Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Waterblocks By Kyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcial nabic posta  :wink:

Ale co do bloczku to naprawde ladny. Jezeli to prawda o jego wydajnosci porownywalnej do pX'a to swietna oferta.

1606817[/snapback]

To wersja pierwsza Priaona Pro była lepsza od PX'a a Prison Pro V2 jeszcze nie był testowany - i nie będzie dopuki Fierowi się nie zachce.... bo mi się już nie chce testować bloków - nie mam odpowiedniego sprzętu a ostatnio padł mi hdd i nie mam $$ na stanowisko do testowania - czeka mnie wydatek ponad 400zł (conajmniej 200zł odzyskiwanie danych i nowy hdd :mur: :mur: :mur: :angry: :cry: )

 

 

Co do wydajności Prison V2 to z relacji Wiśnia666 zdaje się być nieznacznie (o ile w ogóle) gorszy od poprzednika... z tym że stare spodu i uszczelnianie na silikon już odeszło do histori - już mi się nie chce babrać - wolę mieć mniej roboty i obniżyć cenę...

 

No niezle, wyglada identycznie jak moj Ice tylko w wersji pro :>

 

Troche za duzo elementow wykorzystanych odemnie :>

1606878[/snapback]

 

Gaz - ja ci nie chce nic mówić ale jeśli ktoś kopiuje to ty odemnie - Prison pierwszy powstał ponad 1.5(za czasów Crystal'a C1) roku temu... to że dałeś o-ring to żadna rewolucja nie była - naturalny gieg rzeczy... Ale ja wcale nie twierdze że ty za dużo kopiujesz moich pomysłów - tak jak napisał Samhain - mój pomysł z rozwinięciem konstrukcji starego Crystala okazał się bardzo trafny

 

 

UPDATE:

Wiadomość z ostatniej chwili - prawdopodobnie pod koniec września ( :cry: długo) będzie test na jet-pc - wtedy prawdopodobnie Fiero znajdzie chwilkę na przetestowanie bloczków.... może i Prisona Ultra podrzucę... choć nie wiem po co... i tak powstała jedna sztuka i więcej nie powstanie ich...

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeka mnie wydatek ponad 400zł (conajmniej 200zł odzyskiwanie danych i nowy hdd  :mur:  :mur:  :mur:  :angry:  :cry: )

Masakra z tym hdd... nie zazdroszcze. Dlatego lepiej czasem robic jakies backupy na dvd. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak się pozbieram finansowo to oprócz backupów postawię sobie RAID'a z redundancją zapisu... no ale dość oftopów ;) Trzymajcie kciuki za Fiero by jak najszybciej się uporał z robotą i znalazł chwilke czasu na 2 małe bloczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ciekaw jestem jak się sprawuje nowa wersja bloków - samemu testó już nie chce robić - raz że mam za mało dokładny sprzęt, dwa że za dużo roboty z tym a trzy że zawsze się ktoś znajdzie dla kogo test jest "nieobiektywny"

 

 

nawet nie wiem czy moje założenia konstrukcyjne spełniły się - by nowa seria nie miała gorszej wydajności mimo niższego kosztu wykonania - niższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcial nabic posta  :wink:

Ale co do bloczku to naprawde ladny. Jezeli to prawda o jego wydajnosci porownywalnej do pX'a to swietna oferta.

1606817[/snapback]

posta nie chciał nabic, tylko mu sie tak napisało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=143679

 

 

Wreszcie zrobiłem "Cennik" . Postarałem się tam zamieścić jak najwięcej informacji - z ważniejszych rzeczy prócz ceny jest pozycja dostępność - czyli ile bloczków jest aktualnie - ta pozycja przy każdej zmianie stanu będzie aktualizowana... Brakuje fotografi do Prison V2 - ale to się niedługo zmieni ;) też dodam pozycje "Bloki na GPU" cena bloku na GPU i CPU taka sama. jeszcze pomyślę jak to sesnsownie zoorganizować.... może jakiś wskazówki?? chodzi o to by było to jak najbardziej czytelne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob 1 foramt zdiec np z 1 bloczku gdzyz robi sie balagan i jakis 3 do 5 zdiec na blok

 

ps

 

jak bede mial odpal :mur: i zrezygnuje z ac 64 to wlasnie kupie blok Prison Pro V2 , gpu tez od ciebie :P

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zupełną racje - poprawie to lecz dopiero na dniach :( muszę odzyskać dane po padzie dysku - zrobią mi to na poniedziałek więc wtedy się zajmę porządnym poprawieniem dlatego że wśród utraconych danych mam hasło do imageshack :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe bloki to nie to samo co kiedys. Kiedys byles jednym z niewielu co produkowal bloki i to jeszcze jakie! Teraz to juz jest klasyka... Teraz kazdy bierze sie za robienie bloczkow i co tu mowic... twoje cenowo wypadaj gorzej przy innych a jakosc jest porownywalna. Nie wiadomo jak z wydajnoscia ale zapewne wszystko to samo (mysle tu o Cube, Ice i Prisonie). Ze tak powiem: niestety nic juz nie dorowna Prisonowi Pro z zadawnych czasow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm cenowo zdaje się lepiej niż Cube i to chociaż by dla tego że dokładasz 11zł do Cube'a i masz Prison Pro :P Do tego tak mi się wydaje że będzie Prison Ultra V2 w ludzkiej cenie...

