Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

@wampir:

 

Eh ja ci powiem że już sobie dałem spokój z PI dziwne rzeczy się dzieją, najpierw zwaliłem mój gorszy czas na 2987MHz od 2970MHz na alphy ale jak ustawiłem te same alphy na 2987MHz co na 2970MHz i tak wcale nie poprawiłem swojego czasu tylko jeszcze gorszy dostałem :/ W tym momencie mam już po prostu dość…

 

I zauważyłam jedną dziwną rzecz mianowicie:

 

1.536v Real = 2880MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 44stC

1.536v Real = 2863MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 47stC

1.535v Real = 2853MHz stable wszystko i temp może być sobie jaka chce, oczywiście bez przesady.

 

1.552 Real = 2925MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 44stC

1.552 Real = 2898MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 47stC

1.552 Real = 2880MHz stable wszystko i temp może być sobie jaka chce, oczywiście bez przesady.

 

Coś mój proc cholernie od temp uzależniony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@wampir:

 

Eh ja ci powiem że już sobie dałem spokój z PI dziwne rzeczy się dzieją, najpierw zwaliłem mój gorszy czas na 2987MHz od 2970MHz na alphy ale jak ustawiłem te same alphy na 2987MHz co na 2970MHz i tak wcale nie poprawiłem swojego czasu tylko jeszcze gorszy dostałem :/ W tym momencie mam już po prostu dość…

 

I zauważyłam jedną dziwną rzecz mianowicie:

 

1.536v Real = 2880MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 44stC

1.536v Real = 2863MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 47stC

1.535v Real = 2853MHz stable wszystko i temp może być sobie jaka chce, oczywiście bez przesady.

 

1.552 Real = 2925MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 44stC

1.552 Real = 2898MHz 2h SP2004 stable o ile max temp NIE przekracza 47stC

1.552 Real = 2880MHz stable wszystko i temp może być sobie jaka chce, oczywiście bez przesady.

 

Coś mój proc cholernie od temp uzależniony ;)

1486868[/snapback]

Ja też mam PI w D.....

 

Stabilność proca sprawdzam Prime 95, potem marki, a na koniec najnowsze gry

 

jeszcze się na tym nie przejechałem

 

Pozdro i dzięki za wcześniejszą odpowiedź dotyczącą pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na forum to lipka :( jak masz zamiar kupić  proca to nie czekaj i leć do sklepu po 17 :).

1486423[/snapback]

W Białymstoku raczej venice nie kupie :) Szukam jakiegoś sklepu online obecnie który oferuje venice 0517. (pcp ma 0518 a sirius się nie przyznaje - nie odpowiada)

PS: Może warto zainsteresować się 3200+ ?

Edytowane przez civi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku raczej venice nie kupie :) Szukam jakiegoś sklepu online obecnie który oferuje venice 0517. (pcp ma 0518 a sirius się nie przyznaje - nie odpowiada)

PS: Może warto zainsteresować się 3200+ ?

1487132[/snapback]

Sredniaka mozesz dostać u rapry ew. stuknij do Lancera.(siakiś drugi sort sie ostał) ale pewny w 100% nie jestem.

W sklepie on-line to napewno dostaniesz ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Venice 3000+, udało mi się go podkręcić do 2,3 Ghz na standardowym napięciu. Niestety sadziłem, że moje pamięci są bardzo dobre, ale okazuje się, że sa beznadziejne i myśle nad wymiana ich, ponieważ to one blokują mi możliwości O/C.

Procek chodzi teraz na:

255x9

HTT x3

vcore 1,38

Vdimm 2,85 V! max biosu bez Vmoda :/// 2,5-3-3-9 ->> tragedia..normalnie na nForce2 to chulały na 2-2-3-6 przy FSB 221, lub 2-2-2-6 przy FSB 230 z biosem Merlina...a tu taka nędza :/

 

 

ps. może polecicie jakieś dobre pamiątki do o/c, jakieś PC 4000 lub coś szybszego

oznaczenia procka:

ADA3000DAA4BP

LBBLE 0516 DPJW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popierm lancera sproboj kilku biosow....i wtedy bedziesz mogl powiedziec cos wiecej na temat swoich kosci....na pierwszej stronie w faq masz adres i opis ktory bios do jakich kosci.....niektore biosy blokują kosci bo są poprostu stworzony dla innych kostek....wiec sproboj czegos innego.....powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Wenecja 3000+ 0517DPMW (OEM wyczesany w ciemno)

AC: Freezer64 + pasta CoolerMaster Premium

 

9x300@1,36V div183

 

Na razie jakies 2h leci wiec moze beda z niego ludzie :wink: Martwi mnie jednak jedna rzecz: wedlug mnie ma syndrom "krzywo zalożonej czapki". Przy tym napieciu temp. jak widac na screenie temp sa jeszcze znosne ale jak puscilem go tak jak chodzil moj 3200+ czyli 2,7GHz@1,488V to temp po 15 min Prime95 skakały w granicach 52-55 stopni to jest jakies 8 stopni wiecej niz na 3200+ <_< No nic, moze w slady PITera pojde i go oskalpuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

510-2 jest jak się okazuje wcale nie gorszy dla TCCD niż dla dedykowanych Winbondów. Jak dla mnie najsensowniejszy z "piątek".

 

Widzę Ziku, ze złapałes ostatni pociąg do wysokich czestotliwości :D Złe czasy ida wraz z 18 tygodniem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o ten link?

