Skocz do zawartości
Errorx

Komp Do Filmow I Neta

Rekomendowane odpowiedzi

Producent istotnie nie podaje tego, ale ja mówię o tym jak jest bo mam teraz (chwilowo) taką płytę i sam to empiryczie sprawdziłem.

Odrazu oficjalną, ja nie pisałem jak ma być w teori tylko jak jest - ustawiłem na tej mobo fsb 200 (a nawet 205 :]) i Sandra pokazuje dzielnik 1/6 oraz co zrozumiałe taktowanie agp/pci 66/33.

1325422[/snapback]

Wiesz... zworką można ustawić różne taktowanie FSB

 

A sandra pokazuje różne dziwne rzeczy - czasem jest to tak podobne do prawdy, jak jamnik jest podobny do wilka ;)

 

Tylko widzisz, w tej płycie właśnie zworki załączają poszczególne dzielniki. Czyli na przykład jak ustawisz zworkę na 133 to masz 1/4. W BIOSie masz natomiast płynną regulację FSB co 1 MHz, ale nie ma on wpływy na dzielnik. Jaki by więc miało sens, że przy ustawieniu magistrali (na 100, 133, 166) zworkami dzielniki by się załączały, a już przy 200 nie?

1325445[/snapback]

Bardzo proszę o informację (najlepiej dokumentację techn.) do KT 400 A, w której jest napisane iż chipset ten umożliwia ustawienie dzielnika 1/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt400a nie ma mnoznika 1/6 ,ale:

 

1. jest mozliwe jednak by ta plyta miala mnoznok 1/6 - jezeli producentowi zabraklo kt400a to mogl w poprostu wkladac kt600 i przygotowal do tego PCB (pewnie model na kt600 jest identyko)

 

2.

Sandra nie poznaje chipsetu i mysli ze to kt600 ,wlasciwie to jezeli istnieje taki sam model plyty na kt600 to jest tak na bank

i wtedy pokazuje ze niby jest mnoznik 1/6 ale w rzeczywistosci go nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odchodzmy tak od tematy :wink:

powiem krotko, jezli chcesz super stabilna plyte i zarazem niebardzo wiesz ( a chcesz ) o oc to mozesz wybrac asusa a7n8x ( nie bardzo orientuje sie za ile one teraz chodza na allegro ). Plyta stabilna a zarazem bardzo wyrozumiala dla poczatkujacych ołwerklokerów :wink: .

Jezeli chcesz krecic i tylko krecic to abita nf7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fipa15

Jesli chodzi o twoja propozycje to niestety nie wchodzi ona w gre poniewaz sytuacja wyglada tak: kupuje plyte, procka, i 2x512 RAM i ten ram wkladam do tego co mam w podpisie (jednak jest szybszy i to jego uzywam do gier ;) ) a 2x256 ktore juz mam ida do nowego. Na 90% kupie nf7 bo o oc jednak troche wiem i jak juz tak kreconcego sie procka brac to tylko z dobra plyta. Jak to napisal sailence: "mannnia podkręcannnia?" - chyba troche tak ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar ale jesteś uparty - jak piszę że fsb 200 jest i dzielnik 1/6 też to znaczy że tak jest. Nie wymysliłem sobie tego tylko sam sprawdziłem. Raczej wątpię aby ten komp wogóle wstał przy pci 40 więc dzielniki dziłają ok, sandra raczej też dobrze pokazuje. Jak nie chcesz przyjąć tego do wiadomoci to trudno nie mój problem - szukaj dalej dokumentacji technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandra zwykle nie pokazuje tego co jest na prawdę tylko zgaduje.

 

Zresztą co ja będe pisal o programie który od wersji 2001 do 2004 nie potrafi podac prawdziwych danych o mojej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandra zwykle nie pokazuje tego co jest na prawdę tylko zgaduje.

 

Zresztą co ja będe pisal o programie który od wersji 2001 do 2004 nie potrafi podac prawdziwych danych o mojej płycie.

