Skocz do zawartości
extremeee

Czestotliwosc Agp I Napiecie Agp

Rekomendowane odpowiedzi

zwiekszenie napieca w rzadkich przypadkach wplywa na poprawe stabilnosci podkreconej karty. w wiekszosci mozna tylko modlic sie zeby nie spalic grafiki. nie wiem jak z czestotliwoscia... procz niestabilnosci ofcorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepustowosc agp teoretycznie zalezy od częstotliwosci..

w praktyce pare pkt w markach;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac nie ma to znacznego wplywu na wydajnosc systemu... tyle chcialem wiedziec :D:) dzieki za wypowiedzi :D:)

1318318[/snapback]

Przepraszam mowa tu o podnoszeniu AGP z 66MHz w gore czy o podnoszeniu taktowania chipsetu ?? bo jesli chodzi o 1 to faktycznie nie zauwazylem roznicy , ale korzysci plynace z 2giego sa oczywiste ... , jaka jest zaleznosc pomiedzy taktowaniem chipsetu a samego AGP ?? czy jedno sie jakos przelicza na drogie , wedlog mnie nie bo to tylko zwieksza sprzepustowosc szyny ktora i tak nie jest wykorzstywana w pelni przez moja karte , ale moge sie mylic ?? co do napiecia to karta po podniesieniu z 1.55V (standard) na 1.6 lub nawet 1.65 dala mi 20Mhz wiecej z siebie wyvisnac :) Co do obaw o temp to nie posiadam tak owcych , Atria na chpsecie , duze radiatory na pamieciach i na wszystko jeszcze wieje bezposrednio od dolu 120MM wentyl na 1500RMP :) POzdro , BTW dodanie wentyla mimo tego ze chipset jest chlodzony woda , pozwolilo mi podniesc CHipset o kolejne 20MHz prawdopodobnie cos sie grzelo bok a teraz juz nie :) , ale to moze cienki prztklad bo moja karta chyba do zbyt dobrych na podkrecanie nie nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...