Skocz do zawartości
malinek

X800 Czy 6600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bachus81

nie na WC cosik mniej,

 

ale też dużo

 

ja tam nie wiem jak to jest

 

przeczytaj topik , w którym pisał o tym

 

teraz chce sobie założyć lepszy blok, czyli bardziej wydajny

 

ja opieram swoje wywody :D o jego wypowiedź na forum B)

 

Ps. osobiście kupiłbym MSI Diamond 6600 DDR3 (400/800) podkręcił na GT(500/1000) lub jeszcze więcej (550/1200) a za zaoszczędzone 300 zł kupił sobie cosik innego :D

 

Powód"

 

1. bardzo dobre osiągi

2 cicha praca

3. mało się grzeje

4. PS 3.0

5. stosunkowo tania

6. świetna firma,

7. bogate wyposażenie

 

Mnie bicie marków nie podnieca :wink: a wszystkie gry na tym sprzęcie pięknie działają.

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Strasznie się grzeje to fakt oraz nie jest aż tak wydajna jak na tą kasę. Bym poszukał 6800 LE@16/6, chodzą już po 1000 zł a różnica orgromna. I o ile nowocześneijsza ! i nie straci na wartości tak szybko. Jednak jeśli masz TYLKO te 2 do wyboru to X800.

Pozdro

1333725[/snapback]

Ta nowocześniejsza i to o ile!! Super PS3.0, nowy splinter cell pokazuje że ps 3.0 to konieczność! Gra chodzi płynnie w środowisku PS3.0 już na 6200! A co powiedzieć na 6600GT lub 6800LE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Po pierwsze to co my tu porównujemy?!?!?!?!GF-a 6600GT za 840 zeta z o 600 zeta droższym Radkiem????Jeśli by brac pod uwagę jedynie wydajnośc to tutaj bez dwóch zdań Radek ale...

No własnie- jest jedno ``ale``...Chodzi mi mianowicie o to że ten Radeon podany przez kolege jest jakiś ...dziwny tzn.jak na ``samego``X800 to jest zdecydowanie za drogi-nastepnie pamięci ma taktowane jak u X800XL(zresztą to jest NIBY X800XL-)ale ma 12 potoków...Za tę cenę(a nawet mniej) to można miec PEŁNEGO X800XL...

 

Sprawa grzania sie GPU...Z tym chlodzeniem napewno bedzie się grzał do 70-80 stopni w stresie jak X800XL na standardowym chłodzeniu osiąga temperature 70 stopni...

 

Ja napiszę tak...Jesli masz wybierać z tych dwóch kart to bierz GF6600GT..Dlaczego???Ano dlatego ze jeśli ta karta jest 12-potokowa to NIE jest warta dopłaty tych 600zł...Co innego jak to by był PEŁNY X800XL-wtedy by się kaliło...Jeśli natomiast jest to zwykły X800 to wart by był kupna tylko wtedy jak by kosztował góra 900-950zeta bo jest niewiele szybszy od GF6600GT...

 

Majdan-mniemam że widziałes tę grę z SM3.0 i z SM1.1????Tylko nie mów że nie ma różnicy w wyglądzie....

Tjaa-piszesz ironicznie że ``Gra chodzi płynnie w środowisku PS3.0 już na 6200!``...Chciałbym tylko widziec jak ``zasuwają Radki 9550/9600 w tym trybie jak już w SM1.1 nie wyrabiają....

 

Podsumowując to jesli możesz wydac 1400zeta na karte to z tych dwóch w/w...nie bierz żadnej...Poszukaj PEŁNEGO X800XL(16-potokowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 600zł? Normalnie x800 kosztuje nie więcej niż 1000zł. W PCP kosztuje bodajże 990zł, Ktoś tu nie umie liczyć.

 

A co do "argumentów" Bachusa i paru innych, nawet się nie będe wypowiadał, szkoda nerwów.

cyt. " zaraz zaczniecie pisać, że się całkowicie nie znam ,zę blablabla,....że to extra karta bo ma 256 bity a nie 128, że ma 256 DDR3 , ale co to za DDR3, które na WC nie chcą stapilnie pracować na 1000 mhz (500)

"

 

STRASZNE! Nie dośc że ma 2x wiecej 2x szybszej pamięci (no, prawie, 900mhz na Saphire to 2x szybciej niż 6600GT AGP, gdy na PCIE i paru wyjątkach AGP mamy 1ghz) to jeszcze się nie chce kręcić jakiemuś panu xxx, gdy z innych stron czytam o podkręcaniu do 1,1ghz...

