jakoś upycham, chociaż w budzie zaczyna sie robić ciasno. Teraz pora na zasiłke - no proszę - nie wejdzie :/. Zasiłkę trzeba było pierwszą włożyć, a ja już prawie godzine wszystko ładnie staram się uplasować a tu trzeba będzie od nowa... Próbuję więc usunąc różne rzeczy, aby weszła zasiłka, najpierw idą ramy - nic z tego, potem wiatrak wydmuciach!ący powietrze - dalej nic, potem cooler na cpu - dalej nic, a potem panel wyjśc na USB i audio u góry obudowy ... no nareszcie weszło, chodź trochę się porysował, ale zaoszczędziłem ok. pół godziny. Teraz zamierzam ponownie założyć mojego SI-97 na CPU... i tutaj pojawia się problem bo nie zapne zapinki. Jakoś z boku udaje mi się doprowadzić śrubokręt i zasisnąć zapisnkę na socket, jednak z dużym trudem. Teraz dokręcam panel wyjśc przednich na audio/usb i .... złamał się zawias plastikowy od klapki!!! (chociaż wszystko robiłem bardzo delikatnie)..... zaczynam być coraz bardziej zdenerwowany. Następnie męcze się ok. 15 min. z podłączeniem panela do malutkich pinów - przypominam że bo budy już nie ma gdzie palca wsadzić bo tak ciasno. Odpalam sprzęt.......... hula! niestety tylko pare sekund :( i komp sie wyłacza i rozlega się syrena "karetki" z speekera. Myślę sobie - co u ch*** ??? odpalam znowu kompa to samo. Sprawdzam temperaturki w biosie: 60°C (przed zmianą budy opk 40°C) i strażak ustawiony na 60°C więc już wiem co jest grane. Szybko sprawdzam cooler na CPU... hmmm wszystko OK, ściągam go spoglądam na rdzeń - UKRUSZONY!!!!!! - wtedy poleciało kilka brzydkich słów i kilka różnych przedmiotów (m.in. popielniczka), aż mój kot spojrzał na mnie tak jakby chciał powiedzieć "poje**** cię???". Myśle sobie - zachciało mi się budy z 3 bańki..... No dobra zakładam cooler do procka (z trudem bo ciasno jak w d*****) z myślą o wyłaczeniu strażaka, jednak.... wszystko wydaje się ok i komp hula przy temp. ok 43°C - dziwne :/, ale lepiej nie ruszać już proca ani coolera. Jednak co do hałasu to jest co najmiej 2 razy głośniej niż było w starej budzie (otwartej), a tempretury są takie same.

 

Podsumowanie:

*Wady mojego zakupu: (TT Soprano) :

-design frontu obudowy

-300 zł w błoto

-ułamana pokrywka od klapki na wyjciowym panelu na usb/audio

-ukruszony rdzeń procka

-ubytki na zdrowiu

-popielniczka

-huk jak w fabryce

 

*Zalety

-"super" system bezśrubkowego montowania podzespołów - jak dla mnie to mega kiła bo np. dysk i fdd trzyma tylko z jendej strony, a z drugiej i tak trzeba śrubkę bo ja wpinałem taśmy do wszystko się ruszało.

-zamykanie budy na kluczyk - przynajmniej nikt mi się nie włamie do kompa, tylko od razu weźmie całego.

 

