Skocz do zawartości
j.h.hudy

Głośny Atman 305 ....

Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak , sprawiłem sobie taki zestawik : http://kruczek1.fm.interia.pl/wc.jpg , blok to cold crown z bloki.pl

jako ciecz dałem : wode destylowaną i buteleczke 50 gramów spirytusu salicylowego ......

 

i problem jest taki że ta pompka strasznie głośno chodzi :mur: :mur: :mur:

tak jakby coś między bzykaniem a pierdzeniem ......

 

co to może być ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 41c w idle , bez wiatraka na kadecie ...

to dobry wynik ???

a co do pompki to nie wiem .... , może ją sprzedam i kupie taką samą ale nową :)

 

hehehe

 

a mieszanka cieczy jest dobra ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas prime 95 mam 48 c ..........

 

pasta to zwykły silikon .....

myśle że na oczu by było 38/44 .....

 

mieszanka 2 litry destylowanej wody i 40 gram spirytusu salicylowego jest ok ????

może dodać jeszcze 10 ml alginu do tego ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej temperaturze na procku woda ma pewnie sporo ponad 35*C, a atmany nie lubia wody cieplejszej niz te 35*... i masz najprawdopodoniej odpowiedz dlaczego glosny jest (moj wlasnie po cieplej wodzie zaczal burczec :/ )

 

on tak od pierwszego uruchomienia czy po jakims czasie dopiero zaczal halasowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pierwzego włączenia byla glosna .........

 

a co ztym płynem ??

1317866[/snapback]

jakis trefny egzemplarz Ci sie trafil, a dodatkowo cisza jest pojeciem wzglednym :)

 

co do algolu czy jak mu tam to sie nie wypowiem, u mnie tylko dodatek spirytusu jest w ukladzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh , to już sam nie wiem , jak miałem cpc to miałem 50% demineralizowanej wody i 50% petrygo , po 3 miesiącach jak ta mieszanka stała w kalnisterku to stała sie rzecz taka .....

pojawiły sie syfy w środku , coś jakby wata :unsure: :mur:

 

teraz dałem wode destylowaną i troche spirytu salicylowego ale dopiero teraz przeczytałem to to sprzyja rośnięciu grzybów :mur: :mur:

 

więc nie wiem co będzie dobre .... , może mieszanka 50% borygo i 50% destylki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo - dobrze odpowietrz

secundo - wylacz i wlacz po pare razy , powinna sie uciszyc. moja @inline jest ledwo slyszalna z 1m [gluchy nie jestem , gralo sie na tym i owym] wiec albo wirnik kaputt albo kwestia ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rout:

A w jaki sposob mozna wlanise dobrze odpowietrzyc pompke inline bez rezerwuaru? Bo mam trojniek i niestety ta metoda mi sie nie sprawdza. Co jakis czas slysze jak mi babelki powietrza przelatuja przez Atmana 305.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem atmanka 304 , jest cicho ale nie tak jak miało być .....

jest słyszalna ...........

 

zmieniłem wode w układzie : 30% destylki i 50% borygo różowego (zostało jescze w układzie 20% destylki ze spirytem salicylowym)

i ciesz zrobiła sie fioletowa :D , to chyba dobra mieszanka B)

 

w idle 43 c (www i winamp) , prime test : 48 c , chlodnica nie chłodzona .....

 

ps: pasta to silikon arctic cooling :mur:

jak bym miał ocza to by było ok 5 c mniej ...........

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie baaardzo chwale tego atmanka at305. U mnie jest on nieslyszalny przy otwartej obudowie, jest przerobiony na niezatapialny i jedynie stoi na gabce tlumiacej drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: a ile masz c ????

 

sądze że wibracje które słysze to przez wode .....

 

update : !!!

 

w morde jeża , moja mieszanka to istna mieszanka wybuchowa !!!

