Skocz do zawartości
Brzoza

dzielenie cabla z netem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam neta przez kablowke. Podlaczone to jest do jednego kompa. Jak zrobic zeby podlaczyc 2 komp? Tak zeby oba mogly rownoczesnie korzystac z neta. Modem ktory dostalem "od nich" to biala stojaca Motorolka. I z niej sa wyjscia do sieciowki i usb. Korzystam tylko z sieciowego, usb niewykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz motorolke to pewnie astercity. Proponuje albo zakup routerka (300-400 pln) lub postawienie serverka na [brzydkie określenie na linuksa]u. Moze byc takze trzecia mozliwosc (ja tak mam :D). Wkladasz do kompa druga sieciowke i udostepniasz polaczenie w lanie. Wada jest to, ze musisz miec wlaczonego kompa by inni mieli net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz motorolke to pewnie astercity.

Nie mieszkam w Polsce....

Chodzi mi o to , zeby to zrobic najtanszym kosztem. Zadne serewrki, linuxy i inne takie nie wchodza w gre. ta sieciowka, moze byc. A jest jeszcze inny sposob?

A gdybym tak domowym zupelnie sposobem, zrobil cos takiego jak wtyczka do sieciowki, polaczyl to z "pinami" w kablu ktory wkladam do swojego kompa, kabelki z tej mojej prowizorki do drugiego kabla sieciowego idacego do 2 kompa, tak tak salo polaczyl z "pinami" wtyczki, wetknal do 2 kompa - takie jakgdyby rozgalezienie zrobli, dzialalo by to?

Sorrki za pokretny opis, ale mam nadzieje, ze da sie zrozumiec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz motorolke to pewnie astercity.

Nie mieszkam w Polsce....

Chodzi mi o to , zeby to zrobic najtanszym kosztem. Zadne serewrki, linuxy i inne takie nie wchodza w gre. ta sieciowka, moze byc. A jest jeszcze inny sposob?

A gdybym tak domowym zupelnie sposobem, zrobil cos takiego jak wtyczka do sieciowki, polaczyl to z "pinami" w kablu ktory wkladam do swojego kompa, kabelki z tej mojej prowizorki do drugiego kabla sieciowego idacego do 2 kompa, tak tak salo polaczyl z "pinami" wtyczki, wetknal do 2 kompa - takie jakgdyby rozgalezienie zrobli, dzialalo by to?

Sorrki za pokretny opis, ale mam nadzieje, ze da sie zrozumiec :D

Sposob z 2 siciowkami jest najprostszy i najtanszy a innych nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chodz o to zeby nie placic :)

Dzieki za podpowiedzi. Chyba bedzie trzeba kupis sieciowke.

A jak sie pozniej konfiguruje, jakos udostepnia polaczaczenie w windzie czy potrzebny jest jakos program do tego?

W panelu sterowanie masz opcje polaczenia. Tam wlaczsz udostepnianie polaczenie na sieciowce ktora jest polaczone z modemem kablowym. Dla wygody wlacz takze na tym komputerze server dhcp, a wtedy na innych komputerach w lanie wystarczy, ze w opcjach tcp/ip ich sieciowek ustawisz automatyczna konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze metoda po kablu równoległym lub szeregowym (max 115kb)

 

 

RaDaR

Zapomnij, za wolne on napewno ma lacze szybsze niz 115 kbit :D

No troszke szybsze - do max 350-400KB/s :lol:

Ale w sumie to bylby komp dla nastolatki do chatowania i jakiegos niewielkiego sciagania mp3. Reszte ciagne i tak na "swojego".

 

W panelu sterowanie masz opcje polaczenia. Tam wlaczsz udostepnianie polaczenie na sieciowce ktora jest polaczone z modemem kablowym. Dla wygody wlacz takze na tym komputerze server dhcp, a wtedy na innych komputerach w lanie wystarczy, ze w opcjach tcp/ip ich sieciowek ustawisz automatyczna konfiguracje.

