Skocz do zawartości
Errorx

Komp Do Filmow I Neta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stanalem przed kupnem komputera ktory bedzie sluzyl do ogladania filmow i surfowania po sieci. Pomyslalem o AMD. Nie jestem jakims specjalnym zwolennikiem jednej marki.

Myslalem na czyms takim:

 

Sempron 2200+

Plyta glowna - pomuzcie

ram - cos sie wymysli(nie musi byc superwydajny, pewnie jakies DDR400)

 

Reszte mam. Procka chcialbym podkrecic, widze ze tu ludzie te procki wykrecaja niezle.

Wiec pytanie sprowadza sie do tego jaka plyte wziac do tego proca. Nie ukrywam ze ten comp powinien byc jak najtanszy (ale nie jestem az tak zdesperowany zeby ECS wziac ;) ) Bede wdzieczny za wszystkie sugestie

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Intelowcu!!!... :D fajnie że przechodzisz na jasną stronę mocy :D

 

Polecam Gigabyte GA-7NF-RZ nForce2 SPP, to najlepsza najtańsza płyta pod AMD.

Cena 180-200zł. Podkręcanie ma średnio słabe ale i tak ma to być niedrogi komp więc tyle co nią podkręcisz to i tak będziesz zadowolony.

Jak byś chciał porządniej OC robić to już trzeba oczywiście kaskę dołożyć. Gwarantuje Ci że ta płytka jest bardzo stabilna i nie będziesz miał z nią problemów.

Jeśli chodzi o pamięci to tylko! markowe (Kingston, TwinMos, Hynix,etc)! Nie chodzi tu o szybkość tylko o stabilność potem, podczas używania kompa. Wiesz mi przerabiałem ten temat wiele razy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie ostatnio przesiadlem z intela na amd. I nie zaluje. Co wiecej powiem ze jest bardzo zadowolony. Zmienilem kompa na semtrona 2200+ za male pienieadze i sie ciesze. Nic sie nie wiesza. Teza intelowcow o amd ze to syf wieszajacy nadal panuje. przesiadlem sie i nie zaluje. :D Jak dla mnie amd sa rewelacyjne. W ostatnim Chipie sa eleganckie testy procesowrow. I tam mozna ujrzec ze nawet najslabszy semtron jest bardziej wydajny niz balerom 2giga. Jak ktos chce to zrobie zrzuta ekrana z gazety. To se popatrzy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecil nf7 to jest dobra sprawdzona plyta do spuer oc i bardzo stabilna. nf7-s2g omijaj bo ma wykastrowana sekcje zasilania procesora za to dodane pare rzeczy typu sata i soundstorm. Soundstorm jest akurat fajna bardzo karta dzwiekowa z kodekiewm dolby. Jezeli Ci zalezy na fajnym dzwieku i podkrecaniu (mysle o fsb grubo powyzej 200) to wez raczej nf7-sl (ma taka jak nf7 sekcje zasilania i soundstorma). Jezeli dzwiekowke juz masz i Ci na niej nie zalezy to bierz nf7 (osiagni oc takie jak nf7-sl). Majac do wyboru nf7 i gigabyta co Ci poleca koolega pare postow wyzej to wogole bym sobie nim glowy nie zawracal. Zbyt mala roznica w cenie zeby robic oszczednosci i kupowac gigabyta.

 

Pozdro!

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze to za 210 - 230 mozna dostac goly NF7 lub NF7 S2G. Co o tym myslicie?

1322773[/snapback]

jeśli kupujesz NF7 to tylko NF7 rev 2.0 (praktycznie cięzko dostać) lub NF7S

natomiast NF7S2 lub NF7s2g to kastraty ! unikaj jak ognia

 

mogę ci też polecić Epox 8rdai, 8rdai+, lub też 8rda3i

 

Płyt typu asrock lub innych wynalazków, które pojawiły się w cenie około 100 zł - ale są na KT 400 nawet nie tykaj ! nie dość że nie mają blokady PCI/AGP to jeszcze nie mają dzielnika /5 (przy 200 FSB, PCI = 40 MHz !!). Już lepiej na allegro ECS L7S7A2 kupić za 60-80 zł. Ten nie dość, że ma obsługę FSB 200, to jeszcze ma blokadę PCI/AGP

tu jest do kupienia za 74 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44540594

 

pomijając kwestie wydajności (Sis 746/746FX/748 jest porównywalny z KT600, szybszy od KT 400/KT 880) - płyta jest całkiem przyzwoita i za rozsądną cenę (mam taką w jednym komputerze - spisuje się całkiem całkiem)

 

Ale jak ciebie stać - to oczywiście Abit NF7 lub Epox będzie lepszym wyborem

 

Procesor weź sobie 2400+ (ma wyższy mnożnik i do osiągnięcia znośnego MHz nie potrzebuje FSB = 250 ;)... a nie każde pamiątki ci tak polecą) - spokojnie @2000MHz poleci.

