Skocz do zawartości
Heat

Light Mod Mojego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

No to moze zaczne od zdjec :lol:

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Dołączona grafika

zoom

 

Buda -> Tracer Turbo Jet :lol: celowo nie pokazuje zdjec z zewnatrz bo nic nie bylo zmieniane , w planach jest wyszpachlowanie przodu , dokladnie drzwiczek od napedow tak , zeby nie byly tak kosmiczne jak sa obecnie .

 

Moja modyfikacja sprowadzila sie glownie do zmian wewnatrz . Jakie byly cele ?

1.Skutecznie przedmuchac obudowe

2.Wyciszyc ja maksymalnie

3."Upiekszyc"

 

W sumie to nad punktem 1 i 2 spedzilem najwiecej czasu . Przez moje rece przeszlo chyba z 30 roznych wentylatorow ostatecznie najlepszym rozwiazaniem okazaly sie wentyle chyba malo znanej forimy Qoltec . Jeden byl seryjnie w budzie natomiast drugi zakupilem dopiero dzisiaj :/ Qoltec z frontu powedrowal na tyl , zmienilem mu napiecie na 5 v (dobrze dmucha i jest cichutki) natomiast na diody poszlo osobne 12v . Na front poszedl Crystal (ehh szkoda gadac dopiero na 5v nie terkocze a wieje tyle co wcale ) ktory jak tylko znajde jeszcze jednego Qolteca zostanie wyrzucony ^^

Z boku na szybie bylo miejsce na 80-tke niestety miejsce malo trafione gdyz montujac tam wentyl osiaga ga sie niezbyt ciekawe walory sluchowe (dla niewtajemniczonych polecam operacje dmuchania ustami w wentyl z proca :lol: )

 

Wczoraj wpadlem na pomysl , zeby obrocic szybe w dol , tak zeby OP1 zaciagal sobie zimne powietrze . Otwor byl idealnie na rowni z OP1 . Postanowilem wykorzystac kupiony przez pomylke do SP97 adaptor 80-120 Revolteca i podmuchac na Zalmana 120-tka :] Niestety zabraklo 5mm :/ Zmusilo mnie to do wyrzucenia plexy na zewnatrz budy . Szczerze powiem ze mi bardziej teraz podoba sie to seryjne okno niz wczesniej ^^ Ta 120-tka i sunnon z proca sa podlaczone pod potencjometr

 

W sumie jesli chodzi o wentylatory to poza wyrzuceniem seryjnego abita z NB i zalozeniem pasywnego CM na tym sie zabawa skonczyla (na procku jest sunon , ktory zostanie zamieniony prawdopodbnie takim samym , lub Enermaxem ale jesli ktos mi potwierdzi ze jest on cichy)

 

Kolejnym krokiem bylo usprawnienie obiegu wewnatrz -> zamiast tasm sa okragle kable Z Chaintecha do HDD i przerobiony przeze mnie (co widac ) z flopa do CD .

Na kable poszly oploty AcRyan niebieskie UV natomiast seryjne molexy rowniez zostaly zastapione zestawem AcRyan . HDD zostal obrocony i powedrowal na sam dol , w ten sposob chlodzi do Crystal a kable nie walaja sie po calej budzie... Z takich [ciach!]l kosmetycznych to radiatory na mosfetach no i w miare (jak dla mnie) poukladane kable

 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to "mod" miły dla oka...

a powiedz ile sam zrobiłeś? ehh, omijając wkręcania wiatraków ;)

1324257[/snapback]

no poza wkreceniem to nic , kable sie same owinely w oploty sam powstal kabel do CD i jeszcze pare innych rzeczy sie zainstalowalo samoistnie ;)

 

A tak poza tym , to masz w tytule light mod , a to co chcialem osiagnalem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modzik całkiem całkiem. tylko wkurzyło mnie jedno, mianowicie nie masz podłączonego floop'a ani cd'romu co daje więcej miejsca i nie widać tylu kabli co jest troche nie fair w stosunku do tych i których te kable są widoczne i są za nie gnębieni. Nie sztuką jest schować kable z drugiej strony i nie podłączyć niektórych urządzen, sztuką jest to żeby kable były tak ułożone żeby wszystko było podkłączone a zarazem nie było ich zbytnio widać. Mnie się to nie udało, ale już dzisiaj założyłem peszel na kable i jest ok. TO zdjęcie przed tym jak założyłem peszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol jak nie ma cd romu podlaczonego ? :lol:

A kabli mam duzo wiecej niz ci sie wydaje tylko wlasnie sa tak umiejetnie poukladane ze ich nie widac , owszem flopa nie mam bo po co ?