1326291[/snapback]

wlasnie o tym napisalem

u mnie na KD7-E mimo ze chipset rozpoznawalo dobrze KT333CF to jednak nie widzialo mnoznika 1/5 i dla fsb podawalo pci50 zamiast 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar ale jesteś uparty - jak piszę że fsb 200 jest i dzielnik 1/6 też to znaczy że tak jest. Nie wymysliłem sobie tego tylko sam sprawdziłem. Raczej wątpię aby ten komp wogóle wstał przy pci 40 więc dzielniki dziłają ok, sandra raczej też dobrze pokazuje. Jak nie chcesz przyjąć tego do wiadomoci to trudno nie mój problem - szukaj dalej dokumentacji technicznej.

1326270[/snapback]

Mój drogi - widać, że zupełnie nie masz pojęcia o tym o czym piszesz.

 

1. KT 400A nie ma dzielnika 1/6 - i nie dlatego, że wojwar@tweak tak sobie powiedział, ale dla tego, że tak go wyprodukowała VIA

2. Powiesz jak "sprawdziłeś" że jednak ma ? bo bardzo mnie to interesuje ? czyżbyś oscyloskop podłączył pod slot PCI lub AGP ?

3. Jak już wspomnieli użytkownicy tego forum - sandra pokazuje głupoty

4. Dokumentacja techn. mi nie potrzebna - po prostu KT400A (podobnie jak KT 333 czy też KT 400) nie ma dzielnika 1/6

5. A to co dobitnie świadczy już o braku twojego pojęcia o rzeczy - to tekst "Raczej wątpię aby ten komp wogóle wstał przy pci 40"

 

Mój drogi - jak widać to tylko twoje przypuszczenia - bo praktyka OC pokazuje, że komputer wstanie nawet i przy 45-50 PCI MHz (być może i wiecej). Kwestią drugorzędną jest to, ile pożyją ci karty rozszerzeń czy też dyski twarde przy tak wysokim PCI

 

Tak więc zamiast głupio upierać się przy swoich wyssanych z palca racjach ... może zechcesz udowodnić, że KT 400A ma jednak 1/6 (ale rzeczowo ! a nie: "wydaje mi się, bo sprawdzałem osobiście w sandra").

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o informację (najlepiej dokumentację techn.) do KT 400 A, w której jest napisane iż chipset ten umożliwia ustawienie dzielnika 1/6

1325789[/snapback]

Ja nie twierdzę, że tak jest napewno. Jak dla mnie jest to logiczne. Pozatym, dlaczego twierdzisz, że płyta nie może mić dzielnika 1/6? Wydaje mi się, że to nie zależy od chipsetu, ale samej płyty głownej. Oczywiście chipset musi być zdolny do pracy z taką częstotliwością. I powtarzam jeszcze raz, nie upieram się na 100%, że tak jest.

Edytowane przez Atomówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego (...) Asrock dawał by możliwość ustawienia fsb200 na tej płycie? Dodatkowo ustawia się to zworką a nie w biosie i to ustawienie zworek jest dokłądnie przedstawione w instrukcji do płyty (str. 9), a także opisane na laminacie mobo.

Btw. podajcie wtakim razie jakiś program, który "się nie myli" i podaje dokładnie pci?

ps. przy dużym pci miałem włąśnie problemy z bootowaniem ew. szybko pojawiały się błędy, także myślę, ze i tu przy pci 40 nie było by różowo, tymczasem system rock stable.

ps2. Faktycznie może być coś z tym dzielnikiem bo jak zworką było ustawione fsb 166 a następnie w biosie próbowałem przestawić na 200, system nie wstawał (1/5). Natomiast przy ustawionu zworką fsb200 nie ma najmniejszych problemów system stabilny (1/6). Wynikało by z tego, że dzielniki zmieniają się wraz z wyborem fsb zworką na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego (...) Asrock dawał by możliwość ustawienia fsb200 na tej płycie? Dodatkowo ustawia się to zworką a nie w biosie i to ustawienie zworek jest dokłądnie przedstawione w instrukcji do płyty (str. 9), a także opisane na laminacie mobo.