 

Chłodzenie - wystarczy spire FR2/ WR4 - jak masz więcej kaszu to Pentagram Freezone Qc-92Cu

 

Pamiątki - jeśli kupujesz tylko 512 MB ram, to mogą być nawet Generic DDR 400... możesz zastanowić się nad Hynixami D43, są tanie i w miarę ok

 

Starczy ci i do filmów i do netu !

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym ci polecil asrocka k7vt4a+ za 100 zeta.  :-P  :-P Ja awarii z nim nie mam i tanio i dobrze. Zreszta sam powiedziales ze do netu i filmow.

1323538[/snapback]

No ale nie podkreci na nim... A mowi ze ma ochote... A na abicie podkreci i to sporo. A specjalnie drogi to on nie jest. Z reszta zrobi co chce. Jego kasa jego sprawa. My tylko mozemy polecic co do oc a co do stabilnej dobrej pracy na niewysrubowanych ustawieniach i przy okazji taniej.

A co do pamieci to musisz wybrac takie co wytrzymuja wysokie taktowania przy niezbyt wysokich napieciach (jezeli chcesz oc, a piszesz ze chcesz). Hynix to takie pamieci. Najlepiej kup na allegro jakies sprawdzone. (2x256MB jak do filmow, Jakbys chcial do gier to 1GB raczej trzeba, ale tu pojawililyby sie schody bo z zestawem 2x512MB to specjalnie nie podkrecisz na nf-7 i ogolnie slabo z tym na nforce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz nic na nf2 - u mnie filmy nie dzialaja jak trzeba ,a jakos te same kodeki na 4 roznych plytach na via chodzily dobrze

 

polecam epoxa 8vtai za 200pln - w sumie to nie wiadomo jak w tej plycie z o/c ,ale fsb200 napewno ustawisz (wkoncu to epox)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J maiłem dużo różnych płyt głównych

i jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena to teraz nr 1 jest ASROCK KT880

podkręcisz na nim proca, wszystko stabilne no i cena... 165zł :D

1323621[/snapback]

jak asrock moze miec najlepszy stosunek ceny do jakosci jak Abit KV7 kosztuje 187pln

to tylko 22pln roznicy ,a mozliwosci ustawien zasilania ,pamieci oraz osiagalnych fsb jest ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kolejna schiza tego forum: chłopak pyta o kompa do filmów i gier, a wszyscy NF7, NF7, NF7, Hynix, NF7, Hynix - ludzie po co wciskacie mu towar jak klient w MediaMarkt :mur: na siłę, bo wy wiecie lepiej

jeśli komputer ma służyć do filmów i neta top po kiego grzyba mu nf7? tylko kilku zachowało twarz: opisali płyty, którą w takim przypadku naprawde opłaca się kupić, bo lepszej nie trzeba

reszta tylko bezsensu postuje w jakimś chorym celu

 

swoją drogą: Errorx - piszesz, że komp ci potrzebny do neta i filmów, a później, że chciałbyć go podkręcić... czy ja mam jakiś zly humor dzisiaj wyjątkowo czy właśnie dostrzegłem kretyństwo tej sytuacji... mannnia podkręcannnia?.... :mur:

Edytowane przez sailence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslales o jakims z allegro? Taki pentium III 700-900, dysk okolo 20 128 ram (dolozysz i bedzie lux) są po 400-500 zł, firmowe, z obudowa grafa itd.

 

Przeciez to wystarczy, po co mu do netu i filmow NF7, zastanowcie sie troche...

 

Edit

 

Wez popraw ten podtytuł tematu... ten blad ortograficzny bardzo razi...

 

Edit 2

 

Nie mialem co robic to zajrzalem na allegro.