1487549[/snapback]

Ja uzywam tego 1.36mod ,jest bardzo dobry i uzywalem jeszcze kilku innych (1.37. , 1.41, 1.5 , 1.8 ) i najbardziej mi przypadl do gustu. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

510-2 jest jak się okazuje wcale nie gorszy dla TCCD niż dla dedykowanych Winbondów. Jak dla mnie najsensowniejszy z "piątek".

 

Widzę Ziku, ze złapałes ostatni pociąg do wysokich czestotliwości :D Złe czasy ida wraz z 18 tygodniem.....

1488128[/snapback]

Ehh, wlasnie nie jestem pewien czy do takich wysokich. 9x300@1,,376V uraczylo mnie BSODem po niecalych dwoch godzinach Prime95. Teraz 9x300@1,392V. A co do Biosu to zdecydowanie lepszy niz 5/10-3. Ale na razie sprawdzalem tylko pod katem OC proca (na 5/10-2 komp nawet nie bootowal na default VCore przy 2,7GHz).

 

@Tasslehoff

 

Ja kupowalem w www.acris.pl

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

510-2 jest jak się okazuje wcale nie gorszy dla TCCD niż dla dedykowanych Winbondów. Jak dla mnie najsensowniejszy z "piątek".

 

Widzę Ziku, ze złapałes ostatni pociąg do wysokich czestotliwości :D Złe czasy ida wraz z 18 tygodniem.....

1488128[/snapback]

Moze panowie popili 18 tygodnia i ciach!owe im procki wyszly. Zobaczymy co 19 przyniesie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu po pol roku czekania, dorwalem ze znajomym nasze procki :)

sa to venice 3000+ oem, 0517DPMW

 

wiec znajomy poki co juz zaczal OC, ja czekam na zaczep na blok wodny na s939 i tez rozpoczne eskapade z mhz

 

nasze plyty to msi k8n neo2 platinium

 

jako ze nie naleze do ludzi cierpliwych zaczalem dzialac :)

oto i efekt:

 

Dołączona grafika

 

kolega jak narazie osiagnal 2610 przy napieciu 1.55 niestety ciezkim zgryzm w jego wypadku sa pamieci (twinmos 512 ddr333) i troche kombinacji przed nim

prime od godziny... i temp 50-53 na procesorze, nie obeszlo sie bez testowania roznych biosow do tej plyty, najlepiej narazie wypadl 1.36modded

 

moj proc bez czapki niestety musi poczekac, na dniach zaczep i jedziemy z koxem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu po pol roku czekania, dorwalem ze znajomym nasze procki :)

sa to venice 3000+ oem, 0517DPMW

 

wiec znajomy poki co juz zaczal OC, ja czekam na zaczep na blok wodny na s939 i tez rozpoczne eskapade z mhz

 

nasze plyty to msi k8n neo2 platinium

 

jako ze nie naleze do ludzi cierpliwych zaczalem dzialac :)

 

kolega jak narazie osiagnal 2610 przy napieciu 1.55 niestety ciezkim zgryzm w jego wypadku sa pamieci (twinmos 512 ddr333) i troche kombinacji przed nim

prime od godziny... i temp 50-53 na procesorze, nie obeszlo sie bez testowania roznych biosow do tej plyty, najlepiej narazie wypadl 1.36modded

 

moj proc bez czapki niestety musi poczekac, na dniach zaczep i jedziemy z koxem :)

1488514[/snapback]

2610MHz to troche malo biorac pod uwagę że to 17 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze sie nie nacieszylismy naszymi E3 a AMD juz E6 szykuje bo w obecnej rewizji podobno jakiegos babola strzelili:

 

1488719[/snapback]

 

Ciekawe co spierdzielili w Venice, że już nowe szykują...

 

Może coś zamotali z tym całym SSE3? Bo coś w testach wygląda tak jakby tego w ogóle nie było.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co spierdzielili w Venice, że już nowe szykują...

 

Może coś zamotali z tym całym SSE3? Bo coś w testach wygląda tak jakby tego w ogóle nie było.

pozdr

1488731[/snapback]

Dokładnie. ;) Na AMD SSE2 nie działa dobrze, a co dopiero SSE3... Hehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55 pokazywane przez cpu-z... u kolegi, ja nadal czekam na przesylke z wawy z uchwytem...

rzeczywiscie slabo, dlatego i mu czapke zdjalem, bo mu tem 50-53 przy prime leciala

zobaczymy jak po zdjeciu czapki bedzie

 

aha on ma AC...

ja mam prawie identycznego proca ale WC, na dniach zobaczymy co z tego wyjdzie (proc oczywiscie juz bez czapki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55 pokazywane przez cpu-z... u kolegi, ja nadal czekam na przesylke z wawy z uchwytem...

rzeczywiscie slabo, dlatego i mu czapke zdjalem, bo mu tem 50-53 przy prime leciala

zobaczymy jak po zdjeciu czapki bedzie

 

aha on ma AC...

ja mam prawie identycznego proca ale WC, na dniach zobaczymy co z tego wyjdzie (proc oczywiscie juz bez czapki)

1488802[/snapback]

 

Czekamy, czekamy...

 

Bo coś ostatnio to kiepsko się kręcą.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co spierdzielili w Venice, że już nowe szykują...

 

Może coś zamotali z tym całym SSE3? Bo coś w testach wygląda tak jakby tego w ogóle nie było.

pozdr

1488731[/snapback]

Może pierwsze tygodnie tej rewizji będą miały fajne OC? Wtedy już moje WC będzie złożone i przetestowane .... Hmmmm ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...