Skocz do zawartości
Eskan

Logitech Mx 500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zapodać se nową mychę. Czytałem tu i tam... trochę postów na tym forum, oczywiście nie wszystkie :wink: Pomyslałem o MX 500. Wiele pochlebnych opinii - można pomysleć że legenda, jednak jak to zawsze bywa są i narzekający.

Czy myslicie że mycha z TEJ aukcji na allegro za (w sumie) 136 zł jest godna uwagi :?:

Jakoś ludziska nie rzucają się do zakupów.

Edytowane przez Eskan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 jest juz troche stara

teraz bys mógł kupic lekko uzywana MX510 za 170zł z steelpadem i slizgaczami

Kolega kupił... jak nówka...zadnej ryski, pad i slizgacze 4x4

Działa bardzo dobrze

 

Na takich myszkach to tylko z jakos podkładka dobra

Czasami nawet potrafi drapnać na zwykłej podkładce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwara 3 miechy... kiedy mx500 mial 5 lat... Za ta cene znajdziesz sobie Intelli Explorer 4.0, moze to Cie zainteresuje?

1319427[/snapback]

Myslałem tez o tej myszce. jednak powiem szczerze nie miałem jej nigdy w łapie, a jej wygląd jakoś... nie przekonuje mnie, że będzie ona wygodna (dla łapy) w użytkowaniu. Mogę się tez mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz,jesli chodzi o wygode uzytkowania to przy dosc duzych dloniach mx-y sprawdzaja sie wysmienicie,ja mam mx500 i nie zmienie tego ksztaltu predko na nic innego,uzywam jej juz 1.5 roku i jestem bardzo zadowolony,chodz zastanow sie nad mx510 ksztalt ten sam,ale nowsza technologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx500 szybko sie wyciera i staje sie malo estetyczny jak chcesz juz cos brac to mx510.

 

mam obie i jestem z nich zadowolony, z mx500 troche mniej za wspomniane wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uzywam MX500 od ponad poltora roku, jestem z niej bardzo zadowolony, (ergonomia) nie wyciera sie tak jak MX700 - czytalem o tym na forum i zaskoczylo mnie to.

Jesli bede zmienial to chyba na MX1000 ale na wszelki wypadek poczekam na opinie.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, IE4 jest wygodne... :) Najlepiej jednak sprawdz to sobie gdzies jak bedzie Ci lezec (Tilt wheel moze Ci przeszkadzac, jednym sie podoba innym nie... Ew mozesz poszukac IE3, ale bardzo ciezko ja dostac...), ale jesli mialbym do wyboru mx500 i IE4 to bym sie nie zastanawial za wiele i wybral to drugie :) I zeby nie bylo watpliwosci, sam NIE MAM IE4 :)

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fuzz dobrze, ze napisales to ost. zdanie, ze nie masz IE 4.0. Ja przed wyborem myszki mialem mozliwosc pozuzywac troche IE 4.0, jak dla mnie to ona nie jest taka super. Ksztalt moze i ok, ale klik klawisz wnerwiajacy i malo przydalny, wrecz denerwujacy ten wheel. Dlatego tez zdecydowalem sie na mx500, ktroa w lapce lezy mi wysmienicie. Niektorzy nazekaaj na wage mx'ow, ale mi bardzo odpowiada.

Ktos tu napisal ze MX500 sie wyciera, no ladnie ladnie... Tylko cieakwe czy on zeczywiscie ma ta myszke :) Moze to pod wplywem inf. nt. scierajacej sie farby z mx700. Ale na tych myszkach dwoch jest inna farba, bo jedyne co sie mzoe stac z mx500 to zmatowienie a nie wytarcie, a to jest ogromna roznica!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ConiX mówi że MX500 dobrze leży w miarę duzych dłoniach. Kłopot w tym że nie mam łapy jak heyah :unsure: W niedużej łapie będzie dobrze leżeć? A na dodatek trochę kompa używa kobita mego zycia :wink: i jak możecie się domyśleć wolałbym uniknąć skrzeczenia, że musi trzymać w ręce wagon. Pytam bo w mojej wiosce nie ma w żadnym sklepie tej mychy i nie mogę sobie wypróbować różnych gryzoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wagonem to chyba przesada :) Myszka jest dosc duza, ale bywaja wieksze. Wydaje mi sie, ze sredniego rozmiaru dlon tez bedzie pasowala. Ale to ze bedzie pasowala dlon nie znaczy ze Tobie bedzie ksztalt myszki pasowal, wiec dobrze by bylo abys gdzies jednak sprawdzil, co by potem nie zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozyczylem od kumpla tydzien temu mx'a 500 w sumie bardzo fajna mysz,fakt jak grałem po pare godzin na mojej ie 3.0 nie odczuwalem zmeczenia reki tak jak na tym mx'ie - reke mam dosc duzą i troche tak nie naturalnie mały palec mi sie układa z prawej strony i szybko robi sie zimny i ogolnie myszke musze mocniej trzymac w reku co po dluzszym graniu rowniez daje o sobie znac.Mysle,ze do wiekszych rąk wlasnie ie 3.0 jest lepsze ale to moja osobista opinia.Tak czy siak mx tez fajna myszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ktos tu napisal ze MX500 sie wyciera, no ladnie ladnie... Tylko cieakwe czy on zeczywiscie ma ta myszke :) Moze to pod wplywem inf. nt. scierajacej sie farby z mx700. Ale na tych myszkach dwoch jest inna farba, bo jedyne co sie mzoe stac z mx500 to zmatowienie a nie wytarcie, a to jest ogromna roznica!

