Skocz do zawartości
Gość doc

Grafika Na Pci Vs Sis 8mb On Board

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak najbardziej serio.

Mam grafike na plycie Sis 8MB i brak AGP. Zastanawiam sie nad kupnem grafiki na PCI i chcialem znalezc cos na 8MB, ale znalazlem tylko np. 4Mb lub 2MB i < (typu Ati, Sis, Martox).

I teraz mam pytanie. Czy taka karta (jaka?) na 4MB bedzie lepsza niz ten wbudowany Sis? Moze mial ktos z Was taki przypadek i moze sie wypowiedziec 'z autopsji'? Co bedzie lepsze?

Jesli mieliscie takie przypadki z przesiadaniem sie z onborad na PCI to prosze o wypowiedzenie sie.

 

Ps. OT. Dziwia mnie te ceny na allegro. Ostatnio kupiem Rive Vante 16MB na AGP za 10zl, a karty na PCI np. 4 mb sa za 25zl :mur: :unsure: :blink: :unsure:

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc

miałem ostatnio podobny problem tyle że na tamtej płycie była agp (poźniej się dowiedziałem że x4)

najperw działałem na tej zintegorowanej a potem stwierdziłem że jak mam tnt2 8Mb to ją dołoże

I TO BYŁ BŁĄD

komp nie zyskał na wydajności (bo co to za różnica 8MB ram które poszło na grafe) a wszytstko wyglądało dziwnie

dodam że ta karta była w 100% sprawna.

więc nie ma sensu idź lepiej za tą kaskę na piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sszukaj okazji- kup Geforce 2 MX na PCI ( koszniecznie 128 bit pamięci). Ja trafiłem okazję za 80 zł, a potem na Allegro poszła za 175 zł :P To było ponad rok temu ;)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Zalezy do czego ci ten komputer, bo do gier chyba nie.

Nie widze sensu w kupowaniu i tak bardzo drogich jak na swoje mozliwości kart pci.Te 8 mega cie nie zbawi, które ci połknie karta, a ty bedziesz bogatszy o dana sume, która wydasz na karte pci co i tak nie da ci nic poza uszczupleniem portfela.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zintegrowana raz że zabiera ci część pamięci ram to do tego korzysta z chipsetu płyty głównej (zresztą tam jest wbudowana) co obniża ci przebustowość pamięci w kompie. Zmiana na kartę na pci powinna ci nieznacznie podnieść wydajność tak jak przy przejściu z pamięci ddr266 na ddr333. a jeśli chodzi o gry to zależy jaką grafikę kupisz. a le za kilka zł warto choćby dla podniesienia przepustowości pamięci. Też miałem kiedyś podobny problem i po wsadzeniu karty graficznej komp przyspieszył trochę. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...