Skocz do zawartości
Kwiecień

Intelowcy, wejść!!!

Rekomendowane odpowiedzi

to odpowie mi ktoś na pytanko czy nie :)

Dobra ja odpowiem tylko nie jęcz już :wink:

 

Chipsety z Dual DDR zaczną się pojawiać przed końcem 2002. Bedzie to Granite Bay i SiS655 (ja czekam na ten drugi). Kupowanie w tej chwili zestawu na DDR pod P4 dla mnie stoi przed dużym znakiem zapytania. Co z tego, że kupicie i845PE i bedziecie mieli obsługę HT skoro i tak będzie się P4 dławił na 2.1-2.7 GB/s, no w najlepszym wypadku na trochę ponad 3GB/s. Warto poczekać na chipset z obsługą Dual DDR gdyż to zapewni pełne wykorzystanie mocy P4. Jak wiadomo nie ma w tej chwili pamieci idealnych dla P4. RIMMy mają bardzo wysokie zegary i dużą przepustowość, ale bardzo wiele tracą na opóźnieniach... DDRy znowu nie mają opóźnien, ale mają zbyt niskie zegary aby P4 "oddychał pełną piersią". DualDDR będzie więc idealnym rozwiązaniem. Więc wracając do głównego pytanie jakiego P4, na jakim MOBO i z jakimi pamięciami kupić moja odpowiedź brzmi - narazie poczekać. To moja skromna opinia na ten temat. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual ddr polega na tym ze proc kozysta niezaleznie i na raz przynajmniej z 2 bankoow pamieci tak ? i teoretycznie moze to byc 2xwieksza przepustowosc ramu tylko ze tego osttniego potrzeba tesh wiecej do pelnego zadowolenia ?

 

czytalem jakis czas temu ze pracuja nad pamieciami pasujacymi fizucznie w gniazda ddr i bedace jeszcze 2 szybciej taktowane - czy to moze jest to ten dual ddr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Granite Bay odpada ze wględu na duuużą cenę chipsetu i to, że oficjalnie jest skierowany na rynek serwerów. Chipset jest aż o 10$ droższy niż i850 który do najtańszych nienależy. A jeżeli jest skierowany na rynek serwerów to zbytniego O/C bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę Gigabyte GA-8PE667 Ultra Intel 845PE i szukam dobrych pamiatek.

Polećcie coś, mam dostęp do Corsair XMS 2700/3000 lub OCZ PC- 3000/3200 /256MB/ Samsungów nigdzie nie ma. Proszę wyjąśnić czym różni się CL 2 od CL 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plyty glownej. Dobrej i taniej to cos juz z obsluga HT. Wiec moze Gigabyte na chipsecie i845PE. Masz dobra plyte do podkrecania i przyszlosciowa (obsluga prockow Intela powyzej 3.06 Ghz z HT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciłem zaufanie do Abita, gdy zaczął montować na swoich płytach w przetwornicy napięcia <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane kondensatory elektrolityczne

Z tego co wiem, to problem dotyczył płyt starszych. Obecnie Abit montuje już inne elektrolity.

Ja bym kupił teraz coś na i845E np. Abit BD7-II (bardzo dobrze się kręci)

i leciał na tym aż do wypuszczania Springdale (DualDDR 400, FSB 800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...