Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Waterblocks By Kyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyniek

Mógłbyś na mail'a podesłać fotki tego jak siedzi zapinka(adapter) na bloku? Mam nadzieję że takie fotografie pomogą mi poprawić przyszłe bloki :) opisz najdokładniej jak potrafisz czemu jest to krzywe....

 

 

za jakiś czas chyba sam zamówię adaptery z MCS co oszczędzi kosztów przyszłym chętnym na bloki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Oficjalna Premiera Prison pod A64 z nowej serii

 

Blok po za topem niczym się nie różni od wesji pod socketA cechy szczególne :

 

- rozstaw otworów 90mm - pod A64

- plexa 16mm

- preferowany sposób mocowania topu - wkręty imbusowe , schowane w plexę

 

 

cóż mogę napisać więcej... blok świetnie się sprawował na starym AMD a można powiedzieć że konstrukcja typu Prison preferuje większe jądra więc teoretycznie powinien się jeszcze lepiej sprawować na A64.

 

a oto fotki :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Ogłoszenie parafialne :

 

- W związku ze sporym zainteresowaniem modyfikuje sposób "dystrybucji". "Zamówienia" przyjmuje na PW i zapisuje chętnych na listę oczekujących - mają oni gwarancje ceny (dokładnie 90zł). Bloki również czasami wystawiam na allegro - tam nie ma gwarancji ceny - nie mniej jak 90zł. Userzy z listy oczekujących mają pierwszeństwo prze allegro. Mam nadzieję że jasno w miarę sformuowałem to ch chciałem :P

 

- ogłoszenie drugi to takie że Prison Pro nadal jest niedostępny.... :( z powodów technicznych...

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Ojej :( nie mogę robić innego topa jak prostokątnego na tej frezarce do jakiej mam dostęp :( a wszystko na maszynach tnę na skali - dzięki temy nie jest "jak mi się utnie" tylko wymierzone z dokładnością do setnych mm. Jak bym miał dostępl do CNC to dowolne kształty mógłbym wycinać zachowując wielką dokładność :)

 

 

Zresztą Hmmmm jak by to powiedzieć... mi się bardzo podoba taki "minimalistyczny" styl ale z wielką dbałością o szczegóły.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Hmmmm jak by to powiedzieć... mi się bardzo podoba taki "minimalistyczny" styl ale z wielką dbałością o szczegóły.....

Tak jest dobrze, nic nie zmieniaj, zachowaj swój styl :D i tnij tnij tnij hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

top jak top - ładny ;P -ważne żeby spełniał swoje zadanie i nie zaczepiał o elementy płyty..

Ważniejsze jest kiedy Prison Pro wróci do produkcji i kiedy bloczek na gpu? Wiem, że pisałeś, że jeśli będzie to tylko na ATI ale może jakaś krótka seria pod 6800 :P + (marzenie) z bloczkiem na pamięci :D To od razu mógłbym brać cały komplet bo te wycie z kompa doprowadza mnie już do szału..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczek bardzo fajny , sam planuje sobie złożyc wc a póżniej przesiadke na amd 64, więc idealnie by było gdyby ten prision amd 64 posiadał jeszce mocowanie pod socket A . Cztery dodatkowe otwory na śróbki hyba nie były by problemem , i powstał by uniwersalny blok B) . Po zmianie platformy nie trzeba by było bloku zmieniać. Chyba że wymiary i konstrukcja spodu uniemożliwiała by montaż na sokecie A ??? Jak myslicie dobry pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to spód jest identyczny z starym, zmienił się tylko top. Co do uniwersalnego topu to wątpię by dało się zrobić w prosty sposób, większość płyt z socket A ma wysokie kondensatory blisko gniazda i taki duży top by się nie zmieścił ... Ale jeśli u Ciebie niema tego problemu to jestem pewien że Kyniek nie odmówi Ci zrobienia czterech otworów więcej :D

