Skocz do zawartości
Kaeres

AMD - bida az piszczy :(

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO porownywanie Hammera do Itanium do ogromne nieporozumienie. Itanium jest na rynek serwerow a Hammer do desktopow, wiec nie porownujcie dwoch roznych wyrobow. BTW AMD jeszcze nie wypuscilo zadnego procesora 64 bit. Pierwszy ma byc Hammer na poczatku 2 polowy 2003. A to ze AMD ma cieplo to wiadomo nie od dzis. I co gorsza ich polityka marketingowa jest dziwna. Napewno AMD nie upadnie ale moze znow stracic wiele udzialow w rynku.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Vegita uaktualnił swojego newsa dopisując taką oto treść(..)

Kolego Lisku, dla mnie ten caly "Vegita" to jest lamer, panikarz i zwyczajny oszust.. Niestety, tej opinii nigdy nie cofne. Podalem tu rano roadmap AMD (ktory ktos z moderatorow po cichu usunal - z watku Kol. Mateoosha - powinien pamietac..), z ktorego jasno wynikalo, ze AMD ma sie jednak lepiej niz bankrutujacy wlasnie (stary baleron 400 po 38 USD - 30% wydajnosci najslabszego C3) Intel (tylko dzis akcje Intela spadly o 8 punktow. Leca wciaz w dol - spojrzcie na notowania tajwanskiej gieldy, tam akcje AMD "stoja", Intela zas spadaja..). Krotko - olewac te cale sponsorowane przez mafie: "in4" i "fraziry". Ciepla struga ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Pierwszy ma byc Hammer na poczatku 2 polowy 2003(....)

Nieprawda. Probka Hammerow (1.6GHz) juz jest. Spora ich czesc poszla do producentow MB, zas reszta ma byc lada dzien rozeslana do testatorow (ogromna nadzieje na jedna sztuke ma Tom`s Hardware). Wiadomosc pewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]A zrodlo pitur :-) ? ,ja mam nadzieje ze tom nie dostanie :P ,niech anandtech dostanie (chociaz oni i tak pewno dostana) <- o wiele wiarygodniejshy servis imho

Witam

Korespondencja prywatna (mam famile w BRD). Moge napisac pytanie, czy moge tu wrzucic list. Dlatego podalem o MB - bo mial to juz byc test Hammera - sprawdzilem potem, niestety :-(. Tom jest o niebo obiektywniejszy, moim zdaniem niz rozni "Vegity", choc mial wpadki (ale nie az tyle), i sporo o sprzecie wie ("Vegita" - niemal nic :-()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole.. Wlasnie przeczytalem podane przez "speca" linki. "Przeoczenie" przyspieszenia premiery Hammera zmilcze (moze english nie zna, i tylko naglowki czyta? :wink: ). Ale mam dla "Vegity" test: niech poszuka w Sieci stron anty-Intel, i odwazy sie podobny komentarz o intelowym zlomie napisac. Gdyby co, sluze URL-ami (o ile tresc zrozumie..). Zakladamy sie, ze tego nasz "gieroj" nie uczyni nigdy? :lol:

Aha, caly ten "chat" to byla frazirowa prowokacja, bardzo zreszta marna.. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd samo sobie winne - nasycilo rynek tymi gownianymi durniami a teraz nikt juz tego nie kupuje a nawet jak kupia to za smiesznie niska cene:)))) hahahaha - a co do wydajnosci wybawcy AMD - hammera to jest to smiechu warte 2 GHz chodzi wolniej od itnium 2 ktory wyszedl na rynek pare miechow temu :))))))))))))) INTEL RULEZ

hahaha

to sobie kup do desktopa itanium 2, powodzenia, ciekawe jakie oprogramowanie na tym ci pojdzie?. :lol:

 

p.s. i nie mow ze duren jest gowniany bo robilem testy i jak puscilem fsb na 133 MHz to prawie dorownuje P3 z duzo wieksza iloscia cash-u, naprawde szybkosciowo podobny a cenowo 2x tanszy, i co tu jest gownem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze podaje (bo ktos go usunal) tutaj link do roadmapu "bankrutujacego" AMD: http://www.xtechnet.net/content/images/adt.gif . Juz tylko jego pobiezne obejrzenie sugeruje raczej rychle bankructwo.. innej firmy  :wink:

roadmap to ja sobie moge taki w paincie narysowac!!! :P

tak czy siak - duren to duren

 

ja juz nic nie mowie(fakt ze kiedys sie napalalem na K7 ale jak bylo slotowe) - ale puki co jestem bardzo zadowolony z obecnosci PIII tualatin 1.4GHz na rynku - 2 takie proce wymiataja w dobrej plycie (a krecone to juz WOGLE) :idea:

koniec gadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

["Celek 667@920@1.825V"](...) jestem bardzo zadowolony z obecnosci PIII tualatin 1.4GHz na rynku - 2 takie proce wymiataja w dobrej plycie (a krecone to juz WOGLE) :idea:

