Skocz do zawartości
Tomwer

Vapochill Micro

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada sie calkiem dobre i nieskomplikowane chlodzenie :)

 

VapoChill Micro

http://www.asetek.com/main/page.asp?sideid=626

 

Wg. Benchmark.pl :

 

"Duńska firma Asetek zaprezentowała nietypowy system chłodzenia procesora. Rozwiązanie wykorzystuje zmianę fazy materii, a mówiąc prościej: parowanie i skraplanie wykorzystanej do chłodzenia substancji. Rozwiązanie VapoChill Micro składa się z wiatraka, radiatora i dużego bloku, w którym umieszczono niewielkie komórki wypełnione cieczą. Pod wpływem energii cieplnej przejmowanej z procesora, rozgrzana ciecz paruje. Następnie zostaje schłodzona przez wiatrak oraz radiator i ulega ponownemu skropleniu. Ciecz spływa do dolnej części systemu i cały proces zaczyna się od nowa.

Producent utrzymuje, że jego rozwiązanie jest bardziej efektywne od systemów chłodzenia cieczą, a przy tym bez porównania mniej kłopotliwe w instalacji - wystarczy zamontować sporych rozmiarów urządzenie na procesorze. Sprzedaż VapoChill Micro - w cenie 27 euro + VAT - rozpocznie się w maju. Przewidziane są wersje współpracujące z procesorami Athlon 64/FX/Sempron/Opteron korzystającymi z podstawek 754, 939 lub 940 i Pentium 4 na podstawkach 478 i 775."

 

 

Cena niezla i mozliwosci chyba tez calkiem niezle. Moze byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie...takie ciekawe rozwiązanie znamy powszechnie jako Heatpipe ;)

Jest to w prawie każdym porządnym chłodzeniu.

 

Spawacz - Raczej zainteresuj się Artic Cooling 64 Freezer. Freezer na P4 zmiata nawet XP-120, więc pewnie na A64 nie jest gorzej :) A cena to 89zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie zeby bylo wydajniejsze od jakichs duzych wentylatorow itp, to zwykly kawalek heatpipe jest. Nawet samemu mozna (z kilkoma narzedziami oczywiscie) skopiowac takie cos, kiedys nad tym myslalem tylko z duzo wiekszym skraplaczem bo to to malutkie jest no i z odpowiednim parownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dzialanie tego sprzetu opiera sie na podobnej zasadzie co heatpipe co sugerowaloby dobra ale nie rewelacyjna wydajnosc chlodzenia (napewno nie lepsza niz WC)

 

Jednak Asetek chyba nie pozwolilby sobie na takie czcze slowa i moze jednak bedzie w tym sprzecie cos co nas powali na kolana... :-P

 

Cena w naszym kraju tez nie powinna byc zbyt wysoka bo cooler ten bedzie chyba produkowany w europie a nie w usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wewnatrz musi byc freon, r134a. jak nie masz palnika do lutowania twardego to sie nie pobawisz raczej. z reszta temat heatpipe byl juz poruszany, mozna wlac alkoholu jakiegos tam czy butanu ale juz nie bedzie tak wydajne.

 

no i kolejny raz zaznaczam to nie ma prawa byc wydajniejsze niz dobre wc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer na P4 zmiata nawet XP-120, więc pewnie na A64 nie jest gorzej

Podaj linka to uwieżę, bo jak dotąd wszędzie Arctic dostaje baty od XP-120.

 

btw - czy to wam nie przypomina czegoś?

 

http://www.noiseless-cooler.de/administrat...7cbd2f8fce5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wg AMD to platforma schylkowa :-( Nie znaczy to, ze nie bedzie wersji tego chlodzenia na taka podstawke - moze bedzie update sytuacji (jak nie, to trzeba bedzie zrobic update sprzetu ;-) ) :idea:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...