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Prawda- nie odmówię ;) inna sprawa to np. to że ja w swoim Urielu musiałem top z plexy ciąć by zawadzał o kondziory :/ kurna! Taki blok kaleczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej to hyba by było zamówić blok z 2 topami , jednym pod amd 64 a drugim pod socket A ( ile drożej by było w tedy??) , a tak wogóle to gdzie można skołować miedz na blok , mozna w jakimś sklepie kupić czy trzeba w hucie :blink: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

najprościej to hyba by było zamówić blok z 2 topami , jednym pod amd 64 a drugim pod socket A ( ile drożej by było w tedy??) , a tak wogóle to gdzie można skołować miedz na blok , mozna w jakimś sklepie kupić czy trzeba w hucie :blink: ??

1357867[/snapback]

 

Zrobiłem właśnie do jednego bloku 2 topy - pod SocketA i pod A64 - niestety tego nie planowałem :/ więc cena takiego bloczku z dodatkowym topem standartowa - można powiedzieć że top gratis :P kto pierwszy ten lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Ja obmyśliłem już własną przejściówkę z A64 na Intel (stary i nowy) przedewszystkim ma być tańsza i lepiej komponować się z blokiem - z plexy - teraz tylko muszę kupić trochę takiej plexy i wkrętów do przykręcania.... mam nadzieję że zaoszczędzi to w przyszłości głopotów przyszłym użytkownikom no i kosztów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niedługo wprowadzę przejściówkę z A64 na wszystkie platformu intela - przejściówka będzie znacznie bardziej estetyczne niż np. z MCS - będzie w całości z plexy - polerowanej ofkoz :8 no i tańsza niż najtańszy adapter z MCS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja mam bloczek od kyńka priosna pro i o jestem bardzo zadowolony tylko szkoda że dopiero teraz robi schowane łebki śrub, z bloczku jestem bardzo zadowolony, komp chodzi już około 5h i mam w spoczynku 39c chłodnica jest bez wentylatora i woda zdąrzyła się już dobrze nagrzać,w stresie mam 43C Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Miło mi :D i bardzo dobrze że już udało się z tą płytą załatwić i wszystko gra (I hope)

 

 

43C w stresie to fajnie :) ja mam 46C(2.4GHz 2.0V) teraz :( pewnie to zasługa płynu chłodzącego.... może niedługo zamiast wody + spiryt przesiądę siena wodę + koncentrat do chłodnic....

 

 

teraz znowu nie robię schowanych łebków - kawałki plexy które pociąłem są wężesz o 0.5mm i heh... co tu gadać... poszerzenie na łepek wystaje po za obręb plexy :(

 

 

ale prawdopodobnie będę miał matrycę do wiercenia oworów - będą trochę bliżej środka rozstawione (łebki w żadnym przypadku nie będą wychodzić po za obręb plexy lub zbliżać się "niebezpiecznie blisko") ale blok będzie miał 12 kanałów - Hadrysek ma już taki blok. 13 kanałów w sumie nie było absolutnie konieczne - skarajne kanały były częściowo "martwe" a teraz przy 12 w każdym płynie woda....

 

 

tak nieśmiało się zastanawiam też nad modyfikacją topu z plexy - tak by wlot był na środku a odpływ kanalikiem na około.... mam nadzieję że taka modyfikacja nie wpłynie na znaczny wzrost czascochłonności i cena pozostanie taka sama - a jeśli okaże się iż wpłynie to nadal będę robił starsze wersje by każdy miał wybór :) )

 

 

prędzej jedna chyba opracuje blok na GPU :)

 

 

 

EDIT:

 

Dołączona grafika

 

 

Jest to Prison Pro z poswietleniem :

- na czerwono

- UV (kiepsko widać :/ przez to że było 9V a nie 12V)

- na niebiesko

- na zielono

 

Diody podłączyłem pod 9V aq nie 12 więc bardzo słabo świecą - nie chciało mi się podłączać pod molexa więc z baterii 9V i paru kabli oraz wtyczki molex zasymulowałem komputerowego - tylko jest na 9V a nie 12V :mrgreen:

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...