Skocz do zawartości
Brzoza

dzielenie cabla z netem

Rekomendowane odpowiedzi

jest opcja SZUKAJ  :!:  TAKIE SAMIUTKIE PYTANIE ZADALEM 4 DNI TEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To zaczyna denerwowac!!!!!!!!!!!!!!

neo spokojnie :)

 

Problem Brzozy jest inny i jak sie okazalo bardziej zlozony.

dokladnie ten sam temat i te same odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja SZUKAJ  :!:  TAKIE SAMIUTKIE PYTANIE ZADALEM 4 DNI TEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To zaczyna denerwowac!!!!!!!!!!!!!!

A jak brzmialo Twoje pytanie? Jaki temat? Bo szukalem 4 dni temu i nie znalazlem... Przynajmniej w oprogramowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie najlepszym i obarczonym malym prawdopodobienstwem wykrycia przez providera sposobe podzielenia lacza jest router lub brama na linuxowym serverku.

Ja mam podobne pytanie a nie chcę robić osobnego tematu - co to znaczy "małe prawdopodobieństwo"?

 

Mam łącze i chcę je rozdzielić na kilka komputerów - w tym celu stawiam "serwer" na [brzydkie określenie na linuksa]u. Problem w pewnym zapisie umowy, który mówi o karze 1000zł w przypadku stwierdzenia, że "...Abonent podłącza przez swoją końcówkę sieci inne komputery lub sieci komputerowe".

Oczywiście wraz z maskaradą robię też firewalla i blokuję wszystkie porty - wolałbym mieć jednak pewność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W zasadzie mam identyczny problem. Nie znam sie zabardzo na kompach, i nie wiem czy dobrze czy zle rozumuje.. moze Wy na cos wpadniecie :/

Mam dwa kompy, i jeden modem z aster z wyjsciem USB i zwykla sieciowka. W zasadzie internet chodzil mi na jednym kompie (IP etc bylo ustawione automatycznie) ,zeby miec neta na innych kompach to sobie podlanczalem kabelek i zmienialem w kartach sieciowych MAC. Chcialem miec neta jednoczenie na dwuch kompach i sobie mysle ze najlepiej jednego podlaczyc przez USB z modemem, a pozniej oba kompy polaczyc sieciówkami. Podlaczylem kompa przez USB wszystko zainstalowalem co trzeba bylo, ale nie wykrywa neta bo MAC jest inny niz w sieciowce - i akurat nie ma takiej samej funkcji zeby go zmienic. Z tym nie problem bo moge zadzwonic do aster i podac im adres fizyczny jaki chce. I teraz jak to czytam mysle sobie - moze sie da tak zrobic zeby podlaczyc przez USB jednego kompa a drugiego przez sieciowke generujac w niej takiego samego MACa .. nie wiem.. pewnie znajac zycie jakis konflikt by sie spowodowalo .. a moze nie :/ .... z gory dzieki za dobre rady!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...