Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

A jakże!!!! Podobno nawet 3,5 GHz na AC latać będą! A co dopiero selekty....!!!!

 

Proponuję zimny prysznic.....

1488857[/snapback]

Pisałem to w kontekście pierwszych informacji (może przedwczesnych i mylnych), że serie Venice zaczynają być coraz gorsze jeśli chodzi o OC ...

 

A swojego procka jeszcze nie testowałem solidnie (czekałem na WC) ale mam jakieś mieszane przeczucia .... To wszystko ...

 

Panowie, słucham prognozy pogody, zima wraca ;) raj dla overclockerów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta wiem że to może i nie tu pytanko ale potrzebuje na bardzo szybko odpowiedzi... Mam obecnie 2x256 Twin-Moski na M-tecach... Niestety nominalnie są na 166, u mnie chodzą na prawie 200... No i mam możliwość wymienić sobie za darmo na 2x256 Hynixy na nominalnym 200... Z tym że tu jest powszechnie wszystkim znany i lubiany problem hynixów... Nie chodzą na DFI z 1T... Tylko z 2T... Jak duży procent wydajności tracę?... I ile im bezpiecznie V można zapodać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta wiem że to może i nie tu pytanko ale potrzebuje na bardzo szybko odpowiedzi... Mam obecnie 2x256 Twin-Moski na M-tecach... Niestety nominalnie są na 166, u mnie chodzą na prawie 200... No i mam możliwość wymienić sobie za darmo na 2x256 Hynixy na nominalnym 200... Z tym że tu jest powszechnie wszystkim znany i lubiany problem hynixów... Nie chodzą na DFI z 1T... Tylko z 2T... Jak duży procent wydajności tracę?... I ile im bezpiecznie V można zapodać??

1489046[/snapback]

 

bierz hynixy, mi jakoś chodziły na 1T :D tylko że ja miałem 2x512

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz hynixy, mi jakoś chodziły na 1T  :D  tylko że ja miałem 2x512

1489078[/snapback]

Mi nie chodzą bo mam obie kostki pod ręką ;) I miałem przedtem 2x512 i też nie chciały chodzić... Jedyna korzyść że na bank zrobię te 220mhz na nich... Procek i tak mi śmiga na 2500 na standartowym i tak zostanie ;) Chodzi mi jaką mam stratę między 1 a 2 T ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracisz dość dużo wydajności przy T2

A na jakich kościach masz te twinmosy?? ( m tec to remarkowane kości innych producentów ...)

1489126[/snapback]

M.tec

0322D

TTD7608F8E60B

To co jest na kostce, nic więcej nie ma... Any ideas?? Swoją drogą ile na nie V można dać??

 

 

EDIT

Plis niech ktoś odpisze, bo mam jeszcze 10min na decyzję...

 

EDIT2

Zostałem przy Twinach, te 10-20mhz nie zastąpi mi 1T chyba... A nawet jeśli to przy tak śladowej wydajności nic się nie zmieni :P I tak niedługo wymienie na 2x512 ;) Zastanawiam się jak mogę z nich jeszcze coś wycisnać? Ile MAX V im dać i jak alphy ustawić... Jeśli ktoś dobrze obcykany w tym mógłby mi pomóc to proszę niech na PW do mnie napisze! Będe bardzo bardzo wdzięczny!!

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, przybył mój VEryNICE. Owy procesor - select z allegro tyle że nabyty poza allegro, na forum wgk. Szkoda że będę miał okazje go przetestować dopiero za tydzień-dwa :) (czekam na dfi narazie - jutro być powinna)

Model:

ADA3000DAA4BP

LBBLE 0516GPCW

 

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...31&postcount=89 - lekko napawa optymizmem :)

