Skocz do zawartości
Freddie Chopin

Kyniek Vs. Eheim

Rekomendowane odpowiedzi

w zyciu bym "zielonego eheima" nie kupil juz w kilku ukladach widzialem jak sie ludzie posilkowali kolankami miedzianymi jakimis sciagaczami plastikowymi do kabli zeby tylko sie waz nie zlamal bo pewnie sie lamal i dlatego te operacje.... skladam wc i mam cristallo i 3/8 zagraniczny vinylowy ( fajny wezyk :)) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek>

tez jakiś czas temu wymieniłem kawałek cellfasta na tego zbrojonego bo w jednymmiejscu musialem bardzoostro go zwinąci po paru miesiacach poległ :D

a teraz juz czega zwiniete 3 metry do nowej wersji chłodzenia tego zbrojonego..

no troszke toto reaguje z UV..

zastanawia mnie od jakiegos czasu czy będzie widac przez ten oplot UVDye

 

ale tego węzyka z oplotem to już sie chyba nie da złamać :D

fakt że troche sztywny ale pozwala sie ukladac i po jakims czasie sie 'przyzwyczaja' do kształtu ;)

troszke ciezko go załóżyć na rurki 12 ale z wrzątkiem mam wprawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Hmmm a nie wiecie gdzie kupić UV Dye?? tą wersje za ok. 50zł co starcza na 25l - najlepiej niebieski*

 

 

 

 

*muszę zrobić test czy widać ten UV przez oplot ale przewiduje że będzie widać :) jeszcze tylko katodę sobie sprawię (revoltec - co myślicie? mogę mieć taką używaną :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge

gdzie ty w samochodzie Eihamy widziales

bzdury piszesz o tej dlugowiecznosci ,w WC kazdy waz bedzie wieczny ,a w samochodzi kazdy twardnieje po roku jak bedzie pracowal w 80C

fakt ze orginalne weze pozostaja  miekkie ,ale one sa gumowe ,a nie igielitowe ,a Eiham to igielit

specjalne weze do gazu (gumowe) po 4 latach zamienily sie w pcv

a wiesz ile kosztuje waz do gazu?? 7pln/m

a wiesz co by sie stralo gdyby go zastapic twoim zielonym Eihamem?? podcisnienie by go zgniotlo

wiec proponuje wziac na wstrzymanie i nie pisac ze drogi waz jest do wszystkiego a tani do niczego

do konkretnych zastosowan nalezy dobrac konkretny waz

 

a Eiham i WC - no coz ludzie sie napalali bo to uznana marka ,weze sa drogie bo akurat ta firma jest droga

w praniu okazalo sie ze waz jest nie tylko drogi ale i kiepski ,a ze za granica uzywaja - tam to pewnie najpopularniejszy producent

 

Eiham jest za miekki - tobie to odpowiada - no problem

CellFast jest twardszy i trzeba uzyc wrzatku - dla mnie no problem ,popatrz na moje WC ,nie mam ani jednego cybantu

kto co lubi

ale na milosc boska nie przekonuj kogos ze akurat Eiham jest super ,bo kazdy ma inne wymagania i to przypomina dyskusje : Czy ladniesze sa blondynki czy brunetki (tylko tu akurat ponoszone koszty sa bardzo zblizone :P )

1325021[/snapback]

jak zawsze masz jakis porblem w stosunku do mojej osoby eh

gdzie napisalem ze eheima stosuja w samochodach ?

dlugowiecznosc mowisz ? - patrze kilka postow wyzej ... nikt nie mowi o 80* wiekszosc jakich zakladalem porwadzilo plyn hamulcowy od pompki tak wiem potrafi sie on nagrzac do 300* ale napewno ta temp nie dociera do zbiorniczka ... szczegolnie w maluchach starach gdzie jest on daleko polozony od silnika

 

a gdzie w wc masz podcisnienie ladnie pieknie tanie weze ciezko sie zaginaja tylko szkoda ze nie dajesz im szansy na to bo jak napisalem sporo sie przy tym naprazaja