Lepiej miec -super- pamięci 128bit krecące sie na 1200mhz, co z tego, że 128bit i 128 mb, ważne, że większa cyferka...bosh...

BTW. Bardzo jestem ciekaw jak wyglądają pamiątki chłodzone wodą, dotąd widziałem tylko GPU :rolleyes:

 

"5. żre ona bardzo dużo prądu, zdecydowanie więcej niż GF6600GT"

 

Przypomina mi się czas, gdy porównywano r9800 do FX5900XT...bo przecież radek żre więcej prądu...

Rozumiem, że GF 6800 jest też gorsze od 6600 GT, bo też pobiera więcej prądu?

 

To tylko dwa przykłady, troche szkoda nerwów na taką "dyskusje", więc nie odpowiem na pozostałe punkciki.

 

Ktoś pytał o test x800.

Jeden test x800 który widziałem w necie dotyczył karty z pamięciami ok. 700mhz, więc jest nieadekwatny do omawianych kart, mimo to podam jutro (dziś właściwie :P) adres, żeby nie było się o co rzucać :)

 

Jeszcze raz. Na wypadek gdyby ktoś nie zauważył między wierszami - x800można kupić w kraju za mniej niż 1000zł, jest to Sapphire z pamieciami 900mhz.

 

/EDIT - Pare istotnych poprawek. Wspominam o tym, choć pewnie jestem jedyną osobą która przeczytała post w orginalnej postaci, z racji późnej godziny :)

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil Hamster-no własnie, chyba ktoś tu nie umie liczyć....Czytaj dokładnie...Napisałem że chodzi mi o tą karte którą kolega podał w linku a jak widac to ona chyba kosztuje 1400zł nie????????????Jesli ma może sobie pozwolić na kupno karty za 1400zł(bo inaczej by chyba nie podawał takowej)to niech bierze PEŁNEGO, 16-potokowego X800XL a nie jakiegoś zmutowanego X800 który NIBY ma taktowanie i cenę X800XL ale ma 12 potoków(CAŁY CZAS PISZĘ O KARCIE PODANEJ W LINKU!!!!!)

 

To że można zakupić X800 za ok 1000zł to wiem, co zresztą napisałem że gdyby miał do wyboru x800 a GF6600GT to opłaca się brac X800 TYLKO gdy bedzie kosztował 900-950zł...

 

Co do GF6800 a GF6600GT to GF6600GT bierze więcej pradu. :)

 

A skoro już mowa o cenach o w PCP można dostac Leadteka Extreme za 780zeta...

 

PS.A nawet X800XL można dostać za ok 1300zł....

 

Pozdr.

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

tak jak Domel pisze x800 i 6600 GT to karty z innej półki cenowej oraz wydajnościowej

 

x800 bez wątpienia jest wydajniejszy

 

markowe 6600 GT to świetna karta, za przystępną kaskę, można na niej spokojnie 9000 pkt w 3Dmarku03 i ponad 3000 pkt w marku 2005

 

po małym oc na 560 core i 1.2 ghz pamięci na MSI 6600 GT uzyskałem 9400 pkt i 3200 na 2005

 

to niezłe wyniczki i wydajność też super, cena grafy też kusząca

 

co do x800 to jak ktoś ma kasę to brać HIS x800 ICE-Q

 

standardowe chłodzenie jest głośne i mało wydajne

 

szczegółowe testy będę robił next week, lub najpóźniej po świętach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

bardzo dużo

 

mi sie poebalo bo nie robiłem na MSI GT 2005, tylko 2003

 

test 2005 robiłem na GF 6600@530/670 i wyszło jakieś 3200 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus - To co wg. Ciebie jest w tej samej kategori cenowej co x800? GF 6800 jest tyle samo droższy (a nawet więcej) od x800 jak GF 6600 GT od niego tańszy, więc na logike - powinno się x800 porównywać z oboma tymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bachus81: moje wyniki sa w normie - to raczej ty masz cos nie tak z wynikami w marku 05. Poupewniaj sie ze masz wszystkie bajerki typu aa i af powylaczane w sterach i power stripach itd

mysle ze na tak podkreconej karcie przy twoim procku powinienes miec przynajmniej 3500

 

 

@Hamil_Hamster tutaj nie masz racji.