 

co do wydajności nowej serii to Fiero obiecał pod koniec września (mam nadzieję że wcześniej) zrobić teścik :) bo sam nie wiem jak z wydajnością nowej serii :P jeśli chodzi o starego Prison Pro to jest jeden blok który może mu dorównać - PowerX :P ale i tak jest gorszy....

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanko odnośnie tej nowej serii prisonów jak z porównaniem do np Nukleona 2 vs Prison V2 lub w podobnej cenie Prison pro V2 bo mam mały metlik w głowie i będę bardzo wdzięczny za odpowiedż lub ewentulanie gdy będą testy proszę o link, czy z bloczków do 100zł od kyńka jest najlepszy z góry dzięki

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został mi jeszcze osatni spód do Prison ze starej serii - w tym przypadku dokładnie znam wydajność - zresztą masz testy odrazu na początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie male pytanie? Czy rowek pod oringa to na tokarce robisz? I jakie Masz gwintowniki? (nie chodzi o wymiar, tylko pochodzenie bo ja juz tyle pourywalem ze glowa boli!

 

Te nowe bloki to wypas!

A i jeszcze jedno PrisonV2 ma chyba wiekszy opor przeplywu niz starszy typ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwintownik zwykły 3-stopniowy kupiony w zwykłym sklepie maszynowym - wiertło też mi dobrali zdaje się 3mm czy 3.1mm musiałbym zerknąć. Najlepiej iść do sklepu i przy kupowaniu gwintowników poprosić o dobranie wiertła.

 

rowek na o-ring na tokarce ;)

 

nowa seria ma większe opory - bardzo zbliżone do Uriela czy Nukleona a mniejsze zauważalnie niż stary Crystal z MCS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.2 góra 3.3 - by się nie łamało po to się uzywa gwintownika 3-stopniowego - 2 obroty do przodu i jeden wstecz by zerwać wiór i już się nic nie złamie....

 

 

Jak wolisz 3.5 to cóż.... twoja sprawa... ja wolę rzeczy pewne i niezawodne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek, RAID wcale nie zabezpiecza przed utratą danych, lepiej zamiast raida, np harmonogramie zadań dać, żeby o określonej godzinie robił kopię dysku, bo wyobraź sobie sytuację - zawiesza Ci się komp i rozwala tablica partycji i komp automatycznie próbuje naprawić i przy okazji rozwala jakieś ważne pliki, raid robi to samo, co windows na głównym dysku i w rezultacie nie masz tych danych, a jakby była kopia, to by było mniej kłopotów. Raid 1 zabezpiecza tylko przed sprzętową awarią dysku (przed badsektorami też niebardzo).

Edytowane przez BQB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wypada mi sie tu wypowiedziec :)

Wiec zaczne od tego iz dzys dostalem od Kynka paczke z Blokami. Zostana one przetestowane zgdonie z procedura Jet-pc.com gdzie tez test zostanie zamieszczony. Na chwile obecna moge powiedziec ze bloki sa wykonane perfekcyjnie, i duzo lepiej niz ine home made ktore widzialem. (no moze poza blokiem Grzecha ktory jest na tym samym poziomie jakosci :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysnam się szczerze że jestem miło zaskoczony - tym bardziej że to poprzednią generacje bloków oceniałem na "porządniejszą" - głównie chodzi o miedź - nie tylko spód polerowany ale też boki bloku... nowa generacja miała być przedewszystkim tańsza przy zachowaniu wydajności na poziomie starych (stawiam głównie na wydajność) - z tym kosztem wykonania to poprostu przestało mi się chcieć babrać z silikonem :P zakładam o-ring, 3 minuty i po krzyku :)

 

co do wydajności to sam siedzę jak na szpilkach :P bo nie wiem czy moje założenia konstrukcyjne zostały spełnione ;) a sam nie robiłem testów.... heh... nie chciało mi się po za tym jest miejsce gdzie znacznie dokładniej zostaną przetestowane :)

 

 

P.S. Fiero dostał Prison V2 i Prison Pro V2 - w wersji pro jest odrobine zmodernizowany top - jeśli uzyska pozytywną opinie to następne bloki będą posiadały tą drobną modernizacje :)

 

 

nie tylko wy czekacie :P ja też :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem bo absolutnie żadnych testów nowej generacji bloczków nie robiłem :P starej generacji się ostały jeszcze 2 sztuki spodów :P i jakoś nie chce mi się testować ;p bo złożyłem układzik i z przyjemnością go uzywam - zresztą jakie to ma znaczenie? przecież starych już nie będzie.... co do wydajności starych można się sugerować jedynie testami które zrobiłem i recenzją na overclockers.pl - to można porównywać bo wszystko identyko tylko wyników swoich bloków tam nie publikowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...