Dzieki! narazie i tak nie mam, pytam sie z ciekawosci, ale juz mniej wiecej wiem co i jak. Wrazie co bede znow pytal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 2 kompy to bezproblemowo jeden przez sieciówkę drugi przez USB (stery są na stronie motoroli, modem kablowy przez USB instaluje się tak jak kartę sieciową) ja tak mam zrobione na Motoroli SB4100 i oba kompy mają net z jednego modemu

kiedyś miałem to zrobione przez windowsowe udostępnienie ale nie za ciekawie to działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 2 kompy to bezproblemowo jeden przez sieciówkę drugi przez USB (stery są na stronie motoroli, modem kablowy przez USB instaluje się tak jak kartę sieciową) ja tak mam zrobione na Motoroli SB4100 i oba kompy mają net z jednego modemu

kiedyś miałem to zrobione przez windowsowe udostępnienie ale nie za ciekawie to działało

A ma tu znaczenie dlugosc kabla USB? Jaki najdluzszy moze byc kabel zeby wszystko dzialalo poprawnie?

Ja mam Motorolke SB4200E. To chyba taka sama tylko ze nowsze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kabel USB ma 2 metry na innym nie sprawdzałem, ogólnie masz 3 wyjścia:

 

1. jeden komp do motoroli przez USB a drugi przez sieciówkę

wady:

-kompy nie widzą się nawzajem w sieci

zalety:

-połączenie stabilne

-korzystanie z netu na kompie 1 nie wpływa mocno na kompa 2

jeśli Ci nie zależy na wymianie danych między kompami to jest to najtańsze i najlepsze wyjście

 

2.jeden komp przez USB do motoroli, oba kompy mają sieciówki i sa połączone kablem skrosowanym+udostępnianie połączenia, mialem tak jakiś czas ale na dłuższą metę było to dośc męczące

wady:

-na 2 kompie internet niezbyt pewny, resety kompa 1 wpływają na internet na kompie 2, konieczność jego ciągłej pracy

-koniecznośc dokupienia 1 sieciówki

zalety:

-połączenie między kompami 100Mbit, mażna sobie pograć po LANie

 

3.motorole podlączasz do huba kompy także

wady:

-hub 10Mbit jest tani ale kopiowanie dużej ilości danych między kompami trwa długo choć do grania wystarczy, huby 100Mbit kosztują ponad 300zl

-każdy komp musi mieć sieciówkę

zalety:

-z hubem 100Mb same zalety: niezależność kompów, szybkie kopiowanie, stabilność połączenia

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsze wyjscie interesuje mnie najbardziej. Tylko najwazniejsze jest to zeby komp mial neta na ok 10 m. USB 8O . Mam nadzieje, ze wydoli cos takiego.... Bo jakos nie bardzo widze mozliwosc Laczenia kompow ze soba, grac z nikim nie bede bo nie mam z kim... A kupowanie huba (nie w polsce), jakos mi sie nie usmiecha...

Dzieki za wyczerpujaca wypowiedz!

Moze ktos jeszcze? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kabel USB ma 2 metry na innym nie sprawdzałem, ogólnie masz 3 wyjścia:

 

1. jeden komp do motoroli przez USB a drugi przez sieciówkę

wady:

-kompy nie widzą się nawzajem w sieci

zalety:

-połączenie stabilne

-korzystanie z netu na kompie 1 nie wpływa mocno na kompa 2

jeśli Ci nie zależy na wymianie danych między kompami to jest to najtańsze i najlepsze wyjście

 

2.jeden komp przez USB do motoroli, oba kompy mają sieciówki i sa połączone kablem skrosowanym+udostępnianie połączenia, mialem tak jakiś czas ale na dłuższą metę było to dośc męczące

wady:

-na 2 kompie internet niezbyt pewny, resety kompa 1 wpływają na internet  na kompie 2, konieczność jego ciągłej pracy

-koniecznośc dokupienia 1 sieciówki

zalety:

-połączenie między kompami 100Mbit, mażna sobie pograć po LANie

 

3.motorole podlączasz do huba kompy także

wady:

-hub 10Mbit jest tani ale kopiowanie dużej ilości danych między kompami trwa długo choć do grania wystarczy, huby 100Mbit kosztują ponad 300zl

-każdy komp musi mieć sieciówkę 

zalety:

-z hubem 100Mb same zalety: niezależność kompów, szybkie kopiowanie, stabilność połączenia

 

pozdro

Czlowieku ale bzdury napisales !!!!