Jezeli patrzec za ile mozna dostac te karty na agp to tak: (ceny pcp)

sparkle 6600gt agp - 730zl

sapphire x800 agp - 990zl

Gigabyte 6800 agp - 1080zl

 

Czyli porownujac do 6600gt do x800 trzeba doplacic 260zl.

A porownujac do x800 do 6800 trzeba doplacic 90zl.

 

Czyli roznica cenowa miedzy 6600gt a x800 jest okolo 3 razy wieksza niz miedzy x800 a 6800

 

No i 260zl roznicy w cenie miedzy 6600gt a x800 to ponad 1/3 ceny 6600gt. A teraz pytanie czy x800 jest o 1/3 wydajniejszy od 6600gt?

 

Edit:

kurde nie zauwazylem ze ten x800 to jednak pcx.

Pokaz gdzie masz x800 na agp za mniej niz tysiac zlotych?

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do kolegi Majdana - w 1024x768 max detale z ps3.0 Splinter nowy (demko) skacze u mnie jak dobrze wytrenowana żaba. 6600GT jest za słaby na ps3.0 w tej grze. W innych pewnie też będzie za słaby. Ciekawe co będzie z Age Of Empires 3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nbie kupisz na agp x800 i x800XL a takze x850XT i XT PE

 

są tylko na PCIE

 

1338403[/snapback]

brednie okropne kolego piszecie

 

X800XL - http://www.geizhals.at/deutschland/a141641.html

 

X850XT - http://www.geizhals.at/deutschland/a141645.html

 

X850XT PE - http://www.geizhals.at/deutschland/a141649.html

 

wszystkie te karty beda dostepne u nas w kraju pod koniec miesiaca (XLka napewno)

 

UPDATE :

 

Jak ladnie poprosicie bartezjusza to moze wam zda relacje z takiego szafirka w przyszlym tygodniu :]

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felus btw - do kogo nalezą te bimbały z avatarka ??? :-P :-P

 

bo panocku co raz je widzę to nie mogę sie na nie napatrzeć :D :blink:

 

 

na poważnie to:

 

w przyszłym tygodniu zawita (mam nadzieje) do mnie 1 z pierwszych kilku egz 800xl na agp

 

a co do głównego wątku to po rozmowach z moimi kilkoma ziomalami którzy kilka dni temuy przesiedli sie własnie z 66gt na x800 to wszyscy jednym tchem mówią ze róznica na korzysc Radeczka jest ogromna (komfort grania polegajacy na znacznym wzroscie min i avg fps oraz zupełnej bezkonfliktowosci sterówników )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do  kolegi Majdana - w 1024x768 max detale z ps3.0 Splinter nowy (demko) skacze u mnie jak dobrze wytrenowana żaba. 6600GT jest za słaby na ps3.0 w tej grze. W innych pewnie też będzie za słaby. Ciekawe co będzie z Age Of Empires 3 :(

1338600[/snapback]

Właśnie o to mi chodziło, ta gra z włączonym ps3.0 skacze nawet na GF6800GT.

A różnicy w obrazie nie ma kolosalnej, ja wolałbym właczyć AA4x niż PS 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster tutaj nie masz racji.

Jezeli patrzec za ile mozna dostac te karty na agp to tak: (ceny pcp)

sparkle 6600gt agp - 730zl

sapphire x800 agp - 990zl

Gigabyte 6800 agp - 1080zl

 

Czyli porownujac do 6600gt do x800 trzeba doplacic 260zl.

A porownujac do x800 do 6800 trzeba doplacic 90zl.

 

Czyli roznica cenowa miedzy 6600gt a x800 jest okolo 3 razy wieksza niz miedzy x800 a 6800

 

No i 260zl roznicy w cenie miedzy 6600gt a x800 to ponad 1/3 ceny 6600gt. A teraz pytanie czy x800 jest o 1/3 wydajniejszy od 6600gt?

 

Edit:

kurde nie zauwazylem ze ten x800 to jednak pcx.

Pokaz gdzie masz x800 na agp za mniej niz tysiac zlotych?

1338208[/snapback]

najtańszy GF 6800 na PCIE to 1210zł

Więc nie bredź mi tu prosze...

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...Zrobiło się małe nieporozumienie....

