Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ponownie

Mam pytanko. Moj Venic ruszył na 300x9 przy 1.6v przeleciał Super Pi 16m i 32m

na pamiatkach ustawionych na 100Mhz przy timingah cl 2.5-4-3-7 wszystko jest ok tem ma fajny tylko wywala mi za kazdym razem 3Dmarka03 czasami prawie pod koniec a czasami po 3 tescie co moze byc przyczyna wiecie moze??

Chipset podciagnołem na 1.75 ze standardowego 1.65 Agp nie ruszałem no i pamiatki tez podkreciłem. Pamiatki mam na 2T bo na 1T nie chce wstawac winda ale na tej płycie słyszałem ze z pamiątkami to róznie bywa jedne wstaja na 1T inne nie to mnie akurat nie martwi. A w sprawie tego 3dMarka to nawet jak obnize magistrale na 280 spusze V na 1.52 to i tak nie przechodzi marka czego moze to byc wina z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz prime i sprawdź czy rzeczywiście twój proc chodzi stabilnie z taką częstotliwością jak opisujesz bo spi możesz sobie darować

 

ps. po co zmieniasz napięcie chipsetu ??

 

gm też możesz włączyć i sprawdzić pamięci, ale czy jest sens jak pamięci działają z czest. 100MHz

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Włączyłem Prime95 v.24.14 i na 2h testów było 0 błedów. A 3dMark dalej sie wykrzacza czego moze to być wina. Co do Chipsetu to mam płyte DFI NF3 UT Ultra-D z Agp i na dfi-street wyczytałem ze podciagniecie nieco napiecia na chipsecie pomaga przy stabilności

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Włączyłem Prime95 v.24.14 i na 2h testów było 0 błedów. A 3dMark dalej sie wykrzacza czego moze to być wina. Co do Chipsetu to mam płyte DFI NF3 UT Ultra-D z Agp i na dfi-street wyczytałem ze podciagniecie nieco napiecia na chipsecie pomaga przy stabilności

 

Pozdrawiam

1598506[/snapback]

Skoro CPU działa, pamięć też, to może masz problem z grafiką.... Kręciłeś ją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ale kupiłem juz przerobiona.

To jest Radeon 9800pro przerobiony na XT i zawsze wszystko działało jak miałem Winchestera to bezproblemowo wszystko łaziło a w 3dMarku robiłem prawie 7000 dopiero teraz jak zmieniłem płyte i proca to cos sie krzaczyć zaczeło dziwna sprawa ale bede prubował dalej

 

Dzieki i pozdrawiam jakbyś na cos wpadł to dawaj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak PI/Prime biegało a Marki się wieszały musiałem zacząć myśleć o nowej zasiłce… Choć w wypadku DFI NF3 s939 „poszperał” bym jeszcze w ustawieniach pamięci bo ona ma z tym lekkie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winner:D

Poszperałem i praktycznie wszystko biega jak nalezy:D

Proc idzie na 2600 primy zaliczone 3dMark tez biega OCCT zaliczone jeszcze tylko kwestia Prima a to zapodam na nocke i bedzie git:D

Ale i tak jeszcze mam pytanko.

Panowie i Panie jeśli takie tu sa powiedzcie mi jakie max V dla Venica zeby go przypadkiem nie upieprzyc i zeby to optymalnie było nawet przy 300 bo nie wiem czy nie mam zaduzo albo za mało.

Na chwile obecna procek biega mi na 1.6v czytanym z CPU-Z w biosie pokazuje 1.65 i dlatego pytam bo do konca sam nie wiem co pokazuje dobrze ale z tego co słyszałem lepiej sie dugerować CPU-Z.

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam raz jeszcze wszystkich overclokerów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stiopa84:

1.6 – 1.65v to trochę dużo jak na co dzień (osobiście bym tyle na co dzień nie zostawił) ale pilnuj temp bo 1.65v i dużo powyżej 50stC może się źle skończyć.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict:

 

Eh poszukał byś trochę, choć by na poprzedniej stronie…

 

@guardian:

 

Pierwsza linijka z numerami, dwie ostatnie litery:

 

BP = Venice E3

BW = Venice E6

 

A jak proc już jest w budzie w to CPU-Z pisze.

1595656[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winner:D

Ale i tak jeszcze mam pytanko.

Panowie i Panie jeśli takie tu sa powiedzcie mi jakie max V dla Venica zeby go przypadkiem nie upieprzyc i zeby to optymalnie było nawet przy 300 bo nie wiem czy nie mam zaduzo albo za mało.

Na chwile obecna procek biega mi na 1.6v czytanym z CPU-Z w biosie pokazuje 1.65 i dlatego pytam bo do konca sam nie wiem co pokazuje dobrze ale z tego co słyszałem lepiej sie dugerować CPU-Z.

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam raz jeszcze wszystkich overclokerów:D

1599579[/snapback]

Moim zdaniem 1,6V to troche za duzo jak na 300. U mnie 300x9 idzie na 1,375V z BIOSU, ale może to wyjątek :)

Sprobuj "zaglodzic" troche CPU. Proces podobny do burn-in, tylko dajesz jak najmniejsze napiecie i ostre obciazenie (SP, Prime) przez kilka godzin. Pozniej starasz sie obnizyc napiecie i powtorka.