 

1

2

3

 

Dolozyc 128MB ramu, jesli Ci potrzeba to grafe zmienic na jakiegos GF2 MX i bedziesz mial wydajna maszynke do tych zastosowań co chcesz, na czyms takim Windows XP bedzie chodzic komfortowo (jesli system nie bedzie zbytnio zaśmiecony). A cena? Nawet po wymianie grafi i dolozeniu ramu wyjdzie Cie 600zł. ponadto przeciez mozesz zalozyc jakis duzy radiator na procka, wentyl 92 na 5V i bedziesz mial cichutki.gabarytowo taki komp tez nie jest ogromny, łatwo go gdzies schowac. Ja na Twoim miejscu powaznie bym sie zastanowil nad takim rozwiazaniem.

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ludziska.

W końcu zwolennik konkurencji pomyślał rozsadnie :)

AMD jest najlepsze i tyle. Intel SSAAAAAAAAAA:)

Ja osobiście proponuje Asusa A7N8x dla tego Pana w końcu NF2 to jest to pod Socket A :)

Edytowane przez pidzama1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mne tyz. mnie na asrocku za 130 zetra chula bez awarii. Tania plyta. jesli ktos cos tanio chce zlozyc to tylko asrock. innej opcji ne widze. zero awari. nawet da sie cos oc. do fsb 200 mhz efektywna 400mhz. mnie samtron poszedl na 400 wiec nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mne tyz. mnie na asrocku za 130 zetra chula bez awarii. Tania plyta. jesli ktos cos tanio chce zlozyc to tylko asrock. innej opcji ne widze. zero awari. nawet da sie cos oc.  do fsb 200 mhz efektywna 400mhz. mnie samtron poszedl na 400 wiec nie jest zle

1324721[/snapback]

jeśli samtron/semptrron poszedł ci na 200 MHz na asrocku przy FSB 200 (asrock na KT 400), to pewnie nie zdziwi cię fakt, że taktowanie PCI wynosi dokładnie 40 MHz...

 

cóż - przetaktowany dysk działał będzie szybciej :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie natomiast wojwar, pewnie zdziwi fakt, że ten asrock (K7VT4A+) jest na KT400A i ma dzielnik 1/6, także fsb 200 to nie problem. IMHO ta płytka będzie odpowienia do netu i filmów, nie ma sensu do wszystkiego ładować nf7.

Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta moim skromnym zdaniem będzie odpowiednia do takiego zastosowania Filmy, Net, pewnie i MP3 :P (mówie tu o tym Asrocku), jeśli chodzi o procka to moim zdaniem może ty być nawet Sempron 2200+ na BOX,e... coler nie jest strasznie głośny, a i temperaturki swoje wytrzyma (tylko tsza zmienić paste)... Na pamięciach to ja się wogóle nie znam....

 

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie natomiast wojwar, pewnie zdziwi fakt, że ten asrock (K7VT4A+) jest na KT400A i ma dzielnik 1/6, także fsb 200 to nie problem. IMHO ta płytka będzie odpowienia do netu i filmów, nie ma sensu do wszystkiego ładować nf7.

1324814[/snapback]

tak, mnie natomiast zadziwia fakt ze sam producent o tym nie wie

http://www.asrockamerica.com/Products/K7vt4ap.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ASRocka K7VT4A+. Nie wiem do końca jak jest z tym dzielnikiem przy FSB 200. Wiem natomiast, że płyta posiada zworki do ustawienia magistralii 100, 133, 166 i 200 MHz. Logika wskazywała by więc, że jednak posiada dzielnik 1/6. A to dlatego, że w BIOSie można ustawić magistralę 200 i większą, więc jeśli zworka nie załączała by dzielnika, byłaby tylko zbędnym dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu rozwalają mnie takie wypowiedzi  :mur:

1324463[/snapback]

taa

a mnie rozwalaja wypowiedzi kraczace tylko NF7 ,NF7....

klapki na oczach patrzacych slepo w nf2 tez sa super ,a jak narazie to co mam w podpisie jest najbardziej problemowe ze wszystkiego co mialem dotad ,sterowniki do chipsetu nowsze od tych na plytce rozwalaja neostrade ,dzwiek potrafi sie wylaczyc ,filmy chodza jak z bledem RTC ,ale zegar i gry chodza dobrze ,wszystko na plycie sie grzeje

dlatego jako uzytkownik nf2 nie polecam tego scierwa - po co miec problemy ,lepiej kupic tansza plyte na kt600 lub kt880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie natomiast wojwar, pewnie zdziwi fakt, że ten asrock (K7VT4A+) jest na KT400A i ma dzielnik 1/6, także fsb 200 to nie problem. IMHO ta płytka będzie odpowienia do netu i filmów, nie ma sensu do wszystkiego ładować nf7.