 

jak mozna polaczyc 1 modem kablowy do 2 komputerow!!! Przeciez provider zapewnia ci tylko 1 adres ip!!!! Modem kablowy nie jest routerem !!!!

Rozwiazania 1 i 3 sa do [gluteus maximus]!!! Tak sie niestety nie da ...

Pomijam juz, ze w opisach metod sam sobie zaprzeczasz.

Poczytaj sobie jeszcze troche o sieciach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku ale bzdury napisales !!!!

 

jak mozna polaczyc 1 modem kablowy do 2 komputerow!!! Przeciez provider zapewnia ci tylko 1 adres ip!!!! Modem kablowy nie jest routerem !!!!

Rozwiazania 1 i 3 sa do [gluteus maximus]!!! Tak sie niestety nie da ...

Pomijam juz, ze w opisach metod sam sobie zaprzeczasz.

Poczytaj sobie jeszcze troche o sieciach ;)

Hej to wkoncu jak to jest? Mozna czy nie mozna??

Kat nie lubie Cie... :wink: Pozbawiles mnie zludzen i prostej metody :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku ale bzdury napisales !!!!

 

jak mozna polaczyc 1 modem kablowy do 2 komputerow!!! Przeciez provider zapewnia ci tylko 1 adres ip!!!! Modem kablowy nie jest routerem !!!!

Rozwiazania 1 i 3 sa do [gluteus maximus]!!! Tak sie niestety nie da ...

Pomijam juz, ze w opisach metod sam sobie zaprzeczasz.

Poczytaj sobie jeszcze troche o sieciach ;)

gościu nie pier...l mi to o rzeczach których na oczy nie widziałeś, jeśli nie wierzysz to na priv podaje Ci mój adres i sam zobaczysz rozwiązanie nr 1 które w tej chwili posiadam, mam 2 kompy i obydwa korzystają z jednego modemu kablowego. Jesli u Ciebie provider zapewnia 1 dostępowy adres IP i tylko korzystając z niego masz net to nie jesteś w stanie pojąc że istnieje wiele innych rozwiązań??? słyszałeś Ty kiedyś o translacji adresów automatycznych na publiczne (dostępowe)na routerze u providera, w mojej kablówce żeby mieć net musisz mieć IP automatyczny dopiero po przejściu przez router u providera staje się on dostępowym. Nie muszę dodawać że mając hubika w ciągu 5 min jestem w stanie rozdzielić net na 2 kompy.

heh gościu mnie rozwaliłes mam 2 kompy wiszące na jedym modemie kablowym na jednym kompie pocztę i gry w ktore gram przez net a na drugim edonkeya 24h na dobę sciągam miesięcznie 6-8 Gb softu a Ty mi wmawiasz że mi się to wydaje,że to jakaś fotamorgana albo świat alternatywny BIG LOOOOOOOOOOL z Ciebie :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku ale bzdury napisales !!!!

 

jak mozna polaczyc 1 modem kablowy do 2 komputerow!!! Przeciez provider zapewnia ci tylko 1 adres ip!!!! Modem kablowy nie jest routerem !!!!

Rozwiazania 1 i 3 sa do [gluteus maximus]!!! Tak sie niestety nie da ...

Pomijam juz, ze w opisach metod sam sobie zaprzeczasz.

