Skocz do zawartości
michaelCPC

Pasywna Chłodnica Do Cpc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam wyklinane przez wszystkich chłodzenie wodne CPC. Na razie chłodzę nim tylko procesor. Nie narzekam na nie generalnie... jest ciche, czyli takie jak miało być. Gorzej z wydajnością, która teraz nie jest zbyt wysoka a chciałbym ją zwiększyć, bo zamierzam wymienić CPU oraz być może dołożyć jeszcze jeden blok wodny.

Co sądzicie nad zakupem tego typu chłodnic:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44884670

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44898954

 

Czy zwiększę tym wydajność swojego zestawu?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unikaj al bylo kilka tematow o tym a te chlodnice nie wygladaja zachecajaco ... znana jest trojca ;) kadet rekord lada ;]

Hmm... dlaczego te chłodnice nie wyglądają zachęcająco? Co w nich nie tak?

 

Piszesz o chłodnicach z samochodu... dobra, ale za grosze czystej i szczelnej nie kupię. A jak mam wstawiać do mieszkania brudny, zardzewiały złom to średnio mi się to podoba :unsure:

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unikaj al bylo kilka tematow o tym a te chlodnice nie wygladaja zachecajaco ... znana jest trojca ;) kadet rekord lada ;]

1323917[/snapback]

ale ta pierwsza ma tylko finy aluminiowe .. .czyli nic to nie szkodzi .. dobrze ze ma rurki miedziane .. ale ta druga jest calkiem aluminiowa wiedz odradzam szczeze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dlaczego te chłodnice nie wyglądają zachęcająco? Co w nich nie tak?

 

Piszesz o chłodnicach z samochodu... dobra, ale za grosze czystej i szczelnej nie kupię. A jak mam wstawiać do mieszkania brudny, zardzewiały złom to średnio mi się to podoba  :unsure:

Pozdrawiam

1324005[/snapback]

Po pierwsze to miedz nie rdzewieje a co najwyżej śniedzieje...

A jak nie chcesz mieć coś bez wysiłku czyszczenia itp to masz kupe podobnych aukcji na allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44662460

 

błyszczy sie jak psu nie powiem co i raczej nie jest to brudny i zarzewiały zlom

a wydajnoscią na pewno przebija te twoje wynalazki.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dlaczego te chłodnice nie wyglądają zachęcająco? Co w nich nie tak?

 

Piszesz o chłodnicach z samochodu... dobra, ale za grosze czystej i szczelnej nie kupię. A jak mam wstawiać do mieszkania brudny, zardzewiały złom to średnio mi się to podoba  :unsure:

Pozdrawiam

1324005[/snapback]

miedz nie rdzewieje podobnie mosiadz tak samo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta pierwsza ma tylko finy aluminiowe .. .czyli nic to nie szkodzi .. dobrze ze ma rurki miedziane .. ale ta druga jest calkiem aluminiowa wiedz odradzam szczeze :)

Hmm... zajrzałem do tablic i porównałem przewodność cieplną:

 

Stopy aluminium: 0,31 - 0,47

Miedź: 0,918

 

Czyli aluminium jakieś 2-3 razy gorzej... czyli jak chłodnica to tylko miedziana?

 

A jaką przewodność mogą mieć te plastikowe przewody CPC? :)

 

Poza tym aluminium wydaje mi się mniej gładkie w dotyku, przynajmniej takie "rowerowe", czy to może hamować przepływ wody? Miedź już bardziej "śliska", choćby blok CPC...

 

A co myślicie na temat tego wynalazku? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44572784

 

Wygląda chyba bardzo rozsądnie...

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez michaelCPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa rozne stopy al nie patrz na dotyk liczy sie mozliwosc oddawania ciepla jednak jak sie okazalo al lepiej oddaje cieplo do powietrza jednak slabo go przewodzi w porownaniu do miedzi i tutaj cu pokazuje pazurki i w podsumowaniu miedz jest lepsza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he jak aluminium wypolerujesz to tez bedzie "sliska" powierzchnia . :) he he taa czaje sie na ta mala .. bo przydala by mi sie ona przed peltka zeby ja zalozyc :) he he :)

1324055[/snapback]

mi tez, ale nie do pelta, zupełnie inne cele :P

 

co do nagrzeniczke jak masz kase to wal do mitussma, on mam fajne czyste i pieknisiowate nagrzewniczki a po zakończniu aukcji (oczywiscie jak wygrasz ;) ) piszesz mu ze masz cepece i robi ci króćce na waz 6mm

 

 

ps. wyglada zechecająco

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44948689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. wyglada zechecająco

1324068[/snapback]

 

:) Ogolnie polecam to moj kumpel =) co do ceny na pewno nie jest taki wymagajacy jak mitussm i jego aukcje koncza sie na ludzkim pulapie :D co nie znaczy ze nie przyklada sie do roboty. :P Pozdrawiam.

 

P.S Ta alu mi sie tez podoba :P mysle zeby tez na nia polowac bo moze mi sie zmiesci jako druga do budy.. ale nie jestem pewien bede musial pomierzyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...