Skocz do zawartości
madmax57

Www.ogame.pl - [sgo] Super Gierka Online

Rekomendowane odpowiedzi

1

2

3

4 Tito ( Tito )

5 Tarsonis ( Kfiatek )

6

7 [trance] X20 ( X20 )

8 Universum 5 ( Leukos )

9 Zordian ( Robin )

10 [Tweak.pl] adamant ( Jno )

11

12 [sRG] wojslawice ( Pawel hac )

13

14

15

Tak wygląda mój układ słoneczny. Kurde ja narazie o mysliwcach albo trensportowcach moge pomażyć :-| Ale jeszcze dzień może trzy i sie pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yahve ja majac malutko punktow na razie patrze na opisy kazdej technologii i staram sie inwestowac w to co wg mnie jest przydatne. ale biorac pod uwage ze spalinowy

podwyzsza predkosc o 10% wartosci podstawowej nastepujacych statkow: male i duze transportery, lekkie mysliwce i sondy szpiegowskie.

mozna sie pokusic ( dla szybszych szpiegowskich :twisted: )

 

ach i btw: wyslalem na probe lekki mysliwiec do sasiada... flota stracila kontakt z baza :lol:

Edytowane przez OrGiUsZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OrGiUsZ, staram sie dzialac podobnie, ale to nie do konca jest tak latwo, gdy sie jest tak poczatkujacym ;).

 

Na razie mam klopoty z energia... Idac za rada FAQ z froum ogame.pl chce rozwinac budynki wydobywcze do okreslonego, dosc wysokiego poziomu. Jednak potrzebuja one duzo energii, np. teraz mam kopalnie metalu na poz. 7, krysztalow na 7 i deuteru na 4 i zeby wszystko dzialalo na 100% wydajnosci musze miec elektrownie sloneczna na poziomie 9. Gdybym teraz chcial dalej rozbudowac struktury wydobywcze, musialbym najpierw dalej rozbudowac elektrownie, co wymaga strasznych (jak dla mnie) ilosci surowcow. Ale jak mniemam nie ma sposobu, zeby to jakos obejsc... (bo satelity sloneczne raczej sie nie oplacaja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja tez dopiero raczkuje i jak patrze na surowce to mnie krew zalewa :evil:

kopalnie na 8 poziomie, deuter na 6, elektownia na 10, fuzyjna na 1 (w dodatku chodzi tylko na 20% bo zre 3 jednostki deuteru i daje 11 jednostek energii) i badziewny satelita sloneczny i mam 3/558 jednostek e.

nic tylko ladowac w badania i kolonizowac wolne planety :twisted: ale troche to potrwa :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie napędu spalinowego (i innych wynalazków):

Popatrzcie sobie w technologię, to zobaczycie czy się opłaca, czy nie.

Ja widzę, że duże transportowce potrzebują napędu spalinowego (6), tak samo recyklery i sondy szpiegowskie (spalinowy 3). Od was zależy czy będziecie to rozwijać. Ja będę- tak samo jak lasery, plazmę, napęd impulsowy i kilka innych wynalazków.

------------Ed-----------------

Orgiusz: nie za szybko pojechałeś z fuzyjną?

Lepiej na spokojnie rozwijać zwykłe fabryki (u mnie wygląda to tak m9 k8 d7 e12), i powoli zaczyna się rozkręcać wszystko. Jak mam jakieś nadwyżki, to inwestuję w inne budynki/badania. Wszystko na spokojnie i dzięki temu fabryki pracują na 100% (czasem 90%) i jest czas na zwiedzanie sąsiednich układów.

Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pozno, juz dostalem wklep :)

Choc z drugiej strony potezna flotaw skladzie jeden tarnsportowiec to nie taka wielka strata :P

 

Co do surowcow: z elektrownia mozna cholery dostac, dobrze ze tylko wydobycie zre prad...

Mam w tej chwili m12 k10 d6 i napedza to elektrownia poziom 13 podparta satelita slonecznym (dajacym powalajace 35 energii :? ); mysle, ze udzwignelaby jeszcze jeden poziom kopalni deuteru (82 jednostki energii w zapasie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poodpowiadam :)

 

"BTW - jest sens robić ciężkie myśliwce? I czy tylko statkime kolonizacyjnym mogę zająć planetę (bo akurat tuż koło mnie jest wolna i pasowało by sobie przywłaszczyć)?"

Ja bym robil 3 male zamiast 1 duzego ale twoja wola jak chcesz. Tylko kolonijnym mozna zdobyc nowa planete, statek przy tym znika.

 

Napedu spalinowego nie ma chyba sensu rozwijac powyzej 6 levelu.

