Skocz do zawartości
ricky44

Dobry Dual 2x512 Na A64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poradźcie jakiś dobry zestaw pamięci Dual Channel 2x512MB na A64, który poszedł by na CL2.0. Nie interesuje mnie az tak bardzo podkręcanie częstotliwości RAM-ów, bo Athlony nie lubią asynchronicznej pracy. Przejdzie też CL2,5.

Z ceną najlepiej do 550PLN ale nieznacznie powyżej też może być.

Do tej pory myslałem nad Geil-ami value 2x512MB CL2.5 lub TwinMOS-ami 2x512MB CL2.5.

Podajcie też jakieś inne dobre pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować na allegro kupic 2 kości na Winbondach BH6, sa po ok. 300 za sztukę (o ile są...).

A co do asynchroniczenj pracy... okazuje się, że A64, to calkiem inna bajka w porównaniu do AXP. Poczytaj sobie badania rapry na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poradźcie jakiś dobry zestaw pamięci Dual Channel 2x512MB na A64, który poszedł by na CL2.0. Nie interesuje mnie az tak bardzo podkręcanie częstotliwości RAM-ów, bo Athlony nie lubią asynchronicznej pracy. Przejdzie też CL2,5.

Z ceną najlepiej do 550PLN ale nieznacznie powyżej też może być.

Do tej pory myslałem nad Geil-ami value 2x512MB CL2.5 lub TwinMOS-ami 2x512MB CL2.5.

Podajcie też jakieś inne dobre pamieci.

1324091[/snapback]

Jeśli chodzi o asynchroniczną pracę w Athlonach to się bardzo mylisz.Athlony 32 bitowe owszem nie lubią, ale ty masz AMD 64 a one osiągają niesamowite rezultaty OC przy asynchronicznej pracy, ale o tym już wiele pisano na forum po prostu poszukaj jeżeli chodzi o clock 2 to radzę ci zostać raczej przy 2.5 nawet jak masz pamięci na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawostki oto osiagi tych ramow ktore chcesz kupic czyli geil value - testy robilem danwo temu na nf2 i gdybym wtedy mial lepsza plyte + wieksze napiecie poszlyby pewnie wyzej:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o clock 2 to radzę ci zostać raczej przy 2.5 nawet jak masz pamięci na 2.

1325983[/snapback]

Dlaczego mam zostać na CL2.5?

 

Co do asynchronicznej pracy to rzeczywiście opinie brałem z Athlona XP. Athlon 64 to zupełnie inna konstrukcja i może przy pracy asynchronicznej spisuje się znakomicie. Nie wiem, ale we wtorek przychodzi do mnie nowa płyta główna i spróbuje.

 

PS. Pamięci też już zamówiłem: Geil 2x512MB CL2.5 value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dlaczego mam zostać na CL2.5?

 

Co do asynchronicznej pracy to rzeczywiście opinie brałem z Athlona XP. Athlon 64 to zupełnie inna konstrukcja i może przy pracy asynchronicznej spisuje się znakomicie. Nie wiem, ale we wtorek przychodzi do mnie nowa płyta główna i spróbuje.

 

PS. Pamięci też już zamówiłem: Geil 2x512MB CL2.5 value.

1326238[/snapback]

W A64 asynchroniczność nie istnieje, bo kontroler jest zintegrowany z procem, ta cała tzw. "asynchroniczność" to najzwyczajniej w świecie wolniejsze taktowanie pamięci w stosunku do szyny HTT która teraz nie jest sprzężona z pamięciami i tym samym nie warunkuje jej pracy tak jak FSB, także cala wydajnność zależy od szybkości pamięci - czyli przy 200MHz dla ustawienia 200, 166 czy 133 wydajność będzie identyczna...

 

Cała wydajność zależy od prędkosci działania pamięci RAM oraz timingów- jak wiadomo nie pokonane w tym aspekcie są Winbondy, także radze ci kupić jakieś selekcjonowane 512MB i w późniejszym czasie drugie 512MB, bo upolować takie nie jest łatwo- szczególnie dobrze kręcące się i może to trochę czasu zająć

a jeśli chcesz nowe to najlepiej zajrzyj do spisu pamięci na BH5/6, np. teraz łatwo można wyrwać za >600zł 2x512 Kingów 3200A - moze nie są demonami szybkości ale przy odpowiednim napięciu pokażą pazurki :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A co z pamieciami GSkill, i roznymi wynalazkami na TCCD?

A moze nie kombinowac i po prostu zostawic sobie Hynixy D43?

Potrzebuje miec 2x512.

1331854[/snapback]

jak ci idą 230 to sobie zostaw- bo w końcu to nie taji zły wynik (jakie timingi ??) a jak ci zależy na duuużej wydajności to kup cos na TCCD (300MHz przy CL2,5) lub Winbondy - (identyczna wydajność przy 280 2-2-2-x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie gdziesz wyrwac jakis dual 2x512 ktory idzie kolo 266MHz (timingi obojetne) wazne zeby szly synchro z prockiem na fsb 266

za cos kolo 500-550zl??

 

EDIT

 

aaa i najlepiej na cos kolo 2,8V bo tyle mi mobo wyciaga:((

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie gdziesz wyrwac jakis dual 2x512 ktory idzie kolo 266MHz (timingi obojetne) wazne zeby szly synchro z prockiem na fsb 266

za cos kolo 500-550zl??

 

1332100[/snapback]

Możesz za ok. 550-560 dostac Geile 2x512MB value. Sa chyba zbudowane na kosciach Hynixa. Jak chcesz to moge ci podac adres strony z której ja kupowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MDT sa niezle jak za te pieniadze (ok 100€ dual 1024). Tylko w Polsce raczej malo popularne, niemiecka marka. Moje 215 2-3-2 leca. Plyta nie wydala wiecej, ale raz probowalem na chwile w 8rda3+ i na cl2,5 235 szly spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie gdziesz wyrwac jakis dual 2x512 ktory idzie kolo 266MHz (timingi obojetne) wazne zeby szly synchro z prockiem na fsb 266

za cos kolo 500-550zl??

 

EDIT

 

aaa i najlepiej na cos kolo 2,8V bo tyle mi mobo wyciaga:((

1332100[/snapback]

spojrz w moj podpis...imho sie opyla Kingmaxy..na 266 na timingach takich jak ja mam powinny ci spoko pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy dzieki za odp hmm i pytam czy mozna tak podkrecic tego procka 3000+64 bit i DFI lanparty ultra d zeby sie mi tam niegryzlo bo zramami musze sie doszkolic bo jestem ciemny raczej a jak qpie aokaze sie ze lipa to wiecie sami jak to jest wiec moge na nich krecic tego amd?? i dfi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...