Btw. podajcie wtakim razie jakiś program, który "się nie myli" i podaje dokładnie pci?

ps. przy dużym pci miałem włąśnie problemy z bootowaniem ew. szybko pojawiały się błędy, także myślę, ze i tu przy pci 40 nie było by różowo, tymczasem system rock stable.

ps2. Faktycznie może być coś z tym dzielnikiem bo jak zworką było ustawione fsb 166 a następnie w biosie próbowałem przestawić na 200, system nie wstawał (1/5). Natomiast przy ustawionu zworką fsb200 nie ma najmniejszych problemów system stabilny (1/6). Wynikało by z tego, że dzielniki zmieniają się wraz z wyborem fsb zworką na płycie.

1326779[/snapback]

Twoje twierdzenia co do dzielnika 1/6 w kt400a opierają się raczej tylko na przypuszczeniach. Wiedza na temat KT400A wskazuje że po prostu 1/6 nie jest możliwy. Nie chodzi tutaj o "logiczność" - ale po prostu o produkcję chipsetu. Jeśli VIA nie uwzględniła możliwości 1/6 to Asrock, czy nawet Epox nie będzie w stanie samemu "dorobić" tego dzielnika.

 

Inną sprawą jest to, że asrock mógł zamówić chipset KT400a, a dostał KT600 - i przemalował go na KT400... ale raczej w to nie wierzę.

 

To, że jest zworka dla FSB 200 nie świadczy wogóle o dzielniku 1/6 - świadczy jedynie o tym, że jest takie FSB. Pamiętam ... miałem płyte pod Cyrixy 6x86, w czasoe gdy dla pentiuma ustawienie odpowiedniej częstotliwości wybierało się przez ustawienie 50/60/66 MHz razy coś tam (2,5 - 3,5), to dla tego Cyrixa ustawiane było zworką 83 MHz razy coś tam. Wszystko było rock stable ... ale PCI = 41,5 ;)

 

Dyski wtedy były wytrzymalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojwar, a co powiesz no to:

 

... ps2. Faktycznie może być coś z tym dzielnikiem bo jak zworką było ustawione fsb 166 a następnie w biosie próbowałem przestawić na 200, system nie wstawał (1/5). Natomiast przy ustawionu zworką fsb200 nie ma najmniejszych problemów system stabilny (1/6). Wynikało by z tego, że dzielniki zmieniają się wraz z wyborem fsb zworką na płycie.

1326779[/snapback]

Jeżeli płyta nie miała by dzielnika 1/6, to powinna równie sprawnie działać zarówno przy ustwieniu zworką jak i w BIOSie na 200 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojwar, a co powiesz no to:

Jeżeli płyta nie miała by dzielnika 1/6, to powinna równie sprawnie działać zarówno przy ustwieniu zworką jak i w BIOSie na 200 MHz.

1327390[/snapback]

niekoniecznie - może po prostu coś w biosie jest skopane (nie zdziwiłbym się - wszak to asrock jest... a o wiele lepszym producentom się zdarzało). Jak ja sobie ustawię w biosie napięcie +5% to cały komp robi się niestabilny. A jak podniosę napięcie hardwarowo - to wszystko jest ROCK stable. Tak więc ta zworka niczego nie dowodzi, ponieważ jak już zostało powiedziane KT400A nie ma dzielnika 1/6 (KT 600 owszem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden (już ostatni przykład bo oddałem kompa): zworka na fsb200, w biosie ustawione 166 - sandra (tak wiem co powiecie :mur: ) pokazuje pci 27 i dzielnik 1/6. Natomiast zworka na fsb166 i biosie też 166 - sandra: pci 33 i dzielnik 1/5. Nie wiem co i jak Asrock zrobił na tej płycie, ani też jak to ma się do oficjalnej specyfikacji kt400a, niemniej imho ta płyta ma dzielnik 1/6. Koniec OT. Over & out!

Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden (już ostatni przykład bo oddałem kompa): zworka na fsb200, w biosie ustawione 166 - sandra (tak wiem co powiecie :mur: ) pokazuje pci 27 i dzielnik 1/6. Natomiast zworka na fsb166 i biosie też 166 - sandra: pci 33 i dzielnik 1/5. Nie wiem co i jak Asrock zrobił na tej płycie, ani też jak to ma się do oficjalnej specyfikacji kt400a, niemniej imho ta płyta ma dzielnik 1/6. Koniec OT. Over & out!

