Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Waterblocks By Kyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Następna seria bloczków na grafike którą zaprazentuje będzie miała uniwersalne mocowanie - od GF3 i ATI po GF7800 ;)

 

lecz jeszcze raz bym chciał podkreślić że jeśli kogoś czas nagli to najlepiej było by znaleźć rozwiązanie alternatywne (Samhain lub MCS czy Bloki.pl polecam )gdyż bloki przygotowuje seriami i trwa to sporo dłużej niż przygotowanie pojedyńczego... ale jak już serie zrobie to mam zapas... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko będzie ale i tak się zabiorę na to - narazie priorytetem jest opracowanie bloku na grafikę z uniwersalnym mocowaniem - myślę że jak te brace ujrzą światło dzienne to blok ten praktycznie nie będzie miał konkurencji... drugą priorytetową rzeczą jest zrobienie bloczku na NB który by pasował na platformę z A64 i po tym myśle zacząć kombinować jak umocować bloczek na platformach z Intelem na pokładzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mwiąc to jestem bardzo zadowolony i trochę nawet zaskoczony bo zdawałem sobie sprawę że Prison Pro V2 może być nieznacznie słabszy od poprzednika a poprzednik jedynie nieznacznie był lepszy od PowerX'a

 

Tak nieśmiało mam w planach zrobienie Prison Ultra V2 - dla maniaków który będzie odpowiednikiem jedynego Prison Ultra z 324 pinami który zrobiłem jedyny egzemplarz... z tym że mam podstawy do obaw że niestety będzie drogi... ale wszystko sieokaże jak zrobie prototyp...

 

 

 

ale dzięki temu testowi widać kto robi najwydajniejsze bloki w Polsce :P no i nareszcie test jest obiektywny i nikt nie ma podstaw do twierdzenia że jest inaczej :P w przeciwieństwie gdy to ja publikowałem własne testy - wtedy podstawy do takiego twierdzenia mogły być....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no Kyniek, tak jak mówilem tak sie stało :)

 

Wydaje mi się ze spośród wszyskich bloczków homemade twój jest najbardziej przemyślany i dzięki podobnej konstrukcji wszystkich okazał się najwydajniejszy :)

 

Będziesz miał teraz natłok pracy a i troche $ wpadnie za docenioną prace ale mam nadzieje ze znajdziesz troche czasu dla mnie jak sprzedam swojego nukleona zaklepuje PRISON V2 :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za zarobione $$ mam już pomysł co kupić :P mam na oku parę reczy... konkretnie narzędzi... które sprawią że praca stanie się łatwiejsza a przedewszystkim dokładniejsza ;)

 

Co do bloczków - to w podpisie mam w miarę aktualny stan rzeczy - w związku iż w dziale sprzedam regularnie znika moje ogłoszenie to wyjścia innego nie mam niż umieszczenie którkiego i aktualnego info w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no nie... troche nie bardzo - bloczki to hobbystycznie... poprostu jestem fanatykiem... a przyszłość wiąże z projektowaniem oprogramowania - właśnie to studiuje....

 

W sumie to dobrze że bardziej traktuje to jako hobby bo ceny ustalam na sztywno a nie szukam maxymalnej jaką są gotowi dać ludzie.... założę się że wtedy było by znacznie mniejsze zainteresowanie co się trochę z tym wiąże mniejsze kolejki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow: Ulalala w końcu coś lepszego od PowerX'a. Widać, że "proste" rozwiązania są najlepsze :D .

A co się stało z Prison'em Ultra (kto posiada najwydajnieszy polski bloczek :D) ?

Edytowane przez Morf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki wynik ;) Dam sobie glowe uciac ze stara wersja Prisona Pro jest jeszcze lepsza :P

1675524[/snapback]

 

analiza samych wymiarów daje podstawy by mieć taką pewność...

 

Prison Pro

- 144 piny (wcze4śniejsze wersje miały 169)

- 8mm wysokość pina

- 2mm dno

 

Prison Pro V2

- 100 pinów

- 3.5mm wysokość pina

- 1.5mm dno

 

 

EDIT:

Prisona Ultra posiadam ja - not for sale - słuzy mi do zwalania ludzi z nóg ;p i niestety jest słabszy od Storma G4 :|

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeydnie oooo qrwa, jestem pod wrażeniem, w pierwszym momencie nie mogłem znalezc wyniku Pro na tabeli bo jest na samym dole pod PowerX'em. Kurcze Good Job!!!

No to jak już we wczesniejszym poscie mówiłem, klienci sie posypią że z warsztatu nie wyjdziesz od ilości zamówień!!!