Ten proces powienien przyzwyczaic CPU do niskich napiec. Dzieki temu 2500+ MHz powinno pojsc na nizszym niz obecnie napieciu.

To tyle moje 0,02 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah widze, ze komus zaczelo odwalac. Kompleksy topic w sprzecie komputerowym? Buaha...

 

PS.

Wlasnie zamowilem Prometeie Mach II GT.

Edytowane przez lolq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Lazy_Lizard o jaki proces ci chodzi?? jest jakis programik ktorym mozna obnizyc napiecie z pod windy?? bo w Biosie nie mam za duzej mozliwosci manewrow. a Jezeli chodzi o temp podczas tego 1.6v to nie przekracza 48C podczas wygrzewania w Prime95 v24 w czasie 10h.

Prosze o odpowiedz co ty o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Lazy_Lizard o jaki proces ci chodzi?? jest jakis programik ktorym mozna obnizyc napiecie z pod windy?? bo w Biosie nie mam za duzej mozliwosci manewrow. a Jezeli chodzi o temp podczas tego 1.6v to nie przekracza 48C podczas wygrzewania w Prime95 v24 w czasie 10h.

Prosze o odpowiedz co ty o tym sądzicie??

1599998[/snapback]

polecam Crystal CPUID. Mozna nim zmieniac mnożnik i napiecie, ale to tez zalezy od plyty glownej. Jesli masz ustawiennie napiecie na CPU na auto w biosie to z poziomu Windy mozesz wtedy je zmieniac. Podobnie clockgen'em.

A jakie mozliwosci masz w biosie?

Czyba nie 1,3-1,4-1,5-1,6 ?:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Einer für alle, alle für einen

wenn einer fort ist, wer wird denn gleich weinen

einmal triffts jeden, ärger dich nicht

so gehts im Leben, du oder ich"

 

Czy to oby nie cytat z "Taken" Stevena Spielberga? ;)

Jak wroce z wakacji/urlopu z Polski to czemu nie? Ale czas byl na poziomie 11:0x (kiedy to ostatnio strzelalem SuperPi, choc mnie to juz nie bawi - ma sie te 45 lat hehe) cos kolo tego bez zadnych optymalizacji, lecz nie zamierzam sie tu z nikim scigac. A taki sprzet stosuje to pracy i dla mnie kazde 100 MHz jest wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie panie wladco i obronco ucisnionych, kwestia jest taka, ze tu w Polsce malo osob ma San Diego... albo wogole nikt nie ma do uzytku prywatnego. To gdzie mam pisac, zalozyc nowy temat, w ktorym nikt nie bedzie pisal z przedstawionego przeze mnie powodu? Nonsens. A nikt nie powiedzial, ze mam sie scigac w tym temacie. Jak chcecie to znikne sobie i wiecej nie wroce, bo widze, ze dla takiego starego dziada jak ja, po prostu nie ma tu miejsca do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak chcecie to znikne sobie i wiecej nie wroce, bo widze, ze dla takiego starego dziada jak ja, po prostu nie ma tu miejsca do dyskusji.

Zbyt pochopna byłaby to decyzja

 

Nie wiek kalendarzowy się liczy a młodość duchem .... ;) Ja też naście już dawno skończyłem a nadal tu siedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie panie wladco i obronco ucisnionych, kwestia jest taka, ze tu w Polsce malo osob ma San Diego... albo wogole nikt nie ma do uzytku prywatnego. To gdzie mam pisac, zalozyc nowy temat, w ktorym nikt nie bedzie pisal z przedstawionego przeze mnie powodu? Nonsens. A nikt nie powiedzial, ze mam sie scigac w tym temacie. Jak chcecie to znikne sobie i wiecej nie wroce, bo widze, ze dla takiego starego dziada jak ja, po prostu nie ma tu miejsca do dyskusji.

1600366[/snapback]

I tu sie z Toba zgodze, niektorzy nieraz cos napisza(palna bezsensu) jak sie czujesz na silach to proponuje zostac na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to znikne sobie i wiecej nie wroce, bo widze, ze dla takiego starego dziada jak ja, po prostu nie ma tu miejsca do dyskusji.

1600366[/snapback]

Ani mi się waż!!!! :D Na szczęście na tym forum jeszce jest kilka osób, które "czasy edukacyjne" skończyły juz ładnych kilka lat temu.

Jeśli zachce Ci sie zrobić teścik SPI, to ja wspominaliśmy, w stosownym do tego celu topiku.

Osobiście natomiast nie widzę przeszkód, abyś podawał wyniki OC swojego SanDiego w tym topiku. Procków SD na tym forum jest tyle, ze na palcach jednej reki policzysz,a w sumie to w końcu "starszy brat" Venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lolq

 

Koniecznie zarzuc jakims screenem z SuperPI najlepiej 32M i do tego ustawienia z A64tweaker. Jest kilka osob na forum z tymi G.Skillami ale ustabilizowac ich na 300@2,5-3-3-6/7 chyba nikomu sie nie udalo. Bo rozumiem ze to na co dzien tak ci lataja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...