1328992[/snapback]

Mój drogi:

1. To co pokazuje sandra tak dalekie jest od prawdy jak jamnik od wilka (a może nawet wilkołaka)

2. Asrock nie ma wpływu na to co, jest w środku układu KT400a ;) - musiałby go sam wyprodukować, czego oczywiście nie robi

 

cytat z innego forum - też tyczący się tego asrocka

-extant: "KT400A nie wspiera fsb=200 i dzielnika pci/fsb=1/6. To że jakiś program "odczytał" ci przy fsb=210, pci=35 to znaczy tylko tyle, że dla chipest'ów Via i fsb>200 z założenia do "przeliczeń" przyjmuje on pci/fsb=1/6 jak dla KT600. W rzeczywistości na KT400A przy fsb=210 masz pci=42  to jest już wiekość grożąca w każdej chwili uszkodzeniem sprzętu"

- felixb: "Wystraszyłeś mie ustawiłem wszystko na nowo. Odczyt z Sandry 2005. Jak i gdzie sprawdzić wiarygodność AGP i PCI"

- extant: "A po co sprawdzać ? - dla KT400A od fsb=166 w górę masz dzielenik pci/fsb=1/5 - wystarczy podzielić aktualne fsb przez 5 i masz wartość pci - nie przekraczaj bezpiecznej wartości pci=38"

- felixb: "Aby zamknąć temat wynka że trzeba zmienić płytę z lepszym czipem"

To powinno zakończyć spory na temat 200 fsb (i wyższych) na KT 400A... po prostu trzeba płyty z lepszym chipem (SIS 746/746FX/748, KT 600/880, NF 2) i tyle

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz nic na nf2 - u mnie filmy nie dzialaja jak trzeba ,a jakos te same kodeki na 4 roznych plytach na via chodzily dobrze

 

polecam epoxa 8vtai za 200pln - w sumie to nie wiadomo jak w tej plycie z o/c ,ale fsb200 napewno ustawisz (wkoncu to epox)

1323610[/snapback]

 

koles lol na calej linii :lol:

 

ja tam nie mam nf7 tylko epoxa 8rda i wszystko mi spoko smiga, filmy tez :lol:

 

A tak popaztym to nf7 rev 2 widzale mza 210 w pcp w krakowie, za ta cena nie ma chyba lepszej plyty na nf2. Zawsze mozna cos na allegro kupic uzywanego, jakas fajna plyta:) Ale jak chcesz podkrecac to nf2 jest the best, a jak ma tylk ochodzic to jest cale mnostwo plyt na via i sis. Ja swojej dziewczynie zlozylem kompa z plyta solteka na kt266 i wzopelnosci wystarcza do filmow i netu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=44174639

i do tego

http://allegro.pl/show_item.php?item=44399369

(ten wentyl oczywiscie tymczasowo)

TYDZIEN MINOL I JESZCZE NIE PSZYSZLO - POCZTA POLSKA :mur:

 

 

 

Kumpel chce kupic kompa ja mu podalem cos takiego :

Chieftec (ATX-410-212) 410W

AMD Athlon 64 3000+ bulk (Socket 939)

Gigabyte GA-K8NS Ultra-939 nVidia nForce3 Ultra

Pentagram Freezone QV-100 AlCu+

Kingston DDR 2 x 256MB PC-400 (KVR400X64C3AK2/512DC) CL3( W DUALU)

Asus A9600XT 128MB DDR (128-bit) DVI + TV

Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160827AS 8MB Serial ATA / NCQ

 

on chcial:

AMD Athlon 64 3000+ bulk (Socket 939)

MSI K8N Neo platinum nForce3

sapphire radeon 9600pro 256ramu

barracude 7200 160Gb SATA 8Mb

Kingston DDR 512MB PC-400

i reszta byle jakich [ciach!]l (chcial obudowe za 150 zeta z zasilaczem :lol: )

 

Ktory zestaw /przy podobnej cenie jest lepszy ?? co byscie zmienili - tylko tak zeby sie cena nie zmnienila (no gora 100zl doplaty)

 

DZX za odpowiedz

Edytowane przez ucho103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...