Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

przy 1.36 na dfi ktore zawyza napiecia zapomnialaes dodac , i to nie wszystkie tyle robia , no i trzeba zaplacic ponad 600zl....a to juz ponad 100 zl roznicy w stosunku to zwyklego oema . no i steping slaby jezeli chodzi o max oc - wiec jak dla mnie doplata ponad 100zl jest w tym przypadku bezsensu - co innego gdyby nie mozna bylo juz nigdzie kupic 17 tygodnia -a poki jest to nic tylko brac i to w dodatku za ta cene -485

1515841[/snapback]

DFI zawyża vcore tylko i wyłacznie przy pewnych kombinacjach Vcore + 1xx %. Więc nie rozumiem czepiania się DFI, że niby pomiar jest niedokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza o vcore - z tego stepingu za duzo mhz sie i tak nie wyciagnie - wiec nie widze sensu doplacania ponad 100 zl dla troche nizszego vcore - a wcale nie jest powiedziane ze kupujac rpocek w ciemno dostaniemy gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza o vcore - z tego stepingu za duzo mhz sie i tak nie wyciagnie - wiec nie widze sensu doplacania ponad 100 zl dla troche nizszego vcore - a wcale nie jest powiedziane ze kupujac rpocek w ciemno dostaniemy gorszy

1515860[/snapback]

 

Odrazu mówie ze nie namawiam do kupna bo ta resztka co mi zostala to i tak sie sprzeda.

 

Ale przyszly bardzo ciezkie czasy i procki maja problemy z przekroczeniem 2Ghz,

17 tydzien DPAW z allegro to to samo co ja posiadam. mozesz trafic na dobra sztuke która zrobi 2.7 przy 1.36v albo na kiche robiaca 2.2Ghz to wszystko loteria ale 1 na 5-7 procków jest w miare ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na następną dostawe, taki 2.8 przy 1.4 byłby w sam raz  :rolleyes:

 

pozdrówka

1515920[/snapback]

Szczerze. Procki od PITera mają jedną rewelacyjną cechę... Minimum OC już znasz, w dodatku te mimimum OC sprowadza się do naprawdę rewelacyjnych wartości 2.7 GHz przy 1.36v. Szczerze mówiąc, wziąłbym od PITera o 100 zł droższe CPU z pewną gwarancją, z pewnogo źródła no i CPU zostało już przetestowane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze. Procki od PITera mają jedną rewelacyjną cechę... Minimum OC już znasz, w dodatku te mimimum OC sprowadza się do naprawdę rewelacyjnych wartości 2.7 GHz przy 1.36v. Szczerze mówiąc, wziąłbym od PITera o 100 zł droższe CPU z pewną gwarancją, z pewnogo źródła no i CPU zostało już przetestowane. ;)

1515929[/snapback]

Jeszcze się wstrzymam. 670zł (z przesyłką) to jednak większa dopłata niż 100zł. Wychodzi spora sumka, prawie Moja wypłata :legal:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sie dziwisz? Polski kapitalistycznej chcieliśmy to taką mamy - pracownik niech najlepiej pracuje 8h za minimum krajowe - oto wymaganie co drugiego przedsiębiorstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory nie chciałem odchodzić od tematu. Aczkolwiek faktycznie coraz więcej firm ma coraz to większe wymagania za coraz mniejsze pieniądze. Dla przykładu Moja firma obsługuje od strony informatycznej np. urząd gminy za 1000zł brutto miesięcznie :mur: A jestem tam 3 x w tygodniu, robimy wszystko to co robiłby informatyk na etacie.

 

 

Psujemy rynek :wisielec: :26:

 

 

No nic zrobię mgr i jadę do Irlandii zamiatać ulice B)

 

Wracając do procka, mam nadzieję, że kolejna partia od PITera znów będzie miała spory potencjał OC.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irlandii zamiatać ulice  B)

 

Wracając do procka, mam nadzieję, że kolejna partia od PITera znów będzie miała spory potencjał OC.

 

pozdrawiam

1515994[/snapback]

Pozostaje czekac na dobry bezalkoholowy tydzien u panów z AMD, bo 18,19,20 to kibel :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić jak na kilka miesięcy przed Venice czyli cały czas w dół… Tylko że teraz dla odmiany „czekamy” na E6…

1516088[/snapback]

Ja zawsze muszę trafić w taki beznadziejny okres, tak było z 1700+ i 2500+ Mobile :banana:

 

Może jednak następne serie będą ok...

 

pozdrawiam

Edytowane przez vodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś troche potestowałem procka. Efekt jest taki:

Dołączona grafika

 

Możliwe, że pojdzie na te 2800 MHz z jeszcze niższym napięciem.

Nie chce mi się juz sprawdzać, a poza tym jak moja baba widzi, że znów coś testuje, to ma pioruny w oczach :D I cały czas mi coś mamrocze, że następny rachunek za prąd zapłacę sam, a nie na spółe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz ja...