Poczytaj sobie jeszcze troche o sieciach ;)

gościu nie pier...l mi to o rzeczach których na oczy nie widziałeś, jeśli nie wierzysz to na priv podaje Ci mój adres i sam zobaczysz rozwiązanie nr 1 które w tej chwili posiadam, mam 2 kompy i obydwa korzystają z jednego modemu kablowego. Jesli u Ciebie provider zapewnia 1 dostępowy adres IP i tylko korzystając z niego masz net to nie jesteś w stanie pojąc że istnieje wiele innych rozwiązań??? słyszałeś Ty kiedyś o translacji adresów automatycznych na publiczne (dostępowe)na routerze u providera, w mojej kablówce żeby mieć net musisz mieć IP automatyczny dopiero po przejściu przez router u providera staje się on dostępowym. Nie muszę dodawać że mając hubika w ciągu 5 min jestem w stanie rozdzielić net na 2 kompy.

heh gościu mnie rozwaliłes mam 2 kompy wiszące na jedym modemie kablowym na jednym kompie pocztę i gry w ktore gram przez net a na drugim edonkeya 24h na dobę sciągam miesięcznie 6-8 Gb softu a Ty mi wmawiasz że mi się to wydaje,że to jakaś fotamorgana albo świat alternatywny BIG LOOOOOOOOOOL z Ciebie :D :D

Kur... LOL to moze jest , ale z ciebie. Mowimy o sytuacji kiedy provider zapewnia 1 publiczny adres ip. Ja np tak mam i o takiej sytuacji sie wypowiadalem.Identyfikacja nastepuje jakbys nie wiedzial po adresie MAC modemu i i sieciowki, wiec jakim cudem chcialbys podlaczyc w takiej sytuacji 2 komputery do jednego modemu?????

 

Wiekszosc polskich providerow zapewnia wlasnie tylko jeden adres, czy myslisz ze dawali by za darmo mozliwosc podlaczania do jednego lacza wielu kompow???

 

Podlaczenie wiekszej ilosc komputerow mozesz uzyskac wylacznie poprzez zastosowanie routera ( warstwa trzecia operujaca na adresach ip) a nie huba (warstwa 1-fizyczna), lub zastosowanie w formie bramki np serverka na linuxie z maskarada.

 

To ze dziala u Ciebie jest tylko i wylacznie mozliwe dzieki providerowi, ktory daje ci taka mozliwosc. Ja np mam zapisane w umowie ze nie moge podlaczac do lacza wiecej niz 1 komputera i musze to robic na wyzej wymienione sposoby.

 

Moze to i glupie ;), ale jako swoje referencje na temat sieci powiem ci np ze jestem w trakcie kursu Cisco, wiec jestem na biezaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o sytuacji kiedy provider zapewnia 1 publiczny adres ip.

jakoś nie dostrzeglem żeby w tym wątku ktoś postawił taki warunek, Brzoza ktory potrzebuje porady nie określił tych cech providera (nie określił żadnych a powinien)

Wiekszosc polskich providerow zapewnia wlasnie tylko jeden adres, czy myslisz ze dawali by za darmo mozliwosc podlaczania do jednego lacza wielu kompow???

nie wiem jak w innych miastach, ale największy provider w moim mieście(kilkanaście tysięcy klientów), dziala na zasadzie automatycznego IP u usera translowanego na publiczny przez router

Moze to i glupie , ale jako swoje referencje na temat sieci powiem ci np ze jestem w trakcie kursu Cisco, wiec jestem na biezaco.

nie chodzi tu zeby się licytować kto ma dłuższego :wink:

można nam obu zarzucić że nie wzieliśmy pod uwagę że są inne rozwiązania adresacji niż te które jest w u naszych providerów, ale Twoje teksty typu:

Czlowieku ale bzdury napisales !!!!

Rozwiazania 1 i 3 sa do [gluteus maximus]!!! Tak sie niestety nie da ... 

Pomijam juz, ze w opisach metod sam sobie zaprzeczasz. 

Poczytaj sobie jeszcze troche o sieciach

były mocno nie na miejscu i (pomijam już formę) świadczą o tym że myślisz (myślałeś) że tak jak jest u Twojego providera jest też u innych i jest to jedyne istniejące rozwiązanie adresacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, moze faktycznie zbyt sie unioslem :)

Chodzilo mi o nie wprowadzanie kolegi w blad.

 

W kazdymn razie w Warszawie zaden wiekszy provider czyli UPC,Aster City ani TPSA nie zapewniaja tranlacji i mozliwosci podlaczanie wielu kompow pod wspolne lacze.

