Skocz do zawartości
Agasia_d

Ilosc Napedow Cd, Dvd, Dvd-rw, Combo

Jaka kombinacja napedow 5,25" jest twoim zdaniem najlepsza?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka kombinacja napedow 5,25" jest twoim zdaniem najlepsza?

    • DVD-ROM + CD-RW
      3
    • DVD-ROM + DVD-RW
      41
    • CD-ROM + DVD-RW
      5
    • CD-ROM + DVD-ROM
      0
    • COMBO + DVD-RW
      6
    • DVD-RW
      18
    • COMBO
      3
    • CD-ROM
      1
    • DVD-ROM
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem ze COMBO są dosyć awaryjne wiec bym sie nie zdecydował na takie cudo a poza tym mają SAMO kombo pojawia się problem z kompiowaniem w locie - znaczy nie pojawia sie problem tylko jest to niemożliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem combo Sonego (teraz idzie na sprzedaż)...

Żadnych, najmniejszy problemów...

Wszystkie nagrywało, odtwarzało + zajmowało mniej miejsca...

Polecam combo (ale odpowiedniej firmy.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz możliwość kupienia od znajomego napędu DVD ale właśnie się zastaniawiam co lepsze:) wiem że jeśli chodzi o combo to lepiej kupić drożej ale renomowanej firmy. Ale z drugiej strony jeśli w combo padnie mi DVD to całe combo muszę zmieniać, a przy osobnym DVD i nagrywarce tego problemu nie ma:) sama już nie wiem:) i w jednym i drugim wypadku są plusy i minusy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy , padajace dvd lub cd.. ostatni raz musialem wymienic cd gdy mi plyta rozpadala sie na kawalki w napedzie.

Osobiscie od 2 lata jade na przeroznych combach, byl plextor, toshiba, LG i inne. Problemow nie mialem, jednak odradzam LG bo sa "jakies takies" a pozatym glosne. Najcichsze co mialem: Toshiba TDK 440N (4x) i wersja 8x. Teraz nie ma co juz kupowac odobno bo za taka sama cene masz combo ( a nawet taniej ), a plusik mniej miejsca zajmuje combo :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do kupienia DVD i Nagrywarkę osobno, bo jak ci sie zepsuje to sie zepsuje wszystko. A jeśli kupisz COMBO to raczej jakiejś dobrej jakości i dobrej firmy żeby działało przez długi czas. Czytałem że płytki CD idą już do kosza więc ni kupuj Combo kup nagrywarkę DVD. Takie jest moje zdanie ale jesli ty potrzebujesz coś innego to twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sie co pchać w DVD-ROM i CD-RW oddzielne. Sam mialem LG 40x12x40 i zapragnąlem DVD, zreszta coraz czesciej sie przydaje. Po zastanowieniu doszedlem do wniosku, ze teraz to juz raczej nagrywarke DVD lepiej kupic. Wszystko w jednym napedzie (ja to uwazam za zalete), przyszlosciowe (przeciez teraz nagrywarki DVD sa tanie, a wystarcza na dluzszy czas, bo przeciez juz zblizają sie do tchnologicznej granicy).

 

Polecam Nec ND-3520A. Jest dość tani, szybki i nie mam z nim najmniejszych problemów.

 

Jesli fundusze nie pozwalają na nagrywarke DVD zdecydowalbbym sie na porzadne combo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz funduszy. Ale ogolnie polecam kupno wypalarki DVD. I tak jak wiekszosc osob z forum, sklanialbym sie ku NEC. W swojej klasie cenowej napedy te sa super.

Jak masz bardzo bardzo malo kasy to dozbieraj jeszcze ;)

 

IMHO jesli miec 2 napedy to - wypalarka DVD oraz wypalarka CD

 

Dlaczego tak? Otoz wypalarki DVD czesto nie radza sobie z wypalaniem plytek 800 czy 870MB. Chyba, ze ktos nie wypala takich plytek albo ogolnie malo wypala, wtedy sama wypalarka DVD styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak możesz to szukaj dobrej nagrywarki DVD, to przecież też Combo. Co nie którzy jeszcze mają stare przyzwyczajenia i uważają Combo za coś złego. Mniej miejsca w obudowie zajmuje, ogólnie mniejszy pobór energii, w locie też da się skopiowac płytkę. Najpierw kopiuje Ci ja program a potem zamieniasz płytkę na czystą. Jeżeli wykożystanie napędów będzie znikome to też w tym wypadku radzę szukąć DVDrw lub DVD+CDRW. Niezdążysz je zużyć, a będą już nowesze rzeczy zamiast optyków. Jeszcze jeden argument to taki, że możesz mieć kłopoty z pozbyciem się nadmiarowych napędów jak będziesz zamias DVD chciał np.DVDRW kupić, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do kupienia DVD i Nagrywarkę osobno, bo jak ci sie zepsuje to sie zepsuje wszystko. A jeśli kupisz COMBO to raczej jakiejś dobrej jakości i dobrej firmy żeby działało przez długi czas. Czytałem że płytki CD idą już do kosza więc ni kupuj Combo kup nagrywarkę DVD. Takie jest moje zdanie ale jesli ty potrzebujesz coś innego to twój wybór.

1322042[/snapback]

Z takim podejsciem do radze nic nie kupować...