 

W temacie chodzi rzeczywiście o karty na PCI-E.. !exec natomiast podał ceny na AGP które to NV ma rzeczywiście nizsze od swoich odpowiedników z ATI a karty są wydajniejsze....

 

Jesli chodzi o PCI-E to na dziś ATI ma napewno lepszą ofertę i bardziej urozmaiconą-w tym przypadku jej karty sa tańsze od swoich odpowiedników z NVIDII....

Skoro już jesteśmy przy cenach to X800 od Sapphire jest chyba najtańszym X800 a kosztuje ok 950 zeta...GF6600GT natomiast można już dostać za 690zł z Gigabyte

tutaj:

http://www.komsad.pl/sklep,740,11695617,88...n,141156,0.html

 

_Vip_-wg Ciebie to, że ktoś nie potrafi(nie ma dojścia, możliwości) sobie czegoś załatwić zza granicy to już jest jakimś nieudacznikiem?????

Aha-to że ktoś jest od Was młodszy wcale nie znaczy że się nie zna i że ma się przymknąć...

 

No offence...

 

Pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hamil_Hamster - nie bredze tylko proponuje przeczytac moj poprzedni post ze zrozumieniem - tam sie pomylilem bo nie wiedzialem ze x800 na agp nie ma i cale porownanie stracilo sens bo porownywalem ceny rzeczy na agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus81: irytujesz mnie od dluzszego czasu swoimi wypowiedziami. masz tydzien na ochloniecie.

1339783[/snapback]

BRAWO WIELKIE BRAWO

A tak do tematu jak kupowa kartę do 1000zł to tylko x800

-12potoków

-256 ramu (a to daje bardzo dużego kopa w wysokich rozdzielczościach,nawet jak są to ,,słabe" pamieci)

A ta oferta w PCP jest zachwycająca

-a wszególności co do zwykłych 6800 to dla mnie przewaga tego x800 sa właśnie pamięci ,a dokładnie ilośc

Malinek zgłoś się do PCP

Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT jest za słaby na ps3.0 w tej grze. W innych pewnie też będzie za słaby.

1338600[/snapback]

PS i VS w wersji 3.0 przyspieszaja działanie gier w porównaniu do shaderów wersji 2.0x! Poza tym grafika jest ładniejsza.

 

To juz chyba 2 czy 3 post z jakim sie spotkalem gdzie ktoś mówi że na shadery 3.0 to geforcy 6600gt sa za slabe. Moze i sa za slabe na max details w najnowszych grach ale nie jest to spowodowane wlaczeniem w grze obslugi shaderow 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie demko splintera w ps 3.0 (1024 wszystko na max bez aa i af) ale z wylaczonym soft shadow oprocz samego poczatku gdzie jest 20fps (plaza) cale demko nie schodzi ponizej 27fps!! przewaznie okolo 38fps! a co do hdr i parallax bumpmapping to jak dla mnie mistrzostwo swiata! szczegolnie efektowne jak sie to widzi na wlasnym monitorze podczas gry!!

Edytowane przez Jajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zakochanym w X800 polecam :

 

1344502[/snapback]

A co to ma znaczyć ,tzn do czego maja np mnie przekonać te linki ,bo się zastanawiam? :huh: :? :D Edytowane przez Samone3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam w tych linkach widze ze x800 jest wydajniejszy niż gf6600GT ale

1) jestem dziś zdechły i rzuciłem tylko okiem

2) nie jestem zakochany w x800

3) gdyby nie to że dostałem r9800pro za 300 zł taniej niż najtańszy gf6600gt to bym się zdecydował na tego drugiego

4) męczy mnie wieczna kłótnia Ati vs GF

5) TomaszPaweł już dziś w 2 wątku rozpoczyna swoją batalię o NV - zatem wyluzuj stary jak nie masz nic nowego do powiedzenia to sobie odpuść

 

EDIT:

a żeby nie było offtopic zupełnie:

Weź X800 lub porównuj ją do innego 12 potokowca

/edit

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj z takimi watkami..... ktos tam mowi zeby nie oceniac bo nie bylo porownania tych kart... porownania 9200 vs 9800pro tez nie bylo jak pamietam.. pytajacego dopinguje chyba fakt ze 200 osob napisze mu 'kup x800' co sam moglby wydedukowac uzywajac google i poswiecajac 3 minuty na lekture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...