Na wszelki wypadek przyjalem z gory, ze podobnie jest w przypadku Brzozy.

 

W kazdym razie najlepszym i obarczonym malym prawdopodobienstwem wykrycia przez providera sposobe podzielenia lacza jest router lub brama na linuxowym serverku.

W ostatecznosci mozna udostepnic polaczenie pod winda.

 

Moze niech on sie wypowie, jak to wyglada u niego i bedziemy mogli mu doradzic najlepsze wyjcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh chlopaki, ale bylo goroco.. :wink: uff.

Po pierwsze: przypominam, ze nie mieszkam w Polsce.

Po drugie: nie mam zupelnie pojecia co jest napisane w umowie, bo kurna nie rozumiem jeszcze po "ichniejszemu".

Po trzecie: Przy istalowaniu modemu.. Powiem dokladnie jak to bylo. Baba przyszla, przyniosla modem, podlaczyla go do gniazdka, wlaczyla kompa, weszla w opcje internetowe => polaczenia=>ustawienia=> wyskakuje samouczek, podala 3 opcje (LAN), potem znow wskazala LAN, pozniej "automatycznie wykryj serwer proxy" i koniec.

Pozniej w panelu sterowania=> siec => identyfikacja tu wpisala nazwe komputera zatwierdzila i tyle! Zadnych wpisywanych adresow IP gdziekolwiek! Zadnego istalowania oprogramowania do Motoroli, tylko zainstalowana karta sieciowa, wpisana nazwa kompa i tyle. Nawet nie wiem jaki mam IP! No teraz juz wiem bo dostalem bana i mi podali na jaki adres. Ale moze to jest IP np calej sieci lub bloku. Nie mam pojecia.

Po czwarte. Chcialem postawic sobie serwrek ftp i nie moge. Probowalismy z kolego Maybachem z formu to zrobic i nic. Pingi ode nmnie do niego dochodza bez zadnych strat, natomiast od niego do mnie nic. Stawiam serwer i nie moge na niego wejsc ani on ani nikt. Dlaczego? Jakies firewalle na sieci czy cos? Poblokowane cos? Poradzcie. Rowneiz przez GG nie moge przeslac zadnego pliku, chociaz jak bylem w Polsce nie bylo z tym takich problemow.

Jak jeszcze cos chcecie wiedziec to pytajcie konkretnie. Nie znam sie na tym, na sieciach wcale, wiec cos moglem spierdzielic opisujac. Czekam na pytanka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nie mozesz psotawic ftp'a wynika najprawdopodoniej z tego , ze nie mas publicznego adrsu ip, jestes za NAT'em itp Jezeli admin by ci przekierowal odpowiednie porty to moglbys stawiac ftp i inne rodzaje serverow, ale na to bym raczej nie liczyl.

 

Proponuje sprawdzic jaki masz adres poleceniem ipconfig /all- wpisujesz je w wiersz polecen.Zamiesc potem tutaj to co tam ci wypisal.

 

Sproboj rownierz podmienic sieciowke providera na jakas inna, w celu sprawdzenia czy siec indetyfikuje cie po adresie MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzic jaki masz adres poleceniem ipconfig /all- wpisujesz je w wiersz polecen.[/quoteJak to wpisuje to tak szybko to przelatuje, ze nic nie zdarze zauwazyc. Jak zrobic, zeby to sie zatrzymalo na chwilke?

Sieciowke mam swoja, kupiona w Polsce. Providera jest tylko modem.

A co to jest ten MAC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli skoro provider nie dal ci swojej sieciowki i np nie zapisywal numeru twojej znaczy to, ze nie w ten sposob przebiega logowanie do sieci.

 

Jak to przelatuje?

Klikasz start->programy->akcesoria->wiersz polecen i jak wyskoczy okienki wpisujesz ipconfig i ci wypisze wszystko co trzeba.

