Skocz do zawartości
q-pa

Mobo - Tylko Ktore...

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze jak sa tematy typu "co poradzicie" to wszyscy: SZUKAJ istnieje!! skorzystalem z tej opcji i znalazlem mase odpowiedzi na moje pytanie - taka mase ze mozg mi sie lasuje. zastanawiam sie mianowicie na zakupem jakiegos mobo. znalazlem kilka pozycji na ktore mnie stac w tej chwili i ktore (wydaje mi sie - dlatego sie pytam) ze sa w miare dobre:

- Microstar K7N2 Delta2-FSR

- Gigabyte GA-7N400S-L

- Epox 8RDA3I Pro

- (i ewentualnie bo troche drogawy) Soltek 75FRN2-RL

 

jak wspomnialem przeczytalem (naprawde) mnowstwo tematow o karzdej z plyt jednak nie potrofie wybrac. w sklepie jak sie pytam to obrazeni sa ze wogule chce kupic i nie mam do kogo sie zwrocic. napewno jest kto cos doradzi i wie ktora lepiej wybrac ;)

 

z gory THX

w was pokladam nadzieje :D

 

EDIT: wybralem te plyty ze wzgledu na mozliwosc podlaczenia nowych dyskow (ATA/SATA), czytalem ze sa calkiem niezle w podkrecaniu i chcialem sie troche pobawic :) i zalezy mi zeby nie miec jakis wiekszych problemow podczas oc.

pc: athlon xp 2400+, 256ddr, xv radeon 9800se, zasilacz megabajta 360w, teraz mam ecs'a l7s7a2. co do rozbudowy to nie mam jakis wiekszych planow - moze ( a nawet napewno) wiecej ram'u i chyba tyle

wszystkie wyzej wymienione plyty sa w podobnych cenach (250zl) zalezy mi na wyposazeniu a plyty sa w gruncie rzeczy do siebie podobne jednak rozna sie z tego co czytalem mozliwosciami oc i chcialem najlepsza pod tym kontem

Edytowane przez q-pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz tez moze jakie masz inne podzespoly. Albo co planujesz do tego kupic. Chodzi przede wszystkim o dyski SATA/ATA albo o dzwiekowke itd.

 

Do czego w ogole ma byc ten komp? Planujesz wieksze OC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie posiadam MSI (dokladnie ten model), to moja pierwsza plyta na nF2 wczesniej 2x ecs (k7vta3 i k7s5a). Mialem z nia tylko malutki problemik nie chciala odrazu wspolpracowac z R9550 :P (ty masz 9800SE wiec nie bedzie problemu), ale tak to plytka bez problemowa, podoba mi sie opcja live update, a i mozliwosci oc ma znosne... mi wiecej do szczescia nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

ja bym bral 8rda3+/pro bo jest tania i dobra albo dfi lanparty-b tez duzo staniala , a jest rewelacyjna pod wzgledem jakosci

msi mozesz odpuscic z miejsca , gigabyte zawyza odczyty diod od temperatury zeby nie krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie bralbym MSI ani Gigabyte - sa bez watpienia stabilne i maja ladne pudelka, ale do krecenia to raczej tylko Abit, Epox lub DFI (kolejnosc przypadkowa :-P ) i tez maja chyba niebrzydkie pudelka :D

 

Jeszcze jedno, zanim zabierzesz sie za ostre krecenie procka czy karty, zastanow sie ile pociagnie twoj zasilacz (megabajt) zanim wystrzeli ci wszystko w kosmos :D

 

Ja bym staral sie zachowac umiar w o/c do czasu wymiany tego elementu :wink:

Edytowane przez Pitufo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie weezme tego epox'a albo dfi - jeszcze sie zobaczy jak cenowo sie roznia ;)

 

EDIT: ooo ten dif to jednak za drogi jak dla mnie :\ ale epox tez ma pozytywne rocezje i chyba sie zdecyduje na to mobo :)

Edytowane przez q-pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...