Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukk

Podepne sie pod temat...

Pentagram QVC 100Cu wejdzie na s.939?

1529103[/snapback]

mi wchodzi 120Cu spokojnie..a moze napisz jeszcze na jak plyte bys chcial?? ale 100Cu powinno IMHO wejsc na kazda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wchodzi 120Cu spokojnie..a moze napisz jeszcze na jak plyte bys chcial?? ale 100Cu powinno IMHO wejsc na kazda..

1529144[/snapback]

Mam zamiar zalozyc na "DFI Lan Party nF3 UT Ultra-D" albo "Gigabyte K8NS-ultra (nForce3 Ultra)" tylko nie wiem ktora plyte wybrac...Chialbym DFI bo mysle o mocnym O/C ale ta DFI ma miejsca na ram za blisko socketu...A gigabyte ma super rozmieszczenie ale nie wiem czy sobie poradzi z O/C...moze ktos cos poradzi?

 

EDIT:Czemu nikt nie odpowiada? To dal mnie wazne!

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

pobawilem sie dalej ta moja padaką z 21 tyg - obnizylem napiecie z 1.55 na 1.525 w biosie i prime smallftt nie wywalilo jak narazie przez godzine - 9x323 =2.9ghz , a temperatura otoczenia jaka obecnie jest kazdy widzi - poczekam do 1.5 h i jak nie wywali dalej bede obnizal vcore . czyzby 21 tydzien krecil sie lepiej od 17 ? dam screena z prime smallftt jak nie wywali

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot daj jakiegoś screena a nie opowiadaj w kółko. Czy Print screen tak ciężko jest nacisnąć ? ;) 1h prime small ftt jak dla mnie jest już wspaniałym osiągnięciem.

I tak powiem, że wyłowiłeś piękną perełkę.

Mój niestety po kilku sekundach się wywala na 2,9GHz choćbym mu 1,6V zapodał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie dalej ta moja padaką z 21 tyg - obnizylem napiecie z 1.55 na 1.525 w biosie i prime smallftt nie wywalilo jak narazie przez godzine - 9x323 =2.9ghz , a temperatura otoczenia jaka obecnie jest kazdy widzi - poczekam do 1.5 h i jak nie wywali dalej bede obnizal vcore . czyzby 21 tydzien krecil sie lepiej od 17 ? dam screena z prime smallftt jak nie wywali

1529600[/snapback]

 

Mozesz zapodac ostatnia linijke na procku z numerem seryjnym, do nasteponej selekcji sciagne wtedy 21 tyddzien ale musze znac cala ostatnia linijke na procku bez 4 ostatnich cyfr które to sa kolejnymi nr seryjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot: sorry ale wypowiadanie sie w sensie ogolnym ze 21 tydzien moze byc lepszy od 17, testujac jednego procka jest co najmniej lekkim przegieciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

no widzisz robot czekamy i czekamy na tego zakichanego screena a slyszymy tylko ochy i achy..narazie udostepniłes screena z superpi 4MB (heh)...i jak Tobie tu wierzyć chłopie??

 

EDIT:

ok dales jeszcze screena z blenda..ale blend to wiesz..i to jeszcze poł h..

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze jeden procek z 21 tygodnia sie dobrze kreci nie musi wcale oznaczac ze reszta tez bedzie super. Jak mowi przysłowie "Jedna jaskólka nie czyni wiosny"