 

Co do pradu to budujcie zwykle elektrownie tak dlugo jak macie surowce, pozniej w grze bedziecie mieli za duzo deuteru to budujcie fuzyjne. Jak to wszystko bedzie za drogie to budujcie pelno saelit (nie wiem czemu sadzicie ze sie nie oplaca - bardzo sie oplaca!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pozno, juz dostalem wklep :)

Choc z drugiej strony potezna flotaw skladzie jeden tarnsportowiec to nie taka wielka strata :P

1329323[/snapback]

OK ale podaj wspolzedne, przeskanuje, zobacze co ma i moze polece z odsiecza moja flota (5LM i 2LT) :)

 

Tabelka pokazuje maksymalny poziom elektrowni slonecznej i fuzyjnej w zaleznosci od maksymalnej temperatury planety. po osiagnieciu danego poziomu oplaca sie juz tylko budowac satelity.

 

____________max.opłacalny lev.

temp________ES_______EF

108+________13_______1

107 - 82______13_______2

81 - 45______14_______2

44 - 40______14_______3

39 - 9_______15_______3

8 - 3________16_______3

2 - -13______16_______4

-14 - -21_____17_______4

-22 - -29_____17_______6

-30 - -42_____18_______6

-43 - -51_____19_______6

-52 - -53_____20_______7

-54 - -58_____20_______7

-59 - -62_____21_______7

-63_________21_______8

-64 - -67_____22_______8

-68 - -69_____23_______8

-70__________23_______9

-71 - -72______24_______9

-73__________24_______10

-74__________25_______10

-75__________26_______10

-76__________26_______11

-77__________27_______11

-78__________29_______13

-79__________31_______14

 

Sa to wartosci teoretyczne, gdyz niestety w czasie ataku satelity sa niszczone jako pierwsze, pozostawia to planete bez energii a koszt odbudowy 10-20 satelit sa znaczne.

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj gaz, za kilka dni zbudowanie 20 satsów to bedzie dla ciebie mniejszy wysiłek niż strzepnąć z pyty pyłek. Teraz wam sie tak wydaje ze to takie wielkie koszty i histeryzujecie. Satelity sa pozniej bardzo oplacalne i to wcale nie az tak daleko jak wam sie wydaje.

 

przykład dla rozwiania wątpliwosci:

 

solar plant lev 22 wymaga Metal:374.091 Crystal:149.636, daje o 480 energii wiecej niz lev 21

 

fusion plant lev. 11 wymaga Metal:321.342 Crystal:128.536 Deuterium:64.268 i daje o 300 energii wiecej niz lev 10, zabiera 311 deuteru/h

 

takie mam stany elektrowni na glownej planecie. Zalozmy ze potrzebuje wiecej energii. Bardziej oplaca mi sie wybudowac solar plant. A teraz zobaczmy ile enegrii dostane z satelit za ta sama cene:

 

Zastosuje standardowy przelicznik 3:2:1 M:K:D zeby porownac ilosc surowcow potrzebnych. Przelicze ilosc surowcow potrzebnych do budowy elektrowni na metal i zobacze ile za to zbuduje solar satsów:

 

149.636 /2*3 = 224454 metalu + 374091 = 598545 metalu

tali jest koszt elektrowni w przeliczeniu na metal

 

Satelita kosztuje 2000 metalu i 500 deuteru wiec zamieniajac na metal: 2000kr->3000met i 500deu->1500 met czyli koszt jednej satelity to 4500 metalu

 

598545:4500=133 satelity

 

Jako przyklad wezmy przecietną planete, 7 w ukladzie, max temp to 41'C czyli satelita bedzie dawal 41:4+20=30 energii

 

133*30=3990 energii (czyli o 3510 wiecej niz upgrade elektrowni)

 

A wezmy teraz ciepla planete, 1 w ukladzie, max temp. 127'C czyli 127:4+20=51'C ale max na satelite to 50'C.

 

50*133=6650 energii!!

 

Kto mi jeszcze powie ze satelity sa nieoplacalne?????

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też niedziała ,

3h temu wysłałem 2 fale flot na sonsiada 2x letkie myśliwce i 2x letkie tranportery ziomek niema czym sie bronić to go regularnie odwiedzam :) chiałem sprawdzić ile łupu zgarnołem a tu lipa nimoge sie połaczyć :). ale gierka wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pogral bym sobie z wami ale nie ma miejsca w uni 5 :/

1330294[/snapback]

miejsce zawsze jest: wybierasz uni5, logujesz sie na jakies robaczki (dawedawe, wrawera), system mowi ze zablokowany - i klikasz na link z napisem 'nowego gracza'. pozostaje tylko sie zapisac.

 

u mnie tez nie dziala - ten serwer chyba na windows postawili

Edytowane przez rapra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja jest dziwna bo jednym dziala a drugim nie i to jest chyba kwestia lacza.przeszedlem sie do kumpla zalogowalem na moje konto wylaczylem ip check i wyslalem sobie tylko linka na gg i łorking.problem jest tylko z logowaniem - potem dziala

edit: nie chce ktos pchnac 2 krysztalow za 3k metalu? (takie sa przeliczniki?)

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsce zawsze jest: wybierasz uni5, logujesz sie na jakies robaczki (dawedawe, wrawera), system mowi ze zablokowany - i klikasz na link z napisem 'nowego gracza'. pozostaje tylko sie zapisac.

 

u mnie tez nie dziala - ten serwer chyba na windows postawili

1330374[/snapback]

dzieki dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...