Hmmm. Nie moge sie powstrzymac, szczegolnie, kiedy sie ktos sam "podklada".. Kolego, osmiele sie jeszcze spytac: - co "wymiata" Twoj "Celek 667@920@1.825V"? Czyzby.. kurz spod kanapy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Amerykańską odpowiedzią na zbudowany przez NEC-a superkomputer Earth Simulator ma być Red Storm - opracowana przez firmę Cray konstrukcja bazująca na procesorach... AMD Opteron...". Cd. tutaj: http://newsroom.chip.pl/news_46546.html Milej leORT: ORT: ORT: ktury, "Vegita" :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy AMD

1. Tak ogromnie łatwa możliwość podkręcania ich procków dlatego ludzie zamiast kupować nowe procki to jest kręcą

2. Głównie oparcie się na prockach masowych i do tego zaniżenie ich cen przez co duża produkcja i mały zysk..

3. Do tej nie został wypuszczony porządny procesor serwerowy

4. Ludzie firmy które kupują serwery nie patrzą na cenę tylko na stabilność renomę itp. Takie procki muszą być bezawaryjne a firmy należą do tych które patrzą na jakość i marke a nie na cenę. Intel na takim procku ma ogromny zysk i do tego na procesorach masowych większy conajmniej 2x od AMD. AMD jeśli wypuści procki do serwerów i będzie je sprzedawała "po kosztach" to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o na nich zarobi i wcale nie polepszy swojej sytuacji.

5. AMD żeby zacząć zarabiać musi zwiększyć ceny a nie kasować technologie i fabryki bo tym do niczego nie dojdzie

6. Intel trzepie również kase na udostępnianiu technologii i sprzedawaniu płyt głównych i chipsetów i dzięki temu wie że sprzedając procesor to co do drugiego z nich (Via i SiS robi również chipsety ale mają małe udziały w rynku) bedziemy musieli również od nich kupić chip a co do 5 płytę główną dzięki temu Intel zabezpieczył się ze wszystkich stron.

7. Intel produkuje praktycznie każdy element serwera które wiemy ile kosztuje (procek 15k płyta 10k...itd.) i tym sposobem głównie zarabia kasę

 

hmm..wszystko co mi w tej chwili przyszło do głowy osobiście zawsze kupowałem kupuje i prawdopodobnie będe kupował intele, Amd w życiu nie testowałem znam 1 osobę która ma tego procka od miecha i narazie jest zadowolona. Ale ja po prostu nie zawiodłem się na Intelach a miałem już 3. Przyznam że mam kasę na droższy (markowy) sprzęt i kupuje taki dlatego żeby nie mieć po tem jakiś problemów itp. Może AMD też nie są wadliwe i bezproblemowe ale ta firma dla mnie jest firmą która maksymalnie obniża koszty produkcji przez co czasami coś się pieprzy (kruszenie się itp.). Może kiedyś kupie amd i zobacze jak to chodzi i jak wygląda ale narazie wole nie próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli jestes az tak zapatrzony w fajansiastego Intela (i lubisz, jak Cie ktos okrada), to moze poczytaj troszke historie IT? Dowiesz sie, jak to bylo z ta "marka", "pierwszym procesorem" (ukradziony NEC-owi kalkulatorowy chip), czy tez "odkryciem" (grupa malolatow, ktora przyszla z H.P. (Hewlett Packard) wymyslila ten greps z "procesorem z 4-bitowego kalkulatora"). Moze wtedy Twoj szacunek jeszcze troszke opadnie? Ciagnac dalej, wspomne "slawny" sterownik do wind (takich zwyklych, osobowych), ("8080"), ktorym to "spece z Intela" ograbili kilkadziesiat krajow biednych (w tym Polske i "demoludy") - sprzedajac im za ogromna forse (z kredytow Zachodu, ktore dzis wszyscy splacamy) patenty na ten bezuzyteczny shit ktory intelowska propaganda nazwala "mikroprocesorem osmiobitowym" - niestety, nie powstal ANI JEDEN minikomputer oparty o ten zlom.. - w Polsce kosztowalo to w sklepie 8 tys zl, podczas gdy o niebo doskonalszy Z-80B Ziloga stal na gieldach po 1.5 tys. zl. Z-80B bylo "sercem" kultowego ZX-Spectrum. Atari i Commodore wybralo 6502 Motoroli. Jak myslisz - dlaczego nie wybrali oni "prestizu"?...