 

Skoro ustalilismy pewne fakty, proponuje zebys sprobowal, o ile masz w modemie port usb, podlaczenia drugiego kompa przez to wejscie i przetestowanie czy wogole ta droga mozesz uzyskiwac polacznie z netem.

 

W kazdym razie metody jakie zasugerowal walczy wydaja sie w tej sytuacji mozliwe do zrealizowanie i tansze niz kupowanie routera ;)

 

Poproboj i daj znac jakie postepy.

 

Ps: MAC - Media Acces Control - jest fizyczny adres urzadzenia sieciowego.Kazde sieciowe urzadzenie (karty sieciowe, modemy kablowe itp) na swiecie posiada swoj unikalny adres MAC, sluzacy do wzajemnej identyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie :D

To co wyskoczylo:

Windows 98 - konfiguracja IP

 

0 Ethernet katra :

 

Adres IP. . . . . . . . . . : 0.0.0.0

Maska podsieci . . . . . . . : 0.0.0.0

Domyslna brama . . . . . . :

 

1 Ethernet karta :

 

Adres IP. . . . . . . . . . : 217.121.75.173 ( taki mi podawali przy banie)

Maska podsieci . . . . . . : 255.255.255.128

Domysla brama . . . . . . :217.121.75.129

 

To byloby tyle. Co do sprawdzenia to narazie nie moge zobaczyc czy dziala na 2 kompach i przez USB bo nie mam 2 kompa :) Bede mial ok 10 listopada laptopa to zobacze.

I co pomoglo Wam to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli skoro provider nie dal ci swojej sieciowki i np nie zapisywal numeru twojej znaczy to, ze nie w ten sposob przebiega logowanie do sieci.

 

Jak to przelatuje?

Klikasz start->programy->akcesoria->wiersz polecen i jak wyskoczy okienki  wpisujesz ipconfig i ci wypisze wszystko co trzeba.

 

Skoro ustalilismy pewne fakty, proponuje zebys sprobowal, o ile masz w modemie port usb, podlaczenia drugiego kompa przez to wejscie i przetestowanie czy wogole ta droga mozesz uzyskiwac polacznie z netem.

 

W kazdym razie metody jakie zasugerowal walczy wydaja sie w tej sytuacji mozliwe do zrealizowanie i tansze niz kupowanie routera ;)

 

Poproboj i daj znac jakie postepy.

 

Ps: MAC - Media Acces Control - jest fizyczny adres urzadzenia sieciowego.Kazde sieciowe urzadzenie (karty sieciowe, modemy kablowe itp) na swiecie posiada swoj unikalny adres MAC, sluzacy do wzajemnej identyfikacji.

KaT zgadzam się na 100%.....pozdro

jeszcze słówko do Brzozy, modem po podlaczeniu przez USB (jak pewnie wiesz przy podłączeniu kablem sieciowym żadnych sterów nie potrzeba)winda go wykrywa sama ale nie ma sterów do niego więc wskazujesz ich lokalizację na dysku i po drodze kreator pewnie spyta się jakie urządzenie chcesz zainstalować i wyświetli okno z typami urządzeń (karty graficzne ,sieciowe, muzyczne, modemy, kontrolery dysków itp.) i teraz wybierasz NIE MODEMY TYLKO KARTY SIECIOWE i wskazujesz lokalizację sterów motoroli. Pożniej go znajdziesz w menadżerze urzadzeń w zakładce karty sieciowe. Na początku trochę czasu straciłem bo chciałem go zainstalować jako modem ale okazało się że nie tędy droga. Do działania potrzebuje tylko TCP/IP reszte protokołów możesz usunąć (pod Win98 chyba trzeba też zostawić klienta Ms Networks - pod XP można go wywalić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja SZUKAJ :!: TAKIE SAMIUTKIE PYTANIE ZADALEM 4 DNI TEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To zaczyna denerwowac!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja SZUKAJ  :!:  TAKIE SAMIUTKIE PYTANIE ZADALEM 4 DNI TEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To zaczyna denerwowac!!!!!!!!!!!!!!

neo spokojnie :)

 

Problem Brzozy jest inny i jak sie okazalo bardziej zlozony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...