 

a teraz mi powiedz gdzie ja kogos przekonuje czlowieku mowi Ci "kup Eheima" ? pokaz gdzie pokazuje wady jednego i drugie ! a widzisz takie ladne zdanie - to jest tylko moja opinia ? i to Ty sprowadzasz ta dyskusje wlasnie w takim kierunku do jakiego wskazales

 

w takim razie jeszcze raz :

Gdzie ja kogo namawiam na zmiane ? jaki ja mam w tym interes ? co ja Wam wc skladam KGB pomysl troche jakos Twoja argumentacja do mnie nie dociera nie dosc ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem to jeszcze walkujesz od nowa to samo i powielasz wypowiedzi Kynika ktory jak zlozy wceta to zacznie polemizowac i to jest podstawa do rozmowy a nie bo ja widzialem na fotach bo kolega mi mowil czlowieku zachowujesz sie jak przedszkolak co to jest za argumentacja jak nie miales zapewne tego weza w rekach ocen to pod tym wzgledem a nie ludzie mowia zrobie Ci dzis foto zebys nie mowil ze jestem goloslowny eheim crystallo i motoryzacyjny chesz zabrac udzial w dyskusji a nie ja zasmiecac ? podaj cech wezow ocen je aby kazdy ten kto to bedzie czylal mogl podjac decyzje wlasnie dla swoich potrzeb a Ty robisz cos takiego ja mam takie to Ty tez sobie kup czlowieku troche kultury tutaj juz tez zagladaja ludzie dorosli i Ty powoli tez sie taki stajesz wiec moze zilustruj to w swoich wypowiedziach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

1) No proszę dyskucja zamienia się w obronę Eheimów (BTW Eheim jest najlepszą firmą i marzy mi się do akwa filtr tej firmy :) narazie mam badzienwgo Hagena :( )

 

 

2)Miesiąc na PowerX'a :P heheheee a już myślałem że u mnie jest tak źle że niektórzy muszą na blok czakać po 3-4tyg. (teraz nadrabiam zaległości. A wiesz że 1.5 miecha temu Thorn obiecał mi wysłać do zrecenzowania a parę dni potem na priva mi napisał że blok jest na poczcie już... szkoda gadać :(

 

3) Linoge co masz do mojej argumentacji?? Ze używam jednych węży przez 3/4 roku i jestem zadowolony?? Nikt ci nie każe byś też był zadowolony... tak samo ja nie uważam że muszę płacić po 6zł/m za cristalo które - jak dla mnie nic więcej nie oferuje co mogę mieć za 2 razy mniej :P ja szanuje twoje zdanie że wolisz cristalo a ja wolę to samo tylko że tańsze (mają wszystko co trzeba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

do Twojej argumentacji nie mam nic bo potrafisz poprzec ja faktami i to szanuje

ja nie wiem czy to tak trudno zrozumiec uzywajcie wezy jakich chcecie mnie to naprawde jest obojetne i nie mowie ze wole cristallo i dalej szukam swojego idealnego weza moze kiedys znajde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Heheheee a mi wystarczy co mam narazie :P w ogóle chce wreszcie złożyć WC i zapomnieć :) *

 

 

 

*litości!! wiatraki z proline jeszcze nie przyszły - to nawet Thorna przebija!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Jeszcze za chwilę okaże się że najtańsze jest najlepsze, przynajmniej tak wynika z niektórych wypowiedzi :mur: . Miękość eheima to jego największa zaleta. I owszem twardszy wąż można odrobinę bardziej zgiąć ale różnica jest naprawdę niewielka. Zawsze warto trochę pomyśleć przed złożeniem układu a nie wyginać węże jak popadnie a później płakać że któryś się zagiął, zresztą nie widzę nic złego w tym żeby w krytycznym miejscu zastosować kolanko które kosztuje kilkadziesiąt groszy. Łatwość nakładania na większe króćce i układania w układzie to tylko niektóre z zalet. Pozatym co uważam za bardzo ważne mięciutki eheim tłumi drgania pompki a twarde węże zwyczajnie je przenoszą dalej co skutkuje zwiększoną głośnością. Jak dla mnie eheim rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Prawda.... ale tak kombinuje jak powiesić pompkę na gumie :) pewnie i tak nic rozsądnego nie wymyślę i skończy się że będzie leżała na gąbkach :( ale powieszeni pompki daje najlepsze możliwe wytłumienie :) niech ktoś z was spróbuje położuć pompkę do powietrza akwarystyczną(te to dopiero drgania mają) a potem powiesić na gumce - niebo a ziemia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge

to raczej ty masz problem z rozumieniem tekstu i to nie pierwszy raz ,nie pierwszy temat

gdy napisalem ze CellFast jest dobry to ty to skwintowales ze nie mialem w reku Eihama

w moim WC nawet Eiham by sobie dal rade ,ale nie o to chodzi

poprostu kazdy dobiera sobie komponenty jak chce ,jedni sie podniecaja zbrojonymi wezami ,a ja wiem ze sie nie nadaja do WC (3 lata tego uzywalem ,az pojawil sie problem gdy chcialem cale WC zmiescic w budzie)

 

a do plynu hamuclowego to takie badziewne polskie weze no-name jakos po 15lat wytrzymuja i nic im nie jest oprocz tego ze staja sie twarde (a moga takie byc bo to nic nie przeszkadza) - mowa o wezach pompa-zbiornik wyrownawczy

 

wiec rowniez tobie proponuje odsmerfowanie sie od mojej osoby - nie uzywam polskich znakow ,czasami zjem jakas literke (taka klawira) ,ale szyk zdania raczej zachowuję i nie upowaznia cie do nadawania moim wypowiedziom sensu ,jaki ty sobie zyczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze podwiesiłem pompkę, tak ją tylko podniosłem na chwilkę na gumce i rzeczywiście jest jakby deczko cichsza. Co z tego jak i tak jest cicha i różnicę słychac tylko przy wyłączonym kompie bo inaczej zagłuszają pompkę odgłosy kręcących się twardych dysków :mur: . Kiedyś zrobie sobie blok na dyski... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB

minimalna doza kultury wymaga aby kiedy zwracasz sie do innych osob aby to robil przy uzyciu duzych liter szkoda ze nawet tym nie potrafisz mile zaskoczyc ale jak powiedzialem to nie jest moj problem ....

 

"w moim WC nawet Eiham by sobie dal rade" czyli nie miales go w rekach

 

co do 15 letnich wezy w autach probowales cos takiego kiedys zdjac i zalozyc ponowenie bez obcinania albo gorocej wody ? nawet po pol roku jest nie wykonalne

 

a tak sie zagina moj eheim vs crystallo (zeby nie byc goloslownym :) - jak to maja w zwyczaju niektorzy )

Dołączona grafika

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINOGE :rolleyes:

dla scislosci to mogles podac srednice zagiecia bo nikt nie wie jakiej wielkosci jest twoja dlon

jak widac rozne weze roznie sie zginaja,nawet te drozsze

 

co do 15letniego weza to nie ma potrzeby go zdejmowac ,a jak juz bedzie trzeba to i tak warto zalozyc swiezy po 1.20pln/m

 

Eihama nie mialem w reku - przynajmniej w kompie mi nic o tym nie wiadomo ,moze w warsztacie jakas myjka byla - ciezko mi powiedziec

ale jak widze ze zagina sie szybciej niz tani igielit ,czy tez uzyskuje te same wartosci zagiecia to wcale nie chce poznawac Eihama - chyba zeby byl czerwony albo niebieski ,bo akurat zielen pasuje jedynie do mojej poprzedniej plyty

krotka pilka - jezeli to co mam sprawdza ie w 100% to nie szukam dalej ,taka juz moja natura

 

obejzalem sobie twoje WC i widac delikatne splaszczenie weza laczacego pompe z nagrzewnica

akurat u siebie mam tak samo zrobione (tylko ze pompa-blok) i u mnie waz zachowal przekroj okragly na calej dlugosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odleglosc najbardziej oddalonych krancow weza ok 10-11 cm