Za swa "bezczelnosc" bycia lepszymi niz intelowi partacze, Zilog zaplacil wykupieniem przez Intela, i proba zniszczenia "na zawsze" tej marki (odrodzila sie..), przy okazji kradnac Zilogowi model Z-800, ktory po zmianie nazwy na "8086" wprowadzili na rynek jako "swoj wynalazek" (podstawa IBM PC XT). To tylko krotka czesc historii bandy oszustow zwacych sie "pionierami przemyslu IT".. Poczytaj wiecej. Nawet Bill Gates opisuje w swoich ksiazkach szczegoly intelowych gieldowych przewalow. Dzis nie zmienilo sie tam nic. Nadal oszukuja, i kradna.. Na potege.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nic nie mowie(fakt ze kiedys sie napalalem na K7 ale jak bylo slotowe) - ale puki co jestem bardzo zadowolony z obecnosci PIII tualatin 1.4GHz na rynku - 2 takie proce wymiataja w dobrej plycie (a krecone to juz WOGLE) :idea: 

koniec gadki

Czy może sprawdzałeś ile kosztuje takie pIII? Jak nie to załatw sobie najpierw podpórkę pod szczenke bo ci na pewno opdnie tyle ,że na pewno nie z zachwytu dla firmy Intel. A jak już chcesz wymiatać sprzętem 2 procesorowym ,to ja bym wolał 2x Athlon MP ,kóry będzie wydajniejszy od pIII i jeszcze zostało by mi na kilkanaście szkrzynek browca :D.

 

Pitur : dobrze gadasz ,kradnięcie technologii to chyba nie tylko specjalność Intela. Microsoft też jest w tym dobry :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Pitur : dobrze gadasz ,kradnięcie technologii to chyba nie tylko specjalność Intela. Microsoft też jest w tym dobry  :lol:

Tak, ale pewnie wiesz, ze Microsoft przeholowal ze swym zlodziejstwem (chyba Sun..), i dobral sie do niego DOJ..

Intel musi zas trzymac sie "granicy", i modlic sie za konkurencje (m.in. AMD), bowiem w jego przypadku dzialania DOJ oznaczalyby jedynie.. likwidacje (rozwiazanie) firmy-spolki i likwidacje aktywow . Ryzykuja wiecej. Prawo antytrustowe US jest surowe.. Stad i moja pewnosc co do bezpieczenstwa AMD. Jesli padnie AMD - padnie i Intel - zlikwidowany rekami urzedu antytrustowego US..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nic nie mowie(fakt ze kiedys sie napalalem na K7 ale jak bylo slotowe) - ale puki co jestem bardzo zadowolony z obecnosci PIII tualatin 1.4GHz na rynku - 2 takie proce wymiataja w dobrej plycie (a krecone to juz WOGLE) :idea: 

koniec gadki

Czy może sprawdzałeś ile kosztuje takie pIII? Jak nie to załatw sobie najpierw podpórkę pod szczenke bo ci na pewno opdnie tyle ,że na pewno nie z zachwytu dla firmy Intel. A jak już chcesz wymiatać sprzętem 2 procesorowym ,to ja bym wolał 2x Athlon MP ,kóry będzie wydajniejszy od pIII i jeszcze zostało by mi na kilkanaście szkrzynek browca :D.

 

 

2x pIII 1,4 - 2x 1300= 2600zł

najtańsze mobo Gigabyte GA-6VTXD Via 694T - 414zł

razem: 3014zł

 

2x Athlon MP 1800+ - 2x 680=1360zł

mobo Asus A7M266-D AMD-760 MPX (USB 2.0) - 915zł

razem: 2275zł

można wsadzić teź 2 x XP1600, wtedy zestaw = 253+253+915=1421zł

 

tyle jeśli chodzi o kasę.

aaaa, zapomniałem, było coś o wymiataniu...

 

ps. ceny netto :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to ja bym wolał 2x Athlon MP ,kóry będzie wydajniejszy od pIII i jeszcze zostało by mi na kilkanaście szkrzynek browca

Chyba na kilkadziesiąt skrzynek :)

 

Faktem jest że Intel wyrobił sobie markę i wiele firm kupuje jego procki.

Ale to dzięki takim ludziom jak my szefowie firm przekonują się że jest tańsza alternatywa.

(W moim przypadku było tak że szef nawet nie zabardzo wiedział że istnieje coś takiego jak AMD i chciał kupić kompa do biura za 5000 zł (sic!) z jakimś Pentium bo tak mu doradzili w Vobisie !!!! Jak mu pokazałem że w zwykłym sklepie złożę mu sprzęt z Duronem za 2500 zł. to nie chciał uwierzyć i mówił że to prawdopodobnie będzie słaby sprzęt :))

AMD powinien zrobić jakąś kampanię reklamową albo coś w tym stylu gdyż jeszcze wielu ludzi nie wie że ich procki są naprawdę dobre

(A tak przy okazji to ten zestaw z duronem chodzi 100 razy lepiej niż wszystkie kompy z Pentiumami w mojej firmie - praktycznie jeszcze mi się ani razu nie wysypał w przeciwieństwie do innych-fakt że nie chodzi też tylko o procek)

 

Uświadamiajcie nieuświadomionych a zaznacie procesora wiecznego :lol:

 

Znaczy się życia wiecznego... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie w jakich czasach wy żyjecie...radze się obudzić!