Z racji, że "jeden z najlepszych jak nie najlepszy Winchester" (cytat. Interloper) poszedł się paść... i, że po 48h bez kompa dostawałem świra w domu postanowiłem sobie kupić selekcjonowanego Venice 2,8GHz na 1,45V. I tutaj zaczynają się schody...

 

Mój sprzęt w podpisie.

Biosy testowane 3.10, 5.10-2FIX, 5.10-3FIX

Ustawiam wszystko na memkach na AUTO, żeby rozwiać wątpliwości niestabilności na memkach (do tej pory używałem 3.10 na którym jechałem na stabilnych ustawieniach, ale po zaaplikowaniu czegoś nowszego nie chciał ładować windowsa na tych samych settingsach...). Jedynie zostawiłem timingi na 2,5-3(4)-3-6 przy dzielniku 180 było to 279MHz czyli tylko 4MHz od nominalnych 275.

 

Na procu 311x9 HTTx3 (x1 też było), vcore 1,475 (w/g cpuz 1,44) oraz 1,5 (w/g cpuz 1,456 - 1,474). Chipset 1,5V, LDT (czy co to tam jest dokładnie) 1,2V.

W pierwszym przypadku prime (SP2004) wywala po ~30min (ustawienia lekko zmodyfikowane memek z biosu 3.10 dawały 18min :/) w drugim jest to ~50min (tutaj też jakoś koło 16-18min z biosu 3.10).

 

U PITera na takich samych ustawieniach (vcore chipsetu, ldt, mnożnik x HTT) wytrzymał 3 godziny w prime.

 

Buda otwarta, max temperatura to 49 stopni (PITer mówi, że u niego było pod 54-55 stopni).

 

I co ja biedna owieczka mam z tym począć :( ??

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wziąłem za 495 zł DPAW 0517 tydzień. Co do O/C to jak narazie stable przeszedł na 2610 Mhz | 9x290 | 1.425 (1.392 CPU-Z) | Co do 2700 Mhz nie wiem ani razu nie przeszedł Prime nawet na 1.525 w BIOSie i zastanawiam się w czym szukać winy bo to może nie chodzi o to że wina procka. No ale zawsze troche grosza w kieszeni zostało i chociaż lepsza grafa będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hipo ladnie , jakie napiecie masz na mem ??

 

do wstawienia miniaturek kozystam z imageshaka i druga ramka z linkiem to cala postac miniaturki na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mówie ze nie namawiam do kupna bo ta resztka co mi zostala to i tak sie sprzeda.

 

Ale przyszly bardzo ciezkie czasy i procki maja problemy z przekroczeniem 2Ghz,

17 tydzien DPAW z allegro to to samo co ja posiadam. mozesz trafic na dobra sztuke która zrobi 2.7 przy 1.36v albo na kiche robiaca 2.2Ghz to wszystko loteria ale 1 na 5-7 procków jest w miare ok.

1515899[/snapback]

 

 

To ja powiem że mi sie udało jeżeli tak jest faktycznie mój 3000+ 0517DPAW

z Allegro robi na płycie ASUS A8N -SLI "Tylko 9x300 - 2700 Mhz"

przy napięci 1,44-1,45 V - pomiar to tylko co płyta podaje

, przeszedł test Super Pi 8M i 16M reszty nie sprawdzałem (System działa)

Jednak jestem w małym szoku jak dam 301X9 to juz ma poczatku ładowania systemu się wywala

Pamięci ustawione na 333 (Kingston 400 CL3 - Samsungi)

karta graficzna PCI SIS 8 Mb na PCI i kilka innych dupereli :wink:

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób CCMOS, ktoś tu kiedyś pisał, że miał szopki jak włożył nowego proca. Po CCMOS wszystko wrocilo do normy.

W kazdym razie warto sprobowac.

1516638[/snapback]

Myślisz, że bawiąc się od 3 dni z biosami jeszcze tego nie zrobiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hipo , ja tylko wylaczam to co mi siedzi w trayu i koniec , wlaczam pi i wychodze na te 11 min z pokoju , walcz hipo i pokombinuj cos z alphami , moze moje ustawianie ci sie przydadza i cos sciagniesz z nich , ja ide zrobic zaraz ostatnie pi na 9x328 , mam andzieje ze cpu jeszcze to wytrzyma , no i memki nie odmowia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tray mam pusty jak widać, troche usług powyłączane żeby mi niepotrzebnie smiecie RAMu nie zjadały i wszystko na nic, podejrzewam ze coś sknocona jest instalka systemu.

 

W jakiej kolejności instaluje się poprawnie :

 

-sys

-sp

- stery do NF4

- reszta sterów

 

czy sys, stery a dopiero później sp bo zawsze robiłem jak w pierwszym przypadku i było wporzo, chyba ze NF4 ma inne zwyczaje ....

 

 

BTW jak sie sprawdza cube na procu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...