1320505[/snapback]

mam ta myszke i wiem co pisze, ze spodu nalepek poschodzila farba i sa biale plamy, na gorze znaczek logitech jest juz srebrny, farba z niego zeszla :), strzalki na klawiszach tez sie powycieraly.

 

mx510 juz sie tak nie wyciera a nawet jest milsza w dostyku od mx500 ;) pozatym myszki bardzo dobrze leza w dloni i bardzo wygodnie sie na nich pracuje, szkoda tylko ze maja takie wady. mam nadzieje ze mx510 sie tak nie powyciera.

 

dodam jeszcze ze myszki sa duzo lzejsze od mx700, dzieki temu wygodniej sie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest właśnie to, że nigdzie nie mogę chwycić ręka tego czego chce. F...ck co za wiocha z mojej mieściny :mur: Niestety za bardzo nie stać mnie na MX 510 (MX 500 to mniej więcej granica), a ona chyba najbardziej by mi pasowała. Może jak mnie jeszcze ponamawiacie to pokręcę się za puszkami na smietnikach i dozbieram na tą mychę :D Hehe taka mała rzecz a tyle zamieszania. Pomęczę jeszcze... a co myslicie o takim czymś z niższej półki ?

 

W każdym razie dzięki wielkie wszystkim za porady. Trochę rozjaśniliście mi sprawę i pomogliście sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wies, wsia... Ale moze gdzies w jakims pobliskim komputerowym chociaz bedziesz mial mozliwosc przyjzec sie blizej "odpowiednikowi" Logitecha wykonanego pze firme a4tech. Robia oni myszke wygladajaca jak mx500, rzecz jasna jakoscia odbiega, ale ksztalt identyczny. Wiec moze chociaz taki sposob :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx'y to naprawde bardzo dobre myszki praktycznie do wszystkiego, ale z tym scieraniem sie to niestety prawda (po 2 latach mysz jest zwyczajnie brzydka i poobdzierana, a raczej staralem sie o nia dbac:( ) nie wiem jak jest z mx510 i 518 ale powaznie bym sie zastanowil nad dolozeniem kasy :) (sam zmienilem na razerka bo mialem dosc mx'a :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jakis zapalony gracz ze znajomych? :) Skad jestes tak wlasciwie?

1321361[/snapback]

Giżycko, warmińsko-mazurskie. Jakbyście się chcieli wybrać to teraz tylko saniami :D

Swego czasu łaziłem po sklepach i nic nie mieli. Ale macie racje. Nakarmię konie owsem, zaprzęgnę do sań i chyba jutro wybiorę się na miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wogole trudno kupic w MM mx500, ewentualnie mozesz kupic mx510, ceny oscyluja w graicach 180-200. Ile teraz kosztuje IE 4.0 to nie wiem, ale jak kupowale swojego mx'a 500, to byla po 189zl, z tym ze minelo juz kilka mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą mysz, dokładnie od tego człowieka, którego aukcję zapodałeś. Paczka doszła w 2 dni, tak że wszystko w porządku, mysz jest oczywiście nieużywana...

Jeśli chodzi o jej funkcjonalność to jeżeli nie grasz w "szybkie" gry to szkoda pieniędzy - do wszystkich innych zastosowań lepszy jest zwykły "pilot+" logitecha za 40 zł. Jest lżejszy, tak samo precyzyjny no i 3 razy tańszy. Jedyna przewaga mx'a to praktycznie brak efektu szumnie nazywanego "akceleracją wsteczną" - czyli po prostu kursor nie skacze w losowe miejsca ekranu przy szybkich ruchach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MX 510 od jakiegoś roku i jedyna rzecz jaka sie wyciera to znaczek Logitech'a.Bardzo wygodna myszka, mam tez Razer'a Diamondback ale nie przypadła mi do gustu po gdinie użytkowania trafiła do pudełka i do szafy sobie tak leży.Osobiście stwierdzam ze MX 510 to bardo wygdny gryzoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...