 

na powierzchni wody zrobiły sie czerwone plamki :mur:

 

mieszanka :

 

30% destylki i 50% borygo różowego (zostało jescze w układzie 20% destylki ze spirytem salicylowym)

i ciesz zrobiła sie fioletowa.....

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero robie shrouda na wentyl 120mm i narazie dmuchaja 2 wentyle 80mm stojace na nagrzewnicy na koleczkach, wiec temp spore. Na sprzecie z podpisu mam 36-38C w idle i ok 46-48 w max stressie po godzinie prime'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbadz sie calego plynu co masz w ukladzie i zalej nastepujaco:

 

80% woda destylowana, 20% borygo EKO (zielone)

 

przy takich proporcjach masz 10% alkoholu w ukladzie co imho jest wystarczajaco(jak bardzo chcesz to mozesz dac 30-40% borygo ale raczej nie wiecej) Borygo eko najlepsze bo jest nietoksyczne wiec zadne opary itp nie szkodza.

 

Ty dales za duzo alkoholu i dlatego masz wyzsze temperatury tez pewnie bo jak wiesz alkohole sa gestsze, maja wieksza lepkosc a na dodatek ich przewodnosc cieplna jest duzo gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja tego alcoholu nie dałem prawie :mur:

malutka buteleczka spirytusu salicylowego !!!

 

ps : jak opróżnić układ ?? , bo nie za bardzo mi sie chce to robić .......

 

i jescze jedno , jak przykreciłem blok do otworów na płycie głownej to płyta sie masakrycznie zgieła w tym miejscu , podłożylem pod to deseczke i do deseczki przykręciłem bloczek , ale boje sie że to za mało ......

 

co myślicie otym ????

 

http://www.bloki.webpark.pl/index.php?name=uchwyt_gk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie sie nad tym zastanawiałem :D , teraz tylko pozostaje pytanie , wziaść blok wodny na grafe czy zapinke kupić ......

 

jak opróżnić cały układ ??

 

update :

 

zmiene cieczy zrobie za tydzień jak będe montował blok na GPU , mam nadzieje że tyle wytrzyma ??????

 

ps : na sparkla 6600 agp jaki bloczek polecacie ????

 

ja myślałem nad tym : http://www.bloki.webpark.pl/index.php?name=proxima

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Atria GPU od Mate'a i jest to wedlug mnie naprawde dobry bloczek. Frez wyglada na dobrze oddajacy cieplo z malymi oporami i oc karty bardzo ladnie skoczyl. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Atria kosztuje 150zl, ale ja dalem ponizej 100 za uzywana w stanie idealnym. Ale bardzo Ci polecam ten bloczek, bo wydaje mi sie, ze jest on duzo wydajniejszy od Proximy ze wzgledu na jego konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu to kiepsko ..... , ja mam ledwo 60 zeta .......

 

update : opróżniłem cały układ : przepłukałem pojemnik , pompke , wydmuchałem ręcznie :lol: wode z węży i wlałem litr wody destylowanej i litr borygo czerwonego , mam nadzieje że teraz będzie ok ......

bo niby gdzieś tam w wężach został jakieś krople tej mieszaniny poprzedniej ........

 

ps: zbieram teraz na bloczek na grafe :) , i jak myślicie , warto kupic to mocowanie do bloku na socet A ???? , bo boje sie tej wygiętej płyty .....

 

update 2 : Proxima zamówiona , mam nadzieje że sie zmieści na grafe z podpisu ......

 

i jak będe montował bloczek to zmienie jescze raz całą ciecz na 50% destylki i 50% borygo :)

a co do wygiętej płytki to jest ok , poluzowałem troche śruby i jest ok :)

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za post pod postem , ale znowu mi pływa osad na powierzchni wody !!!!!!!!!!!!

 

czemu tak sie dzieje ???!!!

czy powodem jest zmieszanie borygo z wodą destylowaną ??? :blink: :mur:

a może w węzach zostały krople poprzedniej mieszaniny ????..... (spiryt salicylowy,borygo,woda destylowana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...