Skocz do zawartości
Naros

Wielki Problem Z Zaszyfrowanymi Danymi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem w nazwie tematu mam wielki problem. A więc przez przypadek zaszyfrowałem około 4gb muzyki , sformatowałem dysk c: , muza była na d: zainstalowałem ponownie windowsa i nie mam dostępu do tych plików :mur: . Proszę o pomoc !!!!

Edytowane przez Naros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naros a czym to zaszyfrowałeś ? w każdym razie sprawa mi się wydaje oczywista...

instalujesz program ktorym szyfrowałeś potem wskazujesz dane pliki (czy archiwum czy jak to zwał :P ) wpisujesz hasło

i się odszyfruje... no chyba ze niepamiętasz hasła... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szyfrowawłem tego programem tylko przez windows opcją szyfruj.

1321309[/snapback]

niestety z tego co wyczytałem w necie.. to chyba masz już po archiwum muzyki, bo w końcu

po to jest możliwośc szyfrowania żeby się odszyfrować obcemu nie udało...

tymczasem ty dla tego archiwum jesteś teraz obcy - tak samo jak ja naprzykład. :mur:

no chyba że gdzieś poza partycją C zapisałeś klucz do arch.

inaczej marne szanse ... własciwie z tego co znalazłem - ludzie

pisali gdzieś że może ten program pomoże: http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html

 

ale odpowiedzi nieznalazłem jak sobie ktoś z tym poradził... nadzieja ze ty dasz radę i to opiszesz...

Edytowane przez birbag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Cie to pocieszy, ze ja niedawno stracilem 60 GB muzy :/

 

Bawilem sie w RAID i siup... - nagle zniknela mi cala partycja ;)

 

Pliki fizycznie oczywiscie odzyskalem chyba wszystkie, ale wymieklem, bo same pliki to polowa sukcesu - ich nazw chyba sie nie da odzyskac.

 

A jakos nie moglem sobie wyobrazic zabawy w przyprawacanie nazw recznie dla kilku (kilkunastu?) tysiecy plikow :mur:

 

BTW jak ktos wie jak odtworzyc nazwy w takim przypadku (usunieta partycja) to niech sie pochwali - bede widzial co robic nastepnym razem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przejąłem ten plik na właśnośc ale i tak nie mogę nic zrobić. Ale jest jedna ciekawa rzecz, otóż zalogowany jako administrator kiedy wezme wlasciwosci któregoś z plików i zabezpieczania tam jest spis uzytkowników ale jest także nieznany użytkownik i obok tego jakieś numerki S-1-5-21-842925246-1035525444-725345543-1003 , może to jest certyfikat ale nie jestem pewny , i nie wiem co ztym zrobic pomóżcie prosze!

Edytowane przez Naros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś w Centrum pomocy i obsługi technicznej wpisałem słowo "odszyfrowywanie" i znalazło "Odzyskiwanie zaszyfrowanego pliku lub folderu bez certyfikatu szyfrowania plików" lecz ja nie mogę tego odczytać poieważ mam pousówane pliki pomocy w windowsie , wię proszę was żebyście sprawdzili cotam pisze. Albo powiedzcie jak doinstalować sobie pliki pomocy. Błagam niech ktoś odpowie !

Edytowane przez Naros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze dokładnie to:

 

Aby odzyskać zaszyfrowany plik lub folder bez certyfikatu szyfrowania plików

 

 

Otwórz program Kopia zapasowa.

Użyj programu Kopia zapasowa do wykonania kopii pliku na wypadek jego utraty lub uszkodzenia.

Wyślij oryginalny zaszyfrowany plik do wyznaczonego agenta odzyskiwania.

Zażądaj od agenta odzyskiwania użycia certyfikatu i klucza prywatnego odzyskiwania do odszyfrowania pliku.

Zażądaj od agenta odzyskiwania przesłania odszyfrowanego pliku przy użyciu dowolnej żądanej metody transferu plików.

Uwagi

 

Aby uruchomić program Kopia zapasowa, kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Wszystkie programy, wskaż polecenie Akcesoria, wskaż polecenie Narzędzia systemowe, a następnie kliknij polecenie Kopia zapasowa.

Domyślnie agentem odzyskiwania w środowiskach innych niż środowisko domeny usługi katalogowej Active Directory jest administrator komputera lokalnego. W środowisku domeny usługi katalogowej Active Directory domyślnym agentem odzyskiwania jest administrator początkowo zalogowany na pierwszym kontrolerze domeny.

Plik może być przesłany do wyznaczonego agenta odzyskiwania przy użyciu różnych metod, włącznie z wykonaniem kopii zapasowej pliku na taśmie lub dyskietce.

Pliki, których kopie zapasowe wykonano za pomocą programu Kopia zapasowa lub innego narzędzia do wykonywania kopii zapasowych pozostają zaszyfrowane w lokalizacji, w której znajdują się ich kopie zapasowe. Odszyfrowywanie lub modyfikowanie oryginalnych plików nie wpływa na stan zaszyfrowanych kopii zapasowych.

Użytkownik może samodzielnie odzyskać zaszyfrowany plik lub folder, jeżeli zachował w pliku .pfx na dyskietce kopię zapasową certyfikatu i klucza prywatnego szyfrowania pliku. Do importowania pliku .pfx z dyskietki do magazynu osobistego należy używać polecenia Importuj przystawki Certyfikaty w programie Microsoft Management Console (MMC).

Aby uzyskać więcej informacji o korzystaniu z przystawki Certyfikaty w programie MMC, zobacz Tematy pokrewne.

Edytowane przez birbag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...