Edytowane przez civi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie troche ot a mzoe nie nei wie mdlaczego zauwazylem ze uzycie procesora w menagerze zadan nawet przy swierzo postawionej windzie wacha sie od 40 d0 60-70 % czy to normalne ? mzoe to jakies przeklamanie z racji 64 bitowych instrukcji bo nie zzauwazylem zeby grzal sie proc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie troche ot a mzoe nie nei wie mdlaczego zauwazylem ze uzycie procesora w menagerze zadan nawet przy swierzo postawionej windzie wacha sie od 40 d0 60-70 % czy to normalne ? mzoe to jakies przeklamanie z racji 64 bitowych instrukcji bo nie zzauwazylem zeby grzal sie proc

1490376[/snapback]

Coś nie tak :) Ja nawet przy azureusie i DC++ naraz włączonych nie mam więcej niż 6-7% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych z okolic Katowic: na giełdzie komputerowej znalazłem jedynie procski: 0518EPAW i 0520(nie pamiętam serii) - ciekawe jak 20-tki się kręcą :> cena ok 620zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze !

Mam maly problem wlasnie z Venice 3000 i plyta MSI NEO2 - F , na poczatku byl problem z dual channelem komp wogole nie wstawal MSI przyslalo mi beta bios 907 i ten problem zostal rozwiazany ale zrobilem sobie testy w sandrze 2005 no i wyniki wydaje mi sie ze sa lekko za slabe ..

w CPU Arithetic benchmark mam :

8272 MIPS

2825/3657 MFLOPS

 

A w CPU multimedia :

17055 it/s

18359 it/s

 

Nie wiem moze te wyniki sa prawidłowe ale zeby byl wolniejszy od athlona xp 2500 to lekkie przegiecie chyba :/

Spotkal sie z was kto z takim problemem albo ma jakis inny bios do tej plyty co pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem wlasnie z Venice 3000 i plyta MSI NEO2 - F , na poczatku byl problem z dual channelem komp wogole nie wstawal MSI przyslalo mi beta bios 907 i ten problem zostal rozwiazany ale zrobilem sobie testy w sandrze 2005 no i wyniki wydaje mi sie ze sa lekko za slabe ..

w CPU Arithetic benchmark mam :

8272 MIPS

2825/3657 MFLOPS

 

A w CPU multimedia :

17055 it/s

18359 it/s

 

Nie wiem moze te wyniki sa prawidłowe ale zeby byl wolniejszy od athlona xp 2500 to lekkie przegiecie chyba :/

Spotkal sie z was kto z takim problemem albo ma jakis inny bios do tej plyty co pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to natrafilismy na problem :)

nagle oba procki nie odpalaja sie, czyzby zdejmowanie czapki je uszkodzilo ?

 

mam pytanie, jak ci, ktorzy juz zdejmowali czape, rozwiazali problem nie przylegania radiatora do procka po zdjeciu czapki ?

 

i czy drobna ryska (nie ma jak z reka w gipsie operowac proca :P) moze miec wplyw na to ze plyta glowna w ogole sie nie zglasza (zaden dzwiek) poprostu dzialaja wiatraki, zadnego pisku, mimo roznych roszad sprzetowych...

 

plyta glowna MSI K8N neo2 platinium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jako Athon 3000 powinien chyba byc szybszy od athlona xp 2600...

1491324[/snapback]

Nie koniecznie. AXP 2600+ w zaleznosci od wersji jadra ma zegar od 1,9GHz (dla Bartona) do 2,07GHz dla T-breda. A63 3000+ ma tylko 1,8GHz. W niektorych testach syntetycznych, a nawet niektore programy uztkowe moga wykazywac wyzszosc AXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. AXP 2600+ w zaleznosci od wersji jadra ma zegar od 1,9GHz (dla Bartona) do 2,07GHz dla T-breda. A63 3000+ ma tylko 1,8GHz. W niektorych testach syntetycznych, a nawet niektore programy uztkowe moga wykazywac wyzszosc AXP.

1491437[/snapback]

no to ten athlon64 taka kicha by byl ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak test syntetyczny dotyczy tylko CPU i nie „dotyka” przy tym pamięci to oczywiście że AXP i A64 przy podobnych MHz wyjdą na równo. Zabawa się zaczyna dopiero jak trzeba użyć pamięci wtedy A64 miażdży AXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...