Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Waterblocks By Kyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Cold plate'a musisz we własnym zakresie zdobyć - tak to bywa że są prawie w każdym wiekszym sklepie internetowym - np. proline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet już mam gotowy prototyp ;) wysokość 10mm rozstaw regulowany 50-70mm (umozliwia zakładania zarówno na stare płytu jak i nowe) a co zniewalające jest - 100 pinów ;p identyko jak w najwydajniejszym bloku w polsce... w zasadzie to ten sam spóc ;) pewnie dziś po południu fotki będą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet już mam gotowy prototyp ;) wysokość 10mm rozstaw regulowany 50-70mm (umozliwia zakładania zarówno na stare płytu jak i nowe) a co zniewalające jest - 100 pinów ;p identyko jak w najwydajniejszym bloku w polsce... w zasadzie to ten sam spóc ;) pewnie dziś po południu fotki będą...

 

;d ah jak ja lubie ultra zbocznie - czyli pakowanie czekgos mega na chipset B) :banana: :wink: :mrgreen:

 

cena? :> :> : <_< >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - dobrze jak ludzie mają wybór... albo składasz układ hi-end i dajesz mega blok na chipset też albo możesz składać z lo-endowym blokiem za 60zł ;p wybór należy do ciebie - czy puszka pusta w śodku czy bloczek hi-end...

 

 

cena jak zwykłego Prison Pro w przygotowaniu są spodu non pro ;) i cena będzie 75zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie zależy mi na takim, który wlot/wylot ma na jednej krawędzi a nie po przekątnej.

 

Ważniejsza jest dla mnie jakość niż cena (dlatego kupiłem PX -> wymiana na jakiegoś dwurdzeniowca z większym jajkiem nie będzie wtedy problemem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstawienie króćców i mocowanie jest tak zaprojektowane by króćce były po między grafami - króćce są na wysokości środka chipsetu - dzięki regulacji 50-70 blok można przesuwać. przed chwo;ą widziałem NFI NF4 z grafą która ma silencera - w takim przypadku króćce by zahaczały o silencera więc neistety przy zastosowaniu takiego chłodzenia grafy dopada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - dobrze jak ludzie mają wybór... albo składasz układ hi-end i dajesz mega blok na chipset też albo możesz składać z lo-endowym blokiem za 60zł ;p wybór należy do ciebie - czy puszka pusta w śodku czy bloczek hi-end...

cena jak zwykłego Prison Pro w przygotowaniu są spodu non pro ;) i cena będzie 75zł

Fajnie by było jak byś zrobił coś nawet pustego, bez złączek ale za 35zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie skupiam się na rozwiązaniach hi-end - nie wykluczone że stopniowo będę uzupełniał ofertę - z tegoco wiem to takie puste w środku lo-endowe rozwiązania proponuje misiek ;) nie koniecznie musisz być skazany na jednego "producenta" ;)

 

Nie chcę ci przypominać ale to twoje bloki ciekły - typowe w sumie... do tego jak możesz się wypowiadać nie gdy nawetnie widziałeś fotek?? a jakość wykonania.. cóż na jet-pc można o niej przeczytać :mur:

 

 

EDIT:

 

Witam

 

A oto i długo oczekiwany blok na NB - zaprojektowany tak by pasował i na stare płyty pod AMD oraz najnowsze wykorzystujące NF3 i NF4

 

- wysokość 10mm

- regulowany rozstaw mocowania 50-70mm

- gdy na płycie siedzą 2 grafy w trybie SLI blok jest tak zaprojektowany by króćce były po między nimi

 

FOTY:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wkręcić "choinki" 12/15mm z gwintem 3/8''?

 

A wersja z topem z końcówkami nie po przekątnej a na jednym boku? Na indywidualne zamówienie? (zdaję sobie sprawę z konsekwencji-obieg wody w bloczku)

 

Jak jest uszczelniane połączenie topu ze spodem? (cenię sobie brak wilgoci w kompie :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... trochę za łatwo przychodzą ci kłamstwa - po pierwsze jak ktoś byłby niezadowolony to by się wypowiedział w tym temacie... po drugie to takbywa że to u mnie paru ludzi kupiło bloki mając już Cube'a.... a niechciane Cuby się pojawiają na allegro....

 

Da się wkręcić "choinki" 12/15mm z gwintem 3/8''?

 

A wersja z topem z końcówkami nie po przekątnej a na jednym boku? Na indywidualne zamówienie? (zdaję sobie sprawę z konsekwencji-obieg wody w bloczku)

 

Jak jest uszczelniane połączenie topu ze spodem? (cenię sobie brak wilgoci w kompie :? )

 

Hmmm z tym że jeśli króćce są po przekąten to przy obecnym mocowaniu bloku są one w lini równoległej do graf w trybie SLI - po między nimi... jeśli króćcce by były tak jak mówisz to by były w lini prostopadłej do graf...

