Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ tamten topic juz troche został zaśmiecony info o Venice to postanowiłem założyć ten, i póki proc sie nie ukarze to tutaj piszcie prosze informacje jakie znajdziecie w necie, moze jakieś przedpremierowe wyniki itp itd, a potem juz standardowo wyniki, jakie htt jakie pamieci, na ile za ile jakie V itp itd, czyli powtórka z rozrywki. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poinformowaliśmy Was, iż AMD, 4 kwietnia br. zmieni rewizję swych procesorów AMD Athlon 64, dokładniejsze na ten temat dane znajdziecie tutaj. Okazuje się jednak, iż ta zmiana powoduje problemy z funkcjonowaniem niektórych płyt głównych wyposażonych w chipset Nforce 3 oraz Nforce 4. Symptomy niekompatybilności, jak potwierdzono, objawiają się nagłym zanikiem pracy płyty głównej i restartem systemu. Czy występują jeszcze jakieś inne oznaki niekompatybilności? Tego jeszcze nie wiadomo.

 

Revision E procesorów AMD Athlon 64 przynosi takie zmiany jak wspomaganie instrukcji SSE3 w 90nm układzie technologicznym procesora. AMD zmieniła również ochronę regulacji cieplnej procesorów i najwyraźniej ta zmiana zdaje się być problemem.

 

Wczoraj informowaliśmy, iż dla nowych procesorów będzie potrzebna aktualizacja BIOSu dla płyty głównej, którą posiadamy, jednakże to może okazać się teraz niewystarczające. W związku z tym najprawdopodobniej będą potrzebne nowe wersje płyt głównych, gdyż nie wygląda na to, aby była możliwość wprowadzenia jakieś poprawki do już obecnych modeli , a jak widać na rynku jest już dostępnych bardzo dużo płyt głównych wyposażonych w Socket 939. Postaramy się na bierząco przekazywać informacje na ten temat.

AMD zdecydowało się na rezygnację z produkcji procesorów Athlon 64 Socket 939 wykonywanych w technologii 0.13µ i przejście na 0.09µ. W związku z tym AMD oferuje duże zniżki przy hurtowych zakupach modeli 3800+ i 4000+ wykonanych w 0.13µ.

W kwietniu do sprzedaży będą wchodzić nowe procesory na rdzeniu Venice (stepping E3) i San Diego (stepping E4) z obługa SSE3. Będą zastępowały obecne oparte o rdzeń Winchester, Newcastle i Clawhammer. Zastępowanie procesorów nowszymi nie spowoduje zmiany w cenie ani w oznaczeniach.

I tak 4-tego kwietnia rusza dostawa modeli: 3000+, 3200+, 3500+ i 3800+ (Venice)

15-ego kwietnia wejdzie model Athlon 64 4000+ (San Diego). Nie podano jednak kiedy zobaczymy Athlona 64 4200+.

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jakaś niepotwierdzona plota.

 

Nie wydaje mi się żeby AMD zrobiło coś takiego. Przecież jeszcze nie tak dawno ogłosili że A64 dualcore (Toledo) będzie chodził na obecnych płytach s939 a przecież Toledo też będzie na steppingu E. W sieci pojawiają się już testy A64 4200+, który jest na E4 i jakoś nikt nie wspominał że są z nim problemy. Jak w każdym bądź razie nie zamierzam sprzedawać mojej DFI na nf4 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turion ma problemy…

Autor: GhostRider, 14:27

 

…a dokładniej rewizja E, na której został oparty. Okazuje się bowiem, że procesory Turion 64 nie działają na wszystkich płytach opartych o chipset nForce 3 i nForce 4. Według serwisu The Inquirer przyczyną tego stanu rzeczy są zmiany w zabezpieczeniach cieplnych rewizji E. Na razie nie wiadomo, które płyty nie współpracują z nowymi mobilnymi procesorami AMD. Gdy tylko dowiemy się czegoś nowego, niezwłocznie o tym poinformujemy.