Jezeli zalozymy że cos się zepsuje - to lepiej nie marnować pieniedzy...

Hmm... płytki CD nie pójdą do kosza... No chyba że za 20lat... ;]

Dyskietki nadal są i egzystują mimo że maja juz swoje lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do psucia sie napedow combo to chyba niektorzy maja jakas paranoje.

 

Po pierwsze wszyscy prawie producenci daja 2 lata gwarancji. A jak po tym okresie cos padnie to i tak sprzet zdarzy sie juz zamortyzowac :)

 

Po drugie kupno obecnie samego napedu DVD mija sie z celem. Wiadomo, ze predzej czy pozniej przyda sie nagrywrka DVD a wtedy stary nawet w 101% sprawny naped mozna tylko sprzedac za grosze na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh 5,25 tez jeszcze zyja... kiedys czytalem ze NASA potrzebuje :lol:

a co do tematu. ja mam oddzielnie dvd i cdrw. jedyny plus to przerzucanie duzej ilosci danych z plytek na kompa :wink: wszystko zalezy od firmy a dobra marka = gwarancja trwalosci. jak masz cos wiecej hajsu to pomysl dvdrw jest tez kuszacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Sprawa się zamyka na tym czy mieć dwa napedy czy jeden.

Ja osobiscie jestem zdania ze lepiej mieć nagrywarkę osobno (nagrywarke DVD), nawet słabszą (tańszą) i oprócz tego dobry napęd CD bądz DVD. Po prostu dwa napędy. Jeden na codzień do normalnego korzystania, a drugi wyłącznie do palenia płyt. W ten sposób w razie awarii tego pierwszego masz drugi i nie zostajesz bez napędu.

Może to trochę taki mój schiz, ale tak się przyzwyczaiłem i wydaje mi się to dobre rozwiązanie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam combo lite-ona 48x24x16x już prawie dwa latka i sobie chwale- nic sie nie popsuło i ogólnie całkiem fajne jest i dobrze pali plyty, inna sprawa,że nagrywam tylko na nim płytki i czasami obejrze film dvd...do ciężkiej roboty mam cd-rom asusa... :D

Wybór jest prosty jeśli masz pieniądze to nagrywarka DVD i najlepiej do tego czytnik dvd bo nagrywarki to dość delikatne bestie i katowane częstym czytaniem płytek potrafią paść.. jak nazwa wskazuje nagrywarka ma nagrywać a nie służyć za czytnik...

 

Jeśli masz mniej kaski to śmiało kup combo-tańsze i może być jedynym napędem w komputerze... Jeśli zdecydujesz sie na combo to polecam litka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej miec 3 :)

Ja mam DVD Toshiby, DVD-RW Liteona i wsadzoną do komputera, ale nie podlączoną czteroletnią nagrywarkę LG która w przeciwienstwie do 2 pozostałych napędów potrafi przeczytac wszystko(CD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak masz zamiar nagrywać dużo płyt to kup odzielnie a jak masz zamiar od czasu do czasu coś nagrać to kup combo. Ja mam nagrywarkę nagrałem na niej coś około ponad 500 cd i nie powiem że działa poprawnie. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam: DVD, CD-RW, DVD-RAM. Czemu akurat tak ? Bo nagrywakra CD-RW nagrywa z maksymalna predkoscia CD :) DVD-RAM jeszcze sobie nie radzi z max`em ( x52 CD-R, x32 CD-RW ), pozatym mniejsze prawdopodobienstwo ze padna wszystkie 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za jednym napędęm. Posiadam Benq DVD DW1640 i nie wydaje mi się żeby większa ilość była mi potrzebna. Poza tym jeśli korzystam z CD to zdarza się to rzadko ponieważ coraz częściej w łapkach trzymam DVD. Sam wolę kupić masę DVD niż CD. Cena ta sama a pojemność o niebo większa. Ktoś mówił że CD odchodzą powoli w dal, i zgodze się - odchodzą z użycia powoooli, a za 2 latka pewnie już prawie nie będą używane. Natomiast po prosu będą i z racji że istaniały tyle na rynku to będą sięjeszcze ytrzymywać. A dyskietki - no nie wiem ja już nie posiadam napędu FDD :|. Fakt że nie gram i nie katuje swojego napędu COMBO ale mam wrażenie że spokojnie by to wytrzymał. To wszystko jest dla ludzi i po wielu pozytywnych opiniach na temat tego napędu ufam że nic nie może paść, nic nie może się stać. Nikt nie narzekał. Dla mnie żadna argumentacja nie jest dobra za tym by mieć więcej napędów - no chyba że cena lub po prostu możliwość kopiownia płytek w locie (między napędami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam od dawna fdd. przy migracji ze starego kompa do nowego uszczypalem sobie jeden zabek i od tamtej pory naped nie dziala. siedzi tylko w nowej obudowie jako atrapa. a co do cd - nie zgadzam sie z moim przedmowca. wielokrotnie doswiadczylem, ze dvd nie odczyta cedeka, i to niezaleznie od stopnia korekcji bledow, a cdrw sobie z tym znakomicie radzi. dlatego - jesli dostaje jakis cedek do przegrania w kiepskim stanie, to wrzucam do cdrw, tworze obraz i zgrywam dvdrw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...