Jesli bedzie jeszcze kilku userow z prockami 21 tydz z podobnymmi wynikami do twoich oraz dowodami w postaci wynikow <prime, superpi, i inne> to wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej. 2.9Mhz bez fotki z prime wcale jeszcze o niczym nie swiadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie bede komentowal postow lukka i palowawa-bo brak mi slow na ich wiedze ( np lukk mowil cos o 1.6v i 2600mhz)

screen prime smallftt

ustawienia 9.320 - 2880mhz , 1.2+126% =1.512v

rowna godzinka narazie

 

http://img238.imageshack.us/my.php?image=asesese9qj.jpg

 

dla fachowcow ktorzy twierdzili ze oszukuje ,

prime caly czas leci i ma sie dobrze ,

czemu tyle a nie rowne 2.9 ghz? - a no temu ze pamieci przy dzielniku maja rowno 240mhz a przy 243 mialem juz kilka bledow w golmemory a narazie nie zwiekszam im napiecia ani nie kombinuja za bardzo z alphami bo czasu nie mam - wiec i tak pewnie nie uwierzycie (lukk i paklowala) ze na 1.525 zorbil ponad 1h prime smalla - ale to juz wasz problem -no chyba ze jestescie dalej tak pewni to moze jakis maly zaklad o te 2,9ghz i smallftt prime ?

 

mardok dzieki za zaufanie:)

Piter steping dpmw - jezeli dobrze pamietam

 

a z innej beczki - moze ktos napisac jak w rivatunerze zrobic zeby przy podkrecaniu 6600 nie trzeba bylo tych testow sprawdzajacych robic (mowa o oc z poziomu sterowniaka po odblokowaniu opcji coolbitsem) bo nie chce zadnych progsow w tyle itp

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemowilem ze niewierze bo w kręceniu jest wszystko mozliwe....chodzilo mi raczej o to "Jedna jaskólka nie czyni wiosny" twoj przyklad wcale nie oznacza ze cala seria 21 bedzie taka.

 

a co do wyniczku to jest OK. Trafila ci sie spoko sztuka. Ja bym na twoim miejscu pokombinowal jeszcze z mniejszym vcore, Ale to wymaga troche wiecej czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja zapuszczam prime tylko jak cos robie na kompie w necie , film itp , szkoda pradu zeby lecial se tak aby lecic , wlasnie 1h 30 min na liczniku - z napieciami mniejszymi jeszcze pokombinuje - ale nie mam tyle czasu ani ochoty no i potem znowu screeny trzeba dawac bo inaczej ....

gdzie napisalem ze 21 jest jakas super hiper , ale jest duza szansa ze bedzie tam sporo dobrych prockow takich jak moj a moze lepszych - bo raczej nikt z forum nie pokazal na 18.19.20 chociazby wyniku chociazby zblizonego do mojego - wiec zamiecilem informacje ze lepiej brac 21 niz te ktore wymienilem - i mam nadzieje ze paru osobom sie ona przydala (chociazby ludzie na pw sie pytali_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

nie bede komentowal postow lukka i palowawa-bo brak mi slow na ich wiedze ( np lukk mowil cos o 1.6v i 2600mhz) 

screen prime smallftt

ustawienia 9.320 - 2880mhz , 1.2+126% =1.512v

rowna godzinka narazie

 

1530231[/snapback]

to nie komentuj..łaski bez..co do mojej wiedzy to sie nie wypowiadaj bo mnie na tyle nie znasz...co do 2600MHz i 1,6V to co w mojej wypowiedzi widzisz dziwnego??sam mialem Winchesterka ktory wstawal na 2500MHz przy 1,525..wiec moze by wstal na 2600MHz przy 1,6V?? nie wiem..nie probowalem bo to juz za wysokie napiecie IMHO..albo procki z 18 tygodnia?? niezaleznie jakie napiecie krecą sie lipnie..wiec nie rozumiem co Ci do tych 2600 i 1,6V :blink:

 

TY sie tu tak nie oburzaj!! mowie oficjalnie: ZWRACAM CI HONOR, ze nie wierzylem..ale trudno uwierzyc w czcze gadanie bez screenow...ta ironia co do 2880MHz a 2900MHz tez niepotrzebna..procek bardzo ladny i nie robi 20MHz w te czy wewtą...juz Ci pisalem..bylo juz paru takich co sie chwalili a potem NAGLE znikneli (pamietam jeden nawet w temacie o GF6800..probowal wciskac kity ze na procku pokroju Athlona XP + odblokowane potoki+wykrecona grafa ma cos pod 14.000 w 3dmarku 2003 i pod 6.000 w 2005..i nagle zniknął :blink: :blink: )