:blink:

Wszystko na to wskazuje, że te problemy to nie plotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to wszyscy powołują się na ten news: http://www.theinquirer.net/?article=21780 Nikt inny nie podał informacji z innego żródła, dopiero jak taka informacja się pojawi będziemy się martwić. W dodatku w newsie pisze "niektórych" więc może nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie problemów producenci płyt dostrugaja nowe biosy i bedzie po problemie

1326881[/snapback]

Tak, ale pisze ze w wielu przypadkach nowy bios moze nie pomóc ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to the inq...

po drugi to proce mobilne-nie musza dobrze wspolpracowac z "biurkowymi"/skoro mowa o zab term.-mogly zostac wprowadzone nie tylko dla zabezpieczenia ;)

po 3 -to tylko plotka i wszystko wyjdzie w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to the inq...

po drugi to proce mobilne-nie musza dobrze wspolpracowac z "biurkowymi"/skoro mowa o zab term.-mogly zostac wprowadzone nie tylko dla zabezpieczenia ;)

po 3 -to tylko plotka i wszystko wyjdzie w praniu

1328666[/snapback]

wiesz o czym piszesz? vencie to nie moblie...mobil jest na s754! to normalny a64....

imo zmiana biosu da radę, inquier plecie głupoty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, i jak widze została przełamana chyba magiczna bariera 2,7GHz na której duzo Winnich siadało. Z tego co wyczytałem to tez obsługa czterech kosci pamieci nie wymaga już koniecznie 2T co cieszy ( 1GB BH @ 270 to jest to ;) ) Jedyny ból to to że nie wiadomo narazie od jakiego modelu będzie E0 dostępny, bo na 3800+ to trzeba majatek wydać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, i jak widze została przełamana chyba magiczna bariera 2,7GHz na której duzo Winnich siadało. Z tego co wyczytałem to tez obsługa czterech kosci pamieci nie wymaga już koniecznie 2T co cieszy ( 1GB BH @ 270 to jest to ;)  ) Jedyny ból to to że nie wiadomo narazie od jakiego modelu będzie E0 dostępny, bo na 3800+ to trzeba majatek wydać :?

1332746[/snapback]

Wiadomo. Od 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu to narazie nie byłbym taki pewny czy będzie od 3000+ bo gdzieś czytałem ze początkowo najniższym modelem na E0 ma byc 3500+

1333685[/snapback]

jak dla mnie może być i 3500+ byle się kręcił nie gorzej jak ten 3800+ ;) Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu to narazie nie byłbym taki pewny czy będzie od 3000+ bo gdzieś czytałem ze początkowo najniższym modelem na E0 ma byc 3500+

1333685[/snapback]

Skoro AMD w >>w tym dokumencie<<

oficjalnie podało że 3000+ też będzie na steppingu E i że 4 kwietnia tego roku będzie już w sprzedaży to dlaczego miałoby być inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA ogłasza że nie ma jakichkolwiek problemów nf3/nf4 z rewizją E Athlona - http://www.theinquirer.net/?article=21901

 

//UPDATE

 

BLURB: Według roadmapów AMD wynika że tylko Athlony 64 FX będa na rdzeniu Toledo. Przynajmniej w 2005r

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o dual cor'owym Toledo nic nie słyszeliscie ??...przeca tez wyjdzie w tym roku ciekaw jestem  porównania cena/wydajność/oc miedzy Toledo a Venice .........(a głównie cena/wydajność ...czy dual'owce beda tak dobre że aż powszechne w nidługim czasie ...  :)

1334578[/snapback]

Toledo jest pod FXy narazie = cena ~4000zł i więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toledo jest pod FXy narazie = cena ~4000zł i więcej...

1334583[/snapback]

Co ty gadasz, stary? Kiedy wejdzie Toledo (Dual Core), to najpewniej juz nie bedzie to juz A64 FX.

W tej chwili A64 FX to rdzen ClawHammer. Nowa rewizja A64 FX z SSE3 pojawi sie pod nazwa kodowa "San Diego". Na tym wlasnie rdzeniu beda FX-57 jak rowniez 4000+ i 4200+.

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...