JEŻELI MASZ ZA DUŻO PIENIĘDZY, LUBISZ HUK i WIEŚ-BUDY TO THERMALTAKE SOPRANO JEST DLA CIEBIE ! :>

Edytowane przez mos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem dlaczego obudowie przypisujesz winę za zniszczenie Twojego rdzenia, ale z drugiej strony faktem jest, że Soprano w porównaniu np. do takiego produktu jak Antec SLK3000B wysiada :wink: Antec jest tańszy, dużo lepszy wewnętrznie, jak chcemy mieć okno to jeszcze czeka nas sporo zabawy (pozytywnie :) ), no i rekomendacja SPCR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą budkę i jest booombam piękna przestronna, cicha, zero drgań, tłumi mój głośny cooler na procu i nagryware, temp hdd 10*mniejsza!! płyty2*, proca2*,gpu2* a wiatraczki na 5v!!!!!!!!! marzenie mam czrną z oknem piękna kilka niedociągnięć ale jak na tę cenę polecam kolega poprzedni który pisał o ukruszonym rdzeniu, o problemach z systemem szybkiego montowania dysków i napędów, kolega był amatorem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyyhyh Tuba ja wlasnie miałem kupić tą bude ale mnie nie po....ło zeby wydawac 300 zł na taki szit.

Notabene dużo złego slyszałem o tych budach.

Moze ty jeste taki pr0 ale nie kazdy ma doswiadczenie w skladaniu kompa.

Wiec poszperałem troche poczytalem i wole dolozyc do tych 300 zl jeszcze pare i kupić z ebaya to :

 

http://search.ebay.com/antec-p180_W0QQbsZS...gZ1QQsofocusZbs

 

USA dolar amerykański

USD 3,2325

Widziałem też licytacje po 75 dolców sie kończyły ... więc opłaca sie nawet zajść do pani Joli ktora ma starego w usa i usmiechnac sie zeby zalatwic takie cacko :D

 

 

Jak by nie liczyc przesylka bedzie kolo 20 dolcow nie wiecej, i po 2 - max 4 tygodniach bede mial bude FUL WYPAS z kolczykami :D, i nie bede sie wstydzil za nią że wyglada jak z .... jarmarku :D

 

Ewentualnie jak nie chce wywalać na bude tyle kasy to zakupie codeshita za grosze wywierce duuzo otworów, podłącze lampki z choinki i bede mial full jarmark staff :D za jakies 140 zl max :DD

Dziekuje za uwage

Pozdrawiam Zły Niedobry Piernikowy Ludzik :D

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dostałem dzisiaj te bude. Jak dla mnie rewelacja. W porównaniu z moim starym codegenem jest po prostu wypas. W starej budzie moj a64 2800 na AC freezer 64pro (przy 2200rpm) grzał sie do 52C. A teraz po godzinie prime95 torture test i 1200rpm 46C a przy max obr 42C. Jesli chodzi o pojemnosc tej obudowy to jak dla mnie jest wystarczająca no i ten prosciutki montaz napedów i kart. Jadyny wiekszy minus to to ze karty troche sie ruszaja na boki, ale nie ma mowy o ich wypadnieciu.

Za ta cene to nic innego tylko brac!!! Na allegro 299zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od kumpla 3 miesieczną soprano bez najmniejszej ryski za 150 zł :)

 

Głośne są wentylatory troche, chce zmienic na AKASA AMBER 2x120mm i 1 x92mm. Czy bedą jakiekolwiek problemy z instalacją tych wentylatorów, czy pasują tylko te oryginalne thermaltake'a?

 

Obudowa super. Trochę ciasno się zrobiło, ale i tak jest wypas. Pospinałem ładnie kable i niedługo dam foto :) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial na twoim miejscu fanderki... bo nie trzeba kabli ciagnac tyle i regulacje masz na ogonku :P ale to taki ot :P

Mam akase wkładaną w miejsce na flopp'a, akurat na 3 wentyle wiec mi tak styka ;) Nie będzie problemów z instalacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Soprano w porównaniu np. do takiego produktu jak Antec SLK3000B wysiada

Antec - 230 zł

Soprano - 300 zł

 

ja już wiem co kupie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie widzialem soprano na zywo, ale przed nowym rokiem tez planowalem jej zakup.. na szescie (chyba moge tak powiedziec ;) ) trafilem na okazje z lian-li i skorzystalem.

 

moge tylko dodac opinie mojego brata, ktory jak zobaczyl ta bude w jakims sklepie stwierdzil, ze front wyglada tandetnie.

 

imho lepszym wyborem jest juz chieftec dragon z allegro za 170zl, jesli komus nie zalezy na super pieknej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...