 

ciekawe tylko czy wszystkie z 21 tygodnia takie fajne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie wiem czy wszystkie - moj byl pierwszy lepszy z brzegu (jak pisalem mialem dostac 17 tydzien - ale sie skonczyly - zastanawialem sie czy brac tego no i nie zaluje :):) a do tego obnizyli cene i zplacicli za przesylke

screen z prawie 2 h - dalej juz mi sie nie chce bo musze komputer zrestartowac:)

http://img98.imageshack.us/my.php?image=asereje8td.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robot

Powiedz mi jakie masz chlodzenie na tym Venice i na na DFI, oraz jaki to model DFI, bo albo nie dopatrzylem sie nigdzie albo po prostu nie pisales o tym. Masz bardzo fajnie niskie temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

@Crusio - chlodzenie AC Freezer 64+Ocz Ultra5+ - na ostatnim sccreenie pewnie zmylio cie to ze test juz zostal wstrzymany chwile przed screenem i stad taka temp

 

Ostatnie boje z prockiem

1.5v w biosie i smallftt prime -ponad 1h

 

http://img225.imageshack.us/my.php?image=auu7vx.jpg

 

na 1.475 wywalil po 40 kilku minutach , wiec pewnie dalo by rade jeszcze troszke nizej zejsc z vcore , ale juz mi sie nie chce kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja dostalem 0521DPMW zamiast 0517DPAW i tez nie wiem co zrobic. sprzedawca zaproponowal mi ze zwroci mi kase. Nie mam plyty i nie moge sprawdzic proca a musze dac odpowiedz do dzisiaj :/

@robot czy kupawales proca od niejakiego Arti12 ?? i czy jest to seria DPMW ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kas

 

przecież pisał że z tego co pamietas to dpmw

 

 

 

@Cro @Crusio

 

Przecież leci tam w tle 8K FFT - czyli to samo coi przy CPU teście :wink:

 

 

Ja na 1,36V mam wtedy 42*-43*, a też mam freezera :wink:

 

 

coś mi tu nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kas

 

przecież pisał że z tego co pamietas to dpmw

@Cro @Crusio

 

Przecież leci tam w tle 8K FFT - czyli to samo coi przy CPU teście  :wink:

Ja na 1,36V mam wtedy 42*-43*, a też mam freezera :wink:

coś mi tu nie pasuje

1530633[/snapback]

U mnie blend powoduje praktycznie żaden wzrost temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blend to blend nie ma jak SamllFFT ale to chyba każdy wie a jak nie to już wie ;) Co do procka to bardzo fajny i dobrze że zaś są jakieś serie z których można coś selekcjonować bo po 18,19,20 bałem się że Venice skończy ja Wini z 05 roku…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo blend jest od tak sobie aby był nie do testowania CPU, równie dobrze możesz puścić sobie WinAmp-a to da podobny efekt. Do testowania CPU tylko i wyłącznie SmallFFT !

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zebra:

 

Pomijając twoją twórczą i niezwykle wymagającą od czytelnika wypowiedź może byś się pochwalił jak twój CPU z sygnaturki się sprawuje ? Bo wnioskuj że go posiadasz a nie napisałeś sobie od tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zebra:

 

Pomijając twoją twórczą i niezwykle wymagającą od czytelnika wypowiedź może byś się pochwalił jak twój CPU z sygnaturki się sprawuje ? Bo wnioskuj że go posiadasz a nie napisałeś sobie od tak.

1530816[/snapback]

To raczej mażenia niedokształconego nastolatka.

Zestaw jest nie spójny, części nie pasują do siebie.

Ale niech sam pomyśli co nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...