@KGB

mowisz bez cybanotow ? jestem ciekaw ile razy je zakladales raz dwa a moze 3 ? sprobuj troche wiecej bo potem juz tak ladnie nie uszczelniaja ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odleglosc najbardziej oddalonych krancow weza  ok 10-11 cm

@KGB

mowisz bez cybanotow ? jestem ciekaw ile razy je zakladales raz dwa a moze 3 ? sprobuj troche wiecej bo potem juz tak ladnie nie uszczelniaja ;]

1326328[/snapback]

to tez sprawdzalem

zostawilem kawalek weza ktory zdjalem z kolanka - po tygodniu lezenia wrocil do pierwotnych wymiarow i znowu trzeba bylo gotowac wode by nalozyc

zeby zalozyc odrazu i bylo szczelnie trzeba poprostu tez nagrzac wrzatkiem i zostawic az wystygnie na rurce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilke mnie nie bylo i jaka burza sie rozpetala... hoho...

 

piekny bialy nalot w wezach jest niewiadomo_czym... weze byly uzywane 6miesiecy (wiec bardzo krotko)...

 

w szufladzie mam jeszcze kilka kawalkow Eheim'a ktore wciaz sa odksztalcone po poprzednich rurkach 15mm. Sa rozciagniete, wyrazne sa odgniecenia po cybantach... ogolnie padlina...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

fit a czy nie uważasz że 10zł/m to przegięcie?? np. u mnie jet ok. 8m węża (nagrzewnica na oknie leży) to 80zł :/ heheheeee wolne żarty...

 

 

Myslę że ostateczne wnioski są takie - jak komuś starcza zwykły wąż to głupotą z jedo strony było by kupowanie droższego (no chyba że dla spzanu)

 

jeśli natomiast ktoś sotuje w układzie chłodzenia kombinacje cyrkowe bądź ma fobię wobec kolanek to nie nie stoi na przeskzodzie.... tylko czy nie warto czasami pomyśleć trochę jak sensownie zoorganizować? a te powiedzmy 60zł zaoszczędzonych $$ przeznaczyć na np. lepszy blok wodny czy chłodnicę (np. BI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Dziękuje - mam swoje a kasę wolę mądrzej spożytkować ;) ty masz węże za 7zł/m (charykatywnie przecież nie sprzedajesz) a ja mam coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje - mam swoje a kasę wolę mądrzej spożytkować ;)  ty masz węże za 7zł/m (charykatywnie przecież nie sprzedajesz)

1329751[/snapback]

głupiś i tyle

mam ten wąż za darmo - jakbym miał go po 7zł i zarabiał 3 zł na metrze tobym chyba do Wisły skoczył z radości

 

wiem ile jest wart dla WC maniaków (sam płaciłem za [ciach!]iany tygon 30zł za metr)

 

wiecej prawdopodobnie nie bedzie i tyle

biznes to zaden - na piwo moze starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

głupiś i tyle

mam ten wąż za darmo - jakbym miał go po 7zł i zarabiał 3 zł na metrze tobym chyba do Wisły skoczył z radości

 

wiem ile jest wart dla WC maniaków (sam płaciłem za [ciach!]iany tygon 30zł za metr)

 

wiecej prawdopodobnie nie bedzie i tyle

biznes to zaden - na piwo moze starczy

1330155[/snapback]

 

 

No fit... argumenty się skończyły i zaczynasz rzucać epitetami.... :blink: z twojego zachowania wnioskuję że jesteś źle wychowany to raz a dwa że prawdopodbnie miałeś zły dzień.... pewnie jeszcze jakieś komplexy masz...

 

 

Niedługo pokażę jak można sensowniej pieniążki wydać ;) zamiast dawać chore sumy za wąż skupię się na mądrzejszych rzeczach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek ma racje po co sie klocicie kazdy ma swoje weza ... i kazdy sam z nim walczy jak trzeba jak ktos woli taki po 30zl to jego sprawa sa ludzie ktorzy nie maja na tyle kasy i biora po 3zl i co to jest powod zeby sie buzgac ? jak kazdy przedstawi cech jednego i drugiego a takze trzeciego to bedzie w czym wybierac ? a potem na jakiegos brawara mozna skoczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...