1324814[/snapback]

 

Pokaż mi oficjalną informację na temat dzielnika 1/6 na KT 400A ;)

 

 

Co do ASRocka K7VT4A+. Nie wiem do końca jak jest z tym dzielnikiem przy FSB 200. Wiem natomiast, że płyta posiada zworki do ustawienia magistralii 100, 133, 166 i 200 MHz. Logika wskazywała by więc, że jednak posiada dzielnik 1/6. A to dlatego, że w BIOSie można ustawić magistralę 200  i większą, więc jeśli zworka nie załączała by dzielnika, byłaby tylko zbędnym dodatkiem.

1324943[/snapback]

magistralę 200 i większą (np 233) można było ustawić w biosie nawet na niektórych płytach KT333, co nie oznaczało, ze miały odpowiednie dzielniki.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mnie natomiast zadziwia fakt ze sam producent o tym nie wie

1324886[/snapback]

Producent istotnie nie podaje tego, ale ja mówię o tym jak jest bo mam teraz (chwilowo) taką płytę i sam to empiryczie sprawdziłem.

 

Pokaż mi oficjalną informację na temat dzielnika 1/6 na KT 400A ;)

magistralę 200 i większą (np 233) można było ustawić w biosie nawet na niektórych płytach KT333, co nie oznaczało, ze miały odpowiednie dzielniki.

1325104[/snapback]

Odrazu oficjalną, ja nie pisałem jak ma być w teori tylko jak jest - ustawiłem na tej mobo fsb 200 (a nawet 205 :]) i Sandra pokazuje dzielnik 1/6 oraz co zrozumiałe taktowanie agp/pci 66/33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magistralę 200 i większą (np 233) można było ustawić w biosie nawet na niektórych płytach KT333, co nie oznaczało, ze miały odpowiednie dzielniki.

1325104[/snapback]

Tylko widzisz, w tej płycie właśnie zworki załączają poszczególne dzielniki. Czyli na przykład jak ustawisz zworkę na 133 to masz 1/4. W BIOSie masz natomiast płynną regulację FSB co 1 MHz, ale nie ma on wpływy na dzielnik. Jaki by więc miało sens, że przy ustawieniu magistrali (na 100, 133, 166) zworkami dzielniki by się załączały, a już przy 200 nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

chce zmienic celerona 2,0@2,66 Ghz

na jakiegos Athlona - ale nie znam sie na nich wogule,

a wiec na takie bylo by mnie stac (ceny przyblizone z allegro):

 

athlon 2100 240zl

Sempron 2300+ 196zl

Sempron 2,4 + @ 2,8 219zl

Athlon XP 1900 Palamino

 

1. który wybrac (a moze jeszcze jakis inny do 250zl) ??

2. od ktorego athlona oplaca mi sie przesiasc z tego celka ??

Edytowane przez ucho103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

chce zmienic celerona 2,0@2,66 Ghz

na jakiegos Athlona - ale nie znam sie na nich wogule,

a wiec na takie bylo by mnie stac (ceny przyblizone z allegro):

 

athlon 2100  240zl

Sempron 2300+  196zl

Sempron 2,4 + @ 2,8  219zl

Athlon XP 1900 Palamino

 

1. który wybrac (a moze jeszcze jakis inny do 250zl) ??

2. od ktorego athlona oplaca mi sie przesiasc z tego celka ??

1325459[/snapback]

hmmm z tych co podałeś to ja bym brał Sempronka 2300+.. odrazo mówie że nie pakuj się w Palomino.. (ich nie podkręcisz...)... w sumie to nawet jak byś brał ze sklepu najtańszego semprona to i tak będzie ci się to bardziej opłacać niż twoj Celek....

 

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych to chyba najbardziej polecałbym opcje 3. Palomino to omijaj z daleka. A moze uzbierałbys na Bartona 2500+? Sam w sobie jest duzo wydajniejszy od tych, co wymieniles, a bez problemu praktycznie kazdy idzie na 3200+. To dobre rozwiazanie. Ale powtarzam, jesli nie masz kasy, to bierz tego semprona 2400+. Cena sie prawie od 2300+ nie rozni, ale ma wyzszy mnożnik, co sie przydaje przy podkrecaniu, jesli masz srednie pamieci, ktore nie biegaja na 230-240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...