 

 

EDIT zrobie zdjecia zebys widzial te kable , stay tuned

 

Zdjecia :

 

Kable 1

Kable 2

Kable 3

Kable 4

Kable 5

 

Na ostatnim zdjeciu widac CD i dziure pod mobo , ktora musialem zrobic bo NeoPlate z SP97 stykla w tym miejscu i powodowal zwarcie :/

Edytowane przez HeatFighter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modzik bardzo fajny. Nie jest choinkowy, co lubie  :wink:  Gdzie kupiłes te Qlteki? Ile cie kosztowało zrobienie tego wszystkiego?

1324369[/snapback]

W sumie to najdrozsze byly owijki do kabli i molexy :/ Qoltec kosztowal mnie 30zl wiec moim zdaniem spoko, kupilem go na Katowickiej gieldzie. Adapter dostalem gratis do SP no i reszta sprzetu czyli ZM80D , SP97 to juz wiadomo jakie sumy .

Edytowane przez HeatFighter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 x 440 x 430 mm

 

Jest troszke dluzsza i szersza niz inne tracery i w sumie to byl jeden z powodow jej zakupu . Drugim jest to , ze buda jest o wiele lepiej zrobiona niz inne codego-tracero shity . Widac to chociazby po szynach na hdd . Jest wyzsza i ma luke miedzy PSU a Mobo w ktora bardzo fajnie wchodzi kabel ATX . No i nie jest taka miekka jak puszki po sardynkach tylko w miare twarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poza wkreceniem to nic , kable sie same owinely w oploty sam powstal kabel do CD i jeszcze pare innych rzeczy sie zainstalowalo samoistnie ;)

 

A tak poza tym , to masz w tytule light mod , a to co chcialem osiagnalem :]

1324276[/snapback]

ehh, jeśli tam twierdzisz <_<

nie no, ale mi sie podoba... tylko ja teraz u siebie widze problem, nie świeci Ci to za mocno w nocy? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, czytam i widze ze masz oploty UV, chyba nie masz katody uv ?? bo cos nie widac zeby kable itp. jarzyly

 

wogole, moglbys napisac jakie masz oswietlenie, 2 swiecace wentyle i 2 katody ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie ma katody UV bo padl mi inwerter :/ Byla pionowo za koszykami z HDD (po stronie mobo) . W planach jest zakup albo jednej albo od razu dwoch z revolteca . Jesli chodzi o o obecne oswietlenie to sa tylko 2 niebieskie katody noname . No i jeden Qoltec jest podswietlony .

 

Co do temp to przy Sunonie i Qoltecu na minimum (tylko je moge regulowac) to w idle przy tym co w podpisie mam 40-41 C a po 3h grania w CS:S-a na procku mam 45C . Tak wiec jak dla mnie bomba .

 

krawcu -> tak , jest dokladnie tak jak mowisz i nie widze w tym nic smiesznego , no ale spoko skoro tak uwazasz to powiedz mi co cie tak rozbawilo , bo chyba nie chcesz mi powiedziec ze 120 na 5v sie ksztusi przez ta mala dziure ? :lol:

 

osek -> ja mam kompa dosc gleboko pod biurkiem w prawym rogu , wiec u mnie w nocy rozswietla wszystko co jest wlasnie pod biurkiem . Mi to osoobiscie nie przeszkadza bo malo po nocach siedze przed kompem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tym bylby problem bo nie mam otwornicy 12cm :/ A wszelkie moje zabawy pleksa zawsze konczyly sie porazka :lol: Poza tym ta pleksa jest tak delikatne ze watpie zeby przezyla jakiekolwiek manewry w stylu wiercenia itp... Poza tym przejsciowka byla pod reka wiec czemu jej nie wykorzystac :]

 

Chyba jednak przyspiesze prace nad reszta budy , plany sa takie :

 

1.Zaszpachlowac przednie drzwiczki + jesli wszystko dobrze pojdzie ze szpachla (czyt. nie spierdziele tego) wstawie w nie LCD .