 

zadajcie sobie pytanie która firma nie robi przekrętów i nie kradnie technologii AMD prawdopodobnie zrobiła kiedyś to samo lub robi. Firmami nie rządzą dobre wróżki tylko ludzie którzy pragną bogactwa i władzy jak każdy który się znajdzie na takim stanowisku. Czy wy myślicie że AMD sprzedaje swoje procesory z myślą o ludziach którzy nie mają kasy na drogie procki intela jak wy (choc moze macie a nie chcecie...nie wiem)...buahaha dobry żart, wiedzą że sprzedając taniej sprzedadzą więcej a obniżając koszty produkcji zarobią więcej proste jak drut i nie myślcie że gdyby AMD zamieniłoby się z intelem miejscami też sprzedawałaby by procki za połowe ceny tylko zajebała by ceny intelowskie...a intel by wtedy sprzedawał taniej. Zawsze jest konkurencja i zawsze ktoś sprzedaje taniej a ktoś drożej (np. telekomuna i dialog lub netia....)

 

uważacie intela za firmę która was okrada...zastanówcie co byście zrobili gdybyście byli prezesem intela i decydowali o cenach...wolelibyscie zarabiać 1mln $ czy 10mln $....ha? chyba sami wiecie co byście zrobili...i czy byście myśleli o jakimś zadupnym kraju jak Polska że tam ktoś nie może sobie kupić tak drogiego proca....firma jak firma chce zarobić i musi przynosić zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Krotko - olewac te cale sponsorowane przez mafie: "in4" i "fraziry". Ciepla struga ...."

 

Przez mafie powiadasz ... czyli powinnienes sie bac ... Stefan i Andreu nie beda zadowolenii ze pokazujesz nasze sekrety swiatu.

 

A tak wogole ... to sie podaj jakiemus leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd są te kutnie co jest lepsze. Poprostu każdy ma swoją markę i tego się trzymają. A według mnie Intel zdziera forsę, a pozatym nie każdego stać na procesor za 3000 zł gdy za to może mieć dobrego składaka z procesorem AMD. A pozatym czekam na Hamera to będzie dopiero wyjebisty procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Krotko - olewac te cale sponsorowane przez mafie: "in4" i "fraziry". Ciepla struga ...."

 

Przez mafie powiadasz ... czyli powinnienes sie bac ... Stefan i Andreu nie beda zadowolenii ze pokazujesz nasze sekrety swiatu. 

 

A tak wogole ... to sie podaj jakiemus leczeniu.

Frazir, mam PRAWO do swojego zdania. Moze poplacz sobie nad tym razem z NetCopem, bo nic nie zmienicie. Ani razem, ani osobno. A moze wolisz spotkanie w Sadzie (czy stac Cie na to?). Z calym szacunkiem, mnie Wasze zdanie nie obraza. Obrazacie jedynie swoich Czytelnikow, urzadzajac nagonki na producentow (byle nie na tych, ktorzy moga Wam dokopac). Ja osobiscie kopie kogo chce. Ty tego zmienic nie zdolasz. Nawet jesli sie juz wyleczysz..

PS. Przeczytaj sobie raz jeszcze ten stek niewymyslnych klamstw, przeinaczen, przemilczen i fantasmagorycznych bredni Twojego redaktora - Vegity, jest tu, na poczatku. Czy nie zbiera Ci sie przy czytaniu tego na smiech? Ja nie pracuje dla Ciebie. Jesli wiec zalecasz mi leczenie po "mafii", to co zalecalbys Vegicie? Wariatkowo natychmiast? (w skali chorob).. :wink: A moze kurs angielskiego dla novices? Gratuluje Ci "redaktorow", nie znajacych nawet podstaw jezykow obcych..

Aha, ja bym nawet o tych "madrosciach" nie wiedzial. Nie czytam Twojego portalu. Przyniosl to tu uczciwy Czlowiek. Kaeres, posiadacz CPU Intela, dla ktorego byly one zdumiewajace.. Pomysl nad tym. Moze nalezaloby zdyscyplinowac Vegite? Moze zacznij.. od swojego podworka?

PPS. Z mojej strony EOT. Ew. c.d. prosze na e-mail podany w moim PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...