Skocz do zawartości
gusz

Zestaw Za Ok 4k Pln. Proszę O Porade.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić nastepujący zestaw (nie będę się bawił w OC!!!) i mam kilka pytań do was.

 

01. Epox 9NPA+ (nVidia nForce4 Ultra)

 

02. AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) ---> Box, bo gwarancja 3 lata czy lepiej OEM i 1 rok gwarancji?!

 

03. Zalman CNPS7700-Cu ---> czy to się zmieści na w/w płyte?! Jeśli nie, to co kupić żeby było ciche i wydajne?!

 

04. GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5 ---> czy GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5?! Różnica w cenie to 300zł!! Czy warto inwestować w droższy ram jeśli nie będę bawił się w OC?!

 

05. Radeon X800 Gigabyte GV-RX80256D 256 MB TV/DVI BOX (PCI-E) ---> Czy nie będzie za gorąco przy trzech dodatkowych wiatrakach na obudowie?!

 

06. NEC DVD+/-RW ND-3520A

 

A te podzespoły posiadam ze starego kompa:

 

07. Segate Barracuda 7200.7 160 Gbytes ST3160023A ---> Puki co musi wystarczyć.

 

08. Chieftec GPS-300AB-100 L (OUTPUT 350W MAX. Rated 300W) ---> Czy ta zasiłka pociągnie w/w zestaw?! Czy trzeba kupić coś mocniejszego?!

 

Buda Chieftec, monitor crt philips107e, klawisze i gryzoń jest, głośniki 5.1 Creative.

 

Za odpowiedzi z góry dziękuje!

Pamiętajcie, że stabilność i jakość pracy na moim przyszłym komputerze jest w Waszych rękach!!! ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz OC to pamieci Kingstona, Hynixa czy jakiekolwiek inne markowe beda OK. Reszta OK. Co do zasilacza - przydalby sie lepsiejszy. Przy kupnie zwroc uwage, by byl standartu ATX 2.03 - zeby mial wtyczke ATX 24 piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego co napisałeś na temat pamieci ram. Zdecydowałem sie na firme Geil bo wydaje mi sie że mają przystepne ceny. Nie wiem tylko czy lepiej kupić PC-500 CL2.5 ok 900pln czy PC-400 CL2.5 za ok 600pln? Czy PC-500 nie bedą stabilniejsze od PC-400 przy tym samym CL2.5?

I jeszcze jedno pytanko, bo nic nie wspomniałeś. Mianowicie chodzi o potężny wiatrakna proca firmy Zalman. Zmieści się na płytę Epox`a?

Za odpowiedz z góry dziękuję. Pozdrawiam gusz.

Edytowane przez gusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... koniecznie musisz mieć tego zalmana? :) jeśli tak to po co bierzesz wersje procka Box, która jest wyposażona w wentylator? boksowy wentylator w zupełności Ci wystarczy, cichy i wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje taki zestaw:

 

PROCESOR: AMD Athlon 64 3200+ s939 BOX - 720,- zł

PŁYTA: ASUS A8N nForce4 SLI DELUXE - 620,- zł

PAMIĘĆ DRAM: 2x512MB PC3200 400MHz TwinMos Dual - 440,- zł

GPU: Gainward PP! Ultra/1760 PCX TV-DVI GS -510,- zł

KARTA MUZYCZNA: (REALTEK ALC850) zintegrowane 7.1 - 0,- zł

KARTA SIECIOWA: (10/100/100 mbps) zintegrowana - 0,- zł

DYSK HDD: już masz, 160GB w zupełności wystarcza - 0,- zł

NAPĘD FDD: a po cholere ;p - 0,- zł

NAPĘD CD/DVD/RW: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B - 220,- zł

 

suma 2510,0 zł

 

została kasa na obudowe, zasiłke, monitor, głośniki, klawiature, myszkę

 

OBUDOWA: np. Modecom Impact 350W (z zasilaczem 350) - 215,- zł

ZASIŁKA: nie wiem czy ta z obudowy wystarczy, bo sie nie znam, zawsze mozna ja sprzedać i kupić lepsza

GŁOŚNIKI: Creative Inspire™ T7700 7.1 BOX 355,- zł

KLAWIATURA, MYSZ: według uznania - ok 100,- zł

 

suma: 2510 + 570 = 3080,- zł

 

nie wiem czy chcesz zestaw z monitorem czy bez.. jeśli tak to został ci 1000 zł, kupisz za to porządnego CDT 17" albo nawet 19".. NEC'ki są dobre

 

jeśli chcesz bez monitora, to możesz dołożyć do obudowy, zasilacza, albo dokupić drugą kartę Gainwarda .. działa w SLI, czyli podwójna dopałka :]

 

a jeśli o mnie chodzi, to chętnie posłuchałbym kogoś nt. zasiłki w obudowie modecoma, czy jest dobra do tego zestawu (kumpel ją ma i jemu dobrze trzyma napięcia, sprawdzał )... sam mam zamiar kupić w niedalkiej przyszłości taki zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...