 

Jeszcez raz gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie... znowu najwydajniesze okazały się piny... :) A tylko 100 ich jest ;)

 

No to gratulacje dla twórcy obecnie najwydajnieszjszych bloczów :)

 

Ciekawi mnie co dokładnie przekłada się na taką wydajność... porównując cube ( nie pamiętam dokładnie ile ma pinów... chyba coś koło 60) i prison v2 36 pinów... a ten drugi jest lepszy... ;)

 

Cube ma większą powierzchnie oddawania ciepła... wyższy... więcej pinów... ale chyba troche grubsze dno... a jednak jest gorszy... ;)

Chociaż różnice tego rzędu nie wiem czy przełożą się chociaż na 1*C :)

 

PS. Ciekawe jak sobie mój homemade radzi... 100 pinów też ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakonicznie odpowiadając powiem "pewnie" ;)

 

Ale 1,5mm vs 2mm... jeżeli tak to misiu zaraz pewnie wypuści v2 jeży :D

 

Konkurencja dobrze robi widać... a wszystko przez Tweaka :P

 

Za chwile swiftech i little river stracą imie na rzecz polskich bloków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świder

 

Swoją drogą to wydaje mi się że swój blok powinieneś nazwać trochę inaczej niż Prison - przecież to twój blok więc czemu ma mieć moją nazwę??

 

 

Co do wydajności lepszej niż Cube po mimo mniejszej ilości pinów... biorąc pod uwagę moje doświadczenia uważam że poprostu spód miśka jest gorszy - jego bloczek ma płaskie dno a w Prisonach jest ona trochę "półkoliste" nie wiem jak to nazwać... mam nadzieję że wiecie o co chodzi... jego dno nie powoduje tak dużych zawirowań wody jak w mojej konstrukcji więc to jest główny powód dla którego jego bloczki są gorsze... Ale jak ktoś wyżej wspomniał... różnica jest mała... tak małała że dla zwykłego usera może być nie do zauważenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje że muszę zrobić zapas Prison Pro V2 bo jak widać w podpisie mam na stanie zero sztuk :/ jedyny egzemplarz jest u Fiero...

1674026[/snapback]

I podobno jest sprzedany for me ;)

 

 

BTW. Wiedziałem, że robisz najlepsze bloki w Polsce dlatego kupiłem w ciemno przed testem :D Wielki RESPECT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... dla ciebie idzie ostatni Prison Pro V2 - ten który jest u Fiero teraz... a niestety reszte chętnych tylko na listę oczekujących dodałem... nie wiem ilu jeszcze się zgłosi ale mam taki plan by zrobić tak dużą seria by starczyło dla wszystkich i jeszcze zostało na zapas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki plan by zrobić tak dużą seria by starczyło dla wszystkich i jeszcze zostało na zapas ;)

1675801[/snapback]

Uspokój sie Kyniek :D

 

Trzeba teraz robić NB na 939 i GPU pod x850 B)

 

W końcu musze te WC złożyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świder

 

Swoją drogą to wydaje mi się że swój blok powinieneś nazwać trochę inaczej niż Prison - przecież to twój blok więc czemu ma mieć moją nazwę??

Co do wydajności lepszej niż Cube po mimo mniejszej ilości pinów... biorąc pod uwagę moje doświadczenia uważam że poprostu spód miśka jest gorszy - jego bloczek ma płaskie dno a w Prisonach jest ona trochę "półkoliste" nie wiem jak to nazwać... mam nadzieję że wiecie o co chodzi... jego dno nie powoduje tak dużych zawirowań wody jak w mojej konstrukcji więc to jest główny powód dla którego jego bloczki są gorsze... Ale jak ktoś wyżej wspomniał... różnica jest mała... tak małała że dla zwykłego usera może być nie do zauważenia...

1675668[/snapback]

Co do wydajności cube to zaważył na niej 1 mały błąd konstrukcyjny wystepujacy na początku produkcji- wlot i wylot były na średku a nie po skosie.wydawało sie,ze nie ma zdnaczenia przy okrągłej przelotce, sam doradzałem musiowi taki uproszczenie.Niestety okazało sie ,że wtedy woda ukerzając nie na kant pina ale na jego bok nie dopływa wszędzie i za każdym pinem tworzy sie jakby cień. Teoretycznie takie ułożenie mozę powodować pogorszenie wtyników o ok 0.5 dio nawet 1 stopnia. Nikt niestety inny też tego nie zauwazyćł i dopiero fiero przy oglądanieu cube zwrócił na to uwage. Zostało to wtedy poprawione i wszystkie ploki produkowane od tamtego czsu maja już inny rozkład otworów w pleksi. Niestety nie wyszło jakoś podesłanie bloku z innym topem i tak jakoś zostało.

 

A tobie Kyniek gratuluje wyniczków i bloczków-są naprawde ładne i wydajne. Jedyne co nie do końca mi troszke nie pasuje to nieschowane główki śrub zwłaszcza w wersji pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...