 

co do uszczelnienia - o-ring i testowane siecią wodociągową ;) - nie ma anigrama silikonu ani grama cyny - więc bloki nie mają prawa ciec jak u miśka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

Dołączona grafika

 

Twój bloczek tak:

Dołączona grafika

 

A mnie chodzi raczej o coś takiego:

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...6&cPath=5_18_21

 

Po to żeby wyloty bloczka maksymalnie odsunąć od karty graficznej. Zaczynam się zastanawiać czy nie sprezentować sobie x1800xl a on jest długi, w porównaniu z x800xl ma inaczej zamontowany GPU, pamięci (a więc i radiatory na nich) i najprawdopodobniej mój obecny bloczek na chipsecie nie nada się żeby bo umieścić na mobo w połączeniu z x1800xl. Powoli więc zaczynam szukać nowych klocków ...

 

SLI mnie nie interesuje

 

A jeśli chodzi o szczelność .... Nawet jeden zasłyszany przypadek dyskwalifikuje pacjenta, mogę kupić gdzie indziej. Za drogo mnie sprzęt kosztował żeby pozwolić sobie na [ciach!]iarskie eksperymenty. Chyba zainteresowani wiedzą do czego/kogo piję ..... :?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój aktualny bloczek ma mocowanie po rogach a u mnie "wzdłóż" - czyli spróbój sobie wyograzić jak by leżał na twojej płycie - otwory mocujące na ukos(kąt 45st) - blok będzie siedział ukośnie na chipsecie gdyż nie ma mocowania po rogach - krócce są na ukos(45st)) u mnie więc - będą równolegle do graf ;) po między nimi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój aktualny bloczek ma mocowanie po rogach a u mnie "wzdłóż" - czyli spróbój sobie wyograzić jak by leżał na twojej płycie - otwory mocujące na ukos(kąt 45st) - blok będzie siedział ukośnie na chipsecie gdyż nie ma mocowania po rogach - krócce są na ukos(45st)) u mnie więc - będą równolegle do graf ;) po między nimi...

Ale z mojej perspektywy lepsze jest to ułożenie w tym bloczku od Alphacool. SLI mnie nie interesuje. A tamten bloczek daje możliwość, że króćce będą "pod" grafiką maksymalnie od niej odsunięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...6&cPath=5_18_21

 

masz na myśli ten bloczek?? heh... osobiście nie mam możliwości technicznych by takie cudo zrobić... i tak w ogóle jeśli się nad takim zastanawiasz i możesz bez problemu sobie na tkai pozwolić to oczywiście taka konstrukcja będzie najlepsza - radiatory spokojnie zamontujesz na grafie i bez stresu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuje ze jesli blok ma 10mm to bedzie kolo 5mm na obie czesci, chyba ze 10mm razem z zapinka... w kazdym razie, czy mozna zastosowac top z plexy? troche cienki, ale np alphacool na nb w sumie tak wlasnie jest zrobiony.

 

bedzie mozna brac z sm 8/10 ? cena sie zmieni czy pozostanie taka sama?

 

pomysl o tej wersji z plexa.

 

mozesz jeszcze pokazac zdjecia z bloczku podzielonego na dwie czesci, zeby bylo widac oring i spod prisona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o zapinkę?? no faktycznie - jest robiona na zwykłym wykrojniku - następne już będą wycinane laserem ;) dodatkowo widać że mosiąży top ma pozaokrąglane boki - może rzeczywiście zły pomysł bo skoro spód jest prosty to nie za bardzo pasuje top z innymi niż proste boki

 

 

 

tak w ogóle to zapinkę przykręciłem "do góry nogami" a na dotatek nie zerwałem taśmy ochronnej :/ późno było jak foty orbiłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc narazie wersji non-pro nie ma - został mi tylko jeden bloczek na gratę ale ze złączkami SM8/10 - dopiero za ok. 2 tygodnie będzie duża dostawa spodów Prison V2 - bo topy już mam - wyiczone co do sztuki ile potrzeba i czekają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstawienie króćców i mocowanie jest tak zaprojektowane by króćce były po między grafami - króćce są na wysokości środka chipsetu - dzięki regulacji 50-70 blok można przesuwać. przed chwo;ą widziałem NFI NF4 z grafą która ma silencera - w takim przypadku króćce by zahaczały o silencera więc neistety przy zastosowaniu takiego chłodzenia grafy dopada...

Kyniek to napewno wejdzie ? Bo na moje oko niezbyt :|

 

Dołączona grafika

 

 

I podaj wymairy bloczku bo np. na asusie jest tam blisko gniozdo 3-pin na wentylator i nie wiem czy nie bedzie wadzić.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zastosowaniu takich bloków jak na fotografii to możliwe że nie wejdzie - bo to tak jak byś miał silencera na grafie - o tym już wcześniej pisałem że nie da rady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...