Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel kupił sobie niedawno Athlona 64 3000 w wersji box. Jak można sprawdzić czy to Venice? Może po jakichś numerkach?

Mam jeszcze takie małe pytanie: jeśli by był to Venice to ile tak mniej-więcej wyciągnie na standardowym wętylatorze z wersji box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BP = Venice E3 i raczej na 100% 2,2GHz wytrzyma na BOX.

 

I należy dodać że procesory z 20tygodnia produkcji (czyli ten co podałeś) nigdy nie były demonami O/C.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak jest BP to jest z 20 tyg. ? jeżeli one są gorsze do O/C niż BW to przynajmniej dojdą do 2500mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić a64 - który wiec najlepiej się podkręca?

1596000[/snapback]

Te od AMD najlepiej sie kreca i jak bedizesz kupowal CPu zwroc uwage aby mial zintegrowany kontroler pamieci(sprzedawcy potrafia oszukiwac).

 

Z reszta nie ma co sie odwolywac do wczesniejszych stron i mówiz ze juz byl poruszany temat OC z tego wzgledu ze sytuacja caly czas sie zmienia na rynku, teraz tylko sa dostepne E6 a trafic na dobrego to raczej jest szansa jak w totolotku, widac to po mojej selekcji kilka sztuk 2.7Ghz na 40 sprawdzonych procków.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić a64 - który wiec najlepiej się podkręca?

:blink:

ON zamierza kupić A64!!!! Cały świat powinien paść mu do stóp i służyć w znalezieniu odpowiedzi .... :rulez:

 

Może byś poszukał!!

 

Topic ma prawie 100 stron. Jak myślisz, ile razy to pytanie się pojawiło? A ile już razy na nie odpowiadano?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić a64 - który wiec najlepiej się podkręca?

1596000[/snapback]

Eh…

 

Venice E3 0517 oraz 0521

Venice E6 jak na razie nic ciekawego wiec równie dobrze można brać w ciemno.

 

Osobiście radzę poszukać na allegro jakiś E3 najlepiej 0521, albo jakiś selekt E6 od PITera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic ma prawie 100 stron.

Dokładnie, topic ma prawie 100stron...

 

Jak sprawdzić czy jest E3 0517 albo 0521?

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukałem, dowiedziałem się (zwracam honor Andyn, sry), ale nadal nie wiem jak sprawdzić czy proc jest z 21 tyg. czy z 17. i czy jest E3. Przecież na komputroniku nie otworzą mi proca i nie sprawdzą... Jedynie chyba poprzez Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukałem, dowiedziałem się (zwracam honor Andyn, sry), ale nadal nie wiem jak sprawdzić czy proc jest z 21 tyg. czy z 17. i czy jest E3. Przecież na komputroniku nie otworzą mi proca i nie sprawdzą... Jedynie chyba poprzez Allegro...

Albo stąd: http://217.172.39.212/~forum/index.php?showtopic=138901&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukałem, dowiedziałem się (zwracam honor Andyn, sry), ale nadal nie wiem jak sprawdzić czy proc jest z 21 tyg. czy z 17. i czy jest E3. Przecież na komputroniku nie otworzą mi proca i nie sprawdzą... Jedynie chyba poprzez Allegro...

1596606[/snapback]

Ale jesteś leń.

Data produkcji procka ukryta jest w drugiej linijce onaczeń, np LBBLE 0517EPAW - czyli 17 tydzień 2005 roku. W każdym sklepie możesz sprawdzić z którego tygodnia jest procek. Box ma w kartoniku okienko, przez które wodać procka i jego oznaczenia, o OEMie już nie wspomnę.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa... No tak, ale to będę musiał latać po sklepach, bo wątpie, żeby komputronik na prośbę sprawdził mi czy procek jest z 17 albo 21 tygodnia i dopiero wtedy go wysłał :P Oni pakują jak leci i ślą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa... No tak, ale to będę musiał latać po sklepach, bo wątpie, żeby komputronik na prośbę sprawdził mi czy procek jest z 17 albo 21 tygodnia i dopiero wtedy go wysłał :P Oni pakują jak leci i ślą...

1596760[/snapback]

Samo "polatanie" niewiele da (też o tym było) Posiadanie proca z 17 czy 21 tygodnia nie daje gwarancji że proc będzie się dobrze kręcił. Po to jest robiona selekcja czyli sprawdzenie czy procek daje się kręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze jak kupujesz taki z 21 czy 17 to masz pewnosc ze 2.6 ghz zrobi , a praktycznie te 2.7ghz masz gwarantowane , a z innych tygodni to juz trzeba szukac prebierac zeby takie procki znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że PITer ma tylko 2,8 a ja potrzebuje 3,0 ;)

1596635[/snapback]

na ponad 80 procków z 17 i 21 tygodnia jeden mi sie trafil co robil 3.0Ghz wiec powodzenia w szukaniu....

 

nie ludzil bym sie ze znajdziesz jeszcze gdzies procki z 17 lub 21 tygodnia, chyba ze w jakis malych sklepach. W dystrybutora jest tylko i wylacznie dostepny 21 tydzien E6 (ten który mam w selekcji).

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie małe pytanie: jeśli by był to Venice to ile tak mniej-więcej wyciągnie na standardowym wętylatorze z wersji box?

1595587[/snapback]

Ja pracowałem Na BOXe (+AS5) przy 2,7 przy 1,36 (1,4 BIOS) jakiś miesiąc czy dwa i nie miałem problemów. Temperatury pod obciążeniem trzymał w okolicy 50 stopni - ale wszystko śmigało stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam nadzieję że ty nie mylisz 2,8 z 2800+ ! Bo na 3GHz masz bardzo nikłe szanse.

1597131[/snapback]

:blink: :blink: :blink: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Spadłem z krzesła... Nie spojrzałem, że tam jest znaczek Ghz a nie +... Prosze bez komentarza :mellow:

No ale hm... Czyli on ma procki 3000+ które max się kręcą na 2,8... W sumie więcej nie potrzebuje, chociaż z drugiej strony chciałbym się zabawić w bicie rekordów... Po za tym stosunkowo drogie ma procki, ja znalazłem za 470,- a im taniej tym lepiej dla mnie... Może akurat trafi się ładny do kręcenia :lol: Może pomyśle nad selekcjami PITera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Spadłem z krzesła... Nie spojrzałem, że tam jest znaczek Ghz a nie +... Prosze bez komentarza

...

1597384[/snapback]

Ja cię proszę następnym razem przeczytaj to co napisałeś 10 razy zanim wciśniesz klawisz „Odpowiedz” bo to nie twoja pierwsza „wpadka” a robisz tym tylko zamieszanie.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...