2.Wyrzucic turbine , zostawic tylko ta srebrna oprawke a wyciac te smieszne smiglo z wnetrza . Usunac ta pseudo kratke tuningowa i podswietlic to podobnie jak w modzie "Desktop + doniczka..)

 

To chyba tyle bym chcial zrobic , bo w sumie na wiecej nie pozwala sama buda :/ Niestety jest juz troche przebajerowana i kazdy ruch z modyfikacja moze ja jeszcze bardziej utwardzic w kiczu :lol:

 

PJ2099 -> tak Siem-ce :) Pozdro

 

EDIT : Tak wyglada buda teraz :

Dołączona grafika

 

a cos takiego chcialbym osiagnac :

Dołączona grafika

 

Sorry , ze tak to wyglada ale mysle ze wiadomo o co chodzi . Chce zniwelowac wszelkie zalamania i szpary jakie sa na drzwiczkac , Jesli operacja szpachlowania nie bedzie tak karkolomna to wtedy w to miejsce ktore zaznaczylem powedruje LCD

Edytowane przez HeatFighter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z gory bylo zalozone ze jest tylko jeden kolor , ewentualnie wentyl z przodu mogllby byc na czerwono podswietlnoy ale musze zobaczyc jak to bedzie wspolgralo (a raczej nie bedzie) . Dzisiaj naprawilem inwerter z UV mysle , ze wieczorem wrzuce fotki i zobaczycie jak kabelki ladnie swieca :]

 

Co do wentyla na procku to tak jak pisalem jest do wymiany , z reszta widac na nim moj marker mod (ta srebrna kreska :lol:) I teraz wlasnie jet klopot bo nie wiem co wybrac zeby ladnie wygladal... Co myslicie o tym >

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=44149198 widzialem go u Vipa na SP94 i calkiem ladnie wygladal , tyle , ze nie ma za ciekawych osiagaow :/ Poza tym wentylem nie ma zadnych ciekawych 92mm :(

 

Edit: Ciesze sie , ze wam sie podoba , specjalnie dalem Light Mod bo tak naprawde nie poczynilem takich krokow jak np. RadekBVB (buda ogien) a jednak cos tam zmodzilem ;)

To , ze wam sie podoba napedza mnie do dalszych modyfikacji o ile po drodze czegos nie zrabie :lol:

Edytowane przez HeatFighter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj naprawilem inwerter

Sorry, że się tu podczepię, ale też mam jeden skopcony inwerter w domu i nie bardzo potrafię dojść do tego co w nim jest padnięte. Co ty w nim wymieniałeś, albo jak do tego doszedłeś? :) Bo kurna chętnie bym go zreaktywował ale nie wiem czego szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie że się krztusi ta 120 ale napewno ma mniejszy przepływ niż powinna i może wytwarzać dodatkowy hałas....

1328632[/snapback]

To ja ci to jeszcze raz napisze... Ta 120 chodzi na 5v jej przeplyw razem a przejsciowka jak i bez niej jest taki sam -> sprawdzone organoleptycznie , wieje tak samo . Problem moze sie zaczac przy 12v ale na 100% nie bedzie tak puszczona bo po co skoro na 5v wieje 100 razy lepiej niz OP1 a jest niesyszalna...

 

Co do dalszych modyfikacji , to dzisiaj jade pod szpachle . I teraz pytanie do znawcow , jaka kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz zmuszasz mnie do poszukiwania mojej szczeki :]

Zobaczymy co z tego wyjdzie w sumie , nie bedzie porblemu nawet dzisiaj zaczac szpachlowac bo w sumie same drzwiczki sciagne... Jak nie bede dawal oznak zycia do jutra tzn. ze zaszpachlowalem sobie rece :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...