Skocz do zawartości
grzegrz

Podłączenie Termometru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki termometr: jest to kabelek, na jednym koncu ma czujnik, a na drugim wtyczke 2pinową (taka jak w kabelkach od kontrolek HDD i POWER), nei wiem za bardzo w które miejscie to podłaączyc na płycie głownej. Szukałem w instrukcji, ale troszke głupi jeszcze jestem i nie znam zbyt dobrze anglika (byc moze jest to gdzies tam napisane). Chciałbym sie dowiedziec czy moze ktos wie gdzie znajduje sie takie gniazdko na płycie i czy wogole sie znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensor, dwa kable i wsio? a jakas plytka z mikroukladem? na moje oko moglbys rownie dobrze rozkrecic zwykly termometr cyfrowy i wsadzic gdziekolwiek na mobo powodujac spiecie. takie czujniki termiczne ( poprawcie mnie jesli jestem w bledzie ) mozna jedynie podlaczac do kontrolerow montowanych w zatokach 5,25 cala badz juz wbudowanych w obudowe wyswietlaczy lcd. nie ma fizycznej mozliwosci podlaczenia czegos takiego do mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sam cujnik - termistor.Niektóre płyty główne mają wejścia na taki czujnik a niektóre nie.Jeśli nie masz takiego wejścia na płycie to czujnik bezużyteczny.W opisie masz NF7 - ona niema takiego wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...